• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Bohové a jejich jednotky - časté dotazy a vše kolem

DeletedUser231

Guest
Zdravím,
v tomto tématu můžete pokládat dotazy, které se týkají bohů Grepolisu.

Zde máme pár rad pro začátek:
  • Artemis je bohyně kterou lze zvolit pouze ve Světě hrdinů
  • Božské jednotky Hádese nelze odeslat jako podporu do města s Athénou //tito bohové byli uvedeni jen jako příklad
  • Pokud chcete poslat jakékoli kouzlo na přicházející útok a objeví se hláška že kouzlo nelze použít nejedná se o
    chybu ale o to, že na útok již bylo odesláno kouzlo
  • Jakékoli město po dobytí nemá žádného boha, je nutné si ho zvolit
  • Po výběru jiného boha se přízeň vynuluje a všechny mýtické jednotky starého boha zmizí

Pokud máte nějaké další tipy a rady, napište je sem.

Stránka bohů Grepolisu na Wiki: wiki.cz.grepolis/bohové
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser12767

Guest
mě by zajímalo proč hra nabízí pouze 6 Bohů a není jich víc..už jen hlavních Bohů bylo v Řecku 12.
 

Thasoss

Grepolis tým
A hra začínala dokonce se 4. Hra je na antické motivy, to ale neznamená, že se jich přece musí pevně držet. Ani nikde není deklarován úmysl zařadit do hry všechny hlavní bohy, potažmo ty známější. Ono vymyslet design nového boha - jeho mýtické jednotky nebo kouzla - není otázka chvíle. Ač se to tak nezdá, i samotné lehké upravování atributů jednotek vyžaduje spoustu analýz, testů... natož když hodláš přidávat úplně nové. Spolykalo by to tolik prostředků (času nevyjímaje), že by musel být pozdržen vývoj dalších, daleko podstatnějších funkcí.
 

DeletedUser12767

Guest
a že některé "podstatnější" funkce udělali ze hry něco jiného než hru k tomu se již nikdo nepřizná.
 

DeletedUser12767

Guest
jak si přeješ ale nemusí to vidět všichni hráči oki?

třeba aplikace potoušek a podobné věci dost znevýhodnila hráče jenž chodí do práce a ty co potřebují spát. odhaluje příliž mnoho informací dokonce i o soupeřích.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser12305

Guest
No to ale není od Inno, takže tahle poznámka je asi trochu mimo :) to musíš říct vývojářům skriptů - nicméně stejně zrovna potouch zas tak směrodatný v určování aktivity není...
 

DeletedUser12767

Guest
nezáleží na tom od toho takové aplikace jsou důležité je k čemu přispívají a jak působí. takéto aplikace by měly být nedostupné úplně však je to pořád jen program dá se zablokovat. a potouchem se doslova řídí všichni!
 

Thasoss

Grepolis tým
Záleží. InnoGames nemůže ovlivnit vývoj aplikací, které pod tuto společnost nespadají. Čistě teoreticky by šlo zabránit tomu, aby hráč mohl s daným rozšířením hrát, ale... šlo by to obejít. Máš to něco jako s AdBlockem, kdy některé stránky znemožňují prohlížení např. článků s tímto rozšířením. Jenže, jde jen o vzhled. Skript na té stránce zjistí přítomnost AdBlocku, vyplivne hlášku, aby sis ho vypnul.... nicméně, jelikož se tento skript nespouští na serveru (a ani nemůže, protože přímo serverové jazyky takovou možností nedisponují, aspoň mě takhle z fleku žádná nenapadá), ale přímo v prohlížeči uživatele, mohl by si uživatel vytvořit/nainstalovat skript, který by tento ochranný skript vypnul... a byli bychom tam, kde jsme byli. Řešením by bylo celou hru přeprogramovat do Flash prostředí (které za 3 roky končí) nebo např. do Unity, které se na to ale nehodí... s tím se nikdo mazat nebude, ne kvůli rozšířením, která nic zvláštního nenabízí, ani nemohou. Vychází jen z veřejně přístupných dat.

Pokud tě štve, že u tebe hráč vidí, že jsi např. byl 7 hodin údajně neaktivní, zadávej do fronty výstavbu. Reaguje to na nárůst stavebních a útočných bodů. Navíc to není úplně relevantní ukazatel a spoléhat se na něj může jedině blázen. To ani nemluvím o tom, že pokud v nějakou část dne na bodech nerosteš, dá se to lehce odsledovat i ručně.
 

DeletedUser12767

Guest
1. nestává se mi že bych v nějaké části dne nerostl bitevními nebo stavebními body.
2. jsem ze staré školy grepu Bety, kdy takéto aplikace ještě nebyly hrá tím byla víc hra a ne nervovačka jako ted.
3. kvůli této aplikaci končí mnoho lidí jelikož se nevyspí nebo z podobných důvodů.
4. at to vyvinul kdokoliv je to pouze doplnková aplikace která se dá ve hre zamezit správci ne součást hry.

5. Kdybych uměl líp jazyk přihlásil bych se s tímto i na koncil, ale neumím škoda.
 

Thasoss

Grepolis tým
1. Potom nemůžeš mít problém.
2. Na hratelnost to nemá vliv. O skutečné aktivitě to zhola nic nevypovídá. Pro někoho je hra možná o něco větší nervovačka, než byla, ale v tom bych viděl na vině jiné funkce hry (min. pestřejší škála prémiových funkcí).
3. Pochybuji, že by někdo na někoho útočil v noci jenom proto, že Potusek ukazuje pár hodin neaktivity. Spíš se dá obecně předpokládat, že ten hráč v noci spí. Jestli se nevyspí, na vině může být jedině push-notifikace mobilní Grepolis aplikace. I to lze ale vypnout. Jinak hráče útoky vzbudit nemůžou.
4. Je to tzv. user-script, tedy opravdu nadstavba ke hře. To nic ale nemění na tom, že zamezit její používání nelze, ani k tomu není důvod.
5. Nemyslím si, že bys s tím na koncilu něco udělal. Setkal by ses určitě s odporem a zamítavým postojem. Ano, hráči mají takto pohodlně naservírováno, kdo naposledy před kolika hodinami byl online, ale u kolika z nich to reálně využijí? Těch pár protivníků lze vysledovat i svépomocí, navíc Potusek tato data aktualizuje s prodlevou, která užitnost celé funkce jen snižuje.
 

DeletedUser9790

Guest
Jako já potuska mám už několik let,ale informace o tom kdo tu není např 7 hod mne opravdu nezajímá.A to už z důvodu jak říká Thasoss že potusek je aktualizován z prodlevou,a to ví každý hráč co ho používá.Já potosek používám jen kvůli konvertování některých reportů.A to si myslím je hlavní důvod proč ho tolik lidí má.
 

DeletedUser75

Guest
K Artemis, a jejímu kouzlu Iluze, které způsobí že se opticky blíží útok...
Je možné že mobilní aplikace Grepa při hlášení přicházejicího útoku tento útok neoznámí? Mě se to totiž stalo asi předevčírem... :)
 

DeletedUser12894

Guest
Iluze se v mobilní alikci hlásí normálně,zhruba o 2% jinak než utok ohnivkama.jinak poslední dobou nelze spoléhat na pípáky a podobné doplňky,které s danou hrou nemají co společné
 

DeletedUser12305

Guest
Proč by "pípák" na mobilu neměl s hrou nic společného? Vždyť je to funkce appky...
 

Thasoss

Grepolis tým
Taky by mě zajímalo, co je to za ptákovinu. Vše, co vyvíjí InnoGames GmbH, JE součást hry v plném rozsahu. Protáčí se mi panenky z takových tvrzení, že aplikace není součást hry nebo že je to druhořadý doplněk. Ne, není. Pro InnoGames je počínaje rokem 2014 trh mobilních aplikací velkou prioritou a dle toho se přizpůsobil i vývoj. Jediné, v čem jsem osobně schopen akceptovat, že aplikace není plnohodnotná, je její obsahová část (nejpalčivější bolístkou je chybějící podpora eventů a prémiových přehledů), kde se musí zohlednit skutečnost, že některé prvky jednoduše nelze zavést - buď by nešly udělat přehledně nebo by se min. HW nároky zvedly na mez, kterou by skousli jen vyvolení. Resp. jejich zařízení.

Co se týče push notifikací, ty jsou ze strany IG spolehlivé (a koncovou část si musí ohlídat uživatel). A k žádným technickým problémům v tomto směru „poslední dobou“ nedochází.

Iluze se z hlediska notifikací chovají úplně totožně jako jakýkoliv jiný útok.
 

DeletedUser12894

Guest
pípák v mobilu nemá s hrou nic společného.není to produkt INNO GAMES

momentálně všichni řešíte pípak a mobilni tlf.tím se ta hra znehodnotila.bud jsi byl on-line,nebo jsi o město přišel a takhle to je

//EDIT Ysera: Sloučeno
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser12305

Guest
To nemyslíš vážně, doufám.

Pípák na telefonu je tzv. "push upozornění", které je přímo v appce, v nastavení. Takže ty mi tu teď tvrdíš, že aplikace, která je produktem Inno jím vlastně není? Appka není potouch...

A k tomu pípáku, co teda není produkt Inno je tu pár tipů, které psalo Inno samotné. Asi jen tak, se nudili nebo co.

https://cz.forum.grepolis.com/index.php?threads/verze-aplikace-2-154-2.8093/
 

Thasoss

Grepolis tým
On to produkt Inna je a přímo také MUSÍ být. Nikdo jiný (tedy třetí strana jako je tomu u user-scriptů jako GRCRT tools by Potusek) to ani provozovat nemůže. Z technického hlediska je to NEREÁLNÉ. Tak prosím nešiř takové... bláboly. :)

S existencí pípáku hra není o nic míň férovější, než byla kdysi. Kdysi vítězil ten, kdo mohl nonstop sedět u počítače. Což je otravné a pro spoustu lidí nemožné. Teď jsou si všichni rovni - úspěch už tolik nezávisí na technických možnostech, ale aktivitě a schopnostech (eh, a trošku na penězích... ale jen trošku). Protože chytrý telefon a data má leckdo. Rozhodně tedy větší spektrum uživatelů než „věčně vysedávajících“ u PC. Ano, pro mě osobně je notifikace taky nevýhodná, protože preferuji NTB, ale to už je můj problém... :)
 

DeletedUser75

Guest
Iluze se v mobilní alikci hlásí normálně,zhruba o 2% jinak než utok ohnivkama.jinak poslední dobou nelze spoléhat na pípáky a podobné doplňky,které s danou hrou nemají co společné
Nerozumíš mi...
Iluze se normálně objeví jako útok, v prohlížeči pc i na mobilu. Ale na co se ptám je, proč nejde zvukové znamení útoku, ostatní zvukové upozornění na útoky normálně fungují. Aby nebyla mýlka, testoval jsem to nejen já, ale i kamarád, když jsem na něj poslal iluzi...
Proto se ptám, jestli je chyba nejen na pelle, ale i na ostatních světech... :)

K další diskusi, mobilní aplikace pro grepolis je majetkem InnoGames GmbH, neexistuje, aby podobnou aplikaci produkoval někdo jiný.
V mobilním obchodě google play je to jasně pod titulem uvedeno...
 
Nahoru