• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Dionýsos

DeletedUser

Guest
DIONÝSOS
Zobrazit přílohu uživatele 1236
Dionýsos je řeckým bohem vína, veškerého růstu v přírodě a veselí. Všude kde byl se dvým průvodem šířil veselí a radost, přesto své nepřátele nešetřil.

Tragōidia
Takzvané kozlí zpěvy byly slavnosti na počest boha Dionýsa. Během nich sbor po případě herec oblečen za satyra přednášeli básně a zpívali písně. Byla to slavnost veselí pití a bohaté tabule. městu přineslo větší hojnost díky dobře naladěným občanům polis, a díky tomu se zvýšila produkce o 30-50%.
- zvýšení produkce o 30-50% na 3 hodiny
- stojí 300 přízně

Opojný nápoj
Tento nápoj nejspíše tvořen z ambrózií a nektaru uvedl poživatele do jakéhosi transu při kterém se zcela oddal zábavě a veselí. Zároveň se z člověka naprosto oddaný služebník Dionýsa. Zvyšuje produkci přízně o 100% po dobu 2 hodin
-zvýšení produkce přízně o 100% po dobu 2 hodin
-stojí 250 přízně

Trest
Když se někdo pokusil překazit slavnost Dionýsova zloba byla nezměrná. Narušitelovy se mohl stát jeden z hrozných trestů a to hladomor či neutuchající žízeň. Město postižené tímto trestem přijde o 1000 jednotek od každé suroviny.
- ztráta 1000 jednotek od každé suroviny
- stojí 350 přízně

Štědrost
Dionýsos je dobrým bohem a své příznivce obdarovává bohatstvím. Proto toto kouzlo přinese do města 300 jednotek od každé suroviny.
- zisk 300 jednotek od každé suroviny
- stojí 100 přízně

Mýtické jednotky

Satyr
Satyrové jsou zařazováni mezi polobohy, spíše však mezi horské a lesní démony. Šlo o průvodce boha vína Dionýsa. Zobrazováni jsou většinou jako napůl člověk a napůl kozel, s kučeravými vlasy, špičatýma ušima, tupým nosem, s růžky, oháňkou a kozlíma nohama.
Byla to nezvedená veselá cháska, pohybovali se ve skupinách, milovali víno i všelijaké jiné požitky, byli prostopášní, pronásledovali Nymfy, tančili a provozovali hudbu, zejména na flétnu, sýrinx, dokonce i dudy. Uvádí se, že byli v podstatě zbabělí.

ÚTOK:
sečný: 15
OBRANA:
sečný 80
střelný 350
bodný 150

rychlost: 25

počet míst ve statku: 20

kořist: Suroviny na výrobu:
Dřevo - 2500
Kámen - 1000
Stříbro - 3000
Přízeň - 200
Doba výroby: 30 min

Bakchantka

Byly zvané také mainady („šílící“ nebo „třeštící“, thyiády nebo Bassaridy. Pořádaly divoké orgie zvané nyktélie (bůh Dionýsos byl někdy nazýván Nyktelios). Upadaly do stavu blížícímu se šílenství, v němž byly schopné všeho.Když thébský král Pentheus, který zakázal uctívat boha vína, zajal Dionýsa s celým jeho průvodem. Bakchantky se ale rozprchly v bakchickém šílenství trhaly nejprve dobytek, potom se obrátily proti Pentheovi a na kusy roztrhaly i jeho.

ÚTOK:
sečný: 500
OBRANA:
sečný 230
střelný 1500
bodný 400

rychlost: 11

počet míst ve statku: 50

kořist: Suroviny na výrobu:
Dřevo - 6000
Kámen - 3000
Stříbro - 5000
Přízeň - 500
Doba výroby: 5 hodin

Mýtycké jednotky jsem čerpal z www.wikipedie.org kouzly jsem se nechal pouze inspirovat a dotvořil sám ;) HOPE YOU ENJOY IT :)
 

DeletedUser7382

Guest
Tohle se mi líbilo asi nejvíce, nikde totiž nevidím žádné problémy s kouzly, které se jinak skoro všude objevují, i když přesto se to mohlo více rozvinout, aby to bylo nápaditější. Ale je to pěkné. Pak bacha na to, že v název má být ve tvaru jméno boha - přezdívka, ale to je jen takový detail.
 

DeletedUser

Guest
díky dával jsem si na tom záležet......ale je fakt že neměl jsem tolik dohledaný info o bohovy opíral jsem se především o to co jsem našel na wiki a jinde na netu ale literaturu jsem neotevřel každopádně pozdější úpravy nejsou nereálný :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru