• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Blog by Jasson Smith about Mý

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Vážení čtenáři, tento blog je ve zkušebním provozu z jistých důvodů, které zde nebudu vypisovat. Nicméně rád bych začal psáti historii světa Mý a tudíž se bude točit jen okolo tohoto světa. Vše budu psát ze svého pohledu pěkně od začátku.

Hru jsem začal na začátku července. Nikdy dříve jsem Grepolis nehrál, neviděl a ani o něm neslyšel. Přivedla mě k tomu vlastně náhoda. Koukám si tak na Eurosport a vidím tam reklamu na Grepolis. Když už jsem ji viděl asi po dvacáté, říkám si, že bych mohl juknout co to vlastně je. Jelikož jsem již dříve zabrousil do několika on-line her, a všechny dle mého stály za nic, ať už grafikou, konceptem nebo tím, že hned na mě vyskočilo zaplať a hrej, byl jsem velice skeptický.

Od první registrace se mi nicméně začala hra velice zamlouvat. Ani jsem nevěděl co a jak, tak jsem klikl na výběr světa Mý a nějakou stranu. A teď koukám kolem a kolem co to vlastně je. Nějakou tu dobu jsem si domkařil až mi přišla pozvánka do alince Aliens., kterou vedl hráč jménem Gadzak. Nabídku jsem přijal a od té doby začala má pouť na Mý nabírat velice rychlé obrátky. Přišlo období seznámení se pořádně s hrou, jelikož Gadzak byl velice dobrý učitel. Škoda jen, že to dopadlo velice neslavně.

Po téměř dvou měsících se naše aliance rozpadla. Důvod byl náš spojenec, respektive její velitelka Newpaka. Psala nějaké nepravdivé věci a jelikož Gadzak v té době nebyl téměř vůbec na hře, většina našich hráčů přešla do aliance Victoria, potažmo do její akademie. Já se v první chvíli uklikl a přešel tam také. Ale to jsem nechtěl a hned jsem zase odešel. Reakce Gadzaka byla velice tvrdá až hysterická. Všem nadal do zrádců a některým i hůře. Budiž, jistou dobu jsem zůstal sám a přišel hned o své první město. A tady se poprvé zkřížily mé cesty s aliancí Gerúsia. Mohl jsem jít do Victorie, ale tam jsem vyloženě nechtěl. Mohl jsem jít i do Gerúsie, která byla ochotna dokonce stáhnout i koldu, ale tam už byl Gadzak a s ním bych v jedné alianci již nikdy nebyl. Mohl jsem jít i do aliance Myové, kterou vedl PierreDeMaris. Ale to pořád nebylo nic, co by mne lákalo. Nakonec jsem napsal do aliance Federace the Eagles a byl jsem přijat. Sice jsem byl většinou svých měst daleko od nich, ale v té době to byla hned druhá nejlepší a nejdynamičtější aliance na Mý a první na M54.

V době kdy jsem vstoupil do FtE již existovala koalice čtyř aliancí proti v té době nejlepší a nejsilnější alinaci Alibaba. Koalice čítala aliance Federace the Eagles, Poseidonova legie, TAURUS a Seekers. Během mého působení ve FtE jsem nicméně válčil úplně jinde, než s Alibabou. Můj hlavní soupeř byla alince Gerúsia, která se spojila s aliancí Myové a značně posílila. Boje na všech frontách probíhali dennodenně, ale jak byla koalice silná, tak byla i slabá. Mnoho hráčů, forko skoro nikdo nečetl a tudíž docházelo k velkým ztrátám měst, které loupili loupežníci Alibaby. Bohužel pro mě byla v té době FtE pomalu a jistě v útlumu. Vedení nebylo schopno hráče vyburcovat k větší aktivitě a v mém okolí začali mizet modré body a naskakovali tam červené body Gerúsie. Stejně tak se vedlo i na jiných mořích, kde Alibaba brala na co přišla. FtE tomuto náporu začala podléhat.

Více se dočtete v další části......
 

DeletedUser

Guest
A máme zde pokračování malého příběhu, který jsem se rozhodl zde zveřejnit. Jak jsem psal na začátku, všechno je to jen z mého pohledu a můžu napsat i některé nepřesnosti. Byl bych rád, kdyby se něco podobného v mém textu vyskytlo, aby jste mne upozornili přes OZ.

Snažil jsem se něco vymyslet s jejím velitelem beduinem z pouště. Jelikož naše základna byla na M54, vůbec se mi nelíbil stav, jakým nám Gerúsia byla soupeřem, když už nás bylo tak moc dohromady. Pl občas zorganizovala nájezd na jejich hráče vedených převážně fylyghrem a KRUZEM, ale výsledek byl většinou nevalný. Nicméně se podařilo zasadit jim pár ran přímo do jejich ostrovů, které s klidem ovládali. Bohužel snaha něco vymyslet ztroskotala na liknavém přístupu téměř všech členů aliance. Musím jen vyzdvihnout sice nevýznamného, ale o to více houževnatého hráče CUFI. Byl ve velice podobné situaci jako já, ale odolával zuby nehty, až do samotného konce. Jeho jediná výhoda oproti mně byla nízká morálka všech hráčů okolo něj. Neustále si držel svých pár městeček a bojoval opravdu do posledního dechu.
Nicméně přišel den, kdy jsem si již po několikáté musel kvůli hry zkrátit pracovní dobu, nebo si vzít dovolenou a pádit rychle domů, abych zachránil svá města. Ten den jsem odrazil všechny koldy, a že jich bylo (nevím přesně ale myslím, že 7). Pomoc spoluhráčů se sice konala, ale bohužel jelikož to bylo po několikáté, co jsem žádal o podpory, tak jsem jich dostával méně a méně. Nicméně od tohohle dne jsem z rodinných důvodů nemohl být na hře hned několik následujících dní a zapnul jsem dovolenou. Jako velice dobří soupeři jsem chtěl, aby tuto skutečnost věděla i Gerúsia a vyhlásili jsme na pár dní příměří. Moc jsem si od toho nesliboval, ale sarafarka je velice rozumná hráčka a po dohodě se svou radou, byť jeden byl velice proti, a nakonec i po dohodě s celou aliancí, tuto skutečnost přijali.
Nakonec celá situace vyústila v nečekaný obrat a já po několikerém lanaření ze strany právě sarafarky a splnění jistých mnou daných podmínek přešel právě do Gerúsie, čímž se značně má situace otočila. Dění na světě jsem sledoval ještě usilovněji. Gerúsia byla a pořád je aliancí, která má oproti svým oponentům málo členů podobně jako Alibaba a bylo třeba, abych se trošku zorientoval v situaci, kdy mí ještě nedávno bývalí spoluhráči a spojenci, byli a v tuto chvíli jsou nepřátelé.
V následujících týdnech se začal celý svět měnit. Federaci začali končit hráči a z bývalé silné aliance se stal už jen jakýsi ostrůvek posledních vytrvalců a dobrých kamarádů. Nakonec byla pod tíhou situace a vytrvalé ofenzívě ze strany právě Gerúsie donucena svou působnost zcela ukončit a sloučit s ostatními spojenci, což se událo dne 10.3.
Něco málo po vánocích nastal obrat u nejsilnější aliance na celém světě. Alibaba začala ztrácet města, končilo nebo odcházelo od nich velice mnoho hráčů a řekl bych že i několik velice silných. Dle mého je to škoda. Kdyby se podařilo udržet jejich stav, byla by situace naprosto jiná, než je v tuto chvíli. Stále je si myslím Alibaba postrachem pro koalici, ale nějakou dobu jim trvalo, než se zkonsolidovali a bohužel během té doby hodně oslabili. Nicméně v tuto chvíli je jejich postup zase viditelný a nijak zanedbatelný.


V další části dopíši stručné dění na světě v dnešních dnech.......
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Dnes přidávám slíbenou část o dění na světě ...

Právě od března zaznamenala největší progres aliance Poseidonova legie, která nabrala mnoho hráčů právě rozpadnuvší se Federace the Eagles, později už jen Federace. Na prvních třech místech v žebříčku jsou aliance již několikrát zmíněné koalice. Ale většinu hráčských žebříčků vedou hráči Alibaby. Chtěl bych vidět, jak by svět vypadal, kdyby tato koalice neexistovala. Která z nich by byla nejsilnější a která by to dotáhla ze všech nejdál?
V tuto chvíli je na světě řekl bych docela klid, byť se občas objeví hektické situace, kdy někdo ze silnějších hráčů některé aliance končí svou působnost a soupeři se snaží tohoto faktu využít a rozebrat co nejvíce těchto měst. Nicméně velké bitvy se již neobjevují v tak hojném počtu, jako ještě před několika měsíci. V určitých oblastech došlo k víceméně patovým situacím, kdy pár měst na území nepřítele je bráněno betonem, že by se za to ani stavitelé našich bunkrů nemuseli stydět.
Co se ale rozmohlo v hojném počtu, jsou ranní akce těsně po nočníku. Byť je to pro hráče, který se rozhodl kolonizovat risk, jelikož musí mít víc birek na obranu města, je tento jev docela častý. Ale ani se nedivím. Jsou hráči, které né a né nachytat v nedbalkách, tak aspoň pokus, jestli si náhodou v sobotu nebo v neděli ráno nepřispí, stojí za to.
Když se na to podívám ze svého pohledu, už aby se začali stavět divy. Někdo říká, že to bude hrozná nuda, jiný zase předpovídá velké boje o pozice. Sám jsem zvědav, jelikož jsem divy ještě nestavěl, a je otázka jestli nějaký postavím. Nicméně je viditelné, že opravdu několik aliancí se chystá na stavbu divů a proto je i aktivita docela nízká.

Tuto část blogu bych uzavřel a více nepřidával. Byla to ve zkratce historie mého hraní na tomto světě a částečně historie celého světa, jak jsem ji viděl já. Jistě by se našli mnozí, kteří namítnou, že jsem zapomněl zmínit jejich alianci. Tímto se jim všem omlouvám, a věřte, že i na Vás dojde.
Pokud se ještě objeví nějaké doplňující historické informace od ostatních hráčů, rád je doplním.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru