• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

2. sv. válka a military

DeletedUser

Guest
Nazdar všichni military nadšenci, založil jsem zde toto vlákno abychom zde mohli pokecat o militarii a hlavně 2. sv. válce kterou zbožňuji:p
 

DeletedUser

Guest
Tak schválně, dám vám otázku, ze začátku třeba jednoduchou:)

Co se stalo 6.6.1944?




PS: pls a negooglujte;)
 

DeletedUser

Guest
Správně, vylodění na plážích Juno, Sword, Gold, Utah a Omaha.
Největší obojživelná akce v dějinách.
Paradoxem je, že skvělý německý polní maršál E.Rommel velel nejhorší armádě kterou snad jen Německo mělo:)
Achhh......moje nejoblíbenější akce za 2.sv. války:p


Tak teď něco těžšího........co takhle třeba největší tanková bitva v dějinách?:p
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Jj..........musím vymyslet něco těžšího:D


Tak třeba.............pozná někdo tuto zbraň:p
[SPOIL]
1561.png
[/SPOIL]
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Správně......ale nebylato první útočná puška na světě, první bylo BAR, Stg 44 byla první útočná puška moderní konstrukce:)
 

DeletedUser

Guest
Nemáš ICQ? Docela rád bych si s tebou pokecal. Historie mě také velice zajímá a díky mému koníčku ji dávám zašlou slávu.

Je to Messerschmitt Me 262
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Nemáš ICQ? Docela rád bych si s tebou pokecal. Historie mě také velice zajímá a díky mému koníčku ji dávám zašlou slávu.

Je to Messerschmitt Me 262

To myslíš mě?:?

A Me 262 "Vlaštovka".........nádherný stroj:)

A teď něco co musí každý poznat......:p
[SPOIL]
spitfire-IIA.jpg
[/SPOIL]
 

DeletedUser

Guest
Ano, je to Spitfire, nejkrásnější a zároveň moje nejoblíbenější letadlo z 2. sv. války:)

A teď něco těžšího...............měli by to poznat pořádní fajnšmekři:p
[SPOIL]
Pics_01_LT38.jpg
[/SPOIL]
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
nene, tohle je mam pocit československá výroba:) moc jich nebylo..:)
nechám si to pro sebe:)
 

DeletedUser

Guest
Jj Sultáne, zlatý československý ručičky:).........

Jen hádejte dál........
 

DeletedUser

Guest
Když tedy nevíte, tak vm dám další nápovědu,........po obsazení Česka nacisty byl tento tank přejmenován a účastnil se tkových akcí od dobývání Polska, Francie, až po tažení do SSSR kde byl kvůli tomu že už nestíhal "tempo" postupu odvolán z tohoto tažení.

Tak a doufám že to poznáte po takové nápovědě:p
 
Nahoru