• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze k výsledkům ankety Ostrovní úkoly

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Thasoss

Grepolis tým
Vážení hráči,

v tomto tématu můžete ohodnotit, jak dopadl průzkum na téma Ostrovní úkoly. Jste překvapeni ze zveřejněných výsledků, či jste hlasovali podobně? Souhlasíte se změnami zmíněnými v tomto článku?
Článek naleznete buď zde či níže ve spoileru:

[SPOIL]Jelikož jsme již sesbírali názory na Ostrovní úkoly ze všech herních světů, mysleli jsme si, že by bylo dobré se o výsledky a postřehy podělit i s vámi. ;)

Jsme si jisti, že jste celí dychtiví vědět, co pozměníme v reakci na vaše připomínky.
Mimochodem, děkujeme za Váš čas při hodnocení funkcí v anketě! Účastnilo se jí téměř 150 000 hráčů.

Pojďme se kouknout na první ohodnocení:


ÚdajPrůměrný výsledek
Myslím si, že Ostrovní úkoly jsou dobrým doplňkem do Grepolis.
result_1.png

(4.28 / 5.00)

Výsledek je uspokojivě pozitivní, za což jsme rádi. Nicméně vždy tam bude prostor pro zlepšení.
Doufáme, že budete Ostrovní úkoly po zavedení Hrdinů vnímat ještě lépe, jelikož budou mít i větší smysl.

ÚdajPrůměrný výsledek
Výzvy v úkolech jsou příliš jednoduché.
result_2.png

(3.14 / 5.00)

Dle vašeho názoru byly Ostrovní úkoly poněkud snadné. Nicméně tento názor nebyl dost jednotný, což by mohlo být dáno tím, že některé úkoly jsou ve vztahu výzvy k odměně vyvážené, zatímco jiné úkoly jsou příliš snadné.
V budoucnu uděláme individuální úpravy Ostrovních úkolů. Jakmile budou zavedeny nové úkoly, pustíme se do porovnávání vztahu mezi odměnou a výzvou.

ÚdajPrůměrný výsledek
Odměny jsou zajímavé a použitelné.
result_3.png

(4.06 / 5.00)

I přestože jsme rádi, že se vám odměny celkově líbí, víme, že některé odměny byly až moc silné.
Proto účinek „Vylepšeného útoku“ a „Vylepšené obrany“ bude výrazně snížen v updatu 2.4.
Díky drobné analýze jsme zjistili, že „Vylepšená produkce přízně“ je nejoblíbenější odměnou. A to platí začáteční, střední i konečnou fázi hry!
V budoucnosti můžeme mírně snížit její účinek, ale nejdříve budeme sledovat všechny odměny a až poté dělat další úpravy.


ÚdajPrůměrný výsledek
Ostrovní úkoly by měly být méně častější.
result_4.png

(2.37 / 5.00)

Jelikož se časy pro vytvoření nových úkolů výrazně liší v začátečních, středních i pozdních fázích hry, je třeba brát tento údaj s určitou rezervou.
Je nám známo také, že hráčům vyhovovala tvorba úkolů každé 2 hodiny v začáteční fázi hry, ale při těch konečných si ale stěžovali, že časté vytváření nových ostrovních úkolů je odvádí od hraní.
Díky tomu bude častost úkolů v začáteční fázi hry nezměněna, zatímco v střední fázi se změní rychlost od 3 do 4 hodin do nového úkolu a v pozdní fázi hry to bude 4 až 8 hodin. Tyto změny budo zavedeny v updatu 2.41.

ÚdajPrůměrný výsledek
Rád si přečtu příběhy u ostrovních úkolů.
result_5.png

(3.72 / 5.00)

I když je výsledek spíše pozitivní, naším odhadem je, že:
a) Mnoho hráčů to ani nechce celé přečíst, možná díky množství textu
b) Příběhy se opakují, proto se později mohou stát nudnými. Víme, že jsme Ostrovní úkoly odstartovali v poměrně nízkém počtu (21, abychom byli přesní).
Úkoly se ale budou opakovat mnohem méně, jakmile zvýšíme v budoucnu jejich počet.

Možná bychom mohli přidat i nějaké epické úkoly zahrnující mýtické jednotky, bohy a další super věci.

