• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze k updatům hry

Thasoss

Grepolis tým
Vážení hráči,

toto téma slouží k diskutování o změnách či opravených chybách, které s sebou přinesou dané updaty.

Grepolis tým
 

DeletedUser7382

Guest
Update 2.40
Nyní budou moci hráči posílat hromadné zprávy v tu chvíli, když budou mít alespoň 800 bodů (tím se zabrání spamu na herních světech).
To se mi zrovna nelíbí, co když budu chtít někoho známého kontaktovat a vstoupit do aliance a podobně? Hned na začátku hry? Nevím, jestli to stojí za cenu trochy méně občasných spamů a reklam od účtu k tomu určených, už jsem dostal spam i po této změně od hráče přes 800 bodů.
 

DeletedUser7382

Guest
Beru zpět. Týká se to hromadných zpráv. :D Bez toho se v začátcích běžný hráč obejde. Ale i tak to úplně nezabránilo spamům.
 
mám dotaz v info k novému updatu píšeš


Vlastník města nyní nebude dostávat žádné obranné body, nemá-li ve městě žádné jednotky, i v případě své podpory, nebo když je dobýván;

mám to chápat tak, že pokud v tom městě mi nezůstala žádná arma, tak nedostanu bb ani když tam později pošlu podporu? to mi přeijde strašně nefer...
 

Thasoss

Grepolis tým
No, chápeš to úplně stejně jako já. :hmm Uvidíme, jak to bude v reálu... protože kolikrát ani vícero lidí neví, co tím Němec chtěl říci.
 

DeletedUser9897

Guest
prostě když vyjdeš na podpory tak si vždy musíš nechat něco doma, samozdřejmě jen pokud chceš body.
 

DeletedUser10159

Guest
no jde město zabít vojáka ikdyž tam není žadne vojsko
 
no je fakt, že některým odpovědím tady vůbec nerozumím, připadá mi to jako překlad od googlu, ale představa, že mi vymlátí komplet vojsko a já ještě před dalšími čistícími či kolkou tam narvu, baj voko 5000 obranných, které to budou bránit a nic za ně nedostanu, i když všechny padnou.... no to bude na padáka, anebo na defenestraci vývojářů:)
 

DeletedUser5989

Guest
Hmmm, tak to je zase perla... místo aby hru zlepšovali, tak pracují na tom, aby ji úplně zmrvili :)
 

DeletedUser

Guest
Nevím co tím mysleli ale děsím se toho
orchidka souhlasím s tebou
 

DeletedUser5989

Guest
Jako pochopila bych, že nedostanu body, když město nemá jednotky a žádná podpora není moje, ale když tam mám vlastní podporu, tak mám jen koukat, jak mi obrana mizí.... a úplně zadarmo? :)
 

DeletedUser

Guest
řekl bych že tím by někteří hráči prostě svá města byla nucena dát a radši si je znovu dobýt neb nezískávání bodů strašně oslabí obránce všichni budou radši útočit!
 

Thasoss

Grepolis tým
Bohužel, z originálu člověk nevyčte, zda se jedná o vlastní podpory... je to tam jen naznačený :( když nemá ve městě žádný jednotky (vlastní), dokonce i podpory, nebo když je dobýván... a chápejte to jak chcete.
 

DeletedUser7382

Guest
Vlastník města nyní nebude dostávat žádné obranné body, nemá-li ve městě žádné jednotky, i v případě své podpory, nebo když je dobýván
Taky jsem to původně vůbec nepochopil, což bohužel u těch popisů updatů není úplně výjimkou. Pochopil jsem hned jen to, že když jsou ve městě cizí podpory a žádné vlastní jednotky, vlastník města nedostane žádné BB. To je ještě v pohodě. Ale to znamená i to, že pokud ve městě nejsou žádné jednotky, nedostanu body za těch pár vojáků, kteří zemřou pouze vlivem hradeb a věže. Nesmysl. Kam se teda to BB poděje a kdo je dostane, hradby??

Ale že nedostanu BB za své vlastní podpory z jiných měst, pokud (už) nemám ve městě jednotky, které z toho města pocházejí, je pěkný nesmysl. Tady jde snad o to, jakého hráče ty jednotky jsou a kdo dostane BB. A když ve svém městě budu mít své podpory, tak mám logicky dostat podpory já jako hráč, ne jako město. To by teda rovnou mohli zase vrátit to, jak to bylo původně, že podporující hráči nedostali žádné BB, není to náhodou to samé jako u vlastní podpory?

"... nebo když je dobýván" mám chápat jak? Asi že když je nějakému hráči dobýváno město a o město se s okupujícími jednotkami bojuje, dosavadní vlastník města nedostane žádné BB za porážku osvobozovacích útoků, pouze dobyvatel a další podporující účastníci (dosavadní vlastník města už nebude účastníkem obrany a nedostane podíl - jako když proběhla změna u vlastního města bez vlastních jednotek, pouze s cizími podporami). S tím bych souhlasil. Anebo to znamená, že když se někomu při dobývání vlastního města omylem přichomýtne vlastní podpora mezi dobyvatelovými, hráč nedostane svůj podíl BB? (proč to píšou tak zkratkovitě na úkor srozumitelnosti... :))


Pokud to takto opravdu mysleli (především ten druhý odstavec), stálo by zato poslat stížnost do Německa za naši komunitu. Vyjádřilo se k tomu hned několik hráčů, pouze kteří jsou tady registrovaní, určitě by s tím nesouhlasilo daleko víc hráčů.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Thasoss

Grepolis tým
Bohužel, až se to zrealizuje, tak se uvidí... protože jak píšeš... zkratkovitost na úkor srozumitelnosti... ale není to poprvé... při překladech DevBlogu se člověk kolikrát řeže smíchy... např. podle autora originálního (anglické verze) článku, na ilustraci Heleny padá špenát, nikoli malé lístky...
 
Nahoru