• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

2. Dovolená

DeletedUser5567

Guest
Dovolená

Občas, když hraju šachy, se mi povede tah, u kterého, až po tom co pustím figurku, teprve příjdu na to, jak dobře jsem ho zahrál. Teda většinou jsou to na mé poměry dobré tahy tak jako tak, ale přibude k tomu takový hezký milý bonus, že třeba zablokuju soupeři střelce, čehož jsem si před tím vůbec nevšiml. (No dobře, častější je varianta, kdy příjdu na to, jak jsem to hezky pohnojil.) Podobný kousek se mi povedl, když jsem psal na ali forum, že si beru dovolenou a vrátím se kolem prvního. A voalá, 0:32 druhýho prosince jsem zpátky. To mi to hezky vyšlo, říkám si.

Ale jak mě se zpátky nechtělo, když je tolik jiných lákadel než sedět půl dne u grepa a koukat jestli floid s tou kolonou ohnivek dneska projde a bude zkoušet kolku, uhejbat průzkumu, kterej se pak stejně rozbije na hradbách, hledat po světě, kam poslat těch svých pár sirek škrtnout o cizí krabičku nebo nadávat na časovací systém, protože je tam zas mezera 4 sekundy. Víte co místo toho můžete dělat třeba ve Švýcarsku na ekofarmě?
Co tam si užijete kratochvíle při trhání paprik, likvidování rajčat, zašlapávání přezrálých fazolí nebo třeba sběru fisalisu! (Toho jsme snědli za jedno dopoledne docela dost, ale když nám ti místní vegetariáni nedali pořádně najíst, tak se nemůžou divit, že toho spořádáme za tisícovku. Obzvlášť když řepu hned po vytrhnutí ze země jíst dost dobře nemůžete, fisalis jo.) Nebo jak si tam splníte bobříka odvahy, když vám budou v noci kolem hlavy pobíhat myši. Anebo si prověříte imunitní systém spaním na plesnivých matracích. Anebo si třeba uvědomíte, že doma máte vlastně pořádek a čisto (jako já-nevěřili by jste jakej můžou mít švýcaři doma bordel a smrádek). Ale ve Švýcarech je občas i hezky. To se třeba vydáte na největší kopec v okolí, tři hodinky se trmácíte do kopce (s bratrem jsme zkušení „horalé“), cestou potkáte lesní dělníky, dva turisty utíkající z kopce dolů (ano, přesně v tom momentu, kdy vám zbývá posledních pár set metrů a máte toho dost), podivného umělce žíjícího v boudě jako mají hobiti, ale s připojením, lázní, ateliérem a možností vzít si od majitele hodinu filozofie za nějakých 3k (www.liboson.ch). A když dojdete na vrchol, budiž vám odměnou výhled na rozlehlé jezero, na hory kolem, na Mont Blanc v dáli a železniční stanici plnou němců pár metrů pod vámi.
Inverze, bože jak tam byla suprová inverze. Jste venku, je zataženo, nic moc počasí, lehce mrholí. Sednete do auta, vyjedete kus vejš, mrholení se změní na mlhu (jako švýcaři neví, že maj na autech mlhovky?) a pak projedete přes bludný kořen a najednou krásný slunečný den. Dojdete na hřeben hor (Jury) a vidíte, jak je ve Francii krásně, otočíte se a máte před sebou lesík, luka, půl vesničky a najednou bílá stěna hustá jako mlíko a nikde už nic jiného. Jako kdyby tam končila pláž.[SPOIL]
17.jpg
[/SPOIL]

A tady po tom všem se vrátíte domů, zapnete si pc (notebook, tablet, tamagoci), pustíte grepo a přihlásíte se. Chcete ukončit režim dovolené? Jistěže ne! Tak grepo necháte v dovolené a pustíte si DK, protože jste to chtěli zkusit už dlouho. V DK dobyjete pár měst a pak vám dojde mail, že už by jste se jako pomalu měli vrátit ke grepu. Tak dobyjete poslední, předáte účet nebo městečka a s dalším mailem (tentokrát tvému městu se stýská-kterému sakra, vždyť jich mám snad víc) se vracíte ke kolegům, od nichž nečekáte tak vroucné přivítání. Vždyť jsem přece napsal, že se vrátím kolem prvního. Je dobře, že se prvního pravidelně opakuje, jinak bych se tehdy před měsícem a půl docela seknul.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser40

Guest
John-ko, pěkně napsáno, takového bloggera jsme potřebovali. Sice se to netýká přímo dění ve hře, nicméně i takové počtení určitě vždy oceníme! :)
 

DeletedUser5002

Guest
Hmmm dobré. Nyní nedokážu dostatečně ocenit myšlenku a poentu (není čas, chápat, jak to přesně bylo myšleno a kolik je v tom Ironie :)), ale ještě si to asi přečtu jednou. Každopádně dobře napsané.
 

DeletedUser

Guest
Připojuji se, je to hezký, ale hlavně vytrvej kolego, těším se na další příspěvek.
 
Nahoru