• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Akiska007 - statek

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Statek
/ úryvek z knihy /

LEGENDA:

► Král Akiska
► Sluha
► Diplomat
► architekt
► muž ( pomocník )





den 1.

Byl krásný a slunečný den.
Král Akiska se vrátil z daleké cesty do města Destsiros. Plný energie a rozesmátý vystoupil z jeho pozlaceného vozu, který táhli 2 zdatní hřebci. Ovšem když se podíval kolem sebe, obličej mu stuhnul jako tělo bez duše. Přímo před jeho očima viděl dav, který ho přišel navštívit, když přijel. Ale něco bylo špatně, občané nevypadali vůbec šťastně, ba naopak vypadal vyčerpán a smutný. Král si zavolal jednoho sluhu a zeptal se : ,,Co se děje, proč je můj lid tak smutný, když jsem odjížděl, bylo vše v pořádku. Děti si hrály, rodiče vesele dělali svou práci a zvířata poskakovala jako kapky v dešti. A teď ...?" Na to sluha pronesl :,,Víte pane, v době, kdy jste byl pryč naši říši zasáhla velká vedra. Bylo to smutné, umřelo několik už velmi starých občanů, kterých jsme si cenili. Uvadly všechny ovocné rostliny a zelenina.
A to nejhorší a zřejmě také největším důvodem smutku lidí je, že náš les při jednom z horkých dnů začal hořet. Nemohli jsme s tím nic dělat. Počkali jsme, až les dohořel, potom jsme se šli podívat na škody a bylo to šokující.."

Král kývl hlavou a šel do svého pokoje v paláci světla. Sluhové mu napustili vanu s teplou vodou. Chvíli ležel a přemýšlel, potom si šel lehnout do jeho postele s hedvábnou peřinou a polštářem a zanedlouho nato usnul.

den 2.

Král se vzbudil, sluhové mu donesli snídani. Najedl se a šel se umýt. Potom šel k oceánu, sedl si a mlčky přemýšlel o tom, co by měli udělat. Na nic v té době, co tam seděl nepřišel. Smutně kráčel do své pracovny v paláci. Sedl si a začal dělat královské povinnosti. Potom za ním přišel jeho nejlepší kamarád od dětství, jeho diplomat Lord Cheos a pronesl :,,Akisko, vzpomeň si přeci. Včera jsme byli v Destsiros. Dochází ti to?" Akiska na to: Ne, stále nevím co myslíš.". Cheos napjatě řekl: ,,Vždyť tam měli kdysi stejný problém. A jak ho vyřešili? No přece postavili statek!" Akiska vyskočil a řekl : Cheosi, ty jsi nejlepší! Díky ti moc. Tohle by mě vůbec nenapadlo. Zavolej mi sem sluhy!" Akiska čekal, až přijdou sluhové, když přišli řekl : Svolejte dělníky, vědce a architekty." Jeden ze sluhů se zeptal : ,,Pane, mohu se zeptat proč?" Akiska odpověděl: ,,Budeme stavět statek!"
Po náročném dnu, plném přemýšlení se šel král vyspat.

den 3.

Ráno se na místě, kde měl statek stát sešli dělníci, sluhové , Cheos a Král. Sluha pronesl: ,,Vaše vísosti, tady je skupina dělníků, jak jste požadoval". ,,Děkuji ti" odpověděl král.
Akiska začal říkat co a jak by mělo být: ,,Všechny vás vítám, zde vidíte jen prázdné místo, ale to je tím, že zde bude stát náš nový statek! Teď vám řeknu co a jak si představuji" ukázal na místo pod kopcem ,,zde bude stát statek" , potom ukázal na prázdnou mýtinu ,,Tam kde se nachází mýtina budou naše pole!" To je ode mě vše, moji sluhové vám řeknou kdo a jak bude pracovat. Díky za pozornost." Král odešel a do řeči se pustil sluha:Prosím klid! Budeme mít 2 skupiny dělníků. Architekti nám nyní udělají plány budoucího statku. Takže dělníci mají čas si sehnat potřebné nástroje, než architkté udělají nákresy. Sejdeme se zítra ráno. Všem vám přeji dobrý den.

den 4.

Další ráno se sešla skupinka na stejném místě, kde včera.
Sluhové už drželi nákresy statku, Akiska se na ně podíval a kývl hlavou: ,,Ano, to se mi líbí. Sluho, řekni dělníkům, že můžou začít. Nuže se začalo stavět. Dělníci nosili trámy,dřevo a nářadí. Sluhové říkali co a kam patří a architekti poučovali dělníky o tom, jak to má vypadat. V ten den se vše dařilo. Nastala 10. hodina večer a dělníci dostali volno, všichni šli za svýma rodinama, domů do pohodlí. Hned co přišli, šli spát.

den 5.

Stavba se posunovala vpřed malými krůčky, vše šlo skvěle. Však chvíli po ránu se přihnala bouřka. Dělníci si mysleli, že je to jen přeháňka, ale naneštěstí se mýlili. Sluha si také myslel to samé, tak řekl : ,,Pokračujte, je to jen přeháňka." Dělníci byli promoknutí na kost, začal se zvedat vítr a dřevěná konstrukce se začala mírně otřásat. Jednomu z dělníků podjela na dřevěném trámu noha a spadl dolů. Ostatní neváhali a vrhli se za ním. Ale jak foukal vítr, tak se dřevěná konstrukce otřásala tak, že se zhroutila a uvěznila dělníky a jednoho sluhu uvnitř. Jeden z architektů, který posedával o kousek dál to spatřil a začal volat: Pomooooc! Pomoooooc! Ale nikdo ho neslyšel, tak se rozběhl a běžel směrem do paláce. Jak tak běžel se střetnul s Králem a udýchaně povídal: ,,Vísosti, dělníci jsou uvězněni pod sutinami stavby!. Akiska utíkal do paláce, hledal všude možně, ale nikoho nenašel. Jako by se všichni vypařili, ale pak si vzpomněl, že jsou všichni na městských slavnostech. Rychle se tam s architektem vydal. Když tam doběhli, král vběhl na podium, celý udýchaný řekl: ,,Dělníci jsou uvězněni pod sutinami stavby! Potřebujeme doktora a všechny silné muže!" Tak se všichni muži přidali na podium za Králem a zeptali kde mají jít, Akiska na to : ,,Poběžte zamnou!" Tak běželi.
Když tam doběhli začali odkrývat sutiny, v tom se jeden z mužů ozval : Našel jsem je! Ještě žijí! Rychle potřebují doktora!. Doktor k nim přiběhl zavolal muže s nosítkama, ti nabrali zraněné a odnesli je do paláce. Ještě, že všichni přežili.. řekl s povzdychnutím Král Akiska.

den 6.

Ráno se šel Akiska podívat na zraněné. Viděl, že jsou v pořádku a jejich rodiny tam jsou s nimi.
Řekl sluhům, ať stavba začne znova.
Stavba tedy před obědem začala. Král Akiska přišel a řekl: ,,To že tito dělníci za nás nasadili život, je hrdinské. Málo kdo má odvahu pouštět se do takovýchto věcí. A důležité je, že přežili. Je to prostě takové, že někdo riskuje život pro naši říši. Já jim děkuji, za to že se snažili a vyhráli tento boj s osudem. Tak se hlavně ničeho nebojte, žádné bouřky nebo silný vítr nám nehrozí, mluvil jsem s naším meteorologem.
Stavba tedy začala!

O několik dní později..

Stavba je dokončena!
Náš lid je zase šťasten, děti si hrají a zvířata poskakují radostí.
Jsem rád, že se to povedlo. A doufám, že se naše říše bude dále rozkvétat! řekl Akiska.


A to je konec této části.
Akiska007. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 

DeletedUser8956

Guest
je to na mě moc dlouhé, ale vypadá to z těch výtvorů zatím nejlépe :) Bohužel se tentokrát z časových důvodů neúčastním, ale toto má můj hlas :)

P.S. Bacha na uvozovky ;) Buď všude, nebo (díky legendě) nikde :D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Thasoss

Grepolis tým
Když už jsme u těch uvozovek. Mně vyloženě vytahuje oči z důlků, když uvozovky dole se píšou jako dvě čárky a uvozovky nahoře jsou normální... ,,text"
Klávesa Alt + číslo 0132 = „
Klávesa Alt + číslo 0147 = “

Čísla namačkávej postupně ve stejném pořadí na numerické klávesnici :)
 

DeletedUser

Guest
Tak to se omlouvám :// příště to opravím a udělám takhle :)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru