• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze Snížení ceny kouzla „Očištění"

Souhlasili by jste s touto změnou?


  • Celkový počet hlasujících
    40
  • Anketa uzavřena .
Ahoj, v rámci nějakého dalšího pozitivního oživení fóra sem nahodím jednu věc, která mě poslední dobou dosti zaráží a myslím si, že by jí prospěla změna. Tak uvidíme, zda se na tom jako komunita shodneme :)

Jak již název vypovídá, tak by šlo o snížení ceny kouzla od Artemis „Očištění". A to z aktuální ceny 200 přízně -> na dejme tomu 150 přízně.

Proč si myslím, že by byl tento krok vhodný? Již dříve mi přišel silný nepoměr mezi možnostmi útok zakouzlit a schopností člověka nějaký útok očistit.
Na zakouzlení máme masku, úsilí lovkyně, klidně i touhu a mnoho dalších. Zatímco na očištění slouží pouze ona očista :)
S přidáním Árese a jeho levnými kouzly „Krvežíznivost" se tento nepoměr ještě stupňoval. Proto se domnívám, že tato změna by byla vhodná.

Samozřejmě vím, že kradením můžeme získat přízně kolik chceme a čistit defacto nekonečně, avšak když jsme schopni bezproblémově zakouzlit přes 20 útoků, tak by se hodilo být schopen bezproblémově očistit alespoň o trošku více než 2.


Otevřel jsem tu anketu, aby se dal nějak jednoduše vyjádřit Váš postoj. Ale pokud se tu trošku rozhovoříme o možných pozitivech či negativech této změny, tak to bude parádní
smiley-emoticons-thumbs-up-new.gif


Koudy
 
Za mě 150 je trochu moc málo, ale třeba 170, ať lidi s diovou jiskrou alespoň 4 (tj. 510 a víc přízně) můžou dát 3... protože při 200 přízni za očištění ani kdybych měl artefakt lvl 30 tak nemůžu dát 3 (590 < 600).
Snížení ceny kouzla je na místě už jen kvůli Áreovi - ten má až 2 efekty zakouzlující útok, z toho jeden je hodně levný a spamovatelný.
 
Těch 150 jsem dal jako nástřel. Samotná cílová hodnota by určitě chtěla nějaké testování, aby byla dobře vybalancovaná
 
za mě by těch 150 bylo super aspoň to můžeš použít 3x ten efekt a to je akorát souměrné k ostatním kouzlům
 
:D jojo klidně aspon při svém čarovaní sejmu nasobně více :D

a lidé budou víc a víc nervní ,když budou muset dele hlidat zakouzleny utok :DDD
 
Když jsem hrával jinou hru, tak tam také bývalo takovéto fórum, kde jsme dávali návrhy. Zvykem bylo, že když bylo zahlasováno „Ne" tak se většinou člověk vyjádřil, proč tak hlasoval -> Pomohlo to pak všem zúčastněným získat nové pohledy na věc a o tom diskuze jsou.
Mohl bych vás o to @Sir Anakin / @tado1003 poprosit? Alespoň jednoho. Děkuji
 

Thasoss

Grepolis tým
Skutečně, pokud má nějaký návrh své ALE, je dobré tu na něj během diskuze přijít, abychom ho mohli předat vývojářům co nejlépe argumentovaný, a tím pádem měl vyšší šanci na úspěch. :cool:
 
Když jsem hrával jinou hru, tak tam také bývalo takovéto fórum, kde jsme dávali návrhy. Zvykem bylo, že když bylo zahlasováno „Ne" tak se většinou člověk vyjádřil, proč tak hlasoval -> Pomohlo to pak všem zúčastněným získat nové pohledy na věc a o tom diskuze jsou.
Mohl bych vás o to @Sir Anakin / @tado1003 poprosit? Alespoň jednoho. Děkuji
Jako odpůrce útočných kouzel s tím nesouhlasím. A podle mě by to mělo být drahší. Alespon minimálně 250 many. Čím mín očištění, tím mín diáků anebo bouří.
 

Thasoss

Grepolis tým
A jak nyní vnímáš rozpoložení stran útočník vs. obránce? Koho hra dle tebe více favorizuje a čím?
 
Jako odpůrce útočných kouzel s tím nesouhlasím. A podle mě by to mělo být drahší. Alespon minimálně 250 many. Čím mín očištění, tím mín diáků anebo bouří.
Myslím si, že tato změna (snížení přízně) by byla citelnější hlavně v počátcích světa. Kdy ještě není taková možnost rychlé obnovy přízně/jejího nakradení. V prvopočátcích však také jezdíš s menším počtem útoků, takže není těžké si ty důležité pohlídat.
V pozdějších fázích už útočník jede s desítkami útoků a všechny si pohlídat samozřejmě schopen není. V tu chvíli však již jedna očista navíc moc velkou hodnotu nemá, avšak myslím, že snížení ceny by trošku balancovalo aktuální stav věci
 
Myslím si, že tato změna (snížení přízně) by byla citelnější hlavně v počátcích světa. Kdy ještě není taková možnost rychlé obnovy přízně/jejího nakradení. V prvopočátcích však také jezdíš s menším počtem útoků, takže není těžké si ty důležité pohlídat.
V pozdějších fázích už útočník jede s desítkami útoků a všechny si pohlídat samozřejmě schopen není. V tu chvíli však již jedna očista navíc moc velkou hodnotu nemá, avšak myslím, že snížení ceny by trošku balancovalo aktuální stav věci
máš pravdu určite by to zmenilo začiatky hry.. ale myslím že na začiatku všetci sa sústredia na úplne iné veci a nemajú až toľko priazne, bohov a miest...
 
Naposledy upraveno:
No pokud budeš mít plnou přízeň 500 -> Tak bys byl schopnen vykouzlit 3 očisty místo 2. Ve velkém měřítku ta změna až tak velká není, avšak zdá se mi, že nepoměr mezi možnostmi zakouzlovat o odkouzlovat je až příliš velký
 
Dal som NIE a hned reknu proc.
Ocisteni ma 2 funkce - na mesto (to ale typicky pouzivame jednou za delsi cas takze nic co by nejak ovlivnila cena +-50 prizne o ktere se zde bavime) a pak je funkce na utok, kde uz ten rozdil +-50 prizne bude patrny, argumentu je zde dost v predchozich prispevcich.

Ten argument ze je vic kouzel na zakouzleni utoku a jen jeden na odkouzleni u me moc neobstoji protoze to se neda srovnavat. Srovnavcat muzete pozitivni a negativni kouzla na utoky ale Ocisteni stoji nekde mezi, nebo spis bokem.

Jakoby nejak extra by mi to asi nevadilo ikdyby se cena snizila klidne na 150 ale podle me vychozi a "normalni" stav by mel byt ze utok ktery je odeslan by mel dorazit neporuseny. Pokud chcete jako obrance zasahovat do ciziho utoku, melo by to byt dost drahe (tak jako tomu je ted) a tim zabezpecit "vzacnost" zasahovani do prichozich utoku... Jak rikam jestli 150 nebo 200 zas az tak fundamentalni rozdil neni protoze stejne potrebujete dalsi kouzlo navic aby Ocisteni melo nejaky smysl, ale ten koncept zlevneni zasahovani do cizich rozkazu se mi nelibi uz ted s tim ze se da krast prizen je to dosti "levne" hlavne v pokrocilejsi fazi hry. Nedelal bych to jeste snadnejsi.
 
Dal som NIE a hned reknu proc.
Ocisteni ma 2 funkce - na mesto (to ale typicky pouzivame jednou za delsi cas takze nic co by nejak ovlivnila cena +-50 prizne o ktere se zde bavime) a pak je funkce na utok, kde uz ten rozdil +-50 prizne bude patrny, argumentu je zde dost v predchozich prispevcich.

Ten argument ze je vic kouzel na zakouzleni utoku a jen jeden na odkouzleni u me moc neobstoji protoze to se neda srovnavat. Srovnavcat muzete pozitivni a negativni kouzla na utoky ale Ocisteni stoji nekde mezi, nebo spis bokem.

Jakoby nejak extra by mi to asi nevadilo ikdyby se cena snizila klidne na 150 ale podle me vychozi a "normalni" stav by mel byt ze utok ktery je odeslan by mel dorazit neporuseny. Pokud chcete jako obrance zasahovat do ciziho utoku, melo by to byt dost drahe (tak jako tomu je ted) a tim zabezpecit "vzacnost" zasahovani do prichozich utoku... Jak rikam jestli 150 nebo 200 zas az tak fundamentalni rozdil neni protoze stejne potrebujete dalsi kouzlo navic aby Ocisteni melo nejaky smysl, ale ten koncept zlevneni zasahovani do cizich rozkazu se mi nelibi uz ted s tim ze se da krast prizen je to dosti "levne" hlavne v pokrocilejsi fazi hry. Nedelal bych to jeste snadnejsi.

Ona očista automaticky neznamená narušený útok.
Bez očisty se ani nemůžeš podívat co v daném útoku jede -> nutnoust očistit před moudrostí. Pokud už člověk krade přízeň, aby mohl diákovat o 106, tak si nakrade i na očistu. Ta je v tom případě poměrně irelevantní. Zvlášť v pozdějších fázích hry, které ve svém příspěvku zmiňuješ
 
Nahoru