• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Blog

DeletedUser

Guest
Vážení čtenáři,
po více jak roce jsem zpět a rozhodl jsem se Vás opět potěšit svými příspěvky z nového světa Ypsilon.
Jelikož blog na Mý byl přijat vcelku pozitivně, proč ho neprovozovat i na Ypsilonu, kde jsem obnovil svou činnost. Důvodů proč jsem se vrátil je hned několik.
Ale hlavní bylo, že mi přišel mailík s nastavením tohoto světa. A konečně to bylo něco, co pro mě znamenalo výzvu. Rychlost stavby je ideální a i rychlost jednotek je pro mě nastavena velice příznivě.
V první řadě bych se vyjádřil ke změnám, kterými za ten rok prošla hra samotná. Co se týče webové verze, hra změnila do jisté míry grafický kabátek.
Chvíli jsem si musel zvykat, ale dle mého to vypadá velice dobře. Základní pohled na ostrovy je pořád stejný, ale už pohled přímo na město je přívětivý.
Nicméně neustále je ve městě ta velice směšná grafika, kdy před chrámem se klaní uctívač jak blázen. Musí mít břišní a zádové svaly jako Schwarzenegger. To samé pracovník v kamenolomu. Ale to je už takový druhotný problém. Jinak to vypadá opravdu velice dobře.
Uživatelské prostředí je provedeno taky hezky. Nicméně velikost je strašná. Na 21“ monitoru je to katastrofálně malinkaté.
Kdyby šlo o něco zvětšit, nic by se nestalo. Když někdo něco napíše na Alianční fórum, tak to číselko je prakticky skoro neviditelné. To je asi tak jediný celkový problém z uživatelského prostředí.
Další víceméně novinka pro mě, jsou mise hned od začátku. Musím říct, že to pomáhá v rozvoji města až neskutečně. K tomu se přidávají ostrovní mise,
kde si můžete nahrabat hromadu surek nebo vojáků prakticky zdarma a výsledek je ten, že kdo má na hru čas, umí dohnat ztrátu hned ze začátku. Jistě, je to opět uděláno hlavně pro méně hrající hráče. Ale takový je vývoj všude. Po ukončení mé činnosti v Grepolisu jsem se přesunul na pole tanků a letectva. A i tam je model dělaný tak, aby ti „méně myslící“ hráči měli aspoň trošku naději. Bohužel to stejně vede k tomu, že právě tato sorta lidí myslí ještě méně a tak pořád dokola.
No a nakonec ještě vyjádření k mobilní/tabletové aplikaci. Super!!!! Prostě je nádherná, přehledná, intuitivní. Jediná věc na kráse je ta, že i na velice výkonném tabletu padá a je schopna tablet na minutu úplně zasekat. Njn nic není dokonalé, tak přimhouříme oko a dáme 9 z 10.

Tak a teď něco ke světu samotnému. Hráči zatím přeskakují z jedné ally do druhé, svět se mění na grepomapách jak monokl. Každý den jinak barevná.
Ale takhle je to vlastně vždycky. Spousta hráčů musí najít své místo. Jedna ally vznikne, aby následně zanikla, popřípadě vyměnila polovinu hráčů, kteří hrají prvních pár dní a pak papá, protože na mě zaútočil nějaký škaredý hráč. Njn vývoj stejný na všech světech. Ale už se začínají formovat první silné aliance dle hráčů.
Jsou to staří harcovníci ze všech světů. Zakládají své staré známe aliance nebo aliance s novým názvem. Ale hráči jsou to pořád jedni a ti samí.
A jsou zde tací, kteří neváhají a plácnou půlku výplaty do hry. Za tři dny postavená kolda je dle mého trošku ujeté. Kdyby si na to dal týden, tak se taky nic nestane, protože stejně zabral polis, které stojí hned na začátku za nic a teď musí dotovat hned dvě. Ale když na to někdo má, je to jeho věc. Můj názor je ale takový, že je to vcelku k ničemu. Btw kdyby byl tak laskav a poslal mi taky nějaký ten šesták, tak se zlobit nebudu. Když už má na rozhazování, tak mu to nijak neublíží.
Takže takhle na úvod by to bylo asi vše. Teď ze začátku není zatím o čem moc psát. Budu se soustředit spíše na obecnou stránku a nějaké ty úvahy a spekulace. Ještě bych rád prohlásil, že vše co zde napíšu je můj osobní tzn subjektivní názor. Sice se budu snažit psát víceméně objektivně, ale vždycky do toho člověk zatáhne své pohledy a životní názory. Proto né všichni musí se mnou souhlasit. Ale víte jak to je, 100 lidí, 100 chutí a v tomto ohledu 100 názorů.
 

DeletedUser

Guest
Dneska to bud takové lehké zamyšlení nad celkovou úrovní hráčů. Shodou okolností se stalo, že jsem se spojil s jedním na ostrově a vznikla taková aliance nealiance. Zatím bych to pojmenoval volné sdružení hráčů a co z toho bude do budoucna je ve hvězdách. Ale není to celkově o mě a naší alianci, ale o úrovni hráčů. A proč se nad tím chci pozastavovat? Tím, že jsme ve dvojko začali šířit zkázu na našem ostrově a potažmo na sousedním, jsme prakticky zrušili v našem okolí alianci Mafie. Jejich hráčů jsme kolem sebe měli jako much a najednou tam zůstal jeden, s prominutím ten výraz, zoufalec. Všichni ostatní buďto hodili flintu do žita, nebo se snažili se s námi spojit. Já Vám nevím, ale bylo jich cca tak 10 a nebyly schopní dva hráče zastavit. Je v tom nějaká chyba. Ano já vím. Díky svému zaměstnání mám čas na hru. Ale oni evidentně né. A tady nastává problém. Zkusme si položit otázku. Když už nemám tolik času, a nemám ani možnost reagovat na telefon, tak proč to sakra hraju? Pak jsem naštvaný a nadávám na ty, kteří u toho mohou sedět jak se jim zachce. A to že Grepolis je žrout času, nemusím většině aktivních lidí říkat. Co u toho tak stihnete? Udělat oběd, potěšit ženu či muže (nesmí to být extra dlouhé) atp. Ale naplno chodit do fabriky, kde mi stojí nadřízený za zadkem popřípadě sleduje výrobu kamerou je s hrou absolutně neslučitelné. Nebudu se bavit o školácích. To je kapitola sama o sobě.

A co z toho plyne? Psal jsem to jednomu školákovi, který si u mě stěžoval, že na něho útočíme a jak přijde ze školy, tak má 10 výpisů a prázdné město. Má odpověď byla že Grepolis začne hrát několik tisíc hráčů, po měsíci zůstane sotva tak polovina a po dalších pár měsících už jen pár stovek. A jsou to ti, kteří mají tu možnost být u hry pořád. Ti, kteří mají dobré zaměstnání, nebo důchod, nebo jsou bohužel pro ně nezaměstnaní. Popřípadě maminky na mateřské a já nevím koho bych ještě vyjmenoval. Rozhodně to nebude můj kamarád, který 8,5 hodiny tráví v kukle a svařuje jak vzteklý. Nebo moje neteř, která tráví 9 hodin na střední škole. Takový nemají prakticky vzata vůbec šanci se prosadit. Jistě, vždycky se najdou vyjímeční lidé, kteří i s prací ve fabrice nebo na střední škole mají tu možnost. Ale to jsou opravdu jen vyjímky.

Proto mě zaráží, že pro takové je zde jen jeden omezený svět. Podle mě by INNO mělo daleko větší základnu, a možná i víc peněz, kdyby pro takové byl svět i s dobýváním popřípadě se vzpourou, ta trvá déle. Ale třeba útoky otevřené jen v nějaké době. Třeba pět hodin denně. Dejme tomu od čtyř do devíti. To by podle mě dávalo smysl. Je to samozřejmě můj názor, který je v jistých smyslech altruistický, ale i pro vývojáře by to mělo mnoho pozitiv. Mně by se takovýto svět líbil a hrál bych na něm. Tudíž bych si nějakou tu zlatku jednou za měsíc koupil. Přeci jen by se to dalo skloubit i s normálním světem a nebylo by to tak náročné.
Tolik k mé úvaze o hře.
 

DeletedUser

Guest
Omlouvám se všem za mou neaktivitu. Nicméně člověk míní a život mění, v tomto případě měnila manželka. Takže jsem si během 14 dní musel najít bydlení v Praze a všechno tam odstěhovat. Do toho starosti s prací a ještě k tomu všemu dvouměsíční syn. No prostě paráda.
Marně jsem uvažoval, co bych po tak dlouhé době napsal. A jediné co mi zůstalo v hlavě byl rozhovor s kolegou. A dal jsem tomu název:

Co já jsem to za Lamu???
Proč takový výraz zmaru? Já sám se tomu musím smát. Už jsem zde psal zamyšlení nad tím, co hrají za lidi tuto hru. A od toho se odvíjí i popis situace.
Takhle si vyjedu s koldou pro nové město. V dobré víře, že mi pomůžou s útoky kolegové s aliance. Bohužel shodou okolností, mi nepomohl vlastně nikdo. To se stává i v lepších aliancích. Ale nejhorší na tom bylo, co jsem poslal s koldou. Vlastně skoro nic. Pár vojáčků, nějaká ohnivka a to je vše přátelé. Samozřejmě jsem si poslal ještě jeden útok předem. Ale i tak jsem měl strach, že tomu človíčkovi pošle podpory jeho aliance. Buď bohužel, nebo bohudík mu nikdo nic neposlal. Sedl jsem jak sedlák do slámy. Hezky měkoučce a velice snadno. Jenže z toho mála, co jsem poslal, zůstalo ještě úplné minimum. Celých šedesát vojáčků. Ale jen útočná armáda. Tak jsem čekal, že hráč mě rozmázne jak komára na zdi. A taky tam najednou naskočil útok. Sice šel do nočníku (neplést si prosím s nádobou na vykonávání potřeby pro mimina), ale i tak. Počet mé armády víceméně žalostný. A co nakonec přišlo? Ještě žalostnější obrana vlastního města. Lidi mě se chtělo plakat. Sice jsem se koulel smíchy po zemi, ale i tak to bylo k pláči. Kolda přežila, město jsem obsadil. Všechno bylo v pořádku. Teda aspoň z mé strany. Horší to je s tím, že kdyby hráč nahlásil své alianci co tam mám, tak by mě museli sundat. Ale asi napsat na forko neuměl, nebo jeho aliance stála stejně za dvě věci, jako hráč samotný.
Shodou okolností dnes jsme si opět vyjel pro další město. Velice podobná situace a ten samý výsledek. S tím rozdílem, že hráč, kterému jsem město uzmul, ještě napsal že končí a město si tím pádem můžu nechat. Je to smutné. Velice smutné, ale nedá se s tím nic dělat. Je mi to hrozně líto, že jsem někomu zkazil chuť do hry. Ale o tom všem je tato hra. Umí vzbuzovat emoce jak pozitivní, tak negativní.
Abych to ukončil. Škoda, že si to nikdo z těchto hráčů nepřečte. Mohli by se třeba sami nad sebou zamysleli. A ti lepší hráči, kteří si to přečtou, se snad zasmějí.
 

DeletedUser

Guest
Vyjádření charlenara jsem sehnal. No sehnal, napsal mi ho on sám. Moc mu za to děkuji. Každopádně důvody, které vedly k jeho konci na světě Ypsilon a konci ještě dvou jeho spoluhráčů jsou jednoduché a já se s nimi svým způsobem stotožňuji.
Dle jeho vyjádření byli hrubě nespokojeni s vedením aliance BnW. Nechtělo se jim již měnit alianci ani přecházet na stranu nepřítele, tak zvolili cestu nejmenšího odporu z jejich pohledu a zvolil reset a následné smazání účtu z Ypsilonu. I přes fakt, že nesouhlasili s vedením, se zachovali ještě vcelku slušně a ani nepříteli nedali vědět, že budou končit.
Osobně jsme byl svědkem toho, kdy hráč resetoval účet a jediný kdo o tom věděl byl nepřítel. Myslím, že většina už se s tím setkala. Takže i když může někdo považovat jejich odchod za nesmyslný či podrazácký, tak v tomto ohledu jim musí všichni přiznat jedno malé plus.
 

DeletedUser

Guest
Tak jsem se zatím neoficiáně dozvěděl, že aliance, v jejímž čele stojí Sladký Piškot, a to Valhalla Immortals má nějaké problémy a otřásá se v základech. Co je na tom pravdy nebo je to úplná lež Vám nemohu nikomu říci. Ale znáte to, Na každém šprochu je pravdy trochu. Nicméně Jeslti se rozpadnou nebo je ve hvězdách. Ale popravdě byla by to docela rána.
 

DeletedUser

Guest
A oficiální vyjádření Sladkého Piškota ke včerejší zprávě zní, že je to hloupost a aliance se určitě nerozpadá. Prý se v radě už tak dlouho nezasmáli, jako po přečtení mého oznámení. Nu já se tomu nebráním. Aspoň jsem někoho rozveselil. Bohužel se najdou tací, kteří budou tvrdit, že můj Blog je ubohý a strašný, ale budou ho i nadále číst. Co naplat, né každý je nejlepší a já nejsem profesionál, tak mě prosím omluvte, jestli někoho svým psaním pohoršuji. Pro takové mám jediný vzkaz. Prosím nečtěte to a nebo se přihlaste příště sami na tuto práci. Nemusíte mi vůbec věřit, ale opravdu z toho nic nemám. Leda tak dobrý pocit, že se sami zesměšňujete tím, že mi píšete zprávy, místo toho aby jste to napsali sem do diskuze.

Dále něco k dění na světě. Zatím probíhají neustálé přesuny hráčů. Ale už se situace začíná uklidňovat, tak se mi snad bude lépe i psát, jak to vlastně všechno je. Prošel jsem si zatím kdejakou statistiku. Docela nám nabrala na síle ALIBABA. Pokud to bude stejné jako na mém posledním světě Mý, tak se máme na co těšit. A jako na každém světě je spousta aliancí, které stojí vyloženě za nic. Pořád mě to láká ptát se, proč to ti lidi vůbec hrají. Vždyť je to nemůže ani bavit. Neumí se ti hráči ani bránit ani útočit. No nebudu to dále rozebírat, už jsem k tomu napsal svoje.

Co jsem ještě nezmínil je Event k narozeninám Grepolisu. Popravdě řečeno, když jsem viděl ten počet jednotek, tak je to naprosto jasně nastaveno jen pro ty nejsilnější aliance a ty slabší mají prostě smůlu. Jde samozřejmě o kvalitu hráčů, ale co z toho bude mít většina aliancí a tím pádem i hráčů mi není jasné. Leda tak vymlácené armády a BB. Nic víc. Na žádný bonus stejně nedosáhnou, protože menší aliance nemá prostě žádnou šanci projít obranou, která je zde nastavena. A to se nebavím o tom, že jsme vlastně pořád na začátku světa. Víc než honění se za tímto Eventem je pro mě důležitější obsazovat polis nepřátel a budovat si tak lepší pozici pro sebe a svou alianci, než si rozbít všechny OL a pak je zase tři dny stavět. Škoda, docela jsem se těšil, ale bohužel, touto cestou se nevydám. Chtělo by to něco lepšího pro všechny a né jen pro vybrané. Ale snad to někomu něco přinese, budu gratulovat všem, kteří získají pro sebe alespoň jedno město. Bude je to stát velice moc úsilí, a některé i velice moc peněz.

Pro dnešek zatím vše. Od příštího týdně bduu mít daleko více času věnovat se psaní, takže přijdou i nové rozhovory a obsáhlejší statistiky.
 
Nahoru