• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze k soutěži

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser8956

Guest
Jj, vyhrát by měl scoot. Já si to uvědomil, když mi přišly zlaťáky a nevěděl jsem za co :D A tyhle si nezasloužím ;)

Přece jenom by to chtělo trochu fairplay :grepolis
 

Thasoss

Grepolis tým
Hlavní výhra byla scootovi doručena. Bubákovi jsme ji odečetli. Omlouvám se. Asi by to chtělo najmout do mód týmu matematika. :hmm :cool:

P.S. Scoot má 20 bodů, nikoli 19. :D
 

DeletedUser

Guest
no jo, o výhercích hlasujeme společně, ale tabulku připisuje bodovou jeden, napřed thaoss, pak od půlky na mě ať to dopíši, patrně při zpětném dopisování došlo k chybě, omlouvám se i já a pomyslný klobouk dolů bubákovy, že se ozval, že mu výhra nepatří a scootovy, že to že byl matematikou o výhru málem připraven řešil v klidu... :)
 

DeletedUser9897

Guest
Chtěl bych Vám poděkovat, všem kdo se jakkoli zúčastnili nebo přispěli k této soutěži, velice mě to bavilo, neboť se nejednalo o jednorázovou věc, ale o soutěž, která se protáhla na několik měsíců, doufám, že takovýchto soutěží bude vícero. :)

scoot
 

Thasoss

Grepolis tým
Já se do vymýšlení soutěže takového formátu pouštět nehodlám. Pokud Pýthón zase něco podobného vymyslí, připravím to (doprovodný text k etapám + zadání soutěže jsem sepisoval já, Pýthón dělal okrasné nadpisy :) ), ale rozhodně nebudu přemýšlet nad konceptem.
 

DeletedUser

Guest
vymyslím soutěž, ale bodovou tabulku necháme na Albinusovy, kdo je pro ? :)
 

Thasoss

Grepolis tým
Soutěž zatím nevymýšlej. Víš moc dobře, že jich je připraveno dost a máme omezenější rozpočet. :)
 

DeletedUser

Guest
nevymýšlím soutěž, jen body, počty, že nám bude dělat Albinus, on rád počítá :)
 

DeletedUser

Guest
no nevím, zkus mě nechat ať ti spočtu výplatu a nejen, že nedostaneš nic, ještě budeš zaměstnavateli dlužit :)
 

DeletedUser10159

Guest
no tak děkuji všem kdo pro mě v tíhle soutěže hlasoval docela to byla švanda
 

DeletedUser

Guest
Ďakujem aj ja, poslednú etapu somm vyhral, ďakujem všetkým, bola to zábava a za tie zlatky to určite stálo...:)
 

Thasoss

Grepolis tým
Příprava soutěže (zadání + 11 doprovodných textů k etapám) zabrala půl dne;
Od 21.7.2013 do 3.1.2014 jsme rozdali 31 tisíc zlatých;
Původně byla i odměna za účast ve všech etapách - Innu se zdála jako lehce dosažitelná - odebrali ji a jako náhradu zvýšili hodnotu ostatních částek o 100 zlatých... jo, kdyby věděli, že na tom tímto rozhodnutím prodělali... :))));
Co jsem koukal, jedná se o soutěž asi největšího formátu na Grepolis fóru, buď jsem slepý, neb jsem déle trvající soutěž neviděl;
Prášilo se na ni v interku celé tři měsíce, než jsme ji odstartovali, rychleji se nám nepodařilo dohodnout odměny :)))).

[SPOIL]
Doprovodný text k etapám
1.




Váš lid nalezl při hledání místa svého nového domova vhodné místo pro velkolepé město.
Ještě předtím, než jste mohli víc než jen snít o stavbě polis, museli jste sehnat množství surovin.
Muselo se vyřešit nejen získávání dřeva z hustých lesů plných divoké zvěře, ale také i nerostných surovin, které se ukrývaly hluboko podzemí.


Hlavním tématem vašeho prvního příběhu tedy bude stavba dolů, dřevorubcovy pily a následné získávání surovin. Čas na zpracování máte od (doplnit) do (doplnit).

2.
skladvp.png



Touha po prosperujícím městě hnala Vaše občany v práci takovým výkonem, že surovin bylo brzy víc než dost, ba dokonce ohromný přebytek.
Jako nutná se proto ukázala stavba skladu - a právě jeho stavba bude Vaším druhým tématem.


I na tento příběh máte čas 10 dnů, tj. od 9.8. do 19.8.

3.
statekl.png



Stalo se nevyhnutelné: Váš lid začal hladovět - blízký les, který poskytoval také dřevo, nemohl živit Vaše občany věčně. Lesní plody bylo téměř vzácné najít, zvěř se také neustále lovit nemohla.
Proto se muselo okamžitě začít se stavbou statku a se zemědělstvím. V třetím příběhu nás zajímá, jak probíhala stavba statku.


Čas na sepsání tohoto příběhu máte 10 dní - od 23.8. do 1.9.!

4.
hradby.png



Jako by toho nebylo málo... Sotva jste vyřešili hladomor, vesničané prozkoumávající okolní krajinu narazili na vzdálenou tlupu barbarských nájezdníků na pochodu.
Z ráje a nového domova se ale mohly stát během chvilky doutnající trosky... S hlasitým řevem totiž kráčeli ohavní barbaři přímo na vaše rostoucí město!
Jedinou naději uviděli obyvatelé Vašeho města v opevnění, které by jim spolu se zbraněmi mohlo dát strategickou převahu.
Nepřátelé lačnící po krvi se nezastavitelně blíží a ví o zdrojích, které vaši lidé pracně získávali.


Nájezdníci dorazí za 10 dní a právě toto je lhůta, kterou máte na napsání příběhu na téma "Stavba hradeb", tato etapa bude ukončena dne (doplnit).

5.
senatn.png



Útok ukázal, že bude nanejvýš dobré mít vládu, která se bude starat o chod města ve všech směrech. Ale kde by se měli její členové scházet? V otrhané boudě kterou sfoukne vítr?
Ne, muselo se jednat o honosné sídlo, které už z dálky bude ukazovat prosperitu města a také vzbuzovat autoritu.
Zaplatili jednoho z talentovaných architektů a nechali si zpracovat návrh senátu. Poté začali se stavbou...

Jak ale stavba senátu ve Vašem městě probíhala, to chceme vědět od Vás! Na převyprávění této události máte, jak už je v této soutěži zvykem, 10 dní (od (doplnit) do (doplnit)).

6.
chram.png



Bohové přestali držet nad neustále rostoucím městem svou ochranu a naopak se začali hněvat... „Obyčejní smrtelníci a mají daleko honosnější budovu a my, bohové, se máme spokojit s malými svatyněmi ze dřeva?“ rozzlobili se.
Vyslali proto svého posla, který občanům Vašeho města oznámil, že pokud urychleně do 7 dnů nepostavíte velkolepý chrám, ze kterého budou až oči přecházet, tak se to městu může vymstít.

Na napsání příběhu, jak jste stavěli chrám, máte opět 10 dní! Díla můžete vkládat od (doplnit) do (doplnit).
7.
pristav.png


Obyvatelé města úspěšně obstáli ve všech zkouškách, znali okolí, jako by tam žili léta, a jejich myšlenky se začínaly ubírat směrem na moře. Co se za ním nachází? Nějaká země nebo voda a zase jenom voda?
Bylo vybráno vhodné místo pro stavbu přístavu, kde by mohli postavit velkou loď, která by pojmula hodně zásob.

Podělte se s námi, co všechno se stalo při stavbě Vašeho přístavu! Zapojit se do této etapy můžete od (doplnit) do (doplnit).

8.
obchodn.png



Loď byla postavena, zásoby i dary naloženy. Několik vyvolených vládnoucích diplomatickým jednáním se připravilo na vyplutí.
Pluli překvapivě jen pár dní, poté nalezli obrovský ostrov, kde se také vylodili. A stihlo je další překvapení-jeho obyvatelé mluvili stejným jazykem!
Účely obou stran byly jasné-odnést si z tohoto setkání co nejvíce a nejlepším řešením byl obchod.


Jak proběhl obchod se sousedy, nám opět napište Vy do 10 dnů, tj. do (dopsat)!

9.
jeskyne.png



Obě strany o sobě chtěly zjistit spoustu věcí, např. jak je ta druhá na tom s vývojem technologií, ekonomikou... Na plno věcí ale nebylo vhodné se v rámci budování dobrých vztahů ptát, proto se obě strany při honu za věděním
rozhodly podplatit někoho u té druhé...

V této etapě trvající od (doplnit) do (doplnit) od Vás budeme chtít formou příběhu napsat, jak jste špehovali soupeře. Výsledek necháváme na vás.

10.
speca.png



Pro poznatky z architektury byla, světe div se, nejužitečnější obyčejná procházka městem. Viděli obrovskou budovu, kde byla vevnitř voda a lidé se tam koupali; monumentální sochu jednoho z bohů Olympu a také dvě věže - jedna byla před hradbami a měla tlusté zdi.
Ta druhá se tyčila na útesu a co obzvlášť výpravu upoutalo-na jejím vršku plápolal oheň. Těchto pro ně šílených budov ale viděli více...


Vaším předposledním úkolem bude nám převyprávět stavbu a účel jedné ze speciálních budov. Jak je psáno v zadání soutěže, i na tuto etapu máte čas 10 dnů - od (doplnit) do (doplnit)!

11.
kologcs.png


Naše soutěž se dostává do konce. Poslední příběh, který budete v této soutěži psát, bude na téma kolonizace. A o čem vlastně máte psát?
Vaše první město je obohaceno o nové technologie, čile obchoduje... Nastává proto čas pro rozšíření říše. Hlavním tématem pro Váš příběh bude nalezení a získání nové země.
Budete ve vašem příběhu zabíjet stovky domorodých obyvatel či to vezmete po dobrém? Pusťte uzdu fantazii!

Čas na napsání 11. příběhu máte do (doplnit), poté soutěž skončí a proběhne sčítání bodů ze všech etap.
[/SPOIL]

To jen tak na okraj, pro zajímavost.
 

DeletedUser

Guest
uu škoda že som prespal prých 7 tém... bolo dosť zaujímavých...:)
 

DeletedUser9897

Guest
Také mě mrzí, že se ustoupilo od odměny pro pisálky, kteří se zúčastní všech etap, je to škoda, mohl jsem si nahrabat víc =DDD
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru