• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

2. sv. válka a military

DeletedUser

Guest
A ještě to Johnny zkusí obnovit nějakou lehčí otázkou:



Kdy bylo napadeno Polsko Hitlerovským Německem?
 

DeletedUser10358

Guest
Německá operace Fall Weiss, invaze do Polska (též zářijová kampaň nebo zářijové tažení (německy Polenfeldzug, polsky Kampania wrześniowa či Wojna obronna 1939 roku); 1. září 1939 – 5. říjen 1939, od 17. září podpořena útokem SSSR) zahájila druhou světovou válku v Evropě. Nacistické Německo, Slovensko a Sovětský svaz během ní společně v jediném měsíci zlikvidovaly Polsko.
 

DeletedUser5002

Guest
Ale stejně mi to vysvětlení moc nedalo, učili jsme se to trošku jinak, říkalo se tomu blesková válka, či Blitzkrieg chcete-li, jaké však bylo mé rozčarování, když jsem zjistil, že více jak na Discovery a informační kanály sem dá odpověď z wiky.... to muselo být náročné.... a pokud tedy vím správně, Polsko shořelo prakticky v prvních 7-10 dnech, takže spekulovat s měsícem ... no asi je na čase napsat do wiky opravný příspěvek :)
Jinak Johnny a možná i všichni ostatní, 1968 nikdy nezapomenu a to hlavně proto, že jak mi vždy říkali narodil jsem se jako revolucionář s datumem narození 21. srpna :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Já na rok 1968 nevzpomínám, to jsem ještě nebyl na světě :)

Jinak s tím Polskem... Ještě tuším 6.-8. udělali ofenzivu, povedlo se jim obrátit na útěk pár Německých divizí, jako celek ale ofenziva z důvodu nedostatečné koordinace selhala. Pak už byl jen ten plán, že se chtěli bránit v nějakém výběžku u hranic dost dlouho na to, aby přišel budto někdo na pomoc, nebo dost dlouho na to, aby se stihli z větší části zdekovat přes Rumunsko...

No, po útoku Ruska už šlo jenom o to, že se skoro všichni snažili dostat do Rumunska po vlastní ose.

Ke konci tažení:

27. září se vzdala Varšava
2. říjná poslední obránci Westerrplate na 'poloostrově' Hel (původně to byl poloostrov, ale oni do nejužího místa nakladli miny a torpéda a pak to vyhodili, takže udělali ostrov)
5. října složila zbraně poslední větší (asi 4000 vojáků) bojeshopná skupina Polesí.
 

DeletedUser

Guest
Tady už zas trochu mrtvo, tak dám další otázku:
(pro většinu asi jen lehkou, rozjezdovou)
Kdy byl Hitlerovským Německem napaden Sovětský Svaz.
 

DeletedUser

Guest
Takže chtěl bych vědět copak to je a pročpak to vypadalo takhle ;) :)
197.jpg
 

DeletedUser

Guest
Řekl bych, že to je panther, a takhle divně vypadá podle mě proto, že jak byla za ofenzivy v Ardenách nasazena za americkou linii skupina sabotérů, tak tohle je podle mě nějaký jejich stroj maskovaný za americký...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Pointu jsi trefil i stroj taky :) ... Je to Panther přestrojený za stíhač tanků M10, kvůli zmiňované operaci :)
 

DeletedUser

Guest
Malíře ti neurčím, ale tenhle stroj snad pozná každý :) ... mno uvidíme jestli se k nám někdo přidá a odpoví :)
 

DeletedUser

Guest
Ano, bingo... To snad pozná každý... Taková wše objímající odpověd... No,nic jeden nebo druhý dávejte další
 

DeletedUser

Guest
kašlete na to tak Vám sem dám jeden špek vy věční tankisti a obrněnci:)
iegqpi.jpg

na satelitním snímku vidíte červeně vyznačené místo jedné události z války druhé světové:) a tank v něm opravdu nefiguroval:)
určitě už víte jaké město je vidět v pravé části snímku a co se stalo jižně od onoho ostrova vpravo:)
se jmény a daty Vám poradí google:) co se stalo je určitě jasné už podle snímku:)
věřím že na to brzy přijdete:) a pokud ne tak jsem ochoten odpovědět na Vámi položené pomocné otázky s odpovědí ANO/NE
 

DeletedUser

Guest
Sic jsem vedle, jak ta jedle, strelim- mesto Singapur a mys Corregidor?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
díky za tip:) sice jsi vedle, ale tip se cení:)

soustřeďte se na to co se mohlo stát v místě označeném červeným bodem:) to Vás povede..:)

malá nápověda... Johny se netrefil o více než 10 000Km..
 
Nahoru