• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze Řekněte nám, jak vylepšit novou aplikaci!

Ještě bych přidal jednu věc pro Android uživatele. Mám pokažené barvy v appce. Všechno je takové světlé a bílé. Myslel jsem si, že je to problém jen v mém mobilu, ale už se s obdobným problémem ozval i další hráč. Přeinstalace nepomohla.
Je to způsobeno tmavým režimem, alespoň u mě, ale řekl bych, že ten důvod bude asi stejný. Některé mobily se snaží tmavý režim použít i na konkrétní aplikace. No a někdy to dopadne takto. Sice mám možnost tmavý režim pro některé konkrétní aplikace vypnout, ale zrovna tuhle tam nevidím. Obecně co jsem se díval na internetu, tak někdo psal, že nevidí žádnou hru, což já taky ne. Takže to, že ji nevidím v tom výčtu aplikací, kde ten tmavý režim můžu vypnout, je asi dáno systémem.
Třeba tohle vývojářům pomůže, pokud ještě neidentifkovali důvod.
 

Thasoss

Grepolis tým
Zatím nevíme, v jaké fázi je prověřování této chyby, ale informaci určitě předáme vývojářům. Děkujeme!
 
Kupovat nové zařízení si určitě nemusíš. Vývoj aplikací pro iOS je technicky náročnější, ale je v plánu pokrýt oboje. Možnost sdělit zpětnou vazbu bude i kdykoliv jindy. Stejně jako desktopová verze hry, tak i mobilní aplikace bude dál vyvíjena a vylepšována na pravidelné bázi. Její vývoj neskončí. Nyní nám jde o podchycení nejpalčivějších problémů.

Ano, stížnost na toto chování jsme již také přijali a předali vývojářům k investigaci.

Děkujeme za všechny vaše postřehy! Téma průběžně sledujeme a zpětnou vazbu okamžitě předáváme. Vaše připomínky a názory jsou vždy vítány. Dodržujte ale prosím osnovu v úvodním příspěvku.
Jako nejpalčivější problémy jsou jen na Androidu? To snad nemyslíš vážně. Appky na iOS a Android fungují trochu jinak a že mám srovnání bo vlastním obojí, takže s touhle výmluvou jdi opravdu někam.
Apropo, appku na Android jsem vyzkoušela, jen o přihlášení jsem se pokoušela asi 4x a to nemám teď drápky, no a když se mi to povedlo, tak jsem zjistila, že je lepší se přihlašovat přes prohlížeč :D Pípák nefunguje, napsat něco, nevidíš půlku obrazovky. A tohle máte za vývoj k lepšímu???
 

Thasoss

Grepolis tým
Jde především o uživatelskou část aplikace, jak je patrné z našich otázek kladených v úvodu tématu a v prohlášení k dalšímu vývoji aplikace. Pokud je v něčem rozhraní aplikace silně nepohodlné nebo v ní chybí klíčová funkce, jde o UX problém společný pro obě platformy.

Vývojáři vynakládají maximální úsilí, aby se nová aplikace stala více než jen plnohodnotnou náhradou za starou appku. Neobětujeme čas na sběr vaší zpětné vazby pro nic za nic.

jen o přihlášení jsem se pokoušela asi 4x
Z jakého důvodu ses zadrhla na přihlašování? A jaké zařízení používáš?
 
Jde především o uživatelskou část aplikace, jak je patrné z našich otázek kladených v úvodu tématu a v prohlášení k dalšímu vývoji aplikace. Pokud je v něčem rozhraní aplikace silně nepohodlné nebo v ní chybí klíčová funkce, jde o UX problém společný pro obě platformy.

Vývojáři vynakládají maximální úsilí, aby se nová aplikace stala více než jen plnohodnotnou náhradou za starou appku. Neobětujeme čas na sběr vaší zpětné vazby pro nic za nic.


Z jakého důvodu ses zadrhla na přihlašování? A jaké zařízení používáš?
iPhone 8 Plus kdyby byla appka, zkoušela jsem na Motorole Moto g8. A zadrhla jsem se proto, že nešlo pořádně zadat jméno a heslo.
 

Thasoss

Grepolis tým
Díky! Možná to budou znít jako hloupé otázky, ale opravdu potřebujeme specifikovat, v čem přihlášení vnímáš jako problematické. "nešlo pořádně zadat jméno a heslo" nám bohužel mnoho neřekne. Jak se ti přihlašování chovalo a jak bys očekávala, že se bude chovat, respektive co by mělo být upraveno a jak? Ještě jednou díky za spolupráci! ;)
 

Thasoss

Grepolis tým
Informace k mobilní aplikaci budou již brzy. Připomínky se stále aktivně shromažďují a analyzují.

Za český trh jsme uvedli, že následující body jsou vnímány obzvlášť palčivě:
  1. Nespolehlivé push notifikace
  2. Obtížně ovladatelná horní lišta
  3. Obrazovka orientovaná na šířku
  4. Klávesnice překrývající významnou část obrazovky, a tím pádem i důležité prvky UI
Výčet není ani zdaleka kompletní, obsahuje i různé zvláštnosti specifické pro konkrétní modely zařízení či „drobnosti“ jako nemožnost přihlásit se pomocí účtu služeb Google a Facebook.
 

Thasoss

Grepolis tým
K tomu zatím nemáme informace, nicméně zkusíme zjistit. Díky.

Mezitím můžete reagovat, jaký z bodů v článku kvitujete a který další vám tam chybí.
 

Thasoss

Grepolis tým
V příští aktualizaci 2.277 by mělo v rámci push notifikací dojít k opravě některých chyb a k několika vylepšením. Dále bude odstraněna funkce, která resetuje přiblížení obrazovky, jak jsme popisovali zde, a také dojde k pár dalším drobným úpravám. Snad se vám již brzy bude hrát s naší aplikací zase o trochu lépe. ;)

Nezapomeňte se s námi podělit o zpětnou vazbu! Vaše podněty stále vítáme, takže ať už narazíte na cokoliv nebo vás kdykoliv něco napadne, neváhejte nám to napsat!
 
Chtěl bych zmínit celkem nepraktické posílání jednotek kdy když kliknete vyjede celá klávesnice. Bylo by fajn kdyby bylo naprogramováno aby vyjela rovnou pouze numerická klávesnice je celkem nepraktické stále překlikávat na numerickou.
 
Tak já se třeba na iPhonu nemůžu ani přihlásit. Mám model A1688.
Je to prostě úžasná appka :-/
 

Přílohy

  • 419E9A39-C0D7-44F1-96CA-D66C131F2CA9.png
    419E9A39-C0D7-44F1-96CA-D66C131F2CA9.png
    732,4 KB · Zobrazení: 11
Naposledy upraveno:
Ohledně nové aplikace a eventu nedal by se ten otazník přemístit někam .. Kamkoliv .. ono jak je to malinké autobus enn iuolne stabilní místo tak sem na něj klikl asi 6x.. s tím že to odkaze na jinou aplikace je to celkem otravné...

Ale pokud jsem jediný idiot co neumí kliknout na misi tak asi netřeba řešit :D
 
Nový poznatek k aplikaci iOS
Nevím proč ale náhodně hra ne přepne na tapetu aplikace. Někdy do pár vteřin zmizí, jindy se musí resetovat aplikace.
https://ibb.co/WH59WJ5 - Stav zaseknutí aplikace
Druhá věc chtělo by to upravit fórum. Velmi často místo otevření vlákna rozkliknu hráče.
 
Už je to víc jak měsíc, co se tu psalo, že bude nová, opravená verze a zatím k žádnému zlepšení aplikace nedošlo. Spíš naopak, aplikace chce po mě teď pořád vyplnit login a gesto (otisk) při každém přihlášení. Check box pro zapamatování hesla zmizel.

Ta nová aplikace jen opravdu jen pro skalní fanoušky, kteří znají dokonale UI v prohlížeči na PC. Nedovedu si představit, že by si nějaký nový hráč tuto aplikaci nainstaloval a začal hrát…

V té aplikaci je strašně moc práce, aby byla vůbec použitelná. Pro mě jsou to tyto body úplný základ, aby se dala aplikace vůbec trochu používat (aktuálně používám jen na eventy a slavnosti):

  • Ukotvení ovládacích prvků. Když už je v aplikaci všechno tak zoufale malé, tak by aspoň mohl fungovat zoom. Aktuálně při zoom všechna menu „utečou“ a pak nedělám nic jiného, než jen posunuju obrazovku a zoomuju. Nic takového jsem v žádné jiné apce neviděl. Tady by se mohli vývojáři inspirovat starou apkou nebo libovolnou navigací (mapa uprostřed ovládací prvky pořád kolem mapy)
  • Mobilní data – nová aplikace je neuvěřitelně náročná na data. Stará apka za 12.2022 130MB, nová apka 960 MB. A to jsem tu novou apku skoro nepoužíval. Kdybych na ni chtěl hrát, tak mám se svým tarifem 4GB dat problém.
  • Chybné zobrazení při horším mobilním signálu. Na rozdíl od staré aplikace, se v nové aplikaci nezobrazují některé ikony při jen trochu horším signálu. Ještě, že si pamatuji, kde co je…
 

mikosansobi

Grepolis tým
O jaký typ telefonu se jedná Č.e.n.d.a? Evidujeme momentálně problém pouze u Redmi Note 11 s. Děkuji za odpověď.
 
O jaký typ telefonu se jedná Č.e.n.d.a? Evidujeme momentálně problém pouze u Redmi Note 11 s. Děkuji za odpověď.
Mikosansobi, jedná se o telefon Redmi Note 7 LTE s Android 9. Zkoušel jsem přeinstalovat apku a nepomohlo to.
Pomohl ale update systému na Android 10. Přihlašovací okno se teď vůbec nezobrazí a rovnou se zobrazí dialog pro výběr světa.
 
Nahoru