ÚdajPrůměrný výsledek
Ostrovní úkoly jsou lehce pochopitelné.
result_6.png

(4.38 / 5.00)

Zdá se, že nejsou žádné větší problémy s používáním této funkce a to je celkem dobré vědět.;)

I tak zde budou provedeny menší úpravy, aby tato funkce byla lépe pochopena a používána. Například malé ikony úkolů v přehledu města jsou pěkné, ale mohly by poskytovat nějaké informace navíc (přijaté úkoly, nepřijaté atd.)
Mnoho hráčů se též obává, že při odesílání jednotek na podporu pro Ostrovní úkol, všechny tyto jednotky ztratí. V tomto ohledu se potřebujeme zbavit nejasnostní.


ÚdajPrůměrné hodnocení
Uvítal bych nové ostrovní úkoly.
result_7.png

(4.27 / 5.00)

Ujišťujeme vás, že brzy budeme zveřejňovat v pravidelných intervalech spousty nových Ostrovních úkolů.
Nicméně musíme také začít přemýšlet na nových typech odměn a výzev. Už nějaké nápady máme (jako např. výzvu, kde budete muset xkrát úspěšně napadnout ostatní hráče), ale vítáme také vaše vlastní nápady.
[/SPOIL]

Grepolis tým
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser9897

Guest
Co se týče příběhů,tak jsou všechny moc pěkně znázorněné,já osobně si je rád čtu,a nevadí mi,že jsem měl ten samý úkol včera.
Ty epické úkoly s mystickými jednotkami,rozhodně zajímavý nápad,ale bojím se,že i v budoucnu nebude moc hráčů stavět mytické potvory,minimálně hráči na menší úrovni,proto bych je dal od nějakého bodového rozhraní,například od 5.000 bodů,netuším,jaké chystáte odměny pro epické úkoly,ale mě napadlo odměňovat vylepšeným útokem a obranou která přidává 30%,nebo to snížit na 20% .. to je na vás.

Vylepšená přízeň je velmi pěkná odměna. Zvlášť proto,že se aktivuje v každém městě.Co takhle,kdyby se i vylepšená produkce surovin aktivovala v každém městě najednou,ale určitě bych to stáhl z 6 hodin na 2-3 hodiny.Myslím si,že by to všechny hráčské vrstvy brali všemi deseti.
 

DeletedUser9897

Guest
Ještě jeden dodatek,někde sem viděl odměny např. že po dobu 8 hodin bude město produkovat každou hodinu 0.5 birémy/OL .. tuším že to bylo v sekci "Průvodce herními úkoly".Plánují se podobné odměny i do ostrovních úkolů?
 

Thasoss

Grepolis tým
K těmto informacím nemáme přístup jakou pouhopouzí členové CZ Týmu. Pokud se nám něco takového dostane „pod oči“, tak vás o tom informujeme :)
 

DeletedUser9897

Guest
Zdravím,už jsem našel v odměnách všechny bonusy typu: během x hodin budeš dostávat y šermířů/lukostřelců/hoplitů/jezdců/válečných vozů.Akorát sem ještě nikdy nedostal odměnu s práčaty. Moje otázka zní: Existuje taková odměna?
 

DeletedUser

Guest
Já se chci zeptat několikrát jsem viděl že hráč měl v útoku vylepšení že bude dostávát 2x více bitevních bodů kde to získal ?
 

DeletedUser9897

Guest
já mam dokonce takový archivní kousky jako vylepšená obrana a útok +30%
 

DeletedUser9897

Guest
Ahá .. To jsem ještě nezkoušel,je to taková sázko do loterie,ale na duchy co tam něco mají je to určitě dobré. ;)
 

Thasoss

Grepolis tým
No, když jedeš útočit, nebo naopak na tebe těžce útočí a máš velkou obranu, je Prozíravost super ;) např. z 10 tisíc bitevních bodů je rázem 20 tisíc :D
 

DeletedUser9897

Guest
Tak do obrany je to určitě paráda, ale toho útoku, když nejedeš na jistotu. jak říkám, buď a nebo.
 

DeletedUser9364

Guest
Hmmm, já díky prozíravosti v útoku dostal útočníka dne. Asi 40 k bodů:)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser9897

Guest
hm .. tak to je slušný,na jakým světě se ti to povedlo?a kde hraješ?teda kromě Xí(tam sem si tě už našel chalupáři jeden ! :) )
 

Thasoss

Grepolis tým
Polikoku, útočník dne je za nejvíc poražených jednotek, tudíž číslo bodů s tím nemá co dělat :) Když bys srazil např. 1000 birém a někdo 8000 pozemky (luky, meče, hopliti), což se obyvatelově rovná birkám, tak by tu placku získal druhý hráč :)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru