• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Bohové a jejich výhody

  • Zakladatel vlákna smradostarok619
  • Vytvořeno

DeletedUser

Guest
Jaký bůh je prosím dobrá při farmení.jaký při špehování a jaký například při obraně a jaký na stavění města atd.
 

DeletedUser5002

Guest
Na farmení je asi nejlepší Héra, ale celkově se považuje za top na začátek. Těžko říci, zda to tak je, ale 8/10 hráčů si asi prvního boha zvolí Héru.
Jinak dle mého je všechno ostatní individuální a vyrovnané. Nejméně potřebný se mi zdá Hádes. Ten je jen na schovávání útoků a kouzlení stříbra.
NA Achilovi byla Artemis a pak se nejlépe kouzla projevovali v kombinaci s jinými.... to jest Očištění od Artemis, Sova od Athény a následně bouře je schopná zničit každou kolonizaci, bez ohledu na to, jak jste jí poslaly. Další z důvodů, proč achiles dle mého hodně ztrácí, tohle byla blbost. 3 kouzla a všechno na zmar, není nic jiného, co by dle mého více znechutilo hru, než když Vám to lamka udělá dvakrát po sobě a pokaždé mu vyjde že zničí kololoď. To už zapřemýšlíte, jestli má smysl hrát tam dál :)
 

DeletedUser

Guest
Podle mě jsou dobří všichni bohové.

Hera je spíše založená ekonomicky - Svatba a Spokojenost
Má dobré obranné kouzlo - Touha
A kouzlo na rychlejší produkci v kasárnách

Využití najde i v utoku (Harpyje), ale i v obraně (medúza), bohužel zde platí,že můžete podporovat mýtickými jednotkami pouze to město, kde je ten daný bůh.

Zeus - Je spíše na agresivnější styl hraní
Na podporu pro námořní útok - Příznivý vítr
Zároveň dokáže naštvat i útočníka - Diův hněv
Blesk je podle mě kouzlo tak akorát na otravování nepřítele. Podle mě plýtvání víry
Využitelné je i kouzlo božské znamení - Které ti přidá jeden vůz ( rychlá univerzální jednotka)
Jednotky : Mantikory : Jsou výborné utočné jednotky ale trochu drahé, nepotřebují však transporty
Minotaurus je univerzální jednotka takže se nehodí k ničemu

Poseidon je bůh - který najde také své uplatnění
Zemětřesení je bezva kouzlo na ničení hradeb
Volání moře a dar moře zase pokud máte město specializované na OL ( Dřevo)
Výborné obranné kouzlo proti lodím
V jeho mýtických jednotkach nespatřuji žadné výhody.

Athéna spíše obranný bůh

Pegas rychlá obranná jednotka která nepotřebuje transport (opět platí omezení pro bohy)
Kentaur má taktéž dobrou obranu

Kouzla :
Moudrost - Pokud chcete špehnout co na vás jde v příchozím útoku
Ochranná bohyně - Pokud nevíte co s vírou, a nebo pokud chcete rychle poslat jednotky do města kam přichází útok
Ochrana města - jasný popisek
Hrdinská síla : Vynikající podpora v útoku

Hades
Mor : Nenašel jsem využití
Návrat z podsvětí : hodí se na první čistící útok tedy pokud nevyužijete :
Helma neviditelnosti
Poklad z podsvětí : Konstantní přísun stříbra se vždy hodí

Vynikající obranná jednotka je Kerberos ( opět platí omezení pro podpory mýtických jednotek)

Žádný bůh není nejlepší, ale jde o to, co od něj čekáte, a na co ho použijete.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser5002

Guest
Hotová wiky :) A kterého by jsi si vybral ty a kdo se ti zdá top? Jak by jsi začal. Aby jsme to vzaly z lidského hlediska :)

Já bych začal asi Hérou, ale už jsem zvažoval, že nezačnu Hérou, protože porodnost se většinou někde schrastí a surky si vyděláš drancem.
Takže by my asi nejlépe vyplynulo, že první bych si zvolil Athénu. Podpoří útoky, odhalí nepřátelské (I když na to je indicií dost) nakouzlý vojáky. Ta mi vyšla nejlépe.
Nebo by bylo dobré zvolit Zeuse. Kouzlit si vozy, to je tak jediné na začátku co k čemu. Jinak milice je efektivnější :) Možná par mantikor na začátek, to taky pomůže.
Poseidona a Héru bych volil až v dalších městech.
 

DeletedUser

Guest
V prvním města zvláště na rychlosti 1 kde hraji jsem zvolil HERU - Suroviny ( svatba) ze začátku z úkolů můžete dostat pěkný balík víry a za to svatbu. Což se podle mě hodí více než válečné vozy. Zvlašť když budovy ze začátku stojí pár stovek surovin a výzkumy také. Athena a její kouzlo na jednotky mi přijde na začátek drahé. Později volím bohy podle potřeby .
 

DeletedUser231

Guest
Za těch x let co to hraju jsem nikdy neměl v prvním městě Héru... Vždy jsem volil Athénu ať už kvůli jednotkám tak kvůli Hrdinské síle... Vždy jsem ji nejlépe využil. Jednotky které poskytne využiji k rabování a zbytek se využije dle situace. Jednoznačná volba. Dále jsem volil Hádes ale to je jiný příběh ... :)
 

DeletedUser

Guest
No na starém systému farmení měla výhodu . Teď spíše volím suroviny na rychlý start a stavbu mě potřebných jednotek.
 

DeletedUser5002

Guest
Ale suroviny pozbíráš(U nepřátel), já mám pak vždycky až moc surovin(malej sklad), frontu na xxx hodin na budovy i vojaky a k čemu pak héra? Porodnost mi nakouzlí nějakej spojenec :) Já jemu vojáky, když bude třeba :D
 

DeletedUser

Guest
Klikat každých 5 minut při pár zemědělkách něco takového vydržím jen chvílu. A nevím jak ty, ale já ze začátku tzn: při prvních pár stovkách bodů mám celkem nouzi o suroviny . Zvláště když se všechno staví chvíli . Později heru změní na to co potřebuji protočil sem poseidona, protože sem neměl dřevo na lodě , Hádese když vylo potřeba naplnit jeskyni . Teď zrovna mám Poseidona na ničení hradeb. Zeuse v dalších ( Válečné vozy) , Hádese na ostrově kde je minus produkce na stříbro i město na Heru a Athenu mám. Takže používám celou paletu bohů.
Nicméně Athenu ze začátku nezavrhuji, ale já preferuji spíše rychlí start ekonomiky skrze Heru a svatbu
 

DeletedUser5002

Guest
Prostě neútočíš, to je celé. Tohle bys neříkal. Jsi takový velkostatkář a já nájezdník :) Kdyby jsme byli spolu na ostrově, betonuješ město :)

Takže výsledek?

Pro ekonomicky založeného hráče je ideální bůh na začátek Héra.

Pro útočně založeného hráče co suroviny získává z drancování nepřátel je ideální bůh na začátek Athéna.

PS:na zemědělky klikám první týden často a další týdny maximálně jednou za 4 hodiny a pak už nikdy :D

PS2: vraťte starý systém farmení osad!! :grepolis To byli časy na začátku ... :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Odhalen jako Bořek Stavitel :)

Ono se těžko soudí a je celkem snadný Škatulkovat. Osobně si myslím , že pro ty komu vyhovuje Athéna tak ji tam klidně mít může někdo si dá Heru. Je to jen o tom co kdo preferuje a o aktivitě, a herním stylu.
 

DeletedUser

Guest
Bohovia sa daju posudzovat podla 2 veci - kuziel a mytickych jednotiek. Treba si uvedomit jednu vec:

Wolfyho prvy zakon Grepu: Ziadne kuzla nie su silnejsie ako armada!

Kuzla su podla mna vo vseobecnosti slabe. Su silne asi tak ako Premium, len je s nimi viac zabavy. Budovanie mnozstva mytickych jednotiek je preto silnejsie ako pouzivanie kuziel. Avsak myticke jednotky su drahe, takze sa vam ich oplati vyrabat az ked ste rozvinuti (v neskorsich fazach hry).
* V zaciatocnej faze je preto dolzita armada a trosku vam pomozu aj kuzla.
* V neskorsej faze je preto dolezita armada a myticka armada. Kuzla funguju uz len ako rutina.

