• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Demoliční lodě - Využití ?

DeletedUser

Guest
Demoliční lodě

Demoliční lodě je možné použít jen v obraně. Do boje se přidávají v případě, když jsou všechny námořní jednotky obránce zničené a útočník ještě nějaké má. Každá demoliční loď zničí jednu útočníkovu námořní jednotku, přičemž se sama zničí.

Moje poznatky jsou takové, že jako jednota má dost specifické využití . V úvodní fázi hry si myslím , že není moc použitelná později až před útoky bude chodit 200 ohnu jako čistka najde svoje uplatnění . Ale pouze za předpokladu,že nepřítel nebude schopen vyšpehovat vaše město.

Osobně se my povedlo, ze jsem do frontových měst kde jsem měl plnou jeskyni nacpal stádo demolicí . Poté co se nepřítel rozhodl zabrat my město a poslal čistku z ohněma ,který se potopil. Tak za tyto ohně nacpat Birémi. A potopit mu útoky s pozemními jednotkami .

Rad bych podoknul, že i když Demoliční lodě mnoho lidí zavrhuje tak se dají využit i když jen velmi málo . Ale pokud se to povede tak to stojí za to .
Jejich hlavní nevýhodou je,že jsou pomalé a nejsou schopny potopit kolonizační loď.
Ale pokud máte spousty měst tak se vyplatí je použit a užít si trochu srandy.

Jaký váš názor?
 

DeletedUser

Guest
Demoličky jsme hojně využívali v jedné z válek (pár měsíců zpátky) na Lambdě. Jejich výhoda je, že jsou levné a dají se vyrábět opravdu v hojném počtu. Pokud je pár ohrožených měst někde na linii, nasázíte sem pár set demoliček a nepřítele to spolehlivě odradí.
Ničí se 1 ku 1 lodi bez závislosti na typu a je docela rozdíl mezi jednou demoličkou a jednou ohnivkou :D

Takže bojové využití docela mizivé, užitečné jen ve specifických případech, kdy opravdu stojí za to je využít. Nicméně psychologický efekt dosti silný. :)

EDIT:
Demoličky jsou dobré jako stálá obrana v ohrožených městech. Hýbete pak už jen s birkami a jistíte to pěchotou. Ale jak jsem řekl, je to případ od případu.
 

DeletedUser75

Guest
Proto se také používá jako protitah, že na zabetonované město demoličních lodí se posílají biremy,. které jsou levnější nežli ohnivky.
 

DeletedUser

Guest
Ale pokud máte spousty měst tak se vyplatí je použit a užít si trochu srandy.

Jaký váš názor?
vzhledem k tomu že první dva zde vložené příspěvky víceméně odpovídají tomu co si o demolicích myslím já, tak jen zdůrazním citovanou část..
osobně jsem je nikdy nepoužil, ale myslím že nepřítel se asi dobře bavil když jsem do nich vlítnul, sice mu to město nezachránilo, ale alespoň se dobře pobavil s myšlenkou na Sultana ohryzávajícího klávesnici.. protože dotyčný se nenamáhal ohněma zničit birky a na demolice poslat birky a utopil párset ohnu tak nějak zbytečně.. no co už:)
 

DeletedUser75

Guest
Samozřejmě, ale kdo u toho sedí pořád, že? Mimoto demoličky útočí až na posledy, tudíž při dobrém špehování není problém ohněma zničit birky, a birkama demoličky :)
 

DeletedUser

Guest
Ne v případě, kdy mu birky pošleš až před útok. Navíc, když jsou demoličky ve více městech a v pozdější fázi hry už není špehování zrovna levná záležitost, málokdo se s tím bude otravovat.
 

DeletedUser75

Guest
Jistě, ale nevíš s čím útočí. Zkušený hráč zaměření svých měst mění v celku pravidelně, takže je bez sovy těžké uhádnout s čím na tebe jede. Mimoto zkušený hráč útok zakouzlí, takže božské síly jsou na nic v tomto případě. Takže tam napošleš x birem, a on pojede s ohněma, což by asi měl v prvním načasovaném útoku udělat, až pak bych třeba poslal birky na zničení demoliček.

Těch variant útoků je celá řada, osobně jsem demoličky zkoušel na slovenských servrech, a nějak mi k srdci nepřirostli. Ale jde jen o můj čistě osobní dojem.
 

DeletedUser

Guest
Je to stacionární obrana. A v pozdeji je skoro předpoklad poslat jako čistku 200 ohňů. Ale chce to mít vytipované města kam může přijít útok.
 

DeletedUser5002

Guest
Demoliční lodě jsou dle mého k ničemu.

Doplním jen to, že Biremi jsou rychlejší a to set sakra, takže demoličky jsou jen taková "rezerva" k ničemu.
Navíc ve větším množství jsou biremi výrazně efektivnější i proti ohním (Demoličky nemají množstevní bonus) a topí všechno bez ohledu na to, zda jede pozemka, nebo kolda.
Kdo staví demoličky, jen nemá dost zkušeností, nebo neví co samou nudou stavět .)
A to nepočítám, že demoličky vždy bojují až na konec .....
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
:D
Tady někdo demoličky asi v životě nepoužil, když každý, kdo to používá, má dle firsta málo zkušeností.

Jak jsem psal výše, použili jsme to, osvědčilo se to v určité situaci a zkušeností mnoho z nás mělo a má dost.
Jako samostatná obrana jsou demoličky k ničemu. Na zalepení díry v obraně a k určité taktice se naopak hodí velice dobře.
 

DeletedUser5002

Guest
Zkusme to jinak .... zeptej se top hráčů, zda je používají .... lepit s nima můžeš co chceš, ale vždy budu radši mít po ruce 350 birem než 350 demoliček. Prostě dle mého je to nesrovnatelné a kdo proti mě bude stavět demoličky, tak s těma ubrání velké prd a se zlou se potáže.
A pokud někam jezdí hodně ohnivek, opět je lepší beton birem.

Myslel jsem, že chceš vědět názor, né jen pokřivenou pravdu :) Demoliční lodě jsou nejméně efektivní jednotka ve hře. šermíř je mnohem důležitější jak demolička, odrazí i koldu někdy :D.... i 1 blbej prak je lepší jak jedna demolička, protože ten alespoň může zaútočit a zabít dalších 5 práčat :) z demoličky nikdy žádný "prospěch" mít nebudeš. Naopak tě můžou pěkně vypéct.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Thasoss

Grepolis tým
Na podpory, kdy jde o čas (vyvolaná vzpoura nebo může sednout kolona), se nehodí. Ale pokud vás někdo otravuje neustále v přístavu ohnivkama, tak své využití najdou určitě.
 

DeletedUser

Guest
to first:
Tady jde vidět jen jedna věc. Jsi individualista a alianční taktika ti nic neříká. Konec, tečka.
Demoličky využívali na Lambdě i TOP hráči a jen tobě to zase přijde divné. :D
 

DeletedUser

Guest
Pardon. :)
Jen chci poukázat na to, že jistá taktika obrany v podobě demoliček (nejen jich), je vyzkoušená a osvědčená. A ani firstův nemístný výklad to nezmění.
 

DeletedUser5002

Guest
Samozřejmě, pokud řeknu nepravdu, klidně mě opravte.

Systém dobývání ....

Demoliční lodě nebrání kololoď, tudíž mi v obraně nepomohou odrazit koldu. Tudíž jakékoliv časování je prakticky zcestné, protože i když pošlete x tisíc demoliček, bez birem koldu nezastavíte a biremi bojují před Demoličkama.
další nevýhoda je, že ani nemohou osvobodit město. Pardon, ale pokud mam x birem, je i šance zničit třeba pár ohnivek co jel jako doprovod protiútokem, když už tedy nebudu lépe časovat před koldu., to demoličkama opět nejde.

Tudíž k obraně, jsou zcela nepoužitelné!!! Stavět je může jen ten, co nechce příliš investovat do obrany druhých a odbývá to Demoličními loděmi a ani mu nezáleží na tom, aby dojel včas. Demoličky ale město nebrání, pouze ničí ohnivé lodě, ale jakmile někde vidím demoličky, na scénu přicházejí okamžitě biremi, které se posílají z celé aliance na smrt.

Nyní přejdu na vzpouru a použití demoliček.

Je nulové.
Oka, zazdím město 3000 demoličkama, 300 biremama a armou. A na mě vyrazí jeden ohnivkouvej útok a síle 300 ohnivek + už jen armáda, protože prostě nejsem blbej, abych se věnoval rozbýjení te nejhorší obrany, když přes ní mohu snadno projít a jen se ti vysmát. Ty ztratíš město a já se ti vysměju, že mi město brání tvé demoličky.

Omlouvám se za pravopis, jdu na to pivko po práci :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser8368

Guest
sympatizuji s tvojí teorií že jsou demoliční lodě pro aktivního hráče co rád časuje dost k ničemu, ale pokud se jich zbavuješ že pošle celá ali birky na město s demoličkama a sám jsi napsal že birka má přednost před demoliční lodí, asi je používat začnu :D a načasuji před ně pár birek, ty vaše poletí ke dnu jedna báseň. Je to tak? Takže tak lehce to asi nepůjde. Pokud je používá nováček co tu je jednou denně, tak tvoje verze použít asi půjde.

Tyto lodě zásadně nestavím, nemám je rád, kvůli pomalosti a proto v nich žádnou výhodu nevidím.
 

DeletedUser5002

Guest
jj ale to se pak jen zaměňuje, záleží kdo proti tobě je, prostě každý se neustále trochu mění a vyvíjí. Posílají se ohně a do toho pár biremových. Ale já to zcela upřímě dělám úplně jednoduše. Prostě demoliční lodě ignoruji a je to. Pošlu dost ohní aby lehly biremy, ohně s koldou a rozbýt armádu. Demoličky mě prostě netrápí, protože do tohodle prostě nijak nezasáhnou. Navíc když útočím, tak do pár hodin maximálně, to demoličky ani nevyjedou z přístavu. Prostě pro dobrého hráče jsou použitelné ohnivky, biremi a možná i triremy, ale demoliční lodě jsou dle mého a určitě i dle dalších názorů pro hru velmi slabě použitelné, pouze k ničení ohnivých lodí a já ještě neviděl dobrého hráče, co by schválně posílal plné útoky ohnivek, aby se zbavil demoliček :) Dle mého to je hloupost, jak popisuji již i víše.
 

DeletedUser

Guest
Spam

Tak na nicenie trirem su este lepsie jak na nicenie ohniviek. :D
 
Nahoru