• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze aktivní nováček 3 den - zkušenosti

Zdravím,
nevím kam jinam to napsat, tož svou "flustraci" napíši alespoň sem.
V bodech:
- hra na první pohled vypadá dobře, ale ten brutální tlak na placení je silně demotivující, opravdu si někdo myslí, že budu platit 500+ Kč za hru, co hraji 1-2 dny a TEPRVE JI ZKOUŠÍM ? (vždyť je to dražší, než si koupit mnoho her natrvalo)

proč píši "brutální" tlak na placení, a proč ta flustrace:
- odměny za úkoly často musím zahazovat nebo používat zbytečně (např. vylepšený útok v době kdy jsem pod ochranou)
- sklady mi přetékají i když mám plnou frontu jak staveb, tak rekrutace (jasně mohl jsem si dříve přečíst, že když mám jeskyni na 10, tak do ní můžu uložit neomezeně stříbra. ale jeskyni jsem kvůli ochraně považoval logicky v prvních dnech za zbytečnou, když nemůžu špehovat ani být špehován)
- další úkoly často nemůžu brát, protože bych odměny neměl kam dát (omezení inventáře, malé sklady)
- teď (cca třetí den. jsem pod ochranou do 30.4. v 14.12 hod. pokud to chce někdo počítat přesně) už ani nemá smysl vybírat něco z vesnic (skady plné)
- přestává mít smysl útočit na bandity (tam alespoň dostanu bojové body, ale nikde jsem se nedočetl, zda je počet útoků omezen, takže už neútočím abych v případě omezení nepřišel o surky)

co mne jako nováčka nepoučí:
- skoro od samého počátku vybírám stavby (teď už i jednotky) né dle potřebnosti a logiky hry (logiky výstavby města v ochraně -tj. důrazu na ekonomiku), ale podle poměru cena/rychlost stavby (tj. abych co nejrychleji utratil suroviny)
co mne jako nováčka poučilo:
- bez peněz tuto hru nehrej (ale jo, jsem ochoten nějakou tu stovku pustit, ale až budu vědět do čeho jdu a za co platím, a až budu schopen odhadnout, co mě to bude stát celkem. ALE za test, když je velmi reálná možnost, že mne hned po skončení ochrany někdo sejme platit nehodlám - nezlobte se za to na mne, vím že i firma musí z něčeho žít, ale to je prostě fakt, a ten podle mne hraje i proti vaší ekonomice, protože to nové hráče ODRAZUJE)

návrhy (když je to forum návrhy):
- sakra nemohly by být ty sklady větší nebo se rychleji stavět, vždyť by to hře nevadilo
- inventář by mohl by mohl být neomezený např. V REŽIMU OCHRANA + 7 DNÍ (pak by se přepnul do stávající podoby) pomohlo by to i nováčkům, respektive hráčům co začali později a jsou ve vývoji pozadu, protože by po skončení ochrany mohli/museli hromadně využívat artefakty z inventáře a tím se lépe bránit prvním útokům větších hráčů, kteří začali dříve)

za začátečnické omyly se omlouvám, teď se do mne můžete pustit
 
Shrnutí v bodech od někoho kdo už nějaký ten svět hrál...

Naprosto každá hra kde jsou mikro transakce je dražší jak hry co si koupíš na perma (nebo alespoň vyjde dráž chceš li si kupovat různě bonusy co hru usnadní)

Ohledně doby výstavby budov a rekrutace... záleží jak rychlý/pomalý svět hraješ. Každý svět má vlastní nastavení co ovlivní výslednou rychlost hry. Záleží jenom na tobě jakou rychlost preferuješ

Ohledně růstů... Začni s hledáním informací co který bonus v akademii umí co která budova umí a podobně.. kdyby jsi si udělal nějaký průzkum zjistil by jsi, že jsou v akademii 2 super výzkumy co zkracují náklady na budovy a jejich rychlost výstavby a každá úroveň senátu urychluje výstavbu budov...

Krátký návod jak si zařídit aby jsi neměl surky na víc... Hned na začátku hry máš dost kultury na další město plus to chce minimum kultury na další takže je nejvýhodnější založit další město... takže... Rychle postavit akademii 13, vzít keramiku, architekturu, stavební jeřáb, a kolonizařní loď. Dostat se se skladem na takovou úroveň aby se ti tam vešlo 10 000 surovin. Udělat přístav level 10 (k tomu potřebnou úroveň senátu a budov na suroviny) Vyzkoumat kolonizační loď. Udělat tržiště tak na level 10cca

No a během 3-4 dnů se s klidem dostaneš 2-3 města, nejlépe když je hodíš co nejblíž k sobě. Pak ty suroviny nestačíš klikat a neustále t chybí. Mezitím máš zbytek ochrany na to sehnat si aliance, opevnit se, vybudovat armádu a podobně. Dost času na to najet na svoji strategii hry.

A můžu tě naprosto s klidem ubezpečit, že jde tahle hra hrát bez zlaťáků na dost slušné úrovni. Když jsem nekupoval zlatky bez problémů jsem se dostal do TOP 30 světa, všechno je jenom o aktivitě, na víc je každou chvíli nějaký event co ti dá taky slušnou výhodu.

Plus se dají zlatky získat i jinými způsoby jak je nakupování... Na víc je sem tam sleva na zlatky a občas koupím za SMS a pokryje mi to veškeré výdaje ve hře a, i když nakupuju jen minimálně tak nemám problém držet krok s těmi co zlatí jako o život....

Celá tahle hra je o tom jak budeš aktivní, jak budeš taktizovat a jakou máš ochotu učit se od zkušenějších hráčů.
 
díky za odpověď,
něco mi pomohlo, něco mi došlo už předtím, třeba, že tu akademii a možnost rychlé kolonizace už v ochraně jsem podcenil (senát ne, ten jsem zvedal hned) respektive jsem silně podcenil množství surovin, které obdržím za úkoly + banditi + vesnice, ale jelikož to klikám třetí den, snad je mi omluvou, že to jsem prostě nemohl vědět, ani z tutoriálu/wiki to nejde odhadnout - a výsledek prostě je, že mám už půl dne červené sklady na 13.638, což člověka naštve, tak jsem se tu z toho vykecal

pozn: u tábora banditů (nebo u toho úkolu) by mohla být poznámka, že po 100 útocích zmizí, tak aby si to člověk mohl rozvrhnout, a věděl, že nemusí spěchat (vím v tutorialu jsem to nakonec našel, ale těch pár slov -upozornění- by tam snad někde vešlo, aby to člověk nemusel hledat)

nicméně, alespoň ten druhý návrh:
- inventář by mohl by mohl být neomezený např. V REŽIMU OCHRANA + 7 DNÍ (pak by se přepnul do stávající podoby) by někdo zvážit mohl, je divné/nemotivující dostávat odměny a hned je zahazovat
 
Ty mise dělej, i kdybys měl nepotřebné odměny (jako např posílení obrany v době začátečnické ochrany) zahazovat. Co budeš potřebovat, jsou ty modré a červené mince na zvýšování levlu hrdinů. Ty mise se budou pořád točit takže ty bonusy získáš znova.
 

DeletedUser1324

Guest
Bohužel sis vybral hru, která je Pay2Win. Pokud do ní nehodláš investovat žádné peníze, tak tě to bude hodně bolet. V případě, že budeš mít štěstí a dostaneš se do nějaké pozdní fáze hry bez toho, aniž bys cokoliv zaplatil, tak ti teprve začne ta pravá frustrace. Bonusy jako je Kapitán a Velitel jsou zásadní a bez nich nelze kvalitně hrát.

Počítej s tím, že jestli chceš hrát na nějaké slušné úrovni, např. být v top 10 hráčích, tak je třeba rozbít prasátko. Pokud si lejskneš hrát bez placených bonusů, tak počítej s tím, že to budeš muset kompenzovat fůrou tvého času. Nakonec se dostaneš do té fáze hry, kdy do ní buďto něco nasypeš a nebo si pořídíš chytré pomocníčky, které budeš používat k automatické výstavbě budov, časování dokonalých útoků nebo vyhýbáním se cizích útoků. (Pokud budeš dělat oboje najednou, tak jsou první místa na serveru zajištěna).

CZ/SK komunita Grepolisu je dle mého názoru mrtvá a pro kvalitní požitek je třeba si vybrat nějaké aktivnější zahraniční servery. Pokud by jsi měl jakékoliv otázky, klidně se zeptej. S Grepolisem mám desetiletou zkušenost a tak nějak si myslím, že jsem poznal téměř vše.
 
Nahoru