• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Časovač (timer)

DeletedUser8252

Guest
Zdrawim, tady jsem udělal jednoduchý časovač, určitě se najdou hráči, kteří tuto pomucku používají. S tímto nástrojem můžete plánovat dojezdy svých vojsk na vteřiny a nemusíte si lámat hlavu s počítáním.

www.timer.foizo.cz (ver. 1.0)
(jedná se o prvotní verzi a budu rád když na případné nedostatky upozorníte)
 

DeletedUser7382

Guest
Pěkně! :)
Už tady časovač byl, pak byl nefunkční kvůli hostingu a pak by znovu zprovozněn. Ale už dlouho zase není funkční a jsem rád, že někdo přišel s náhradou, která bude jistě přínosem pro další hráče.
To cením.
 

DeletedUser8252

Guest
... byl no a já ho rád používal, proto mě to dohnalo k tomu napsat svůj. Co se týká hostingu a použité subdomény - nijak mě to neomezuje tak tam může být "timer" navěky =o). Jak je vidět výše (... ver. 1.0) plánuji i jeho postupné updatování a snad i vylepšování. Jinak děkuji za komentář :D
 

DeletedUser

Guest
Vždyť když zakládám útok, tak vidím přesně v kolik se tam dostanu, tak v čem je lepší tento časovač?
 

Thasoss

Grepolis tým
Pokud útočíš třeba z 20 měst, je trošku méně komfortnější to všechno sčasovávat dohromady. ;) A krom pořadí odesílání měst je dobré vědět, kdy to město mám odesílat... k čemuž právě slouží tento časovač.
 

DeletedUser9360

Guest
kdo byl naučený na ten starý časovač, tak je opět funkční, už ho mám dokonce i napojený na data světů, takže bude pracovat i s BB kódy měst na patřičném světě, přibude roletka s výběrem světa a do kolonek si budete vkládat bb kód města, dole se potom bude vytvářet tabulka s názvem zdrojového města a časem startu a cíle, takto si budete moci vyjet do tabulky neomezené množství jízd a tabulku přenést buďto do aliančního fora, nebo do excelu:

http://www.grepolistats.martinduda.cz/timer.php
 

DeletedUser7382

Guest
Jinými slovy, chápu to tak, že to bude další alternativa časování svých útoků.

Ten původní časovač, který už nefunguje, a teď ten Foizův z určitého času dojezdu a dané délky cesty spočítá výjezd z každého města. Přitom je potřeba dohledávat, ze kterého města to na určité místo jak dlouho trvá, zadávat tyto údaje pokaždé dokola do časovače a výsledky výjezdů si někam zapsat (třeba na papír), pokaždé s názvem města, který musíme vědět sami. To by pak mohl, i když s mnohem menším komfortem, nahradit excell nebo rovnou jen tužka a papír, kde si ty výjezdy spočítáte.

Chaosův časovač bude napojený na data herních světů, každý si bude moct zvolit svůj svět, a z toho vyplývá, že si tam každý bude (namísto délek cest) vkládat BB kódy svých měst a také BB kód svého cíle, případně více cílů. Vyhledávat si pokaždé BB kód svého cíle by neměl být problém, a dokonce ani vkládat BB kódů mnoha svých měst by neměl být problém (protože si to stačí zkopírovat do Wordu a uložit někam do počítače, což bude trvalý zdroj BB kódů vašich měst, a ty BB kódy se měnit nebudou a nebudete si je muset pokaždé dokola dohledávat, narozdíl od délky cesty, která se bude cíl od cíle měnit). Už jen to, že není potřeba zadávat dobu cesty a že se místo toho využije BB kódů, vidím jako velké pozitivum v časovém komfortu - a když vám ten časovač ještě vyjede tabulku s časy výjezdů a dojezdů a s názvy vlastních měst a když tuto tabulku půjde ještě uložit do excellu do počítače nebo do herních poznámek a na alianční fórum, tak to by bylo prostě bezkonkurenční... Teda doufám, že se Chaosovy plány stanou skutečností... Pokud jo, dal bych mu rozhodně přednost. Promiň Foizo, tvůj časovač je minimálně stejně dobrý jako ten původní a tvou snahu si cením, ale konkurenci máš musím říct velkou.

ALE doufám, že ti, Chaos, neuniklo, že nestačí BB kód svého výchozího města a BB kód cíle, abys nahradil parametr doby cesty. Musíš v tom také zohlednit rychlost nejpomalejšího vojáka / lodě v útoku. Takže by tvůj časovač musel mít další prvek, kde by hráči museli zvolit všechny typy jednotek cestující v útoku.


PS: Nechci tady propagovat prémium, to ne, ale je tady snad ještě lepší varianta, kterou jsem sám vyzkoušel. Nemluvě totiž o plánovači útoků integrovaném přímo ve hře, kde stačí zadat plán, k němu cíle a ke každému cíli přehledně útoky. U každého útoku z daného seznamu vlastních měst si zvolíte jednotky, z toho si to spočítá délku cesty, zadáte čas dojezdu a vyplivne to čas výjezdu, který budete mít přístupný přímo ve hře a přímo z toho časovače ten útok taky vyšlete. Je to prostě nejjednodušší, nejpřehlednější a nejpraktičtější. Má to ale dvě nevýhody oproti časovači plánovanému Chaosem, a to že sdílet svůj plán lze jen s těmi hráči, kteří mají aktivního Kapitána, a samozřejmě že Kapitána získáte jen za zlaťáky získané za peníze nebo jinou cestou (soutěže atd.).
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser9360

Guest
řeším teď jeden jediný problém, engine grepolisu při kalkulaci délky jízdy pracuje interně s daty světa, ke kterým má přístup, jde hlavně o souřadnice měst, když si všimnete, tak souřadnice města nejsou přesné, ale kopírují souřadnice ostrova, kde se město nachází, tyto souřadnice ostrova teda nejsou přesné pro pozici města na ostrově, z tohoto nelze vypočítat dobu jízdy do cíle, k tomu abych měl přesné souřadnice města potřebuji ještě tabulku offsetů měst vzhledem k ostrovu, ostrovů je zhruba 10 typů a jen se opakují na mapě, hledal jsem na anglickém foru nebo na google, jestli již nějaký rozparovač zdrojových kódů tyto offsety nezjistil, bohužel nikde tyto offsety nemohu najít, to je ten problém, který mi zatím brání s přesným výpočtem doby jízdy k cíly, offsety ale lze zjistit pomocí grafického editoru (photoshop), nahraji si tam celý ostrov tak jak je zobrazen ve hře i s městy a počítám si offsety pro každé město opticky posouváním města na pozici po ostrově tak, aby byl na své pozici, je to ale neskutečná mravenčí práce, vím že innogames má tabulku offsetů pozic pro jednotlivá města na daných tipech ostrovů vzhledem k ostrovu samotnému, kdo tyto offsety někde viděl, nebo zná cestu jak se k nim dostat, tak by mi touto informací usnadnil život a časovač by počítal naprosto přesně časy, nebo pokud by se někdo z lidí z řad editorů a supporťáků mohl poptat na tuto informaci, byl bych vděčný
 

DeletedUser7382

Guest
Tak buď se optat přes vedení zdejšího Grepolis týmu, anebo zkus napsat dotaz přímo na Inno s tím, že je to pouze pro účely vytvoření-napsání časovače jako zjednodušení pro hráče.
 

DeletedUser

Guest
Hlavně nezapomeňte i na to, aby časovač zvládal zadání bonusu "botičky" a na světech s hrdiny i bonus Atalanty který se mění podle jejího levelu.
 

DeletedUser

Guest
Pokud útočíš třeba z 20 měst, je trošku méně komfortnější to všechno sčasovávat dohromady. ;) A krom pořadí odesílání měst je dobré vědět, kdy to město mám odesílat... k čemuž právě slouží tento časovač.

Aha, já jak jsem měl jen jedno město, tak mě toto nenapadlo.


pánové mám offsety měst všech 60ti ostrovů, jen 40 ostrovů z nich obsahuje města, našel jsem to přece jenom na anglickém foru tady:

http://forum.en.grepolis.com/showthread.php?13101-City-Coordinates&p=608046&viewfull=1#post608046

no a jde se makat ;)

No jako chtělo by to ověřit, že ty souřadnice jsou opravdu správné, ale rozhodně to pomůže mnoha lidem.

A btw. to na každém světě jsou ty typi ostrovů vždy stejně, nebo jak zjišťuješ typ ostrovu?
 

DeletedUser9360

Guest
Ano, engine grepolis pro vykreslování ostrovů a skal na mapě používá jednu banku obrázků, ostrovy jako takové se sami řadí do 3 skupin, je jich celkem 60 a to co vidíte na mapě se jen opakuje, jsou to jen namnožené kopie těchto obrázků. Existují 3 skupiny ostrovů:

1) island (klasický ostrov, 20 měst pro hráče a 8 zemědělských vesnic, zde se staví divy)
2) uninhabited (ostrov bez zemědělských vesnic a s různým počtem měst pro hráče, zde se divy nestaví)
3) rock (malinkaté skalnaté ostrůvečky, které doplňují prázdné místa mezi ostrovy, bez měst a bez zemědělek)

grepolis integruje v grafické bance těchto 60 ostrovů, ty se na mapě jen opakují:

1 island1 players, villages
2 island2 players, villages
3 island3 players, villages
4 island4 players, villages
5 island5 players, villages
6 island6 players, villages
7 island7 players, villages
8 island8 players, villages
9 island9 players, villages
10 island10 players, villages
11 uninhabited1 players 7
12 uninhabited2 players 7
13 uninhabited3 players 11
14 uninhabited4 players 7
15 uninhabited5 players 8
16 uninhabited6 players 13
17 rock1
18 rock2
19 rock3
20 rock4
21 rock5
22 rock6
23 rock7
24 rock8
25 rock9
26 rock10
27 rock11
28 rock12
29 rock13
30 rock14
31 rock15
32 rock16
33 rock17
34 rock18
35 rock19
36 rock20
37 island11 players 20, villages 8
38 island12 players, villages
39 island13 players 20, villages 8
40 island14 players, villages
41 island15 players, villages
42 island16 players, villages
43 island17 players, villages
44 island18 players 20, villages 8
45 island19 players 20, villages 8
46 island20 players, villages
47 uninhabited7 players 9
48 uninhabited8 players 8
49 uninhabited9 players 9
50 uninhabited10 players 10
51 uninhabited11 players 8
52 uninhabited12 players 10
53 uninhabited13 players 11
54 uninhabited14 players 10
55 uninhabited15 players 9
56 uninhabited16 players 10
57 uninhabited17 players 8
58 uninhabited18 players 6
59 uninhabited19 players 8
60 uninhabited20 players 9

tady máte všech 60 ostrovů, je to taková mapa pro vykreslování ostrovů na mapě, pro příklad zde uvedu třeba island3:

island3.png

link: http://gpcz.innogamescdn.com/images/game/map/island3.png

pokud chcete vidět ostatní, stačí měnit podle tabulky název island4, nebo rock2, uninhabited5, příponu .png nesmíte smazat.

Teď mi nezbývá nic než čeknout offsety z anglického fora, ty offsety totiž ke každému typu ostrova uvádějí vzdálenost města vůči ostrovu samotnému (offset X, offset Y), na zřetel se musí vzít při výpočtu doby cesty rychlost světa, výzkumy města, bonusy z ostrovních misí a samozřejmě složení posádky/loďstva, nebude to lehké, ale už teď nová verze časovače pracuje s BB kódy měst, nedokážu však hráči který časuje přečíst z města co má za výzkumy a jaké bonusy spuštěné ve městě, abych automaticky přepočítal čas jízdy do cíle, ale vše se dá, budou tam dvě volby: automatická a ruční, u ruční bude hráč v roletkách zadávat výzkumy, bonusy a posádku aby se rychlost počítala správně, rychlost světa a data o světě si už časovač zjistit dokáže sám. Pro Vás je to jednoduchý nástroj, ale pro programátora který nemá přímo přístup k datům serveru grepolis, je to nadlidský výkon a to mně právě láká.

Myslím že by nebylo na škodu založit i tady na českém foru koutek pro lidi, kteří se zajímají o tuto problematiku a vytvářením nástrojů a pomůcek pro hráče, věřím že jsou tady daleko šikovnější programátoři a matematici, jen jsou hooooodně zaneprázdnění a neskutečně líní.

:cool:
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7382

Guest
Nevěděl jsem offset, teď jsem to po tvém vysvětlení pochopil.
Přeju ti hodně štěstí při psaní časovače. ;)
A pokud někoho mimochodem sháníš, zkus nějak kontaktovat Wolfyho, ten se v těchto věcech vyzná (programátor, matematika). :) Ale na fóru se už snad ani neobjevuje.
 

DeletedUser8252

Guest
...s konkurencí nic neudělám a musím uznat, že nápad s jakým přišel chaos je pěkný.

Nicméně proběhl update mého časovače a to zejména vzhledu, na kterém jsem měl dle požadavku zapracovat..

TIMER Foizo.cz ver. 3.0

K mému časovači:
U mého časovače je potřeba si poznamenat na papírek nebo kamkoli do poznámek ODKUD, CO a KAM chci poslat. Pomocí údaje "trvání cesty" ze hry grepolis pak mohu pomocí tohoto časovače vypočítat kdy mám zmíňěný útok/podporu odeslat tak aby tam dorazila v požadovaný čas. Já jsem na takový postup zvyklý a jsem rád když mám u klávesnice papírek a vidím kdy a co mám kam odeslat. Ano toto všechno se obejde bez časovače a stačí si časy jednoduše sám vypočítat, ale při plánování 20 akcí se z toho člověku může zamotat hlava =o). Myslím že svůj jednoduchý úkol tato aplikace splňuje a dá se používat i pro časování jiných her než je Grepolis. Dále jsem se při vývoji aplikace a její funkcí nechtěl nikterak zaplést do autorských práv InnoGames nebo jim svým časovačem nahrazovat jejich aplikace a fce. Takže co se týká vlastního kódu, grafiky a funkcí mohu sám za sebe říct, že jsem nepoužil žádné hotové řešení jiného autora. Vyjímkou je základní pozadí stránek, na které byl použit screen ze hry ROME.

Tímto komenářem nenapadám nijak chaose a jeho aplikaci, nápad máš supr a přeju ti aby si to dal dohromady...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7382

Guest
Ten tvůj časovat vypadá graficky opravdu skvěle. :)
Obě varianty časovačů by byly v podstatě jednoduše použitelné a rozhodně to splní svůj účel jako zjednodušení pro hráče. Chaosův časovač sice nabídne další zjednodušení jako napojení na data herních světů, a tedy žádnou nutnost si pořád ve hře dohledávat dobu cesty mezi výchozími městy a cíli, ba ani si pořád něco zapisovat, když se to dá uložit přímo do hry nebo do excellu, ale zároveň to přináší komplikace, že se musí brát v úvahu rychlost nejpomalejší jednotky útoku a všechny možné bonusy k rychlosti pohybu (kartografie, meteorologie, maják, bota - zrychlený pohyb). Se svým časovačem se snad s Inno do křížku nedostáváš, v tom nevidím problém, každý má právo si pomocí vlastního úsilí zjednodušit hru (časování útoků, které lze i jinak) a poskytnout to zdarma ostatním, pokud se nejedná o nepovolené skripty negativně ovlivňující hru (jako automatické úkony apod.). Prémiový plánovač útoků je zase svým způsobem také nenahraditelný.
 
Nahoru