• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Charon ztracen

  • Zakladatel vlákna DeletedUser8497
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser8497

Guest
Jednoho dne si starý a moudrý Charon jen tak sedí v lodi. Přemýšlí nad svým údělem vozit nebožáky
na druhý břeh za mrzký peníz. Mezitím nahazuje svým kostěným prutem, a loví ryby.
"Kdybych se už na to nevybodl", říká si. "No ale, kdo by to dělal, Je to důležitá práce", Uvažoval dál.
Ze břehu se ozvalo: " Hola brachu, potřeboval bych si skočit na druhou stranu".
Vytrhl z úvah starého děda. Ten se otočil, aby se podíval, kdo že to na něj volá.
Vidí mladého muže. "Co ty tu děláš" povídá mu.
"Potřebuju zavést na druhý břeh, mám tam rodinu, a chtěl bych se s ní setkat. Nestačil jsem se s nimi rozloučit"
Charon odvětil: "nejsi mrtvý, nevezmu tě."
To už se blížil Charon ke břehu, když mu mladík skočil do loďky. " Je to pro mě důležité ". Co by taky mohlo být důležitějšího," mumlal si pro sebe. "Inu jak chceš"
Když chtěl náhle odrazit od břehu, napadlo ho. "Nechceš tu chvíli místo mě vozit lidi??? "
"Můžeš se bavit i s rodiči. Jen na krátký čas"
Mladík přikývl. Charon vyskočil z loďky. Zavolal: "a nezapomeň vybírat peníze" a odešel.
Kudy chodil se asi nedozvíme, ale mladík si počínal velmi špatně. Po návštěvě rodičů se odebral na loďku a prospal v ní půl dne a celou noc.
Ráno ho čekání už nebavilo, a tak se sebral, potopil loďku, aby neodplavala a odešel.
Dny plynuly.
Nebožáci se tlačili v přístavišti, a čekali co bude s nimi. kdo je odveze???
Hádes když se to dozvěděl, promluvil s Diem. "Vyhledej ho, než se stane něco opravdu špatného" mohly by se dostat
bludné duše do světa živých, a to by přineslo mnohé katastrofy."
Zeus svým okem prohlédl svět a zahlédl ho. Dostal se mu do jeho mysli.
Zjevil mu obraz jeho přístaviště a bezmocných lidí, kteří čekali na spásu.
Došlo mu, že udělal něco moc špatného a musel se vrátit nazpět. Zeus mu poslal Pegase, okřídleného koně, aby mu pomohl se co nejdřív dostat tam, kde ho bylo právě zapotřebí.
V přístavišti ale uviděl tu pohromu, a všiml si i potopené lodi na dně řeky Styxu
Zeus mu pomohl kouzlem vyzvednout loď, a Charon se znovu chopil vesel, aby pomohl lidem na jejich poslední cestě.
Hunvolt:cool:
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru