• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze k soutěži

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Thasoss

Grepolis tým
Vážení hráči,

zde máte prostor na případné názory, připomínky či dotazy k této soutěži. Samozřejmě diskuse o poznatcích týkajících se témata soutěže je též vítána!

Grepolis tým
 

DeletedUser

Guest
Ta účast byla opravdu mizerná a přitom velmi dobré téma. Ať nikdo neříká, že nemá ze hry nějaké zážitky. Možná odrazovala závazná délka příspěvku?
Předpokládám, že organizátoři využijí poslední odrážky pravidel a odměny neudělí. Ale nebylo by to spravedlivé, vždyť jsme se moooc snažili.
Nešla by udělit odměna aspoň za účast? :)
 

DeletedUser10865

Guest
to by se pak hodně lidí ani nesnažilo když by věděli že dostanou zlaťáky už jen za účast
 

DeletedUser10109

Guest
Jen dotaz, soutěž je prodloužená z důvodu malé účasti?
 

DeletedUser

Guest
ano proto je prodloužená a doufáme, že ještě někdo vloží své dílo
 

DeletedUser

Guest
To supitivel:
Naopak, snažili by se zůčastnit, protože by mohli dostat odměnu za účast!
 

Thasoss

Grepolis tým
Vzhledem k tomu, že samotné téma soutěže a jeho vlastní rozsáhlost se dá opravdu vytěžit, 600 slov se není důvod obávat. Byly i už i horší (náročnější) témata, kde jsem se strachoval, zda a s čím se kdo účastní.
 

DeletedUser7382

Guest
Supitivel i m8-4-2ne máte pravdu, ale každý asi píšete o něčem jiném. Myšlenka m8-4-2ne by byla dobrá, pokud to myslel jako částečnou odměnu pro pouhé dva účastníky soutěže, pak by ale supitivel reagoval mimo mísu. Pokud to m8-4-2ne myslel stejně jako supitivel, asi by mohlo zvýšit účast, kdyby se každý mohl zapojit s vědomím, že se stačí jen zúčastnit a v každém případě získat odměnu. Ale zúčastnit jakým způsobem? ;-) To je právě to, co psal supitivel, že jakmile by byla odměna už jen za účast, nikdo by se nemusel příliš snažit, aby získal odměnu, to by pak nebyla moc kvalitní soutěž.


Ta účast byla opravdu mizerná a přitom velmi dobré téma. Ať nikdo neříká, že nemá ze hry nějaké zážitky. Možná odrazovala závazná délka příspěvku?
Předpokládám, že organizátoři využijí poslední odrážky pravidel a odměny neudělí. Ale nebylo by to spravedlivé, vždyť jsme se moooc snažili.
Nešla by udělit odměna aspoň za účast? :)
Taky bych řekl, že při tak mizerné účastni (pouze dvou) by organizátoři odměny nemohli udělit, protože by to pak nebyla soutěž, když by všichni automaticky vyhráli (maximálně by šlo o to, kdo bude první a kdo druhý). A taky by mohli využít té poslední odrážky pravidel o vyhrazení práva, sice jste se snažili, ale asi proto je to vždy předem jištěno. Proto si myslím, že bylo dobrým krokem soutěž prodloužit.


Taky si myslím, že se jedná o dobré téma soutěže a že účast mohla v klidu být vyšší... Ale rozhodně si nemyslím, že by to bylo tím, že by odradila závazná délka soutěžního díla, protože vlastně je dána jen spodní hranice a 600 slov jako spodní limit není zase tolik, horní hranice je pak opravdu vysoko a omezuje ji jen to, co klasicky smí maximálně obsahovat jeden příspěvek, takže ta tolerance v rozsahu soutěžního díla je opravdu veliká. (ledaže by někoho fakt odradilo 600 slov? :cool:) Já si myslím, že je to tím, že jednak na fórum chodí hodně málo lidí, dokud nepřijde nějaké důležité oznámení do hry (to je známá věc), ale zároveň tím, jakým způsobem byla soutěž oznámena, protože v tom herním oznámení, jak v něm bylo info o soutěži zkombinované s info o jednom dotazníku, bylo info o soutěži snadno přehlédnutelné a tím pádem se pak asi málo lidí kouklo přes odkaz na tu soutěž na fóru, zvlášť když sem moc hráčů nechodí. To je jen můj osobní názor, o soutěži jsem věděl ještě dřív, než jsem dostal kombinované dvojí oznámení a lehce přehlédnutelné mi to přišlo, zvlášť když jsem také vyplnil dotazník.


Mně samotnému téma soutěže docela vyhovuje a hodlal jsem se zapojit. Váhal jsem nakonec, jestli se mám do soutěže vůbec zapojit, když bylo vidět, jak je ta účast fakt mizerná (bylo to vidět velmi brzo, a až do konce termínu zůstává počet účastníků jen na dvou). Takže jsem nechtěl vypadat jako sup, který přiletí za snadnou kořistí (automatickou a jistou odměnou, protože je do třech stupňů vítězů jedna pozice ještě volná). Když ale byla soutěž pro dobré účely prodloužena, tak se taky zapojím, jak jsem původně chtěl, aspoň ta soutěž nebude strádat jen kvůli malé účasti. Snad se ještě někdo taky zapojí.
 

DeletedUser10865

Guest
kdyby se každý mohl zapojit s vědomím, že se stačí jen zúčastnit a v každém případě získat odměnu. Ale zúčastnit jakým způsobem? ;-) To je právě to, co psal supitivel, že jakmile by byla odměna už jen za účast, nikdo by se nemusel příliš snažit, aby získal odměnu, to by pak nebyla moc kvalitní soutěž.

Ano přesně tak jsem to myslel ale nevysvětlil jsem jak jsem to myslel takže moc děkuji Dan 77 že to vysvětlil za mě.
 

DeletedUser

Guest
Také s Danem 77 souhlasím a je mi jasné, že odměny za účast by soutěž totálně degradovaly. Ten dovětek mého diskuzního příspěvku byl míněn tak trochu z žertu (viz ukončení smajlíkem). Ale co kdyby přinesl pár zlaťáčků? ;)
Rád bych ale polemizoval o stanovené délce příspěvků. Pochybuji, že hromada hráčů má nějaké spisovatelské zkušenosti. Na vylíčení nějaké příhody ze hry (taková sem tam běhají na interních fórech) nebo porovnání změn ve vývoji Grepolisu by stačilo pár slov. Samozřejmě ten, kdo dovede svému příspěvku dát čtivou formu a pěkně ho rozvinout, musí mít při hodnocení výhodu. Ale i krátký příběh napsaný úderným stylem by měl šanci. Možná by většina příspěvků byla smetí (ale to je tak všude), mohlo by to však přitáhnout více hráčů, kteří se necítí být velkými psavci.
Jako příklad si dovolím uvést jednu z nejkratších SF povídek (ne-li vůbec nejkratší):
"... a na západě vycházelo slunce."
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru