• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Špeh v alianci

DeletedUser

Guest
Součástí války se stává mnohdy i vyslaný špeh ( hráč ), do nepřátelské aliance, za účelem zjištění stavu útočných hráčů, obraných hráčů, uzavřených spojenectví atd.
Nejedna aliance stráví dny, týdny pátráním po špehovy ve svých řadách.
Jak vy se stavíte k této strategii boje, uznáváte špehy ?
 

Thasoss

Grepolis tým
Dle mého názoru je úplně jedno, jestli má daná aliance u sebe špeha nebo ne. Většinou ta "špehovací" aliance stejně získané informace nijak nevyužije či na to nemá prostředky... a to že se dozví o plánech nepřátel je také mnohdy k ničemu-od porážky je to neodvrátí.
Samozřejmě počítám s tím, že posílá špeha slabší ali k silnější :) Jinak by to nemělo ani smysl.
 

DeletedUser

Guest
Přijď na Lambdu, kde Ruce Ďábla mají špehy u Midgardu a v dlaších aliancích a bezostyšně a provokativně posílají zpět získané celé nakopírované fórum, samozřejmě s posměšky.
Nebýt toho, už by tam dávno nebyli, ale když je jakákoliv akce hned vyzrazena, je to těžké.

Nejde o stav útočných hráčů, spojenectví apod., ale dostávají se tak k informacím o neaktivních hráčích, podporách, dobývání aj.
Když vidí, kdo má kde podpory, jdou po něm a začnou mu nakecávat strašné blbosti. Spousta lidí podlehne, když nezná souvislosti.

Problém je, když se dva hráči znají, jeden skončí a předá někomu od nepřátel účet. Mateřská aliance se to díky "podivné politice Innogames" nedozví a ten účet je využíván jen k přeposílání informací.

Já jsem absolutně proti takovým praktikám a neustále agituji, aby tohle bylo mimo pravidla, jenže "někomu" to, zdá se, vyhovuje.

EDIT:
Očividně není pravda Thassosi, že to dělá slabá aliance silnější. Případ Lambda ukazuje, že to docela zásadně přenáší jazýčky vah na jednu z vyrovnaných stran.

Určitě by se ti nelíbilo, kdybys něco napsal na fóru a za 5 minut ti psal frajírek od vedle a s posměchem ti přeposlal celý tvůj text. To už nemá s hrou nic společného.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Thasoss

Grepolis tým
Netahej sem politiku Innogames. Pokud víš o multi účtu či neoznámeném předání účtu, nahlaš to.
 

DeletedUser

Guest
on asi myslí, že účet může být předán dle pravidel přes herní podporu, ovšem ty , se nikdy nedozvíš zda onen hráč je původní nebo ne. Ví to jen ten hráč a podpora, tudíž máš v ali příklad hráče černý rytíž, solidní loajální, on skončí řádně předá někomu účet a nový hráč ti to v ali neoznámí.
 

DeletedUser

Guest
Neříkám, že je to neoznámené předání či multiúčet.
Jen když se jeden hráč rozhodne předat účet někomu ze známých od nepřátel, ta aliance, kde je původní majitel, se o tom nedozví.

A najednou máš ze dne na den v alianci špeha (nikoli multiúčet)¨pod stejným nickem jako původního majitele a vůbec o tom nevíš.
Politiku Innogames myslím tím, že by podobné kroky bylo záhodno oznamovat vedení dotčené aliance. Toť můj názor. (viz. salupos)
 

DeletedUser

Guest
nebo by musel hráč po převzetí změnit nick, ovšem není problém propracovat ten to návrh a dat ho do návrhů :)
 

DeletedUser

Guest
Aspoň tak :)

Pokud to má alespoň malou šanci na úspěch, sepíšu to do návrhů.
 

DeletedUser

Guest
Tak bránit se špehům není tak těžké, ono stačí před přijetím někoho se kouknout na Grepostats, v jakých byl kmenech apod.
Nevím teda, jak by jinak prolezl.
 

DeletedUser

Guest
Tak bránit se špehům není tak těžké, ono stačí před přijetím někoho se kouknout na Grepostats, v jakých byl kmenech apod.
Nevím teda, jak by jinak prolezl.
Já ti teda nevím,ale v každé alianci kde jsem byla,byl bohužel špeh a že by vedení těch dotyčných ali byli neschopní lidi,tak to ani náhodou.Též není pravda,že slabší ali posílá k silnější a dokonce v jedné ali byla od založení špionka.
 

DeletedUser8374

Guest
Zdravicko, at taky plivnu do polevky.
Par svetu jiz mam za sebou v nich nejakou tu alianci, bohuzel za celou dobu co hraju byl jsem pouze ve dvou kde nebyl zadny speh.
Prvni byla u mich zacatku fajn particka z ally Cos to řeks (nebo tam jsem aspon speha nezaznamenal), druha ma momentalne posledni ally Hospoda u Mikeše, kde byly pozvani pouze ,,pratele,, z jinych svetu. Az postupne naborem se to zmenilo.

Osobne spehy nemam rad, ale nic s tim neudelas, patri to k boji. Kazdy si musi sahnout do sveho svedomi a rici si zda to vidi tak, ci jinak..

Ps. zazil jsem speha v rade ally a slysel i o spehovy zakladateli :)
 

DeletedUser9364

Guest
Já jednoho špeha zažil. Komunikoval na fóru až moc často. A tak ho zakladatel povýšil na zakladatele. A co se nestalo? Alianci rozpustil a odešel za nepřáteli.

Já osobně nemám špehy rád.
 

DeletedUser

Guest
Takže už jsem to tady psal několikrát,je to hra z historie a ta je postavená vždy na tom co víš o nepříteli a to ti mohli zjistit jen špehové (satelity a podobné srajdy ještě nebyly),takže já se jich nevzdávám,protože jsou součástí vývoje a i Innogames ti je dává do hry:))))))Tyhle keci o hraní na Mirka Dušína a podobně mě fakt rajcujou:)))Já a aliance kterou zastupuji chceme vyhrát a tomu podřídím vše,aby moje aliance byla lepší než ty ostatní:)))Vůbec nechápu na co si tady hrajete,když máte na starost 100 válečníků,kteří na vás spolehají,tak využijete všeho,aby se uplatnili,tak Jako třeba Karel IV. aby se stal císařem.(Já to četl a monohkrát,takže vím o čem mluvím)

A špehy nemá nikdo rád,ale každý rád si je poslechne,kdo říká že ne,ať hodí kamenem:))Nebýt špehů,vyhrála by moje aliance Betu o měsíc dýl:)))
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser12715

Guest
Přijď na Lambdu, kde Ruce Ďábla mají špehy u Midgardu a v dlaších aliancích a bezostyšně a provokativně posílají zpět získané celé nakopírované fórum, samozřejmě s posměšky.
Nebýt toho, už by tam dávno nebyli, ale když je jakákoliv akce hned vyzrazena, je to těžké.

Nejde o stav útočných hráčů, spojenectví apod., ale dostávají se tak k informacím o neaktivních hráčích, podporách, dobývání aj.
Když vidí, kdo má kde podpory, jdou po něm a začnou mu nakecávat strašné blbosti. Spousta lidí podlehne, když nezná souvislosti.

Problém je, když se dva hráči znají, jeden skončí a předá někomu od nepřátel účet. Mateřská aliance se to díky "podivné politice Innogames" nedozví a ten účet je využíván jen k přeposílání informací.

Já jsem absolutně proti takovým praktikám a neustále agituji, aby tohle bylo mimo pravidla, jenže "někomu" to, zdá se, vyhovuje.

EDIT:
Očividně není pravda Thassosi, že to dělá slabá aliance silnější. Případ Lambda ukazuje, že to docela zásadně přenáší jazýčky vah na jednu z vyrovnaných stran.

Určitě by se ti nelíbilo, kdybys něco napsal na fóru a za 5 minut ti psal frajírek od vedle a s posměchem ti přeposlal celý tvůj text. To už nemá s hrou nic společného.


Mohu potvrdit ve světě Gythium se to taky děje kde nejsilnější aliance má přístup k fórům slabších aliancí.
 

DeletedUser12695

Guest
Já osobně špehy nepovažuji za součást taktiky, ale za pořádnou hnusárnu... Na Korintu se o tom u nás docela mluvilo a někteří odešli od nás k jiné (silnější) alianci, ale nevím, jestli tam byla nějaká podobná komunikace... Teď, na Knóssosu (Knóssu?) dost možná taky nějaký je...
Já bych špeha neposlouchal proto, že 1) nemusí říkat pravdu, 2) nesouhlasím s tím a hlavně neorganizuji útočné akce, takže by mně osobně na nic nebyl... :)
 

DeletedUser12520

Guest
speh v alianci - v pripade ze speh posiela informacie nepriatelom ale chova sa ako normalny hrac v ally je ho tazsie odhalit, v pripade ze speh posiela aj podpory nepriatelom tak da sa ho bez problemov odhalit , staci ak date nejaky hu na nepriatela na 1 mesto, tym padom budete mat dost vela utocnych reportov a na zaklade utocnych reportov odhalite speha v alianci ktory podporuje nepriatelov bez problemov lahke ako facka , na utocnych reportoch mate jednoznacne dokazy . len musite zapnut hlavicku a vediet ich vyuzit, vdaka tomu systemu som na sk svetoch odhalil asi uz 3 hracov co spehovali a zaroven podporovali nepriatela, bol s nimi rychly koniec

s pozdravom Cerberus
 
Nahoru