• Vážení hráči, ve středu 11. prosince proběhne aktualizace hry na verzi 2.278. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, vyslyšte volání Nike, bohyně vítězství - hledá nejlepší atlety pro účast na zimní Grepolympiádě! Více informací najdete na herním fóru

Deštruktor - Nové obzory

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Ťuk, ťuk.

Nie, ten nie je ten správny. Najbližší obišiel bez povšimnutia a zastavil až pri ďalšom. Opäť ťuk, ťuk. Lepší ako ten predchádzajúci, ale na našu vec je stále nedokonalý. Výber tretieho mu trval viac ako obvykle, ale napokon na ňom spočinul svoj zrak. Ľahkými, svižnými krokmi sa k nemu približoval. Hlavu otočil doľava a pravé ucho zľahka priložil ku kôre stromu. Ruku s vystretým ukazovákom zovrel do päste. Priblížil sa čo najbližšie, zhlboka sa nadýchol a zavrel oči. Nastalo hrobové ticho. ŤUK ŤUK ŤUK.

Áno! Otočil sa a mierne usmial. Drevorubači vedeli čo to znamená, zodvihli sekery zo zemi a bez slova začali. O pár dní prišla rada na lodiarov. Materiál si pochvaľovali všetci a vedeli komu majú byť vďačný. Iba základná konštrukcia trupu bola väčšia než čokoľvek čo do teraz stavali. Ale rozkazy sú rozkazy a tak stavba pokračovalo. Sťažeň sa podarilo postaviť až na druhý pokus, ale sedel presne.

Od rozhodnutia kráľa postaviť loď schopnú prepraviť 170 ľudí a založiť novú polis prebehlo už veľa času. Práce na lodi vrcholia, dobrovoľníci sú nachystaní a nakladanie materiálu a dobytku začalo. V deň plánovaného vyplávania bol Poseidón nahnevaný. Hladina mora bola nepokojná, vírila sa a z oblohy lialo. Každý vedel čo sa má urobiť a tak nikoho neprekvapilo hlasité mééé-kanie. Stačil jeden rýchli pohyb nožom a obloha sa vyjasnila. Posádka bola rada, že nebesá sú na ich strane a tak sa vydali na dlhú a nebezpečnú plavbu. Kapitán bol obdarovaný kráľovým požehnaním a bozkom.


Po týždni sa prechádzal sám po pláži. Premýšľal o bohoch a o ich priazni, keď tu zrazu ani nie dvadsať krokov od neho more niečo vyplavilo.
Stačil mu jeden jediný pohľad na ním vybrané drevo a vedel, že obeť bola nedostatočná.
 

DeletedUser10159

Guest
no jak bych to měl říct je to takový takový nevím jak to říct
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru