• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Diskuse o světě Athény

Thasoss

Grepolis tým
Tak jasně, že jsem to také myslel tak cca. Dává k tomu pokyn vedení, dle výsledků KPI, ale jelikož jde o proměnlivou veličinu... tak proto ani oni nechtějí moc slibovat nový svět bůhvíjak moc dopředu. Na EN jsem hrál kratičko, zdržuji se už jen na SK. Spíš tam mají občas zajímavé debaty, petice... kvůli nimž se tam stavím. Už ani tak nejde o zdroj informací, protože v čem kdysi byla tato komunita top, tak nyní celkem zaostává. Každopádně... proč se u nás nedělají ankety... jejich výsledek je předem daný (holt smýšlení komunity), až na dobývací systém, byť to výsledné nastavení dokáže odehrát málokterý z hráčů a ty světy pak dopadají, jak dopadají... a druhou věcí, neméně podstatnou, že zde jsou světy spouštěny mnohem méně, než na těchto větších trzích. Proto když už k nějakému otevření dojde, tak je dobré tím nabídnout obdobnou náhradu za nějaký, který se pro změnu uzavírá. A musím říci, že se to velmi daří. Objevují se tam téměř všichni, u nichž se čeká, že se tam objeví.
 
Naposledy upraveno:
tak před rokem jsem listoval nastavením různých světů a líbilo se mi (myslím že je to jako en.46)

8Kvblmq.png


to musel být docela hukot :) to tak cca 1:15 po začátku končíš :) ... chtěl bych to vidět v reálu.
 

DeletedUser11704

Guest
Tady je na to malo lidi hlavne na vsechno, coz je velka skods, podle me by se meli CZ a SK serveri spojit a bylo by to daleko lakavejsi , svety by trvali min, vetsi zakladna hracu, tim padem vetsi komunita , vetsi aktivita na forku, vse je to stim spojene.

Me se hrozne na EN libi cela ta koncepce PnP a ruznych soutezi na kazdem svete. https://forum.en.grepolis.com/showthread.php?57592-Golgi-The-movie-see-it-now-in-3D

Pokud je zakazano propagovat jine zeme tak to klidne smaz nebo hod spoiler

Velke alliance ktere spolu hraji odzacatku furt dokola svet co svet, Eviction Notice, Musketyri, kteri kazdej vyhrali 5-6 svetu.. Tu bohuzel z trvanim svetu 2 roky otom muzeme jen snit ze nekdo vyhraje 6 svetu, to by tu asi zesedivel :)

Spojeni SK-CZ a skraceni resp snizeni potrebnych bodu na WW se nejak neplanuje asi co?
 

Thasoss

Grepolis tým
Neplánuje, end-game fáze hry bude v řešení až posléze, pravděpodobně v nějaké ucelené podobě. Byť komunity SK a CZ jsou už nyní velmi propojené, stále je nutné je brát jako dvě rozdílné. Nejen, že i Slováci mají nárok na pro ně jazykově přívětivou verzi, ale slučovat to je technicky neproveditelné. Přesunul bys účty, ale nepřesunul bys i hráče. Byl by to zbytečný krok. Velmi mnoho slovenských hráčů stejně hraje CZ a co se zisku týká, ten tak či tak zůstává v rodině.

My jediné, co můžeme udělat, tak spouštět co nejrychlejší světy, jenže nutno brát v potaz, že ČR je na tom s počtem hodin strávených v práci nadprůměrně, což se odráží v aktivitě hráčů... a pro ně se pak hlubší a hlubší propast vůči ostatním stává více a více frustrující. +- tento účel plní Athény... zjistíme tím, jak se věci mají i při rychlosti 4.
 
Naposledy upraveno:
pěkně jsi to napsal Thassi (třeba jazyková bariéra a pod. mě vůbec nenapadlo ...)

Atheny podle mě nejsou špatně nastavený, osobně bych byl ale pro vzpouru.
pracujícím bych dal noční bonus 22:00 - 6:00 aby to bylo hratelnější.

Byzantium je podle mě horší, občas tam kliknu někde na okraji mapy a tak to vidim jasně, nastavení je pomalý, podle mě hraje pouze střed stvěta a na okraji ti nový "náhodní" hráči končí hru na 1400bodech. to podle mě nové zákazníky nepřiláká.

a upřímně (zrovna na prstech počítám kolik měsíců je kvartál), neříkalo se že v prvním kvartálu 2016 jsou plánované změny (bitviště, individuální level vesnic a pod.)? tak kde to je??
 
Naposledy upraveno:

Thasoss

Grepolis tým
Nevím, zda poznámku o jazykové bariéře mám brát ironicky, pro jistotu tedy dodávám, že mnoho slovenských hráčů tápe v běžných českých výrazech, čeština se jim leckdy velmi špatně čte a samozřejmě to samé naopak. Pokud někomu z SK hráčů jeho komunita nestačí, obvykle i tak migruje sem, je to ale jeho osobní volba; určitě by nebylo vhodné do toho násilím tlačit všechny.

Co se týká nastavení Athén, jsme rádi, že se ti jejich nastavení líbí. Snad to řada dalších hráčů bude vnímat podobně. Rádi bychom toto nastavení někdy v budoucnu nastavili i pro vzpouru. Chceme zaujmout samozřejmě co nejširší rozsah hráčů, resp. jejich preferované nastavení. Všechny světy ale takto být bohužel nemohou, přeci jen musíme pamatovat i na potenciální nové hráče, kteří pochopitelně ne vždy mají u nové hry, k níž nemají zatím žádný vztah, chuť strávit 8+ hodin denně, aby měli šanci se na takovém světě uchytit a tedy i pokračovali v hraní dále.

K poslednímu bodu nejsme schopni momentálně nic říci. Sbírá se zpětná vazba, analyzuje se, zda není zapotřebí něco někde doladit... ale to je asi tak vše. Jakmile bude tato novinka připravena na vydání, stane se tak.
 

DeletedUser11704

Guest
Je to rychlejsi forma vkladani stribra do vesnic, mel by tam bejt cap ze kdyz kliknes na to stribro tak ti to hodi vse co je nad 15k stribra do jeskyne (aby ti zustalo na festival) podle me trochu useless, spis se zajimej o scripty co casuji utoky :-D ted dostalo na EN ban asi 60 lidi zato :-D

Chysta se nejake premade na dalsi svet? At nemusis vzdy natrefit na nejaky chumaje :-D
 

DeletedUser11704

Guest
Je alespon nejaka mala sanca ze se udela svet bez nocniho bonusu? Nehorazne to omezuje.. :-/
 

Thasoss

Grepolis tým
Není. Využívá se to u verzí, kde jsou hráči přes x časových pásem, takže se nedá nic dělat a tolerovat se to musí, ale v našich končinách...
Útočníka to omezuje, protože on si vybírá čas, určitě si tedy vybere takový čas, který mu vyhovuje... ale co má říkat obránce? Většina hráčů chce v noci spát, aby mohli nabrat dost sil na další pracovní den. ;) Málokdo si může dovolit hře podřizovat své plány v reálném životě.
 

DeletedUser7082

Guest
Hehe, já se chystám na nový svět plnou polní.. :) Ti tam budu dělat konkurenci s lidma ode mě z SVK :D :)
 

DeletedUser11704

Guest
tu morálku ste teda zabili... o bože.. no nic, tak zas za 3 mesíce, cya
 
njn morálka ...

ale je fajn, že "Tajemný hrad v Karatech" promluvil :) :) :)

teďka jsem kouknul do Francie, ale na česko-česko budu určitě na místě: :)
(díky za info)

a soukromě - Alfo, kašli na morálku, dej si panáka a klikni 4.5. (nejspíš po updatu, protože je to středa) i na nový cz svět :))
 

Thasoss

Grepolis tým
Předpokládám, že mluvíte o Korintu (který je co do dobývacího systému protějškem Athén)... jak jste si mohli povšimnout, je to více než rychlý svět, na kterém by jiní než aktivní hráči (což znamená, takoví hráči, kteří dokážou udržet krok), neměli min. ve středu mapy mít šanci vydržet. Z toho důvodu jsme rozhodli o morálce, neb by teoreticky dopad neměla mít nijak velký a měli argument, proč příště spouštět třeba svět bez morálky, kde by tento prvek zavážil o dost razantněji. Na světě s dobýváním by to možná bylo nešťastné (méně aktivní by mohli dobývat více aktivní a ti by se nemohli moc bránit útokem - osvobozováním města).

Brzy se dočkáme sekce pro tento nový svět, pak se bude moci přesunout debata tam. ;)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser11704

Guest
No nevim teda jestli to z Vás nekdo reálne skusil anebo ste se ptali na názor nekoho z top 10, verím že jouda co je spokojenej z 72. mistem to ani nespozná, ale ver mi že nekdo kdo tu bude na první príčce, tak ho to teda veru nepoteší, skoušeli sme to na Fí, po 2 mesicich a 2x víc bodech než kdokoliv jinej sme to proste museli quitnout z duvodu že se na nikoho krom top 10 nedalo utočit. Když tu človek fakt jde hrát naplno a chce i neco vetšího investovat (a nebavím se o 100€ za mesíc) tak proste bud bude držet města na 3k na ukor produkce nebo rychlosti rebuildu, anebo proste dá ty mesta na 12k a bude si kolonizovat.. Na svete s 30k lidma OK, na svete s 2000 lidma a hlavne na svete jak ríkáš ty, kde si chce každej vnoci pospat a prez práci hrát nemuže je to pro lepší hráče proste sebevražda.

Už mají Noční bonus, proč dávat i morálku? nebude ješte pravidlo že pokud je hráč offline tak se nemuže utočit? Aby nebyli ukrivdeni ty co nemužou na PC v práci? Nechci tu bejt za nejakého vychytralího nebo tak, ale už sem toho dost prolez a troufam si rici že na svete s morálkou nikdy INNo nevydelá tak, jako na svete bez morálky. Znam hodne hráčú co platí 400+ euro mesíčne i na CZ za tuhle hru a nevim o nikom z nich že by šel na morálku práve z duvodu že sou znevýhodnováni zato, že sou lepší než ti druzí.

Neybývá mi nic jiného než počkat na SK poprípade zustat jen na EN, škoda, tohle je luxusne nastavený server i ally cap dobrej, krom té morálky no :(

Prište skuste anketu, kterou budete propagovat formou annoucement ve hre at to každej vidí, z linkem na anketu, at si klikne na jaké nastavení chce jít hrát, verím sice že morálka vetšine lidí nevadí, ale nevím teda o nikom kdo by si ji sám zvolil. Až budete nekoho ničit kdo má bodú jako vy a za 10 hodin bude miít poslední mesto kde bude adekvátní počet birek na fázi serveru, tak tu budou všici plakat, že tam strácí 10 násobne víc offky než by meli..
 

Thasoss

Grepolis tým
Světy nastavujeme tak, jak je hraje/může hrát většina. Na fanatiky moc brát ohled nemůžeme. :) Pro ně by byly jako dělané speed světy, které by byly dejme tomu víkendovou, max. týdenní záležitostí. Ale něco takového je želbohu v nedohlednu. Výkon serverů je zatím jen garantován do rychlosti 6, což je určitě pokrok oproti tomu, jak to bylo ještě před více jak rokem.

Ankety se moc neosvědčily, neboť málokdy jsou vypovídající, většina chce bezhlavě vždy to nejultimátnější nastavení, co si lze vybrat.
 
Naposledy upraveno:
když jsem to přečetl, tak mě napadla jenom jediná výborná varianta.
Líbil by se mi 3kový svět bez zlata (nemyslím tím bez obchodu se zlatem). prostě bez zlata.

nevim jeatli je to tou dobou hraní, ale dřívější hra byla tak nějak zajímavější.

(nejde tak ani o reálné peníze, v reálu mám docela zajímavou práci. jde spíš o přesvědčení proč to nehrát za peníze)
 
Nahoru