• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze Ze světa Golgi

Thasoss

Grepolis tým
Stavění divů světa (mimo hromadné bojové akce) byla část hry, která mě nejvíc bavila. Precizní time & mikromanagement. Psát prakticky každých 15 minut oběžníky, kam kdo má co poslat, kde má zkracovat za přízeň... počítat čas, do jakého má smysl zkracovat (skrz produkci surovin), počítat suroviny, do jaké výše má smysl sypat do přebytku, organizovat mezi sebou lidi, kdo má komu v mezičase převézt suroviny, protože jsou blíž...

Fungovat takto dynamicky bylo nezbytné, protože konkurence byla tvrdá a rychlost obchodu bývala 1 nebo 2, takže jakákoliv chyba by byla citelně znát. Uvidíme, jak to bude probíhat zde.
 

Thasoss

Grepolis tým
Fake tučňáci jako první postavili 2. úroveň všech sedmi divů! Druzí WATAHA mají zhruba xxxx minut zpoždění. Fake tučňáci nejspíš těží z toho,jak se táhnou po moři jako nudle,zatímco soupeř má jádro kruhovitého tvaru.
Ekonomická převaha se nakonec samozřejmě projeví, protože i pozdě dorazivší suroviny se počítají. Zatím je pro mě nejpřekvapivější, že se spolek Pacientů rozhodl stavět dohromady jen dva divy.
 
Gratulujeme, my divy tímto skrečujeme. Sláva vítězům a čest poraženým
hledám lepší alianci. předem děkuji za odpověď
Mohli bychom složit něco spolu.
Ekonomická převaha se nakonec samozřejmě projeví, protože i pozdě dorazivší suroviny se počítají. Zatím je pro mě nejpřekvapivější, že se spolek Pacientů rozhodl stavět dohromady jen dva divy.
Z toho plno lidí nemůže sypat, protože se před divy bodovali
 

Thasoss

Grepolis tým
Výstavba divů pokročila již ke 4. úrovni, kdy začíná být potřebné určovat priority výstavby. Mezi Tučňáky a WATAHA to může být u některých divů ještě o prsa.
Záhadou ale pro mne zůstává taktika Pacientů. Kdyby se do jedné aliance shromáždilo 25 nejlepších, podporovaných zbývajícími 20 menšími, mohli nyní držet 3. pozici (namísto 7. a 8.) a nejspíš by aspirovali na 2. příčku. Možná ale pomáhají (nebo začnou pomáhat) ostatním aliancím. Každopádně, je to zajímavé, zatím jsem nic takového neviděl. o_O
 
Výstavba divů pokročila již ke 4. úrovni, kdy začíná být potřebné určovat priority výstavby. Mezi Tučňáky a WATAHA to může být u některých divů ještě o prsa.
Záhadou ale pro mne zůstává taktika Pacientů. Kdyby se do jedné aliance shromáždilo 25 nejlepších, podporovaných zbývajícími 20 menšími, mohli nyní držet 3. pozici (namísto 7. a 8.) a nejspíš by aspirovali na 2. příčku. Možná ale pomáhají (nebo začnou pomáhat) ostatním aliancím. Každopádně, je to zajímavé, zatím jsem nic takového neviděl. o_O
Tak do teď to bylo sranda, až od 5. levelu začne být sypání problém a tam už začnou vznikat rozdíly :D

Taktika Pacientů je taková klasika, zvlášť v Česku... Nebudeme se snažit o výhru, ale budeme se snažit, ať uškodíme/zablokujeme druhé :) S pomáháním druhým bych nepočítal, je docela známé, že ani vlastní akademie většinou nepomáhá hlavní ali s divama :D
 
Ono celková strategie pacientů na golgi byla zvláštní.. :)


Pomahaní druhé ali s výstavbou divů je většinou opravdu jen chvilková záležitost. :)

A jen si dovolím vypíchnout ali Psycho Vikingové z abdéry,kdy jsme nepřítele zablokovali a posunuli až na třetí pozici v žebříčku divů-hlavní ali sypala akademku. :)

Hlavní ali 7 divů na 10 a aka 7 na 9.. :)
Byla to sranda mít 14 divů u sebe. :cool:
 
Ono celková strategie pacientů na golgi byla zvláštní.. :)


Pomahaní druhé ali s výstavbou divů je většinou opravdu jen chvilková záležitost. :)

A jen si dovolím vypíchnout ali Psycho Vikingové z abdéry,kdy jsme nepřítele zablokovali a posunuli až na třetí pozici v žebříčku divů-hlavní ali sypala akademku. :)

Hlavní ali 7 divů na 10 a aka 7 na 9.. :)
Byla to sranda mít 14 divů u sebe. :cool:
Ty aby ses nepochválil :DDDD
 
Nahoru