• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze Řekněte nám, jak vylepšit novou aplikaci!

Thasoss

Grepolis tým
Jak si můžete přečíst zde, vaše nespokojenost se současným stavem nové aplikace nám není lhostejná. Ale potřebujeme vaši pomoc!

Toto téma slouží ke sdílení konstruktivních podnětů, jak mobilní aplikaci vylepšit.

Prosíme, buďte konkrétní a uvádějte:

  • K čemu novou aplikaci používáte a k čemu byste ji potřebovali používat,
  • Jaké funkce se vám špatně používají nebo je zcela postrádáte,
  • Jaký jste typ hráče: hrajete na oddech? Nebo kompetitivně? Spíše útočíte, nebo bráníte?
  • A na závěr nezapomeňte na obrázky! Zejména tehdy, pokud svou zpětnou vazbu orientujete na uživatelské rozhraní a ovladatelnost aplikace.
Jedině tak můžeme naši novou aplikaci zlepšit a vyjít vstříc vašim potřebám!

Děkujeme za spolupráci.


S pozdravem
váš tým Grepolis
 
Psalo se to do jiného vlákna už několikrát. Řeknu zde to, co potřebuje změnit nejvíce dle mého názoru.

1. Rozložení na šířku je děsné. Šíleně nepraktické pro hru jako je Grepolis na telefonu. Jak to mám ovládat prosím pěkně?

2. Prostě a jednoduše se mi tam špatně na cokoliv kliká. Nemůže to být stejné jako prohlížeč. Na staré aplikaci nemám problém něco nakliknout. Možná se inspirovat? (Trošku se to od začátku zlepšilo, ale stále mi to nevyhovuje dostatečně, aby to bylo pohodlné).

3. Když tam něco píšu, tak přes klávesnici nevidím co. Je to pak dost těžké.

Nebylo by nejjednodušší nějak okopírovat starou appku a jen do ní pár věcí přidat? Eventy, přehlednější systém rozkazů a tadá. Super úspěch:D
 
Ahoj,
Souhlasím s koudet.
Uživatelsky mi není pohodlná jako stará.
Mám Samsung galaxy A22 foťák zakrývá část bočního výběru.( aliance,forum ali spíš estetická vada než funkční).Horní lišta se musím soustředit abych trefil správně to co chci.

Zkoušel sem screen ale tam to není vidět.

Nevím jak u ostatních, ale několikrát nepřišlo upozornění na útok. ( jednou jo pak třeba 3x ne)

Pochválit bych chtěl zlepšení aktuálních eventu.
 
Ahoj, na novou appku jsem si celkem zvykl a používám jí, spoustu věcí co mi vadilo už se opravilo při updatech jako třeba to scrollovaní u měst nahoře ve výběru. Co mi teď zásadního vadí je opožděný nebo žádný pípak který u staré funguje v pořádku a taky když mám aplikaci otevřenou tak chybí upozornění že jede útok na jiném světě, což na staré taky fungovalo.
 

Thasoss

Grepolis tým
Psalo se to do jiného vlákna už několikrát. Řeknu zde to, co potřebuje změnit nejvíce dle mého názoru.

1. Rozložení na šířku je děsné. Šíleně nepraktické pro hru jako je Grepolis na telefonu. Jak to mám ovládat prosím pěkně?

2. Prostě a jednoduše se mi tam špatně na cokoliv kliká. Nemůže to být stejné jako prohlížeč. Na staré aplikaci nemám problém něco nakliknout. Možná se inspirovat? (Trošku se to od začátku zlepšilo, ale stále mi to nevyhovuje dostatečně, aby to bylo pohodlné).

3. Když tam něco píšu, tak přes klávesnici nevidím co. Je to pak dost těžké.

Nebylo by nejjednodušší nějak okopírovat starou appku a jen do ní pár věcí přidat? Eventy, přehlednější systém rozkazů a tadá. Super úspěch:D
Ahoj, co se týče bodu 2, můžeš prosím upřesnit, na co se ti kliká nejhůře? Co je pro tebe nejotravnější a narážíš na to nejčastěji? K bodu tři - předpokládám, že se jedná o problém, kdy klávesnice telefonu překrývá významnou část obrazovky.
 
Tak já jsem se s novou apkou taky naučil hrát. Mám taky pár připomínek.
1. Jak tu bylo řečeno, když jsem na určitém světě a souběžně hraném světě na mě někdo zaútočí, tak mi nic nehlásí, což stará apka dělala a mohl jsem reagovat.
2. Když chci rozkliknout něco na horní liště (poznámky, inventář, rozkazy), tak se mi to málokdy podaří hned na poprvé rozkliknout to co chci (i po příblížení) to samé vlastně u aktivních efektů/kouzel na mém městě, abych zjistil jak dlouho bude daný efekt trvat a případně ho prodloužit nebo se před ním ochránit.
3. Na fóru chválím že se při objemnějších vláknech tak se vše načte, což je velká nevýhoda staré apky. Ale když chci, abych přeskočil na poslední příspěvek, tak se na to tlačítko také velmi složité trefit.
4. Další mínus je v rozložení na šířku. Když potřebuji jen rychle reagovat na útok nebo na případnou zprávu o pomoc, tak to je to velice nepraktické, protože na to potřebuji vždy obě ruce, což je v některých situacích spíše na obtíž.
 
Ahoj, co se týče bodu 2, můžeš prosím upřesnit, na co se ti kliká nejhůře? Co je pro tebe nejotravnější a narážíš na to nejčastěji? K bodu tři - předpokládám, že se jedná o problém, kdy klávesnice telefonu překrývá významnou část obrazovky.
Nejhorší je pro mě asi manipulace s "horní lištou". Je pro mě také náročné klikat něco v kasárnách/přístavu.
Ano, překrývá to polovinu obrazovky
 

Thasoss

Grepolis tým
Všechnu zpětnou vazbu z fóra i dalších platforem průběžně sbíráme a zasíláme. Pobídněte i své spoluhráče k reakci na toto téma! Každý názor je důležitý a ani tehdy, kdy jen opakuje to, co vyřkl někdo jiný před vámi, neztrácí svůj smysl. Čím více reakcí na konkrétní oblast, tím vyšší priorita to pro vývojáře může být.
 
Jak bylo již řečeno výše, já jako uživatel nakousnuteho jablka novou app ani neviděla, ale předpokládám, že problémy budou stejné nebo velice podobné jako psal koudet. Je opravdu na houby spouštět novou app, když není pro všechny, ale jen pro skupinu s androidem a ptát se na názor !!!
 
Nejdříve plusy. Skvělá práce, že se ta hra dá hrát konečně pořádně na mobilu. Na staré appce něco načasovat byl opravdu porod.

Teď mínusy:
  • Nefunkční upozornění push
    • Appka pípá podle nálady. Někdy minutu před dopadem útoku, někdy několik minut po dopadu útoku a někdy pro změnu vůbec. Nakonec jsem si kvůli tomuto musel nainstalovat starou appku, která je v tomto absolutně spolehlivá.
  • Opakované přihlašování
    • Appka není schopná si zapamatovat moje přihlašovací údaje a nechat mě přihlášeného i přesto, že mám možnost zakřížkovanou. Pokaždé, když appku oddělám, aby mi neběžela na pozadí, tak mě to ihned odhlásí. Opakované přihlašování je opravdu otravné.
  • Nemožnost napsání zprávy
    • Absolutně nemožným se stalo na nové appce napsání zprávy. Jedná se především o překrytí pole zprávy klávesnicí.
  • Špatná ovladatelnost
    • Především při vybírání některých prémiových funkcí ze seznamu. Na možnosti a ikonky se kliká špatně. Při výběru se člověk několikrát překlikne nebo nezvolí vůbec nic.
  • Rozložení na ležato
    • Na mobilu hraji většinou, když nemám přístup k noťasu. Což je v drtivých případech při chůzi venku. Rozložením na ležato se tak mobil špatně drží při delším spravování účtu.
Celkově mi přijde, že je nová aplikace přizpůsobená spíše hraní na tabletech než na mobilech.
 

Thasoss

Grepolis tým
Jak bylo již řečeno výše, já jako uživatel nakousnuteho jablka novou app ani neviděla, ale předpokládám, že problémy budou stejné nebo velice podobné jako psal koudet. Je opravdu na houby spouštět novou app, když není pro všechny, ale jen pro skupinu s androidem a ptát se na názor !!!
Android uživatelé jsou v naprosté většině, tzn. aplikaci používá početná skupina hráčů. Myslíme, že ptát se jich na názor smysl určitě má.
 
dobry den
připojím se ArcimagQ pípaní je jediné k čemu je ta aplikace vůbec dobrá , frontu budov atd si udělám doma na PC ale prostě když to nezapípe tak je k ničemu .

ocenil bych taky hratelnost na stojato nejen že při práci naležato se to špatně ovládá ale každý pozná že hrajete :D

- Pípaní ihned po útoku + možnost nastavení opoždění
- volitelné hraní naležato i nastojato
- aby to zůstalo přihlašene max to hazelo na výběr světa ne uplně do zadani hesla

díky a přeji hodně úspěchu s předěláním :D
 
Teda abych pravdu řekl naležato na tom nic nevidím, dá se sice roztáhnout, ale to mi spousta věcí zmizí a nemůžu pokaždé mobil držet oběma rukama. Proto používám pouze starou app.
 
Nejdříve plusy. Skvělá práce, že se ta hra dá hrát konečně pořádně na mobilu. Na staré appce něco načasovat byl opravdu porod.

Teď mínusy:
  • Nefunkční upozornění push
    • Appka pípá podle nálady. Někdy minutu před dopadem útoku, někdy několik minut po dopadu útoku a někdy pro změnu vůbec. Nakonec jsem si kvůli tomuto musel nainstalovat starou appku, která je v tomto absolutně spolehlivá.
  • Opakované přihlašování
    • Appka není schopná si zapamatovat moje přihlašovací údaje a nechat mě přihlášeného i přesto, že mám možnost zakřížkovanou. Pokaždé, když appku oddělám, aby mi neběžela na pozadí, tak mě to ihned odhlásí. Opakované přihlašování je opravdu otravné.
  • Nemožnost napsání zprávy
    • Absolutně nemožným se stalo na nové appce napsání zprávy. Jedná se především o překrytí pole zprávy klávesnicí.
  • Špatná ovladatelnost
    • Především při vybírání některých prémiových funkcí ze seznamu. Na možnosti a ikonky se kliká špatně. Při výběru se člověk několikrát překlikne nebo nezvolí vůbec nic.
  • Rozložení na ležato
    • Na mobilu hraji většinou, když nemám přístup k noťasu. Což je v drtivých případech při chůzi venku. Rozložením na ležato se tak mobil špatně drží při delším spravování účtu.
Celkově mi přijde, že je nová aplikace přizpůsobená spíše hraní na tabletech než na mobilech.
s tímhle se ztotožňuji
 
Android uživatelé jsou v naprosté většině, tzn. aplikaci používá početná skupina hráčů. Myslíme, že ptát se jich na názor smysl určitě má.
Úžasná odpověď o_O A to si jako mám kvůli tomu koupit jiný telefon či co??? Hlavně že mi dneska na grepu naskočila odměna za novou appku, ale Apple nic, fakt běžte někam. Když něco děláte, tak to aspoň dělejte pořádně. Tohle je práce napůl, kvapná, málo platná.
 
Ještě bych přidal jednu věc pro Android uživatele. Mám pokažené barvy v appce. Všechno je takové světlé a bílé. Myslel jsem si, že je to problém jen v mém mobilu, ale už se s obdobným problémem ozval i další hráč. Přeinstalace nepomohla.
 

Thasoss

Grepolis tým
Úžasná odpověď o_O A to si jako mám kvůli tomu koupit jiný telefon či co??? Hlavně že mi dneska na grepu naskočila odměna za novou appku, ale Apple nic, fakt běžte někam. Když něco děláte, tak to aspoň dělejte pořádně. Tohle je práce napůl, kvapná, málo platná.
Kupovat nové zařízení si určitě nemusíš. Vývoj aplikací pro iOS je technicky náročnější, ale je v plánu pokrýt oboje. Možnost sdělit zpětnou vazbu bude i kdykoliv jindy. Stejně jako desktopová verze hry, tak i mobilní aplikace bude dál vyvíjena a vylepšována na pravidelné bázi. Její vývoj neskončí. Nyní nám jde o podchycení nejpalčivějších problémů.
Ještě bych přidal jednu věc pro Android uživatele. Mám pokažené barvy v appce. Všechno je takové světlé a bílé. Myslel jsem si, že je to problém jen v mém mobilu, ale už se s obdobným problémem ozval i další hráč. Přeinstalace nepomohla.
Ano, stížnost na toto chování jsme již také přijali a předali vývojářům k investigaci.

Děkujeme za všechny vaše postřehy! Téma průběžně sledujeme a zpětnou vazbu okamžitě předáváme. Vaše připomínky a názory jsou vždy vítány. Dodržujte ale prosím osnovu v úvodním příspěvku.
 
Nahoru