• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Delší nebo kratší světy?

Máte rádi radši delší nebo kratší světy?


  • Celkový počet hlasujících
    34
Zdravím,
jak už jsem v jiném vlákně psal, poslední dobu se nám tady rozmohl trend velice krátkých světů. Jedná se o světy, které trvají 2-3 měsíce před spuštěním fáze ukončení světa. Zajímalo by mě zda to komunita celkově vnímá jako pozitivní nebo naopak. Kdysi tady byl trend spíš delších svetů, řekněme 3/4 roku až rok. Já osobně jsem zástance této varianty, jelikož se nemusí tolik spěchat, dá se hrát mnohem víc systematicky než rychle-rychle zbírat města... protože bude za chvíli konec. Taky mám pocit, že hodně hlavně menších hráčů, kterí nestíhají toto zběsilé tempo se dost trápí a zážitek z hry nemají. Problém je, že se jim velice špatně pomáhá, když aj největší dobyvatelé mají problém zaplnit sloty tak je to prostě kontraproduktivní někomu předávat města a pod.

Dík za nazory.

E.
 
Delší světy jsou dobré na divy (půl roku až rok).

Dominance je určitě lepší na kratším světě. Dlouhý svět na dominanci je absolutně zbytečný. Má být akční, svižná a má se na ní "dominovat" :)
 
Nevím jestli kvalita(efektivita, time management) se v kontextu hráčovejch charakteristik dá hodit do jednoho pytle s vytrvalosti... protože možnost dlouhodobě klikat tuto extrémně časově náročnou hru... nevím

V poslední době ti po pár měsících na světě zůstane kolik? 20 opravdu aktivních a 50 "aktivních" hráčů?...

Mě nikdy nebavilo dlouhodobě jezdit po mrtvolách, stejně tak jako mě nebavily světy s předem daným vítězem. Takové ty kde se rok kopeš do zadele a plácáš se po ramenou. Mezitím ale tvoje ali má prvních 20 příček všech žebříčku a nemáte konkurenci...

Podle mě dlouhodobe světy měly smysl dříve, když se naplnily dvě tři aliance co hrály naplno až do konce. A furt se řezaly, teďka už (s výjimkou sinopu) bývá na světech rozhodnuto během měsíce... Vám to nepřijde jako nuda?


To strategické myšlení co tu zmiňujete, krásný argument, ale spíš je to právě ta vytrvalost co ovlivní konečné tabulky světa...

dle mého názoru taktické myšlení není buhvijak důležité na pomalém světě, důležité je jen pilně dlouhodobě klikat.

Shrnul bych to asi takhle : Každý hrajeme trochu jinak a každý uznáváme trochu něco jiného.. :)

pojďme se hrou bavit :)
 
Naposledy upraveno:
Nevím ale když si rozklinku tvoje dosavadní kolonizace na světě sinop, kde máš 60 měst a komu si bral města a jakým aliancím a hráčům , tak tu píšeš jako by si prioritně bral města jenom top hráčům a těm nejlepším, takové město přebrané tam máš pouze 1 :)
To jenom k té poznámce jak píšeš, že tě nikdy nebavilo jezdit po mrtvolach..
Takže tak no, někteří se umí dost přeceňovat ale ve skutečnosti, realita je jinde.. :D
 
Nevím ale když si rozklinku tvoje dosavadní kolonizace na světě sinop, kde máš 60 měst a komu si bral města a jakým aliancím a hráčům , tak tu píšeš jako by si prioritně bral města jenom top hráčům a těm nejlepším, takové město přebrané tam máš pouze 1 :)
To jenom k té poznámce jak píšeš, že tě nikdy nebavilo jezdit po mrtvolach..
Takže tak no, někteří se umí dost přeceňovat ale ve skutečnosti, realita je jinde.. :D
Ale no tak, jako chapu ze si chces nasilu kopnout ale sam vis ze nejde brat mesta jen aktivnim navic proc by mel byt hrac z jine aliance nez te ktera je top1 bran jako "mrtvola"...
 
Andilku, myslím že jsem přebral zdaleka nejvíc aktivních na celém světě, ale s někým jako ty kdo dělá co dělá se bavit nehodlám, nestojís mi za můj čas. :)
 
Nahoru