• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

bonus za ceny

  • Zakladatel vlákna DeletedUser5567
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser5567

Guest
zdar lidi, napadlo mě, že když tu jsou ty ceny, že by taky mohly být k nečemu...

Nápad/ návrh

Za každou získanou cenu by byl nějaký (malý) bonus


Koncept:
Dostanu cenu třeba za obránce dne, potom mám dalších 7 dní +5% do obrany. Utočník dne to samé, farmář (drancovník) dne-nějaký bonus od zemědělek (buď míň klesá nálada, nebo víc surovin); dobyvatel dne- (levnější slavnosti/rychlejší rekrut);

Bonusy za další ceny by byly odstupňovány podle její úrovně:
bonus; 1.lv;2.lv;3lv;4lv (v zavorce - nahodne navrhy, neodstupnovane)
cvičitel:max32 narerutovanych;40narekrutovanych;50natocenych;moznost vyberu jednotky (vetsi pravdepodobnost)+katapult ze zemedelky:p
expansionista:(co já vím)-levnější kolonky, rychlejší, kratší doba stavby, nepotřeba zkoumat je ve městech
dobyvatel: (bonus k oblehacimu utoku/zkraceni doby okupace?)
lupič: větší nosnost jednotek (+2%;4%;7%;10%)
obchodník:(lepší poměr u zemědělek, možnost s nima obchodovat i pod 80%, rychlejší kupci (+5-10%), větší kapacita tržiště (bije se s obchodní kanceláří, která je stejně úplně k ničemu -ještě bunus dva k tomu co umí...), fénický obchodník?)
Král v počtu bodů:ehm netuším... (zkrácení doby slavností/výstavby?)
rohlíky a herny:zas nějak zrychlit slavnosti (zlevnit? zdražit?:-D)
podvodní hrob-transporty dostanou něco do útoku a obrany (minimum-5/10/15/25) (a kolonka s demoličkama taky ;-) )
smolař-(při povstání by tam bylo míň jednotek/nenaštvali by se tak snadno (podobný efekt jako diplomacie, ale menší)...
neúprosný bojovník-bonus do útoku(permanentní)-1%;3%;5%;8%;
obránce: to stejný (ty čísla si cucám z prstu -8procent mi příjde třeba dost, ale kolik lidí to taky sundá, že)
agenti-větší šance na úspěch/menší na vlastní vyšpehování
pověsti- bonus mýtickým/zlevnění mýtických(?)
božská(zlevnění/vyšší příjem víry- ale netuším jak to má verze 2.0 sbožskejma, takže...)
vládcové (volitelný bonus/rychlost výstavby/větší kapacita skladišť-statků/ co já vím)
poklidný expansionista-založený města jsou větší, rychlej se zakládají (kombo s vládcem ostrova?)
hrdinská smrt: bonus do obrany z podpor, možnost vybrat co z podpor v tom městě se pošle zpátky (teď všechny nebo nic), možnost odvolat podpory ještě na cestě... co já vím
oběť by mohl dostat 100 zlatých a delší ochranu:-D a za advent nic! (protože já je nenašel)

na který jsem zapomněl?

Důvod:
Honit se za nějakýma cenama teď nemá smysl, tohle by jim dalo aspoň nějaký smysl. Trochu by to donutilo některé hráče hrát víc aktivně a míň to kempit někde doma... A dá se s tím i trošičku taktizovat- kdo co zveřejní (povinost je zveřejňovat, aby byl bonus aktivní?)...

Detaily:
proč není cena za ztracený města? :-D a kolikrát mě musí dostat, abych dostal tu nejlepší za oběť?

jinak je jasný, že ty bonusy to chce pořádně poladit, aby byl ten vliv sice poznat, ale zas tak moc hru neovlivnil

Grafika:
stejná jak teď (co já vím co bude s 2.0)

Rovnováha:
první bonusy by měli mít brzo všichni, ty za lvl 4 dostávají prostě ti nejlepší a ti se dokážou obejít i bez nich... a zas tak velký vliv by to snad mít nemělo...

Podvádění:
tak šlo by- u špehů třeba krásně, podvodní hrob by šel taky hezky našmelit, ale to spíš souvisí už s tím jak se dají ty ceny získat...

Závěr: Když už dostávám cenu zahradník dne, ať z toho taky něco mám ne...

Je jasný, že druh odměn bonusů a jejich velikost je ještě třeba dořešit... Možná by šly dát za nějaký ceny i postihy- právě třeba smolař, agent na baterky apod...

ps:fuj, to je fakt tak dlouhý?
 

DeletedUser

Guest
Mno, musím uznat že se mi líbí jak propracovanost nápadu, tak jeho samotná podstata:)
osobně si myslím že ceny tu nejsou od toho aby se za nima člověk honil, jako spíše přijemn vedlejší efekt jinak motivované snahy, nicméně tento nápad jim dodá trošičku větší šmrnc. Bejt já adminem, tak po dílčích úpravách, které možná nastanou po připomínkách, neváhám a posílám návrh dál:)
 

DeletedUser

Guest
no dalo by se to zcela jednoduše zneuživat jak a proč stačí logika kdo dotyčné ocenění většinou získává z čehož plyne že 90% ocenění by měli furt ti samí hráči


Koncept:
Dostanu cenu třeba za obránce dne, potom mám dalších 7 dní +5% do obrany. Utočník dne to samé, farmář (drancovník) dne-nějaký bonus od zemědělek (buď míň klesá nálada, nebo víc surovin); dobyvatel dne- (levnější slavnosti/rychlejší rekrut);
 

DeletedUser5567

Guest
tak je fakt, že útočníka dne dostávaj ti samí tak jako tak, u těch dalších (až na zahradníka/otázka co s tím udělá 2.0) už to tak jednoznačný není... ty denní bonusy by samozřejmě nebyly kumulativní (když dostanu tři dny za sebou útočníka, tak mám pořád jen těch +5% ne 15%)...

A ano, ten systém za co se ty ceny dávaj je občas na podvádění jak dělanej...



btw:smolař by mohl dostávat bonus do štěstí :p
 

DeletedUser4783

Guest
Pamatujete:
Na olympijských hrách se obdarovávalo vítěze tím, že dostal vavřínový věnec a řekli jeho jméno. Toť vše.

A myslím si, že bez cen v Grepolisu se dá žít. A vy byste za to ještě něco chtěli!!
 

DeletedUser

Guest
pěkný nápad,a rovnou s ním bych zavedl ty ceny pro aliance jak jsem navrhoval,ty by nějak pomáhali při stavbě divu který bude v 2.0
 

DeletedUser

Guest
jak jednou někdo někdy řekl VŠECHNO SOUVISÍ SE VŠÍM. kdyby se tady tohle nějak dale dohromady bylo to příjemné a užitečné zpestření hry. ja jsem pro :cool:
 

DeletedUser5567

Guest
fulmar: a postavili mu sochu a v životě už nemusel nic dělat :-D Bez cen se dá žít, ale když tu ty ceny už jsou tak by mohly mít smysl (byť malý). Dokud nebyly, tak bych to nenavrhoval...

S alinančníma cenama by byl problém v tom, že by je dostávali fakt pořád ti samí (nevím jak na jiných světech, ale na gammě jo), al nějaká pomoc s divama by možná nebyla špatná. Stejně to budem muset dotáhnout do konce až potom, co bude v provozu a odbugovany 2.0...
 

DeletedUser

Guest
John-ka napsal/a:
Za každou získanou cenu by byl nějaký (malý) bonus

:-/

Já myslím, že by to mělo být naopak.
Např.: Dostanu útočníka dne, a mám potom -10% síly vojáků při útoku.
Dostanu Agenta na baterky, a budu pak líp špehovat.
Dostanu třeba dobyvatele, prodlouží se doba obsazování cizího města.

Výjimka by byla, že když mám obránce dne, tak za to nemůžu. Tam by se nestalo nic.

Zkrátka, když někdo dostane cenu, bylo by dobré, aby ji měl další den zas někdo jiný, ne?
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru