• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Často kladené otázky (FAQ) - Hra

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Chybí mi odesílací tlačítko na fóru aliance, špatně se mi zobrazuje mapa, mám chybu v obnovování času u stavby budov. Co mám dělat?

Zkus jiný webový prohlížeč. Například:
Mozilla Firefox
Google Chrome
Opera

Všechny jsou v češtině a zdarma.


Chci hrát pomocí mobilního telefonu, ale nedaří se mi připojit.


Dne 22. února 2012, představila společnost InnoGames nový způsob, jak můžete bojovat i na cestách. Mobilní Grepolis je lite verzí přístupnou přes prohlížeče v mobilních telefonech, zatímco Grepolis Toolbox je aplikace zdarma, kterou si lze stáhnout na zařízení se systémem Android nebo iOS. V poslední verzi mobilního prohlížeče Opera většinou funguje pro všechny mobilní přístroje. Další informace naleznete zde.


Mailem mi chodi zprávy o postavení každé stavby. Jak to jde zrušit?

Dej Nastavení -> Nastavení hry -> Položka "Upozornění e-mailem" - odškrtni, které nechceš a ulož nastavení.


Omylem jsem si vyplnul Průvodce. Kde ho zase zapnu?

V Nastavení -> Nastavení hráče -> zapni položku Průvodce, ulož a obnov prohlížeč.


Je ve hře nějaká možnost zástupu?


Ne, je zakázáno se přihlašovat na cizí účet. Lze pouze aktivovat režim dovolená.


Aktivoval jsem si režim dovolená. Jde to zrušit?

Režim dovolená se po aktivaci spustí až za 48 hodin. Po spuštění se zmrazí všechny hráčovy účty a minimálně 24 hodin se nejze přihlásit. Pro zrušení se stačí přihlásit po uplynutí 24 od spuštění. Support hry nemůže režim dovolená zrušit.


Jak použiji božskou sílu? Mám Dia a chci si přivolat bojový vůz. Víru mám, ale nevím jak na to.


Přejdi na mapu ostrova. Označ město, do kterého chceš bojový vůz povolat. Jdi do záložky "Použít božské síly". Vyber požadovanou božskou sílu a zmáčkni použít. Efekt je u všech sil okamžitý.

Jak můžu stáhnout podporu z jiného města?

Agora -> Záložka Mimo -> a klikni na šipečku u požadovaného vojska


Chci poslat suroviny kamarádovi, co k tomu potřebuju a jak to udělám?


Nutné je mít Tržiště na 10 úrovni, potom na mapě označíš město, do kterého chceš suroviny poslat, Dáš poslední záložku a zvolíš, kolik toho chceš poslat.


Jak se dělá špehování?


Postavíš Jeskyni, vložíš do ní stříbro. Klikneš na mapě na město, které chceš špehovat, vybereš kolik mincí investuješ a odešleš špehy. Po špehování ti přijde hlášení, jak to dopadlo.


Postavil jsem budovy, ale v žebříčku jsem se neposunul dopředu.

Žebříček se obnovuje náhodně několikrát za hodinu. Počkej, a body se ti připíší.


Jak mohu přidávat fóra do fóra aliance?


Musíš mít práva Správce či Zakladatele. A fóra přidáš klepnutím na Spravovat fóra.


Chci na fóru aliance přesunout témata, jak na to?

Pod modrou lištou (Témata, Odpovědi, Poslední příspěvek) je nápis Funkce. Pod ním se nalézá možnost přesouvat témata.


Chci si koupit prémium, ale variabilní symbol je moc dlouhý. Co s tím?

Stačí vynechat ve variabilním symbolu poslední dvě čísla a platba bude v pořádku provedena.


Převedl jsem peníze, ale zatím mi nebyly připsány žádné zlaťáky. Co mám dělat?

Platba převodem trvá cca 5 pracovních dní. Pokud ti po této době body nebudou příspány, kontaktuj Support.


Chtěl bych se zeptat, jaktože mi zemědělská vesnice zničila všechny vojáky, když jsem ji šel zvýšit sílu.

Příjdeš tam s vojákama, vyhrožuješ jim, aby začali víc pracovat, a jim se to nelíbí a zaútočí. V Posilování máš stejné šance na obranu jako je to u Rabování.

Mám aktivovaného kupce a božskou sílu Spokojenost (Héra). Jaký je přesný výpočet výsledné hodnoty?

Všechny bonusy se počítají ze základu a potom se sčítají.

Příklad:
Dřevorubec na 27 úrovni - 216
bonus Kupce - Základ (216) + 30% bonus = 64,8
bonus Spokojenost - Základ (216) + 50% bonus = 108

Sečteno a podtrženo:
216 + 64,8 + 108 = 388,8 - zaokrouhlíš podle platných matematický pravidel směrem nahoru:

A tadá - 389.


O kolik se zvýší potřeba kulturních bodů pro druhé, třetí a další města?

První město máte na začátku, hned můžete dobýt/založit další a potom potřebujete kulturní body.

Pojmenujeme si pracovně třetí město, na které potřebujete zvednou kulturu (získat kulturní body) jako první, další pak druhé atd.

* UK - úroveň kultury

Na první město potřebuješ 3 kulturní body (v pruhu 0/3) (UK - 2)
Na druhé město potřebuješ 6 kulturní body (v pruhu 3/9) (UK - 3)
Na třetí město potřebuješ 9 kulturní body (v pruhu 9/18) (UK - 4)
Na čtvrté město potřebuješ 12 kulturní body (v pruhu 18/30) (UK - 5)
Na páté město potřebuješ 15 kulturní body (v pruhu 30/45) (UK - 6)

Dále se to zvedá lineárně.

V tenhle okamžik máte možnost zajmout 6 měst (jedno bez vylepšení, a pro dalších pět nutnost zvednout kulturní body) ...


Kdy bude nový svět? Bude někdy nový svět?

O přípravě a spuštění nového světa budete včas informováni oznámením na fóru. Prozatím si můžete hru vyzkoušet na stávajících světech.


Grepostats - nefunguje, funguje špatně..

Cokoliv s Grepostatsem jde mimo správce hry, protože se jedná o nezávislý projekt.


Co se stane když využiju 12 výzkumných bodů získaných díky knihovně a poté knihovnu zbořím??

Nepůjde ti zbořit. Vypíše se ti hláška:

Knihovnu můžeš zbourat až když budeš mít volných x (abys měl 12 bodů volných) výzkumných bodů. Musíš se kvůli tomu vzdát existujících technologii.

Při přihlášení, nebo práci s Grepolisem se mi zobrazí hláška "Došlo k vnitřní chybě. Opakuj akci později."

Došlo k odstávce serveru, jeho přetížení nebo podobné poruše. Můžeš zkusit klasické promazání cookies nebo jiný prohlížeč, ale spíš je potřeba počkat. Chyba se obvykle řeší hned jak nastane, ale můžeš napsat ticket na support.

Zabil jsem nějaké vojáky/potopil lodě, ale nepřipsaly se mi bitevní body." Stačí vydržet, mohou se připsat se zpožděním. Pokud někoho zabila Tvá podpora tak se BB připíšou hráči u kterého byla. Za milici se BB nepřipíšou.

Jak se počítá množství přízně kterou produkuje chrám?"
Výše přízne se rovná odmocnině z úrovně chrámu vynásobené rychlostí světa. Pokud máš více měst se stejným bohem tak sečti úroveň chrámů. Pokud máš sochu boha přičti k úrovni chrámu pětku.
Tudíž
množství přízně = [odmocnina z (úroveň chrámu/ú + 5za sochu boha)]*rychlost světa


Co se stane když se několik hráču snaží pomocí vzpoury získat město?" Vzpouru vyvolají všichni, postupně v pořadí v jakém dorazí jejich útoky, město získá ten kdo první přijede s kolonizační lodí po uplynutí své lhůty pro běh vzpoury. (Lhůta běží každému zvlášť)

Co se stane, když pořádám slavnosti a někdo mi zboří Akademii o x úrovní?

Slavnosti normálně proběhnou a KB se připíší


Co se stane, když pořádám slavnosti a město je dobyto jiným hráčem?


Slavnosti se zruší (v případě Olympiády přijdeš o investované zlaťáky) a body se nepřipíší nikomu. Pokud ve starém dobývacím systému slavnosti skončí před uplynutím dobývací doby, slavnosti normálně proběhnou a KB se připíší majiteli města.

Jaktože mám stejnou produkci všech tří surovin, ačkoliv by jedné mělo být získáváno více a jedné méně? Jak funguje zvýšená produkce surovin?

Zvýšená/snížená produkce surovin podle druhu ostrova se projeví až od 20lvl dolu/dřevorubce/kamenolomu

Špehování - zrušení příkazu. Je možné vydaný příkaz na špehování protivníka zrušit a nebo je to nezvratný proces?

Zrušení je možné, vrátí se i investované stříbrné. Jen to musíte stihnout do pěti minut od vyslání špeha.

Špehování-počet jednotek. Když někoho špehuju, zjistím počet jednotek které jsou ve městě aktuálně, nebo i ty které jsou například zrovna mimo město?

Pouze přítomné jednotky. Cokoliv co je na podpoře, zrovna útočí, ať už na zemědělce nebo na jiného hráče nebude vyšpehováno. Špeh zkrátka odhalí jen to co je aktuálně ve městě. A ne nevidí to co se teprve vyrábí/verbuje/cvičí
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru