• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze Diskuze ke světu Sinop

No abych to shrnul a už se nebudu k danému tématu vyjadřovat, protože je to zbytečné.

Endre, předvedli jste skvělou hru. Muselo dát hodně práce poskládat, udržet a hlavně vést efektivně partu lidí. Výhru máš zaslouženě, to jsem ti vlastně ani nikdy nepopřel. Jen mě mrzelo, jak ses s ostatními zachoval, ale já se zase na druhou stranu zachoval hnusně předešlý svět k tvým přátelům. Takže jsme si kvit. Není třeba se víc trashtalkovat.

Chtěl bych poděkovat všem, proti kterým jsem měl možnost si zahrát. Na frontě to byli konkrétně jerryman1, Visla, Endrewko, leadr100, Zombicz, Th0rstt a langošár159. Hodně jste mi zatápěli a výhru máte oprávněně. Byla to jedna z nejtěžších front v mé celé kariéře, ale být kvůli vám přikurtovanej ke hře 16-18 hodin denně prostě dlouhodobě vydržet nejde. Proto jsem se z dovči ani nevrátil.

Nevím, co předvedl Devastator v tu část hry, kdy jsem u ní nebyl, takže nemůžu objektivně soudit. Ale tipuju, že to nebylo nic světoborného.
dodělaval jsem dp,takže jsem šel na sever a co tam bylo to jsem sežral ... zbyly 2 hrači,kteří nedali dovo ostatní po par utocích a ztratach mest nahodili dovo


nudny svet ... vetšina nepřátel sedala pouze v noci a přes den jen hlidali pipak (na vyjimky)
 
Vlákno má název "Diskuze světa Abdéra" jen tak pro upozornění.

Btw Devaste - tvoje umění dostávat se na frontu hlavně nezkoušej na vzpouře. Pro tvojí ali to je pak dosti náročné.
 
však říkam ,když na to nemaš,tak tam nelez :D ja takoveto akce na sebe mam svet co svet :D to ,že si jednou zkusíš hrat stejne a pak ztratiš při první akci 4 mesta a zapneš dovo a nevratíš se co to jako je ....

kdyby takto hral kady frontař,tak to nemusí nikdo ani hrat ....
ja nechapu logiku toho ... pobrat mesta jen jako pobrat a pak je předat nepříteli ,když na to nemaš prostor to branit ....k ničemu ....když to chceš hrat na jednoho hrače ,tak ten hrač na to musí mít čas ...ztratit jedno dve mesta pak přebrat nove a ty udržet to je cajk tak to ma byt,ale vše co nabereš zas postupne ztratit to je špatny přistup a pro ali neskutečne omezující
OKLEPAT SE A VALČIT DAL ... ZUŽITKOVAT TY BODY ZISKANE

to,že ti začali polaci nadavat a nakonec si musel žadonit u hraču na fronte,aby ti předavali mesta,kde pak měli rudasky .,.... nedivím se,že si šel radeji na dovo ,než nest tu tihu,že si jim pokazil ostrovy a nastehoval tam tučnackou elitu :D

časovaní odlišuje dobre od prumernych hraču ,,,, vratkovat jen z mesta a nemít založní řešení krizovych momentu to je to co asi nechapeš a proto si to nezvladl
JACK časuje fakt krasne :) takovych hraču je vícero a pokud tě toto udivuje,tak to asi byl první svet,kdy na tebe jelo fakt asi hafo utoku :D
mne toto nevzrušuje jak mi nekdo da 2 s mezeru ma to tam a ví,že nesedne ...toto je normalní a nemělo by to nikoho už překvapovat

na mne se jezdí spamy se stovkami utoku v jeden čas ... pak je umění vratkovat tak,aby si odladil kolky


s utoky ti musí jet i podpory hned po čase dopadu první varky kolek případne hned letky po startu ... jen lidi co se v tom nepohybují denne,tak nezvladají pak tu radost toho stesu a zmatkují a ztracejí drahocene sekundy knouraním na forku,wa atd ... lidi v okolí musí byt vycepovaní a musí jim stačit jen čas s par slovy co chceš a o ostatní se musí postarat :)
Dobrý ,nebudu rejpat ale tohle prostě vůbec nesedí :D.
Jenom mi prosimtě řekni kdo a jaká aliance na tebe, na cz jede spam se stovkami útoky a navíc každý svět :D.. hraju na cz nějakých 8 let a spam sem tu v životě neviděl v podstatě je zázrak když na tebe jede hromadně více hráčů ,cz servery byli vždy pod průměrem ...

Trošku přirovnání z reálu, kdo trošku sleduje fotbal a reprezentace ,tak český grepolis bych na světové úrovni ,přirovnal k Maltě nebo San Marinu ...:D.

Sice se trošku poslední roky ta úroveň zvedla, nebo odpadlo to nejhorší co tu bylo a ostal průměr a to lepší ,taky je to jen hra ve který jsou omezené možnosti ,které prostě už zvládne kopírovat i průměrný nebo podprůměrný hráč ,takže se ta úroveň sama a nevyhnutelně zvedla ,to je prostě vývoj akorát cz tam došlo o pár let pozděj a taky to néni kolektivní ,stále je tu větší počet hráčů co to hrají jen for fun:D...
.
To o čem ty tu píšeš já osobně hrál v roce 2016 +- a pouze mimo české servery, když sem se vrátil hrát na cz ,tak tady to pro mě byl grepolis v době pravěké :D...

Vždy tady panoval spíše takový přátelský přístup ,kamarád -kamaráda atd ...
Když si tu chtěl nějakou akci musel sis o ní říct ,napadat slovně hráče ,urážet je popichovat atd ..jinak se nikdo k ničemu neměl :D:D..


Tak mi kuwa řekni kdo a hlavně jak se dosáhl toho ,že tě tady na českém serveru někdo spamoval a měl si takové peklo ,já se tady o to snažil roky a nikdy nic ,což sem nakonec vzdal a přizpůsobil se českému hraní a sem přátelský a moje herní kvalita jednoznačně padá směrem dolů

Navíc si tě pamatuji ze světa rizina ,kde si pouze přebírál města od spoluhráčů nebo od hráčů co hráli proti nám a prohrávala,například od Retarded Sheeps...Ty města si přebral pak si o ně přišel ...
Měl si trpa od 8 alianci na ostrovech ,které pro tebe nebyli ani z půlky červené :D....Tak si byl zadojenej a teď tu píšeš něco ,co prostě nemůže bejt pravda :D....
Však naše aliance nikdy nehrála stylem spamování + kolonizačky .. A přesto si byl ZRESETOVÁN
Ano dal si reset po tom co si využil spoluhráče :D...A teď tu někoho budeš poučovat a učit hrát ?Někoho kdo je daleko lepším hráčem než si kdy byl ty ...


Proč máš stále potřebu psát sám o sobě?Navíc takto veřejně ,musím napsat tvým spoluhráčům , ať tě alespoň občas pochválí a řeknou ti že si hodně dobrý a prostě legenda ,ať se nemusíš chválit neustále sám ,věřím že to pomůže a zmizneš pryč nebo alespoň nebudeš psát takové hov ...jaké tu píšeš dnes .:D:D:D.

A klidně tě resetnem znovu ,domluvíme se dopředu, první chrámy na cz "příští rok"-dobývání .Ty + tvůj team vs my ...:D
A nebo ty vs ArcimagQ 1v1 na okraji mapy ..:D..
 
Dobrý ,nebudu rejpat ale tohle prostě vůbec nesedí :D.
Jenom mi prosimtě řekni kdo a jaká aliance na tebe, na cz jede spam se stovkami útoky a navíc každý svět :D.. hraju na cz nějakých 8 let a spam sem tu v životě neviděl v podstatě je zázrak když na tebe jede hromadně více hráčů ,cz servery byli vždy pod průměrem ...

Trošku přirovnání z reálu, kdo trošku sleduje fotbal a reprezentace ,tak český grepolis bych na světové úrovni ,přirovnal k Maltě nebo San Marinu ...:D.

Sice se trošku poslední roky ta úroveň zvedla, nebo odpadlo to nejhorší co tu bylo a ostal průměr a to lepší ,taky je to jen hra ve který jsou omezené možnosti ,které prostě už zvládne kopírovat i průměrný nebo podprůměrný hráč ,takže se ta úroveň sama a nevyhnutelně zvedla ,to je prostě vývoj akorát cz tam došlo o pár let pozděj a taky to néni kolektivní ,stále je tu větší počet hráčů co to hrají jen for fun:D...
.
To o čem ty tu píšeš já osobně hrál v roce 2016 +- a pouze mimo české servery, když sem se vrátil hrát na cz ,tak tady to pro mě byl grepolis v době pravěké :D...

Vždy tady panoval spíše takový přátelský přístup ,kamarád -kamaráda atd ...
Když si tu chtěl nějakou akci musel sis o ní říct ,napadat slovně hráče ,urážet je popichovat atd ..jinak se nikdo k ničemu neměl :D:D..


Tak mi kuwa řekni kdo a hlavně jak se dosáhl toho ,že tě tady na českém serveru někdo spamoval a měl si takové peklo ,já se tady o to snažil roky a nikdy nic ,což sem nakonec vzdal a přizpůsobil se českému hraní a sem přátelský a moje herní kvalita jednoznačně padá směrem dolů

Navíc si tě pamatuji ze světa rizina ,kde si pouze přebírál města od spoluhráčů nebo od hráčů co hráli proti nám a prohrávala,například od Retarded Sheeps...Ty města si přebral pak si o ně přišel ...
Měl si trpa od 8 alianci na ostrovech ,které pro tebe nebyli ani z půlky červené :D....Tak si byl zadojenej a teď tu píšeš něco ,co prostě nemůže bejt pravda :D....
Však naše aliance nikdy nehrála stylem spamování + kolonizačky .. A přesto si byl ZRESETOVÁN
Ano dal si reset po tom co si využil spoluhráče :D...A teď tu někoho budeš poučovat a učit hrát ?Někoho kdo je daleko lepším hráčem než si kdy byl ty ...


Proč máš stále potřebu psát sám o sobě?Navíc takto veřejně ,musím napsat tvým spoluhráčům , ať tě alespoň občas pochválí a řeknou ti že si hodně dobrý a prostě legenda ,ať se nemusíš chválit neustále sám ,věřím že to pomůže a zmizneš pryč nebo alespoň nebudeš psát takové hov ...jaké tu píšeš dnes .:D:D:D.

A klidně tě resetnem znovu ,domluvíme se dopředu, první chrámy na cz "příští rok"-dobývání .Ty + tvůj team vs my ...:D
A nebo ty vs ArcimagQ 1v1 na okraji mapy ..:D..
nevíš,protože si rok a pul nehral jak si to psal :D nechapu tě jak mužeš kvakat,když si hral se mnou gyth a tam si utekl a pak dlouhe roky nic ...za tu dobu se stalo taky dost ...pak si došel na rizi,kde jsem to ukončil kvuli ex ex přitelkyni :D (pod tlakem jsem tam nebyl) tve občasne utoky testovací na 4 mista naraz,když si došel z prace,nebo ses nudil opravdu jako tlak nepovažuji a jediny kdo si tam hral pořadne byl qwert,ktery tuším s čendou rozebírali ovečky.... ano hral jsem tam s trpem :) to je pravda... dotahl jsem si tam par hraču na jih ,protože ovečky by kompletne celou oblast ztratili a tak vam dali asi 200 mest bez boje (nebyli schopni si ani pohlidat vypadek dovo na to,aby předali mesta,až tak špatne to s nima bylo,takže pro vas jen potrava)
šli jsme tam,aby se tam neco delo však brat opuštenky dokaže i koudet :D (možna,když mu to nekdo vyčistí) :DDD

NEHRAL SI : katane,kyheru,bylis,gonnos atd :) tve poznamky o fotbalu jsou krasne,ale spíš to je tak,že jsi jak človek v base a ted posuzuješ něco co si nevidel,nezažil a snažíš se jen plácat do větru


to co si předvedl ted s vrabčaky to je to co u tebe znamena hrat na urovni ? :DDDDD twl však si tam nahnal par hraču pípali jste v noci a uplně k prdu ali s nulovým řádem :DDDD


kdybych na to měl čas nebyl by problem jit hrat frontu a opět šikanovat tlučpusy ,ale v tento moment bych byl nezodpovedny a nechci hrat tak, jak jsem hral sinop...priority jsou jinde :)
 
Na bylis ani gonnos na tebe vážně stovky útoků nejely. To byly vzpoury a jediné co jsi tam udělal bylo, že sis nechal zapálit desítky měst a pak řval o podpory. Ty další dva světy nevím.

Vím to - hrál jsi v mé ali bobane
 
A da se na vzpoure nervat o podpory? Nebo co znamena rvat a co znamena pozadat? :D
Tohle je chyba psane komunikace bohuzel, ze nektere veci vyzni jinak nez byli puvodne myslene.
Kazdopadne z meho pohledu predvedl Pepa na obou svetech za lamy skvele vykony hlavne co se tyce drzeni fronty. Ziskavani uzemi byla celoaliancni spoluprace na dost vysoke urovni, ale samotne drzeni nejtezsich oblasti myslim Pepa zvladl extremne dobre a malo lidi by to zvladlo stejne dobre :)
 
Zase abych Devastovi nekřivdil, tak je pravda, že se o ty své vzpoury dokázal postarat. Času do toho dal dost.

Problém je, že ty vzpoury byly většinou vytvořené "zdarma" a když má pak aliance více vzpour a 80% je opakovaně ten stejný hráč, který odmítá udělat cokoliv pro to, aby to tak nebylo, tak tam je ten zásadní problém.

S těmi nejtěžšími oblastmi se minimálně na Gonnosu nedá vůbec souhlasit.

Jen jsem zde chtěl říct, že ani Bylis ani Gonnos nebyly nějaké zářné výkony jendotliveho hráče, ale práce celé aliance a je zde potřeba to uvést na pravou míru
 
No tak ono ten rozdil mezi tim co jsou levne vyvolane vzpoury a co je zas prilisne drzeni aliancniho trpa je velmi uzky.
Za me to bylo zvladnute vzhledem k pozici kterou mel velice slusne
Ale je to asi dost zaujaty nazor, ja jsem jeho kamarat, ty zas moc ne... Ale to ze mu horelo dost mest bylo za a) tim ze na nej byli casto cilene akce a za b) ze mel 80% mest na fronte.
 
Naposledy upraveno:
Je pravda, že jak můj, tak i tvůj pohled bude zaujatý. Takže vlastně naše debatování tu je obecně takové neplodné.

Avšak k tomu a) + b)

Ona to často fronta nebyla, ale pouze honění za bb, které pro alianci nemělo žádný reálný přínos a pouze jí zatěžovalo.
A k akcím - když jdu ven bez pláštěnky, tak se nemohu divit, že zmoknu, když začne pršet. Alias -> když se cpu k nepřátelům bez jištění, tak je jasné, že mě propálí.

Však to šlo vidět i na Pandosii.
 
No ono honeni za bb neni spatna vec, proste ziskat levne mesto pak ho drzet dokud je to prinosne a pak klidne pustit - proc ne podle me to je legit strategie...
Ale nevim, ja nejsem vzpourar, ale uz jsem pred casem vyjadril nazor ze bych si nekdy rad vzpouru zkusil :D pak mozna budu mit fundovanejsi nazory
 

Thasoss

Grepolis tým
No tak ono ten rozdil mezi tim co jsou levne vyvolane vzpoury a co je zas prilisne drzeni aliancniho trpa je velmi uzky.
Správné rozestavění pozice měst je první krok. Hráče, kteří se u nepřítele roztahovali pro svou vlastní zábavu ve stylu "tady je budu prudit... a tady je taky budu prudit... uvidíte, jak jim to tam ukážu", aniž by brali ohledy na limitované kapacity defenzivy aliance, jsme v mé alianci nechávali bez podpor. Ztratit město u nepřítele znamená přijít jen o postavení k útoku, což je mnohdy výhodnější než ztratit armádu, která stojí suroviny a čas. U toho je také důležité si uvědomit, že čím více se hráč orientuje na defenzivu (tím pádem čím více obranných jednotek poměrově má, tím méně času hře zpravidla dává). A pak jeden takový zběsilý útočník, který nemá promyšlené vlastní krytí, dokáže vyřadit několik svých spoluhráčů na dva až tři týdny.

Sice se dá argumentovat, že "tak ty útoky nepřítel pošle jinam", ale vždy je snadnější bránit své zázemí než předsunuté pozice. Na systému vzpoury je důležité si uvnitř aliance říct, kolik ostrovů si můžete dovolit mít "rozpracovaných", a otevírat další ostrov bez předchozí diskuze je při nejmenším sobecké a netýmové.
 
Jiste, s tim souhlasim, ja osobne tento styl "srat se na kazdy ostrov nepratele" nemam rad a jdu osobne vic postupne, protoze to jde pak mnohem lepe "reaktivne" branit (hrnout deff zblizka tam, kam vyjedou). Ale respektuju kdyz nekdo ma rad tenhle Hurá pristup a Pepa je v nem proste jako doma. Ja bych to asi nedal.
Na vzpoure se tohle brani daleko hur nez na dobyvku, kde mohou byt mesta otevrena a hrat na vratky, na vzpoure proste musi byt vsude deff no. Ale je to o tom co dana aliance unese...
@Devastator1 je typ cloveka pro ktereho NE neni akceptovatelna odpoved, proto podle me nesedi do koncepce Lama teamu. Potrebuje aby se hralo jen na nej a jsou lidi, kteri na nej hraji radi. Ale tak to on ostatne vi :) a jiny asi nikdy nebude :D
 
Zase abych Devastovi nekřivdil, tak je pravda, že se o ty své vzpoury dokázal postarat. Času do toho dal dost.

Problém je, že ty vzpoury byly většinou vytvořené "zdarma" a když má pak aliance více vzpour a 80% je opakovaně ten stejný hráč, který odmítá udělat cokoliv pro to, aby to tak nebylo, tak tam je ten zásadní problém.

S těmi nejtěžšími oblastmi se minimálně na Gonnosu nedá vůbec souhlasit.

Jen jsem zde chtěl říct, že ani Bylis ani Gonnos nebyly nějaké zářné výkony jendotliveho hráče, ale práce celé aliance a je zde potřeba to uvést na pravou míru
slovo zdarma u mne značí tvou neznalost toho jak to tam vypadalo :DDD

udam příklad :D ... začne akce v 5:30 (konec nočaku v 6h) ...nastava pípaní hraču nepřatel při rpozjíždene akci .... do toho chodí zpravy od hraču vedle sebe po cele fronte na ktere se jede akce taky s časy a bb kody kam jedou utoky a pokud to jde ,tak i s infem co kde je

ja podle toho přesunuji armu z mista a do mista b .... vše se zaklada na infu co dojde,protože mam staty všech mest nepřítele ve svem okolí a dle času dokažu odvodit kam jdou katy,kam jddou lode atd...tedy přesouvam jednotky dle potřeby
po udržení mesta b posílam podpory z okolí do dalších mest dle situace ... (jinemu hrači případne sobe)
vždy zastavam nazor,že je lepší ubranit mesta ostatních a až pak braním sve mesta,protože málo kdo si pak dovolí vyjet na moje mesta s tím,že ví jak moc ho to bude bolet :)
mel jsem naučene takto hrače u nas ,u (a u ali,ktere s nama nic nemají,ale jsou okolo)
tím se rreguluji kompletní frontu okolo sebe


denne třeba otočím 10x tu stejnou armu z mest na fronte a vše se zaklada na tom,že lide hned píší a ja mužu reagovat

při první akci na mne jsem mel 10 k deffky
o tyden pozdeji 30 k a pak 50 a naposledy už se to pohybovalo okolo 100k ...takže podcenovaní nepřítele opravdu není na míste

dovolím si říct,že jsem mel snad nejvíce army deff a kdokoliv mi kdy napsal o pomoc,tak ji dostal


levne zapaly mest ..ty hledej jinde...u mne vyvolat mesto typka třeba stalo 5 mest offfky,protoe jsem mu tam vždy nahrnul vše z okolí co bylo doma a do toho nahazel nekolik divu atd...třeba utok co jel 40 min s plnyma katama dostal 3x hnev a katy nedojely ...takto třeba 50x za den ...lidid co mi davají přízen moc dobře vedí :D


takže tak o levne vyvolaní u me osoby

ONO ja nikdy nedavam hlašení o vyvolaní,protože proč bych to delal,kdež mam v takovy den třeba 600 hlašení u
 

Thasoss

Grepolis tým
@Endrewko Hrál jsem s řadou takových hráčů a vždy to bylo o tom, že ne že by dotyční uměli tenhle hurá styl (na tom není co umět), ale že ho jeho spoluhráči uměli podržet. Vyvolat u nepřítele např. 150 vzpour všude možně a pak sednout do roje červených teček "protože je tam volno a protože bude zábava" nepovažuji za nic strategicky geniálního. Ovšem, 1-2 města na celou alianci hluboko na předsunutých pozicích mohou být k prospěchu (zejména na světech s divy), ale jinak platí: Proč mám mít starost s městem já, když ji může mít nepřítel?
 
No ja si myslim ze je na tom co umet. Ono neni umeni sebrat mesta ale udrzet je a brat dalsi a postupne z tech tecek delat pulky ostrovu a pak cele ostrovy. Tohle si myslim ze @Devastator1 umi moc dobre - zorganizovat si Trpo, vyznat se v spamu utoku, jezdit pro prizen a davat kouzla na ty spravne rozkazy, casovat/vratkovat na kolky. Tohle neumi jen tak nekdo a v tom casovem pressu je to opravdu umeni. Samozrejme stale je tu ten aspekt zda to je prilisne zatezovani aliancniho deffu nebo je to stale k prospechu veci ale to uz zalezi od situace. Ale za me to co se delo na Gonnosu bylo stale OK.

Add: Pak je tu jeste jeden aspekt a to sice zda timto solo stylem neznechucujes hru ostatnim, kteri by si treba taky radi zahrali na fronte. To je podle me daleko vetsi problem ktery casto vznika :( Ja osobne vzdy rad nabizim mesta na fronte vic hracum, protoze hrat na zakladne nebavi vetsinu lidi.
 
Devaste na tebe nemám teď energii reagovat, jelikož vyznat se ve tvých příspěvcích je tak na hodinu.

Endre -> Myslím, že já dokážu lépe posoudit, zda to OK bylo či ne. A i co říkala drtivá většina ostatních hráčů -> OK to nebylo. Málokoho takto bavilo hrát.

S tvým add souhlasím. Mít v ali jednoho "mača" a zbytek jen přidržtažky... no. Né každý na to má asi mindset.
 
Nahoru