• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze Ze světa Golgi

Thasoss

Grepolis tým
DIO-tools je v pořádku, ban za něj nelze dostat. A návody "jak se nenechat chytit", které provozovatelé bot skriptů uvádí na svých webovkách, jsou úplně mimo mísu. To jen ať si diskuzi na toto téma zkrátíme. :)
 
Já ty letky měl hned back jelikož je event mimo event bych to jen tak neposlal :)
jezzis jeste horsi uvaha... tohle mam taky rad kdyz nekdo rekne "vsak je event a mam to hned spatky" ... no ano mozno mas ale co ti zustane po eventu? protoze lidi co tohle zvyknou tvrdit maji po eventu uplny prd v inventari, ja kdyz koncim tenhle event tak mam tak po 2 full od kazde letky ve mestech a dalsich 10 kouzel v invu :D ale zase ja tak moc nezlatim, nevim jak ty tedy...
ale vseobecne ja jsem trochu stara skola, kdyz ja zacinal tak letky byli vzacnost a stale nima nezvyknu plytvat ikdyz vim ze v dnesni dobe je to uz o dost mene vzacne je mit... kazdopadne, stejne je potreba na letky nahlizet jako vec ktera se ma pouzivat vyhradne na krizove situace a ne je bez rozmyslu placat kde kam jen kvuli bb
 

Thasoss

Grepolis tým
Za měsíc Divy. :eek: Rozhodí si malé aliance výstavbu mezi sebou, aby hlavnímu rivalovi odepřely snadnou cestu k vítězství?
 
Těžko říct on si je radši nechá sundat u sebe ve městě než aby je poslal :D
Furt si raději nechám sestřelit letky, než letět do betonu 550k deffu, později tam bylo tuším dokonce 700k + ty vaše ušmudlané letky.. letka o 70 mantách v lepším případě.. co to má být? Letky jsem měl i tak k dispozici, ale takového amaterismu se nehodlám účastnit.
Název Psycho pacienti je víc než výstižný, protože ty myšlenkové pochody jsou opravdu na léčebnu.

Zajímavé je, že vždycky ožiješ jak je možnost "udělat BB" neříkám výhodné BB, protože tohle do poměru výhodných BB mělo daleko. Jinak o tobě nikde není ani zmínka. Ani v těch bojovnících tě nemůžu najít a to hraju o podstatně kratší dobu.

Každopádně myslíš si, že mě ty letky štvou? Vůbec. Pár dní na to sem si je nechal trefit znovu :) Hrotit takhle mizerný svět opravdu nebudu, klikám jen z nudy.
 

Thasoss

Grepolis tým
O poněkud neopatrném nakládání se zdroji svědčí i statistiky. Pakliže výstavba města probíhá na světě s rychlostí 5 tempem, jako kdyby to byla dvojka, asi to znamená, že výraznou část mermomocí vynakládá na zbrojení. To je u spousty hráčů hlavní důvod, proč se nemohou dostat ze slabšího průměru výš. Nejdřív zázemí (tedy rozvinutá města), pak až útoky, to je zlaté pravidlo. Když mám množství malých měst, nemůžu si dovolit masivně útočit, musím se věnovat těm městům. Ono se to pak vrátí v podobě silnějšího ekonomického zázemí. Je zásadní chyba škrábat suroviny na nulu, jen abych měl bojeschopný útok. Ano, je to postup, který v úvodu světa asi zajistí horní příčky v žebříčku bojovníků, ale pak tě nakonec vždy dalece předeženou ti, co se věnovali přípravě zázemí a s bojováním si dali načas. Protože pak stačí jeden event, jedna akce a ten připravený hráč získá na jeden zátah pětinu toho, co ten nepřipravený usilovně "vypotil" za čtvrtroku, a ještě ty ztráty nese líp.

Musím říct, že rozdíl v bodových průměrech aliancí je na tomto světě až extrémně propastný. Když se faktory výše naškálují na celou alianci + se k nim přidají další (např. intenzivní "héraklování"), asi to klidně bohužel může skončit takto. :( Dlouhá výstavba měst => dlouhodobě málo surovin => méně jednotek + sem tam ztracená příležitost na uspořádání městských slavností => méně kultury => méně měst => slabší zázemí => ještě méně surovin => ještě méně jednotek...
 