Hera + Poseidon
Rychle budovanie armady + zemetrasenie.
Kuzla su vo vseobecnosti slabe v Grepe, ale kuzla tychto 2 bohov su podla mna jedine silne lebo su rovnake silne ako armada. Idealne pre agresivnych utocnych hracov. Ziadne kuzlo sa nevyrovna Porodnosti + Spokojnosti. 2 krat castejsie utoky su vzdy viac nez nejakych 10% alebo 30%. Skratka idealne pre aktivny agresivny sposob hry. Hlavne zo zaciatku hry.
V neskorsich fazach ked mate vela miest a robite hromadne utoky, tak sa vam moze stat ze jedno mesto caka za druhym a urychlenie vystavby vojakov moze vyjst nazmar. Skratka si myslim ze organizacne problemy mozu oslabit tieto kuzla.
Ich myticke jednotky su menej vyuzitelne. Poseidonove su slabe a Herine drahe. :)


Atena
Obranny beton z lacnych a silnych mytickych jednotiek.
Jediny boh u ktoreho sa oplatia obranne myticke jednotky. Zo zaciatku hry sa vsak jej myticke neoplatia, oplatia sa len kuzla.
Jej kuzla nevynikaju silou ale su dost strategicky vyuzitelne. Preto je podla mna najlepsia ako sekundarny "SUPPORT" boh. Primarna je podla mna armada (cize Hera/Poseidon/myticke). Support je druhorady a Atenin support je podla mna najlepsi zo vsetkych.


Zeus
Podla mna ma kuzla slabe (ostatni bohovia maju lepsie). Ale u neho je to troska komplikovanejsie. Nebudeme rozdelovat na myticke/kuzla ale na rannu a neskorsiu fazu hry.
V neskorsej faze hry ma silny myticky utok lebo mantikora je celkom silna, rychla a lacna. Jeho kuzla su vsak len take vedlajsie.
V rannej faze hry je to vsak najsilnejsia aktivna obrana. Cize priamy opak Hery a Poseidona. Minotaurus je slaba jednotka ale za to je lacny. Je dobry ked vam casto umieraju vojaci a zriedka zaplnite farmu. Preto je vhodny pre AKTIVNU obranu zo zaciatku (neskor je dobra Atena). Minotaurus + Diov hnev + Znak bohov + hradby. Diova obrana spociva v tom, ze si vkuse setrite priazen aby ste pouzili kuzla ked na vas niekto zautoci. Minotaura vyrobite az ked mate ~500 priazne. Takto mate zaroven kuzelnu obranu a aj rychle budovanie obrannej armady. Diova obrana je podla mna jedine co dokaze zo zaciatku hry zastavit herinho utocnika. Atena je silna ale jej jednotky sa robia pomalsie, takze u Ateny nemusite stihnut vyrobit obrannu armadu vcas. Ak ste podporovani Herou, tak mozte skusit Ateninu obranu uz od zaciatku hry.
Ale cely vyssie popisany odstavec plati len v uplnom zaciatku hry a oplati sa len pre lamy. Kvalitny hrac sa nebrani, kvalitny hrac utoci, takze Dia vyznamnejsie vyuzije az v neskorsich fazach hry na vyrobu mantikor.

Hades
Jeho kuzelny support je podla mna slabsi nez Atenin, ale lepsi nez Diov. Striebro sa hodi vzdy a zmrtvychvstanie pre myticke jednotky. Jeho kuzla mi v hre neprekazaju. :) (ale taku svadbu by mohli zrusit)
Erynia je na nic. Kerberos je podla sily aj ceny celkom dobra jednotka, ale Atenina obrana je lepsia, takze sa neoplati. Myticke nepouzitelne (narozdiel od Dia, ktoreho Mantikora je najsilnejsia utocna jednotka).

Artemis
Nikdy som za nu nehral ale co som cital udaje o nej, ... Grifin je dobry na utok. Ale zvysok vyzera ze zohavuje Grepolis. Tuto bohynu by mohli zmazat uplne podla mna.



Tolko z mojej strany. Snazil som sa vyjadrovat jasne a priamo k veci bez zbytocnosti. Co sa tyka toho, ze naco mi Heru, ved mi ju zakuzli spojenec - nejde o to, ze kto ma akeho boha, ale kto akeho pouziva. ;)
 

DeletedUser10213

Guest
to já si zvolim ze začátku héru, pak posejdona (kvuli spousty dřevu na výstavbu zemědelek), pak zeuse kvůli vozům
 
Nahoru