• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

[Diskuze] Grepolympia 2017

  • Zakladatel vlákna DeletedUser7082
  • Vytvořeno

DeletedUser7082

Guest
Milí hráči,

jak se těšíte na nadcházející událost ? Změnili byste něco? Chcete se na něco zeptat ?

Budeme rádi za veškerou odezvu.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser9364

Guest
Olympiáda v březnu...? Proč ne, ale myslím, že by byla lepší v létě.
 

Thasoss

Grepolis tým
Dokolečka kasírovat za něco, co už nestojí skoro žádné úsilí vyvíjet... jako proč ne. Koneckonců ty starší eventy měly hranice zlacení omezené a Grepolympia je dostupná za směšnou (oproti jiným eventům) částku všem i co do prémiového zvýhodnění. Doufal jsem ale v nějaký event typu bitvy o Tróju a spol. Ten už nedali dlouho. Furt je to nějaké mixování přísad, každoročně na Vánoce kolo štěstí a teď výjimečně Grepolympia, kkterá byla i loni na podzim. Mohli si to fakt nechat až na léto. Event fajn, ale špatné načasování.

Až si říkám, že si rozhodně zjistím, jestli plánují přidat nějaké nové, nebo budou točit neustále tyhlety, s drobnou úpravou grafiky.
 

DeletedUser1324

Guest
Neměl by někdo nějakou radu do jakých schopností mám házet body? :) Má s tímhle eventem už někdo zkušenosti? :)
 

DeletedUser7082

Guest
Dle mého tady jde hlavné o ty zkušenosti, nějak velký rozdíl tam nebude, do čeho to dáš, to je můj názor ..
smiley_emoticons_confusednew.gif
 

DeletedUser1324

Guest
Tož otázka potom je, kolik zkušeností člověk potřebuje aby dělal ty nejlepší místa a dostal max. bodů.
 

DeletedUser7082

Guest
Tak jsem brouzdal a blbě jsem to pochopil sám ..Na Wiki je to správně .. WIKI

Počet bodů za jednotku dáš (/ rychlost světa)
Počet jednotek na jedno stanoviště dáš (* rychlost světa)

Takto ti bude vycházet kolik dostaneš za kolik jednotek :)
smiley_emoticons_confusednew.gif
 

DeletedUser1324

Guest
No já to hledal taky a přísahám bohu, že tomu nerozumím... Ale zajímá mě, kolik bodů potřebuje můj těžkooděnec, aby běhal za max. vavřínů. Například teď ho mám na úrovni tři, kolik dostanu cca vavřínu za běh? Když ho budu mít na deset, kolik dostanu vavřínu?
 

DeletedUser7082

Guest
To musíš zkusit, pochybuji, že budou vycházet naprosto stejné výsledky se stejným rozložením bodů.. :) takto ti to nikdo předem neřekne .. :)
smiley_emoticons_blush-pfeif.gif
 

Thasoss

Grepolis tým
1) Je zapotřebí plánovat, jakou jednotku v jaké disciplíně budeš do výcviku nasazovat - každý slot má svou kapacitu, která je pro každý typ jednotky jiná. To znamená, že za stejný čas vytřískáš s různými typy jednotek různé množství bodů. Pokud plánovat nebudeš, vysaje tě to a budeš ve výsledku házet to, co zrovna máš, což je ale úplně špatně. Nejlepší zkušenost mám s tím, že jsem jako velitel aliance u minulé Grepolympie psal HZ, co si na danou disciplínu připravit a hotovo. Spočítat si to není až takový problém.
2) Ne, není jedno, do čeho získané body investuješ. V případě, že by šlo jenom o úroveň atleta, byl by nějaký reset jeho atributů zbytečný, rovněž by bylo zbytečné to rozdělovat do vícero... ideální kombinaci musíš vysledovat. Ne sám, ale s ostatními. Určitě není problém si zřídit na fóru vlákno na zápis výsledků s určitými staty atleta. Grepolympia je o týmové spolupráci, byť informace, která by to, co popisuji, naznačovala, v oznámení chybí. Ale pořád... lze se k tomu dopídit. :p Navíc se do výsledku plete malou měrou i náhoda, tzn. se stejným rozložením statů neuděláš stejný výsledek.

Nemám rád spekulace a mystifikace. :(
 

DeletedUser1324

Guest
Sakra ahá! Jenom pro info. Jaké vojáky se nejvíc vyplatí obětovat pro Běh těžkooděnců? Já jsem si myslel, že práče je docela fajn a velké rozdíly mezi nima nejsou.
 

Thasoss

Grepolis tým
Jednoznačně hopliti. S práčaty získáš 102 bodů za jednotku. Dáš jich sice na slot o dva více (20), než hoplitů (18), ale 1 hoplita ti dá 152 bodů. Zároveň když dáš full počet jednotek na jeden slot (tzn. 18 hoplitů, nebo 20 práčat), bude to trvat stejně dlouho, než se to všechno zpracuje. Ano, promlouvá do toho rychlost světa, ale ty poměry jsou ve výsledku stejné. Co se týká mýtických, záleží, jak moc jsi pokročilý hráč, ale vyslanec bohů se mi zdá asi jako nejlepší. Dá nejvíc, když zohledním dostupnost při výcviku.

Na další disciplínu (lukostřelbu) si mezitím můžeš připravovat lučištníky a kentaury, kteří jsou také levní. Mimo jiné se vyplatí stavět i další mýtické jednotky a prokládat to jimi. Takového kerbera a pegase bych ale šetřil až na závěrečnou disciplínu. Pokud máš velký účet, můžeš si je dovolit utrácet i nyní + během druhé disciplíny, ale pak je honem cvičit zpátky, no. U mýtických prostě jak říkám... postav se k tomu podle toho, kolik máš měst, jakou máš produkci a kolik toho zvládneš vycvičit, jestli to stojí zato.
 
Nahoru