Furt si raději nechám sestřelit letky, než letět do betonu 550k deffu, později tam bylo tuším dokonce 700k + ty vaše ušmudlané letky.. letka o 70 mantách v lepším případě.. co to má být? Letky jsem měl i tak k dispozici, ale takového amaterismu se nehodlám účastnit.
Název Psycho pacienti je víc než výstižný, protože ty myšlenkové pochody jsou opravdu na léčebnu.

Zajímavé je, že vždycky ožiješ jak je možnost "udělat BB" neříkám výhodné BB, protože tohle do poměru výhodných BB mělo daleko. Jinak o tobě nikde není ani zmínka. Ani v těch bojovnících tě nemůžu najít a to hraju o podstatně kratší dobu.

Každopádně myslíš si, že mě ty letky štvou? Vůbec. Pár dní na to sem si je nechal trefit znovu :) Hrotit takhle mizerný svět opravdu nebudu, klikám jen z nudy.
Jedinej amatérismus tady předvádíš ty,ty klaune...Mít kecy na to že někdo dá průběh až když je tam beton a pak to sám udělat a vyhrožovat že další průběh nedáš vědět vůbec,cejtis se jako frajer co? Celou dobu tvrdit jak posuneš frontu že na tom můžeš být 24/7 a kam si ji posunul jo nikam a to nemluvím o tom jak jsi mi psal jestli bych tě nenabodoval aby ti nepropadla bitevka jo ty jsi opravdu skvělý hráč akorát že vůbec ano umíš udělat dost slotů ale to je tak vše a tahle nula mi bude psát že nejsem vidět jojo a kdy jsi byl vidět ty? Jo nebyl
 
Jedinej amatérismus tady předvádíš ty,ty klaune...Mít kecy na to že někdo dá průběh až když je tam beton a pak to sám udělat a vyhrožovat že další průběh nedáš vědět vůbec,cejtis se jako frajer co? Celou dobu tvrdit jak posuneš frontu že na tom můžeš být 24/7 a kam si ji posunul jo nikam a to nemluvím o tom jak jsi mi psal jestli bych tě nenabodoval aby ti nepropadla bitevka jo ty jsi opravdu skvělý hráč akorát že vůbec ano umíš udělat dost slotů ale to je tak vše a tahle nula mi bude psát že nejsem vidět jojo a kdy jsi byl vidět ty? Jo nebyl
Furt nechápeš ten rozdíl. Já na to reagoval, když situace vypadala daleko jinak a takových “pacientů” u vás bylo a je několik. Pokaždé průběh až s betonem a teď když už opravdu o nic nejde, nemá to už žádnou úroveň se tu budeš do mě s***?
To že ti napíšu ohledně doplnění prozirky ( potom cos mi to psal taky) jednalo se o pár tisíc BB před koncem je problém? Nejlepší na tom je to, že ses v tu chvíli bodoval s Hankou a nechával si sestřelovat olky ty šašku, tak laskavě drž rypák.

Nejlepší na tom je to, že ikdyž máte průběh včas, tak stejně jako pacienti nevyletíte, protože si armu škudlíte pro sebe.
Buď máte armu schválně doma anebo vymyslíte totálně nelogické vysekávaní betonu… oprava - bodování tučňáků

O té frontě jsem vám psal přes dva měsíce zpátky jak jsem začínal, ale když neumíte vyměnit města a necháte si tam podobné exoty, tak se nemůžete divit, že se nic nezmění. Nejlepší byl ten týpek co měl ve městě fullku 70 gryfu, jednoduše jsem odpadl


Poslal si ze svého města vůbec kolku na tučňáky, když se tu do mě s****? Pochybuju.

Celkově jsem u vás u pacientu nebyl dlouho, ale bohatě mi to stačilo. Takhle amaterskou “partu” jsem snad nezažil. A to co tam předvádíte teď je třešnička na dortu.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Poslal si ze svého města vůbec kolku na tučňáky, když se tu do mě s****? Pochybuju.
Tady máš ukázku

Btw Trhači, gde letky? Měl bys sis přečíst a zamyslet se nad tím, co tu píše Endre a Thasoss. Jelikož letět solo z 8 měst "sundat" dobko, ale sundat pouze (jedna letka asi chybí, sorry) 26,256 deffu a nechat tam letky s popkou 22,695, tak to je celkem amatérismus na to, jak dokážou být letky silný. Zvláště mimo event...

Hlavně vyber 25 lidí ze 100 s tím, že ostatní mají sypat lidi na divech a nemají nárok na výhru
Tyhle spojka jsem nikdy nepochopil. Vůbec nechápu, kde ti hráči hledaj motivaci hrát, když ví, že pouze 25 lidí může vyhrát a zbylých 75 smůla. Zrovna motivace je dost důležitý faktor, bez ní to moc nejde.
 
Tady máš ukázku

Btw Trhači, gde letky? Měl bys sis přečíst a zamyslet se nad tím, co tu píše Endre a Thasoss. Jelikož letět solo z 8 měst "sundat" dobko, ale sundat pouze (jedna letka asi chybí, sorry) 26,256 deffu a nechat tam letky s popkou 22,695, tak to je celkem amatérismus na to, jak dokážou být letky silný. Zvláště mimo event...


Tyhle spojka jsem nikdy nepochopil. Vůbec nechápu, kde ti hráči hledaj motivaci hrát, když ví, že pouze 25 lidí může vyhrát a zbylých 75 smůla. Zrovna motivace je dost důležitý faktor, bez ní to moc nejde.
Tak on ten počet hráčů je tuším i větší, každopádně počet 25 se nemění, což je zde problém, jelikož nenajdeš ani 25 schopných hráčů na divy :D
Pod slovem schopný si představuji aktivního hráče, který má adekvátní počet měst. A to tam prostě není. Najde se pár individualit, ale jako celek to stojí za nic.
Nejlepší jsou hráči s 20 městy od začátku světa a jejich chytré řeči a někteří jedinci mi budou tvrdit, že počet měst nerozhoduje :D By mě teda zajímalo co v jejich očích rozhodne u sypání divů.
 

Thasoss

Grepolis tým
Btw Trhači, gde letky? Měl bys sis přečíst a zamyslet se nad tím, co tu píše Endre a Thasoss.
Myslím, že není sám. Zhruba stejný počet (daleko více vystavených) měst, možná o trošinku více jsme se svou aliancí měli na světě s rychlostí 2, navíc bez jakýchkoliv bonusů (jako k rychlosti výstavby nebo produkci surovin). Je to zkrátka málo a je zapotřebí se z toho ponaučit, aby příští svět dopadl vyrovnaněji. Snad tyto menší aliance neudělají tu chybu, že každá rozjede výstavbu 7 divů, ať je to pro všechny zajímavější. :cool: Jednotlivé aliance od sebe nemají zázemí až tak daleko, takže nějaký souboj o divy by ještě mohl proběhnout.

(Zároveň se nebudu tvářit, že se mě silně nedotýká to neustálé svalování vlastních neúspěchů na údajnou zaujatost supportu, resp. především mě - že je napomáháno hráčům, se kterými jsem v životě nehrál, nemám na ně Discord, neznám ani jejich křestní příjmení, s mnohými jsem se taky dohadoval, udělil jim několik banů nebo je proaktivně kontroloval a na zabanování navrhoval. Realita je přitom taková, že s oběma stranami je zacházeno stejně, jenom každá samozřejmě vidí jen a pouze tu svou část a myslí si, že u těch druhých se nic neděje.)
 
(Zároveň se nebudu tvářit, že se mě silně nedotýká to neustálé svalování vlastních neúspěchů na údajnou zaujatost supportu, resp. především mě - že je napomáháno hráčům, se kterými jsem v životě nehrál, nemám na ně Discord, neznám ani jejich křestní příjmení, s mnohými jsem se taky dohadoval, udělil jim několik banů nebo je proaktivně kontroloval a na zabanování navrhoval. Realita je přitom taková, že s oběma stranami je zacházeno stejně, jenom každá samozřejmě vidí jen a pouze tu svou část a myslí si, že u těch druhých se nic neděje.)
K tomuhle se rád vyjádřím... takže Thasossi osobní zkušenost s tím jak řešíš nahlášení mám a vím že se to snažíš řešit co nejlíp to jde... No tady jsi bohužel v jednom konkrétním případě z mého pohledu absolutně nezvládl situaci a jako vyhrožovat banem za naplánování akce na určitého hráče je z tvojí strany dost přes čáru...do toho tady na tomto konkrétním vlákně působíš jako "kamarád" s Tučňáky(nic proti vám) tak se pak nediv že někdo řeší zaujatost supportu respektive zaujatost konkrétně tebe, nehledě na to že jsi vlastně jednal jen na základě určité fotky do toho jsi tvrdil jak to bylo rozesláno hromadkou což se nestalo ale to ty si pokud vím můžeš ověřit, údajné nabádání ostatních hráčů k točení určitého hráče kterému bylo v plánu sedat a taky se mu sedlo,za chvilku budete na supportu řešit co? Že někdo poslal útok na jinýho hráče? Tahle hra je o strategii a o bojování a pokud víš info o někom že tu nebude protože byl třeba na noční tak je to výhoda který využiješ proto to je strategie,nebo jako rovnou můžete zakázat útočit a budeme si tady všichni vesele stavět a dělat kulturu jen přes městský slavnosti ikdyz to už se vlastně děje protože od určitýho počtu měst se už bojovat ani nevyplatí...
 

Thasoss

Grepolis tým
Odpověď ve spoileru. Jsem rád, že jsme si mohli vyjasnit, že žádná ze stran nepožívá žádných výhod ve formě "zásahů shůry", tedy že pokud vyhrajete/prohrajete, bylo to díky tomu, jak jste hráli, a ne díky něčímu tahání za nitky. Proto jsem se potřeboval ohradit. Více tím toto téma zahlcovat nebudu.
Jsem tu od roku 2013, za tu dobu se mi nikdy nedostala pod oči zpráva ve stylu "hráč v tu a tu dobu spí, pojďme v tom čase schválně posílat fake útoky několik dní vkuse... aspoň do pátku, aby pak lezl po čtyřech. Ale musí se nás sejít hodně a musíme vydržet". To bylo za čárou a to je také část, která se vždy nějakou záhadou vytratí, kdykoliv se tento případ řeší.

Hráčka proto byla upozorněna, že takové chování povede k zablokování účtu. Když jeden hráč vytvoří takto silně toxickou atmosféru, má to dopad na desítky dalších, bez ohledu na jejich stranu (protože se hráči navzájem začnou mstít). Stačilo říct jednoduché "ano, omlouvám se" a vůbec by se to dál neřešilo, protože z naší strany nebylo co. Následnou útočnou akci jsem sledoval a nepadlo z mé strany ani ze strany žádného kolegy jediné upozornění, natož ban. Nebyl totiž důvod. Já ani nikdo jiný (ke zklamání některých) nehodlám zasahovat proti (intenzivním) útokům. Nešlo o to zabránit, aby se na někoho útočilo, ale o eskalaci už tak napjatých vztahů. Někdy je nakonec lepší, když jste naštvaní na support než na sebe navzájem, neboť to pak vede k tomu, že "tenhle mě v noci pípal a jestli s tím něco neuděláte, tak já začnu pípat zpátky půlku jeho aliance". Protože proč osobní spor neřešit jen 1v1. :) Jsem rád, že si řada jednotlivců uvědomila, že to není vhodná cesta a že se toto téma otevřelo.
do toho jsi tvrdil jak to bylo rozesláno hromadkou
Ano, to je klidně možné. Protože relativně nedávno přibyla ještě možnost nahlášení zpráv na aliančním fóru a prefixy pro oba způsoby hlášení jsou si tak podobné, že si je stále pletu. Omlouvám se, pokud tato mystifikace vedla k nedůvěře prošetření. Nicméně nebylo jednáno na základě jen jednoho hlášení, stejně tak nebylo jednáno na základě jen jednoho screenshotu, jak jsem již řekl v minulosti. Pokud bychom měli jen jeden screenshot, nepřiletí varování, ale otázka.
 
Odpověď ve spoileru. Jsem rád, že jsme si mohli vyjasnit, že žádná ze stran nepožívá žádných výhod ve formě "zásahů shůry", tedy že pokud vyhrajete/prohrajete, bylo to díky tomu, jak jste hráli, a ne díky něčímu tahání za nitky. Proto jsem se potřeboval ohradit. Více tím toto téma zahlcovat nebudu.
Jsem tu od roku 2013, za tu dobu se mi nikdy nedostala pod oči zpráva ve stylu "hráč v tu a tu dobu spí, pojďme v tom čase schválně posílat fake útoky několik dní vkuse... aspoň do pátku, aby pak lezl po čtyřech. Ale musí se nás sejít hodně a musíme vydržet". To bylo za čárou a to je také část, která se vždy nějakou záhadou vytratí, kdykoliv se tento případ řeší.

Hráčka proto byla upozorněna, že takové chování povede k zablokování účtu. Když jeden hráč vytvoří takto silně toxickou atmosféru, má to dopad na desítky dalších, bez ohledu na jejich stranu (protože se hráči navzájem začnou mstít). Stačilo říct jednoduché "ano, omlouvám se" a vůbec by se to dál neřešilo, protože z naší strany nebylo co. Následnou útočnou akci jsem sledoval a nepadlo z mé strany ani ze strany žádného kolegy jediné upozornění, natož ban. Nebyl totiž důvod. Já ani nikdo jiný (ke zklamání některých) nehodlám zasahovat proti (intenzivním) útokům. Nešlo o to zabránit, aby se na někoho útočilo, ale o eskalaci už tak napjatých vztahů. Někdy je nakonec lepší, když jste naštvaní na support než na sebe navzájem, neboť to pak vede k tomu, že "tenhle mě v noci pípal a jestli s tím něco neuděláte, tak já začnu pípat zpátky půlku jeho aliance". Protože proč osobní spor neřešit jen 1v1. :) Jsem rád, že si řada jednotlivců uvědomila, že to není vhodná cesta a že se toto téma otevřelo.

Ano, to je klidně možné. Protože relativně nedávno přibyla ještě možnost nahlášení zpráv na aliančním fóru a prefixy pro oba způsoby hlášení jsou si tak podobné, že si je stále pletu. Omlouvám se, pokud tato mystifikace vedla k nedůvěře prošetření. Nicméně nebylo jednáno na základě jen jednoho hlášení, stejně tak nebylo jednáno na základě jen jednoho screenshotu, jak jsem již řekl v minulosti. Pokud bychom měli jen jeden screenshot, nepřiletí varování, ale otázka.
Smutný že to musíš vytrhávat z kontextu protože pokud jsi to četl pozorně co tam konkrétně je napsané tak tam kromě fake útoků byly napsaný i full útoky, takže vlastně točení ho za cílem sundání jeho jednotek,sednutí a to že v ten moment spal a vědělo se to je využití situace která se naskytla a odveta za jeho sedání v noci ano je to nemorální to beru mám názor že by si hráči měli ježdění v nb řešit 1v1...
 
Smutný že to musíš vytrhávat z kontextu protože pokud jsi to četl pozorně co tam konkrétně je napsané tak tam kromě fake útoků byly napsaný i full útoky, takže vlastně točení ho za cílem sundání jeho jednotek,sednutí a to že v ten moment spal a vědělo se to je využití situace která se naskytla a odveta za jeho sedání v noci ano je to nemorální to beru mám názor že by si hráči měli ježdění v nb řešit 1v1...
Thasos odpovídá stejným stylem jako ty. Takže bys mu to neměl vůbec vyčítat :D
Nechcete vzít Trhače do support týmu? Udržel by kvalitu :D
 
Nahoru