• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

1. Októbrfest

DeletedUser5567

Guest
Októbrfest

Všichni jsme si všimli, že nám místo trosek lodí v mořích plavou hliněný střepy. Líbí se mi grafika, líbí se mi rozptýlení ze stereotypu, líbí se mi ten postupně odkrývaný obrazek a líbí se mi, že se dá na festu narozdíl od minulých akcí vyrazit i trochu zlata.
Ale to je tak všechno.



Wiki tvrdí, že pívo nejspíš vzniklo kdysi dávno v daleké zemi (Mezopotámie, kde jinde). Dále wiki tvrdí, že se pívo tak různě šířilo, všude bylo oblíbené, vesele se pilo a vynechalo akorát oblast Středomoří právě v době Antiky. Být to v nějaké jiné hře od INNA, tak to ještě překousnu (dobře překousnul bych to ve Westu a FOE, jinde je to taky divný), ale do grepa se mi to nějak nehodí. Hledat po mořích amfory a nechat vesničany sbírat víno a olivy, vše je v pořádku, ale viděli jste někde v Řecku chmel?

Taky mi Októbrfest nepříjde globálně natolik zásadní akce, aby to muselo být pro všechny, co je třeba japoncům do slavnosti, která vlastně začala jako svatební párty? OH, velikonoce a vánoce proč ne, ale pořád jsou to přece jen události poněkud globálnějšího charakteru. Na druhou stranu jakou jinou akci z NDR znáte? Mě napadá už jen autosalon a to se pravda do grepa hodí ještě kapánek míň. Třeba se dočkáme něčeho dalšího u příležitosti turné Rammsteinů.

Přestanu dělat fórky. Spotřeba amfor a chmele mohla být trochu vyrovnanější (jsem zvědavý, který moře budu prolízat v neděli), odměny mohly za něco stát (jů, když vyklikám ze zemědělek kolem 200k surovin, tak můžu dostat ještě 5k navíc) a nemuseli po nás chtít klikat zas aspoň co dvě hodiny. 1KB stojí víc než prozíravost? Cože? Aspoň že při hledání hrnců si prolezete okolí.

Do příště by autoři mohli vymyslet pivní slavnosti jako náhražku těch městských a byť by vykrádali sami sebe, mělo by to větší logiku. Ale přes všechny výtky jsem za Oktoberfest vděčný, vždyť jinak bych neměl o čem napsat svůj první článek. Nic, jdu se k někomu stavit na pivo za míň než 10 éček. A vy (zletilí) běžte taky.

PS: A těším se ještě na jednu věc. Ale to, že mám konečně dost piv na prozíravost jistě někteří poznají sami.
 
Nahoru