• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze k soutěži

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser40

Guest
Zde můžete si můžete s chutí popovídat o soutěži o nejlepší povídku. Povídejte, přehánějte, ale dodržujte také přitom pravidla fóra.)
 

DeletedUser

Guest
zdravím konečně literární soutěž, super, zdravím Joniku koukám nový avatar, radši nebudu hádat club, vypadá to na startu nebo slavii a ty dva se mi pletou .
 

DeletedUser40

Guest
To jsem rád, že Tě soutěž potěšila. :)

Jinak je to slávista.)
 

DeletedUser

Guest
A lidi, hlavně si to nepleťe, přece víte jak to bylo řečeno v DJC (Divadlo Járy Cimrmana) ..... "Doufám že nemusím vysvětlovat rozdíl mezi slavistou a slávistou" ;) :D
 

DeletedUser

Guest
tedy já jen vím, že jedni jsou sešívaní druzí ne a že i v antice bylo zápojeni sportovních klubů, názvy nevím, logicky
 

DeletedUser6172

Guest
Vedle gladiátorských zápasů se v Římě konaly hry v cirku (závody vozatajské a závody gymnastické), při kterých ale závodili občané. Jejich zakladatelem měl být údajně král Tarquinius Priscus. Těchto her se často účastnila urozená mládež. Vozatajské závody byly velmi nebezpečné: nezávodilo se dokola, ale projíždělo se po délce cirku a zase zpět; uprostřed cirku byla nízká zeď zakončená třemi sloupy („metae“); vozataj („agitator“) projížděl 7x podél pravé strany zdi, ale otáčky kolem met byly vlevo (časté kolize a nebezpečí usmýkání).

V Římě se tvořily kluby, které cvičily své koně a přijímaly sázky (klub červených a bílých, za císařství ještě přibyl klub zelených a modrých). V klubech se vytvářely i politické frakce.

V údolí mezi Aventinem a Palatinem byl „circus maximus“. Nejzachovanějším je Maxentiův cirk. V cirku se do vzniku amfiteátrů pořádaly i štvanice a gladiátorské zápasy.

Z gymnastických disciplín se soutěžilo v běhu, skoku, pěstním boji, zápolení a hodu diskem.

Vítěz dostal palmovou ratolesta časem přibyly i peněžité dary. Nejoblíbenější byly závody čtyřspřeží a dvojspřeží. Vůz byl dvoukolový, vzadu otevřený. Naráz závodili většinou 4 vozatajové a denně bylo takových závodů až 20. Hry začínaly velkým průvodem z Kapitolu do cirku (tzv. „pompa“). Římané oproti Řekům dávali přednost hrám v cirku a gladiátorským zápasům před divadlem.
zdroj: www.starenarody.cz
 

DeletedUser

Guest
tedy víc popsat už to ani snad nešlo :)
O těch červených a bílých jsem slyšela ve filmu cesta do hlubin študákovy duše pokud se nepletu, stařičký profesor vysvětloval rvajícím se studentům, že zápoléní fanoušků existuje od pradávna sportu ...
Zde taky defakto zápasíme každý za svůj club - ali i za sebe ....
 

DeletedUser231

Guest
Pěkně popsáno zamire!

Každopádně jsem rád za celkem hojnou účast v soutěži a jen dodám, že ti, kteří ještě nic nesesmolili, mají čas do 15.7. tak šup šup ať máme komu dávat zlatky ;)
 

DeletedUser

Guest
A kdy bude to halsování? nebo jak se dozvím, že už mám hlasovat? vznikne nové téma?
A ještě jeden dotaz :D Kolik dní hlasování potrvá :) ?
 

DeletedUser7382

Guest
Téma se určitě vytvoří a pravděpodobně na novou anketu budeme upozorněni. Jinak dneska má soutěž teprve končit.
 

DeletedUser231

Guest
Vše se dozvíte včas :) ostatně jako vždy :D

A áno, dnešním dnem končí soutěž o nejlepší povídku.
 

DeletedUser231

Guest
Tak, padla nultá hodina tudíž se vaše povídky uzavřeli. Diskutovat můžete zde, v tomto tématu.

Již se připravuje anketa ;)
 

DeletedUser7382

Guest
:) Děkuji moc, nečekal jsem, že se tak dostanu až na medailové pozice. :) Vybíral jsem si mezi tématy, tak jsem si vybral dobře. :grepolis
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru