• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Vojsko - často kladené dotazy a vše kolem

  • Zakladatel vlákna DeletedUser231
  • Vytvořeno

DeletedUser12569

Guest
tak to se omlouvám .. jsem zbytečně otravoval s mou nevědomostí ....
děkuji za radu a trpělivost!!
 

DeletedUser8770

Guest
Mám dotaz musí jít vidět v reportu jestli má obránce zaplou trojskou obranu?
 
Ahoj, mám takový blbý dotaz (vlastně 2), ale už by bylo fajn si to konečně ujasnit :D

1) Když vím, že nepřítel má ve městě pouze demoličky a já na něho pošlu kolku s hydrami, vím že transportky i hydry projdou - to na wiki je, ale co kolka? Ta také propluje bez povšimnutí?

2) když mi sedne kolka k nepříteli a mimo brk je deffovaná i demoličkami, musí nejprve padnout demoličky a pak až kolka nebo padne kolka a demoličky až po ní? (na wiki je psáno že demoličky příjdou na řadu až jako poslední, ale ocenila bych tam doplnění jak je to v případě kolky)

Děkuji za odpověď
 

Thasoss

Grepolis tým
Demolička ignoruje i kolku. Nicméně, aby bylo úspěšné dobytí, musí být splněna jedna podmínka - čistý přístav i zem. Takže kolka přijde o lodní doprovod a otočí se.
 

DeletedUser12157

Guest
Demolička ignoruje i kolku. Nicméně, aby bylo úspěšné dobytí, musí být splněna jedna podmínka - čistý přístav i zem. Takže kolka přijde o lodní doprovod a otočí se.
Nemůžu souhlasit:))

1. Kolonizační loď město obsadí a demoliční lodě obránce se přidají na stranu dobyvatele (říkejte si co chcete, před dvěma měsíci to tak bylo. .)

2. Demolky jdou ke dnu opravdu jako poslední ,u sedici koldy jsou tak úplně na nic-jen kradou body .

Snad jsem pomohl;)
 
Nicméně, aby bylo úspěšné dobytí, musí být splněna jedna podmínka - čistý přístav i zem. Takže kolka přijde o lodní doprovod a otočí se.

Tak toto vím. Zeptám se tedy trochu jinak. Pokud nedošlo k nějaké změně, demoličky by měli jít poslat do útoku pouze v případě, že poplují jako doprovod KL. Ale s KL musí plout alespoň 1 bojová loď, což demolička s 0 útokem nebude. Je to tak? Takže s kolkou musí mimo demoliček plout i aspoň 1 birka (například).
Takže jak to je v případě útoků na takovouto kolku? Jakmile padne ta 1 birka, padne i kolka a demoličky se vrátí domů nebo musí nejprve padnout i ty demoličky a pak až kolka?

A jak je to tedy v případě, že město brání například 100 demoliček. Já na toto město pošlu KL s 6 hydrami a pozemkou, tudíž demoličkami bez újmy projdu a KL mi sedne. Jak se budou demoličky nadále chovat? Budou KL bránit a musí padnout aby padla i KL nebo stačí sundat ty hydry a padne s nimi i KL bez toho aby demoličky padli? (za předpokladu, že za KL jel útok dřív než podpory, tudíž by útočil pouze na 6 hyder a 100 demoliček)

A co v případě že sednu do města s KL + 10 ol + pozemka a za kolku mi dorazí podpora 100 demoliček. Jak se ty demoličky budou chovat? Budou v případě útoku kl bránit? Nebo jakmile padne těch 10 olek, padne i kolka a demoličky zůstanou stát? (zase za předpokladu že za podporou demoliček jel nejprve útok a pak až další podpory)

Jsou to 3 různé případy a celkem by mě zajímalo, jak to tedy je.
 
Ja vam to ujasnim :)
Ak posles kolo do mesta ke su len demolicky a v doprovode bude aspon 1 hydra kolo sadne a demolicky v meste ostanu kvazi ako podpora, ostatne bojove lode vsak pri dosede padnu v pomere 1:1 ostane sediet len hydra, demolicky su ti pri dobyvani na pytel a aj ked ti tam ostanu po tom dosede ako podpora tak kl nebrania...staci znicit tu jednu hydru ktora ide do boja ako prva a kl padne je jedno ze tak ostanu demolicky oni kl vobec nebrania...jedine co mozu spravit ze ked sundas kl tak zbytok lodi co by sa inak vratil domov ti padne na demolickach...ale pokial kolo sedi tak demolicky akoby neboli...do hry sa dostanu v pripade ze kolo padne po vode
 
Díky @Endrewko. Ne že bych to potřebovala, ale včera jsme se o tom s pár lidmi bavili a vlastně nikdo přesně nevěděl jak to je. Tak už aspoň víme že opravdu k ničemu :D
 

DeletedUser13139

Guest
Ahoj, mam taky jednu otázku. Můžu nějak přeposlat vojáky do druhého města, jinak než jako podporu? Jde mi o to, abych měl víc volných obyvatel a mohl stavět další kololoď. Dlouho jsem Grepolis nehrál a už si to nepamatuji.
 

DeletedUser12305

Guest
Ne. Volné obyvatele získáš jedině pomocí bonusu "rozšiřování území", výstavbou lázní, zvýšením úrovně statku (nebo ubouráním jiných budov), výzkumem pluhu, případně povražděním nebohých vojáčků, které již máš. :)
 
Nahoru