• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Blogerský koutek - Z deníčku hrače Grepolisu, aneb jak se lečí závislost?

DeletedUser

Guest
První setkání:
Člověk si tak sedí nudí se a tu vidí, že jeho příbuzny neustále klika na počítači že se zněj div nekouří, zvědavost je silná. Nebudu však přeci drze čumět do monitoru, bohužel je zvědavost silnější a tak drze čumíte přes rameno. Grafika dobra, hmm ajaj moment odhalení vašeho drzeho čumění je zde. Takže příjde na klíčový výslech. Co to je to je hra? Ano a ne ledajaká, je to Grepolis. Mohu to zkusit hrát taky? Jasně, pošlu ti pozvanku ( detail navykovosti není prozrazen ).
Projdu si kolečkem registrace a jsem zde. Uvítání. A jdem stavět. První úkoly jsou snadné, sice nechapu pointu, ale to se podá. Tak uvidime jak to bude vypadat další den.
 

DeletedUser

Guest
Den 2.
Rano zjistim, ze kdyz se zas prihlasim dostanu odmenu supr, zase stavim jak o zivot dle tech ukolu. Vysilam prvni spehy a ono nic speh neuspesny. Taky zkousim prvni utok, ale vse chcipne. Brblam k cemu to je, kdyz klikam na ty mesta v okli jsou vsechny tak velky a ja tak mala. Pisnu pribuznymu, a ten naridi at stavim hlavne doly. Tak stavim. Zkousim nainstalovat aplikaci. Ty blaho, ona funguje, husty. Stavim na mobilu. Cool tak to mohu stave i v praci. Den se chyli ke konci a ja mam dobry pocit, sice vojsko pochcipalo, speh neprosel, ale naky mise splneny. A odmeny za to byly, tak uvidime jak mi to pujde zitra.
 

DeletedUser

Guest
Den 3.
Rano koukam pomoci aplikace na to co se deje, mam radost, mestecko roste. Ukoly mam splnene, az na vstup do aliance. Pisnu pribuznemu a ten mi pise at pockam. Tak tedy jo, tak pockam. Ani si neuvedomuji, ze behem dne neustale po oku nakukuju. Mam 50 vojaku ruzneho typu, 25 brk a 15 ol. Myslim ze jsem machr, jen mi furt chybi misto ve statku. Ty blaho, proc ta vystavba tak dlouho trva.... No nic kontroluji prubezne a kdyz se uvolni misto ve stavebnim seznam, a na volne obyvatele. Super dobyla jsem patou vesnici. Jsem dobra mam vseho dost ( jak naivni ze ;) )
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Den 4.
Dnes mi skoncila zacatecnicka ochrana. Vyznam teto ochrany clovek pochopi ve chvili kdy ji ztrati, je to jako byt pusten do dzungle, a bud jste lovec nebo korist. To ze jsem korist jsem pochopila zahy kdyz mi v praci poprve vriskal mobil. Co ted? Co delat? Jak se branit? Cim? Poprve jsem otevrela grepo wiki ( ne naposled) a zjistila ze jsem pravdepodobne v haji. Napsala jsem pribuznymu, ze jede utok. Chtel po mne informaci jake mam hradby, no level 10 to je dobre ne? Kdepak narizeni stavet a at zkusim vratku... Asi nejake sproste slovo. Pribuzny poslal par brk. Bohuzel nestacila, utocnik sednul kolkou. Pisu to pribuznemu. Ten chce report.. Dalsi sprosty slovo? Tak mu po mobilu hlasim pocty pozemnich vojsk a lodi. Zachvilku mi rve mobil jak utrzeny ze retezu. Tlumim zvuk, uz tak na mne koukaji jak na pitomce jak furt cucim do mobilu. Za chvili je kolo dole, pribuzny mi poslal spostu birem. A i dalsi hraci v okoli. Vcetne surovin, sklady to sotva pojaly. A ja se jala do nove vystavby vojaku a budov. Ze strachu z dalsiho utoku jsem usnula s mobilem v ruce.
 

DeletedUser

Guest
Den 5.
Hura vyzkum kolonizacni lode mam hotov. Tedy vlastne zadne hura, potom co jsem to s velkou pompou oznamila pribuznemu, tak uz radost nebyla. Clovek se tesil ze bude pochvalen a ono nic. Chybi mi totiz vyzkum dobyvani. Takze dal zvetsovat akademii, pristav a ted i sklad, si clovek rika kde ma na to vsechno vzit suroviny, kdyz krast jeste poradne neumi. A hlavne clovek nevi co driv delat, zbrojit? Stavet? Zkoumat? Kdyz se rozhodnu jen stavet, tak taky jsem na vazkach, co stavet prvni, jen drevorubce? Kamen? Stribro? Jeste ze tu neni dalsi surovina, to uz bych asi nedala. To nemluvim o prizni, ta je jako vyplata, cely mesic na ni cekate a kdyz dorazi je hned pryc. To nemluvim o tom, ze mi dnes dosel ten dedula co mu rikaji spravce. Takze jsem koupila par zlatek a zas si ho koupila, jelikoz takhle bych na vystavbu cekala vecnost. No zitra se bude rozhodovat, zda me vemou do aliance. Nevim co to znamena, takze si pro jistotu pripravim jak skautsky, tak pionyrsky ubor.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Den 6.
Uf, mam to za sebou, stala jsem se uspesne clenem aliance. Ted jeste zjistit co to vlastne znamena. Tak jako prvni mi vyskocilo nove forum, a uprimne po prvnim shlednuti jsem se zhrozila. Jazyk, ktery zde vladne, neni jazykem meho klanu. Budu si muset udelat v denicku prekladac :/. Snazim se forem prokousat, tak abych pochopila, ze vlastne nic nechapu, kazdou chvili vyskakuji nove prispevky, jako by netusili, ze ja nestacila nastudovat ty stary. A hlavne kde zacit cist zpravy? Tot otazka jak z Hamleta. No snad bude rano moudrejsi vecera a ja na ten kod fora prijdu.
 

DeletedUser

Guest
Den 7.
Tak mam v hlave pekny gulas, jelikoz grepo slovnicek je naprosty unikat, a divim se ze jej jeste nikdo nevytiskl... U grepomaniaku by vydelal... Tak si to vemte naprosto jednoduse. Proc si psat o suroviny, kdyz je snaz si si psat a surky.. V Ottove slovniku naucnem surky nehledejte. Tam nejsou. Nebo bojovnik s mecem, to mu se rika jen mece.. Kdyz si to predstavim, tak vidim jak ve vzduchu litaj mece, kde zmizel bojovnik? ( Asi do Svycarska, tam toho
mizi vic). Nejvic mne zaujalo pojmenovani kolonizacni lode, kololod, kolo ( to mam, na vode nejede), snek ( ne zahradni), titanic ( to kdyz si jde pro jistou smrt). Biremy, nene brka. Asi se casto skubaj operenci, ohnive lode. Kdepak jen ol, tiremi, tirky. A co se tyce te hatmatilky... Fake, naco pouzit cesky vyraz, jeste ze nepouzivaji rozsypany caj. To bych byla v koncich. A pak specialni vratka ( neplest se zvratkou) na to ma asi grepolis patent. No tu nez pochopim to zestarnu a zesedivim. Co jsem zatim zjistila je to ze si budu muset zalozit slovnicek, abych se mohla s kolegy z aliance bavit na urovni. Takze jdu hodit zvratku, poslu potapku, bolky, triky a briky. A ze surikatim mesta :p . Jedine pozitivum pro dnesni den je ze jiz konecne zkouma dobyvani... Tak pozor zitra uz snad vypluji.
 

DeletedUser

Guest
Nejdřív bych se všem čtenářům chtěla omluvit, že včera nebyl zápis do deníčku. Nějak se mi podařilo usnout... Dnes to napravím a budou zápisy včerejšího i dnešního dne.
 

DeletedUser

Guest
Den 8.
Představa, že jakmile bude vyzkoumané dobývání, a já si hned dobyju město byla velmi naivní…Zaprvé bylo nutné schrastit suroviny na výstavbu kolky, naštěstí v ostrovní misi dorazilo drancovaní vesnic, tak jsem se k surovinám do drancovala. A pak počkat než se kolka postaví. Člověk má pocit, že je to jak čekání na výplatu. Víte, že dorazí, ale než dorazí, máte pocit, že je to věčnost. Jelikož, čtu na fóru, že je svět pomalý, tak se snažím zjistit, na jakém to světě, že jsem se to vyskytla. A tak poprvé (ne naposled) koukám na grepo-wiki. A jsem y ni trochu zmatená. Nakonec se mi ale podaří prokousat na informace o světech. Tak teď zjistit, jak se svět kde jsem, jmenuje. Koukám kde to zjistit, pak mne napadne se odhlásit a přihlásit, a ejhle, ono to tam je… No to jsem si vybrala…
 

DeletedUser

Guest
Den 9.
Kolka stojí v přístavu, postavila jsem si i nějakou armádu, olky i brka, ale kam vyrazit.. Na souseda co není u nás v alianci?? No na toho jsem zkoušela utočit již několikrát, vždy bez úspěchu. A špeh taky neprošel, zato dostal i cenu.. špeh na baterky, se taky k němu nehlásím… Určitě mi jej podstrčili, anebo jej podplatili. Naštěstí je v alianci burza měst, a jelikož jsem protekční příbuzná, tak dostávám první město bez boje.. Jen stačí vyslat kolku. Ten čas dojezdu je tedy dlouhý. Ale po čekání konečně dorazila na místo. Teď ještě čekat než bude město dobyto. No jo pomalý svět. Co člověk může chtít rychlost světa 1. Tak si mezitím prohlížím wiki a studuji k čemu je jaká budova, a přemýšlím, jaká speciální budova by se mi nejvíc hodila, každá má něco do sebe, a člověk může postavit jen dvě… To nemluvím, o těch cenách kolik surovin stojí a podmínek k jejich postavění… Prostě děs.. Takže budu muset přemýšlet, co postavím. No, ráno moudřejší večera, pustím si nějakou muziku od DJ z fóra. A ráno si prohlédnu své druhé město.
 

DeletedUser7082

Guest
Každý den čtu a je to pecka, vždy mě to přivede nostalgii na tyhle časy. Pokračuj dál.
smiley_emoticons_bravo2.gif
smiley_emoticons_thumbs-up_new.gif
 

DeletedUser

Guest
Den 10.
Tak po dlouhém nočním rozjímání mám konečně jasno, postavím si maják. Co se týče druhé budovy, jsem na vážkách, socha mi přijde k ničemu, tak jako obchoďák. Tak je to jak v milionáři, mám na výběr za a buď věž, nebo za b věštírna.. tady by se hodila nápověda publika… No nic, postavím věž, tou snad nic nezkazím. Město po kolegovi má divadlo… ale těch surovin na uspořádání, to tam hrají „Kočky“ z Broadway? Nebo snad prodanou nevěstu z národního… To tedy fakt nevím, kde na to vezmu… Koukám na výzkum, snad mi to pomůže rozpoznat, jak bych měla pokračovat. A tak zase jedu ohranou písničku a stavím od každého trochu. Něco jako specializace města buď na off nebo deff a ještě větší na pozemní off, či pozemní deff nebo lodní mi nic neříká… Navíc na fóru mluví o full ol nebo full brka. Jak to dělají? A od kolika se počítá full? Od 100? 200? 300? Budu se na to muset vyspat, a být víc aktivní na fóru abych zjistila co mám vlastně stavět za vojsko.
 

DeletedUser

Guest
Den 11.
Tak, už to začínám snad chápat.. musím si města specializovat. Jelikož mám zatím dvě, tak to nechám na uni, až jich bude víc tak se nějak rozhodnu. Navíc je třeba přebrat města po končícím hráči, a já je mám přebrat, jelikož mám volné sloty. Tak budou další dvě města. Prej se mi uhne… to nechápu jak to myslí. Rychle postavit dvě kolky a vyrazit. Jen nechápu, proč si staví někteří hráči ty města na těch ostrůvcích bez vesnic… Bud jsou hloupí oni, o čemž pochybuju nebo to ještě stále nepobírám. V alianci se hodně hádají, a jeden asi důležitý hráč kompletně končí. Po něm mám přebrat ty města. Jak se takhle v alianci hádají, tak se v tom necítím moc dobře. A hlavně to nechápu. Bylo by fajn to vysvětlit, víc komunikovat a brát ohled na nově příchozí. Protože takhle, má člověk pocit, že je to jeho vina. Jo a taky mám dnes průser… Nechca jsem smazala jedno vlákno ve fóru… tak jsem se hned napráskala… Jelikož je tam jasně napsané nic se nemaže.. No tak snad se nebudou na mne zlobit.
 

DeletedUser

Guest
Den 12.
Tak výmaz vlákna se přešlo v pohodě.. Ale přesto to na fóru vře. Snažím se být v klidu, další dva hráči uvažují o odchodu. Dle toho co jsem pochopila je to kvůli hráči, co má odejít. Navíc se jedná ve velkém o nějakém sloučení. Vystavili i na to anketu, jelikož jsem, ale dnes celý den na mobilu tak se tím těžko přežvýkávám a to nemluvím o hospodě či pokecu nebo taverně … Děs… když se snažím jet rychle na konec, hodí mi to nejdřív kulaté G a pak jsem najednou venku z aplikace… Grrr a při nové zmáčknutí na aplikaci, se startuje jako by byl mobil vyplej… mám největší chuť mobil rozflákat. Zkouším se tedy dostat na fórum přes prohlížeč. Dávám si verzi desktopovou… sice je to náročnější, ale dostanu se na fórum všude rychleji a snáze ji. Koukám na tu anketu… ty bláho… si dělají srandu… jak se mám jako vyjádřit k něčemu, čemu nerozumím? Tak dávám, volbu že mi to je jedno. Hm většina je pro.. Co to pro mne znamená? Co se stane… toť ve hvězdách. Zítra se snad dostanu na PC či tablet. Nesnáším pracovní cesty.
 

DeletedUser

Guest
Den 13.
Dnes jsem konečně na PC, a píši si poprvé s tím top hráčem z naší aliance, co chce odejít, můj dotaz je jasný. Vratky… Tak mi to vysvětluje hezky po lopatě, jako by tušil, že jsem skoro blond. Ty bláho, to budu muset zkusit. (jojo a kolikrát). Další dvě města jsou moje, v obou jsou lázně a věže. V jednom se rozhodnu stavět pozemku a v druhem loďstvo. Ajaj, do města, kde mám jen loďstvo, přišel ostrovní úkol, co by se šiknul na vozy.. Ale já tam nechci pozemku.. A proč ju jako nemohu poslat z jiného města. Vždyť je to všechno moje vojsko… Grr budu muset stavět loďstvo na ostrovech, kde budu mít dvě města. A to nemluvím o neustálém nedostatku surovin a navíc mi došly sloty. No ještě že je zítra nějaká akce tak snad budou body a pochody. A budu si muset nechat od někoho vysvětlit ty hrdiny… Taky Španělská vesnice
 

DeletedUser

Guest
Den 14.
Tak jsem si prohlidla ty hrdiny, docela se mi nekteri zamlouvaji, ale ta cena... To nez na ne nasetrim ty mince to uz svet skonci, a kdyz koukam na reporty tak nekteri maji i vyssi level. No zkusim nejdriv nasporit na Atalantu, ta rychlost se mi libi, holt budu mince i smenovat. Skoda ze se nedaji ty mince koupit nebo jinak vydelat nez ostrovni misi. Chtelo by to navrhnout vyvojarum. Snazim se utocit, ale vecne mi vse pochcipa. A dnes zacina slucovani alianci. Tak jsem zvedava jak to probiha. Dohady jsou cim dal vetsi. Top hrac uz odesel. A i nekolik dalsich to zvazuje. Necitim se dobre kdyz se to deje. Tak snad bude rano moudrejsi vecera
 

DeletedUser12866

Guest
Super, zatím to nejlepší na fóru, tleskám ti, aspoň něco co mě po tom náročném dni plném testů a písemek ve škole pobavilo :):):)

Jen tak dál
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru