• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze ke světu Taras

Taky si trochu myslím, že by měly být odměny podle délky světa... například za každý den nad 100 dní věku +1% celkového zisku artu (zaokrouhleno).

Jo, ale utahaný věky byly 10 let, rád bych si zahrál divy v normálním tempu, např na 90 dní...

Co se týče ambrozií, naopak bych řekl, že jsou v pohodě. Ten bonus by asi mohl být větší, ale disajn toho artu je fakt pěknej. Mimo to, měly by ty bonusy být jenom symbolický... Dle mě je nejzbytečnější třeba palládium, to je totální odpad, protože dle mě na rychlosti zakládání města téměř nezáleží :D (pokud je to třeba méně než 30 hodin, chápeme, ale nějakejch těch pár minut je dle mě úplně k ničemu)
 
Je to sice hodinová produkce, ale
a) bonusová (to je cca 20% základní produkce a i to jen jedné suroviny ze 3) produkce
b) je to jen na malých ostrovech bez vesnic
Takže i když to dotáhneme do extrému, na max lvlu je to 180% a to by bylo v tomhle případě ne +91, ale +538... ne, opravdu si nemyslím že na rychlosti 4 při maxnutých dolech na ostrově bez vesnic je +540 dřeva za hodinu něco, co je totálně OP. Opět pro kontext, na té samé rychlosti světa máš z vesnic lvl 6 a loajalitou vesničanů +228 od KAŽDÉ (tj. celkově 684) suroviny a to každých 10 minut. 540 dřeva/hod je tedy 90 dřeva za 10min, tedy i s maxnutým artefaktem je to ani ne polovina jednoho kliknutí vesnice.
Navíc tolik měst na skalách se nezakládá, zvlášť když už teď lze zakládat na velké ostrovy od začátku.
Určitě to není OP v porovnání s třeba 36% kapacitou skladů (přes 40k sklady), 36% slevou na trénink hrdinů nebo s kapacitou přízně 590. Ani zdaleka.

A nemyslím si ani, že by to bylo OP, kdyby se buď podmínka a) nebo podmínka b) odstranili.
jo asi mas pravdu
 

Thasoss

Grepolis tým
A tohle mě trochu mrzí, že člověk který to tady bude fakt tryhardit a dá to toho ten rok i něco času, nakonec dostane takovou blbost... přitom by to mělo být naopak, tyhle "joke of an artifact" by měli dostávat rychlé světy které trvaj 90 dní a za pomalé a dlouhé světy by práve měli být nejsilnější odměny - aby to byla skutečná odměna pro věrné hráče.
Díky za připomínku. Určitě dává smysl, co říkáš, a budeme na to brát také zřetel. Přesto pár bodů k tomuto: Dlouhodobě sledujeme, že artefakt není pro hráče podstatný, tudíž předpokládáme, že ho nepovažují za výraznou motivaci. Dál očekáváme, že Taras bude hrát spousta hráčů "bokem" - ať už z důvodu, že nyní mají rozehraný jiný svět, anebo proto, že se zkrátka blíží léto.

Snažili jsme se zvolit takové nastavení, které dá prostor dlouhodobému a vytrvalému budování strategických pozic a zároveň nebude hráče něčím šikanovat. Svět se brzy spustí, takže pak nám můžete dávat průběžně vědět, jak se vám takový svět líbí a jestli si je přejete častěji. Každý hlas se počítá (a nyní mluvím přímo na tiché čtenáře).
 
Taky si trochu myslím, že by měly být odměny podle délky světa... například za každý den nad 100 dní věku +1% celkového zisku artu (zaokrouhleno).

Jo, ale utahaný věky byly 10 let, rád bych si zahrál divy v normálním tempu, např na 90 dní...

Co se týče ambrozií, naopak bych řekl, že jsou v pohodě. Ten bonus by asi mohl být větší, ale disajn toho artu je fakt pěknej. Mimo to, měly by ty bonusy být jenom symbolický... Dle mě je nejzbytečnější třeba palládium, to je totální odpad, protože dle mě na rychlosti zakládání města téměř nezáleží :D (pokud je to třeba méně než 30 hodin, chápeme, ale nějakejch těch pár minut je dle mě úplně k ničemu)
Prosím tohle je strašné co za mindset
se tady vytvořil. 90 dní není normální tempo to je tempo kde se prostě rushuje všechno aby bylo co nejrychlejší a úplně to kazí hru. Normální je svět na 3/4 roku podle mě kde se opravdu prosadí ti vytrvalci a ti co to hrají strategicky... Ale chápu doba je uspěchaná a nikomu se nechce na nic čekat... Ale zkuste se nad tím zamyslet. Podle mě staré světy měly to kouzlo a nové ho vůbec nemají...
 
Zajímalo by mě fakt zda vás baví tyhle rychlé světy typu Mochlos, Sinop...
Podle mě extrémně moc hráčů se tam trápí a mě osobně to třeba vůbec nebaví
Vzpomínám si na Rhethymnos který trval přes rok a to bylo geniální
 
Diskuze ke svetu Taras ..... Dobre rano :)
(Jsem zvedavy kdo jako prvni napise " uz to je?" ,, vecne diskuzni tema :))
 
Musím říct, že jsem si původně špatně přečetl efekt ambrosie, tak jak je aktuálně navržená je opravdu dost slabá a určitě není pravda, že hráčům nezáleží o jaký artefakt hrají. Nicméně nastavení světa je super, já osobně preferuju delší světy. Svět bez morálky je fantazie, tato mechanika je nevyvážená a dlouhodobě zneužívána a naprosto neslouží svému původnímu účelu. Nicméně bych preferoval větší počet lidí v alianci vzhledem k rychlosti světa mi 45 přijde málo
 
Andeli, super hlaseni, naposledy jsem neco podobneho slysel z jara v Praze na Matejsky :),, napsal jsi to skvele!
 
Za 6 dní máš 2500 bodové město, chápu že pro tebe vypadá každý jako zlatkář , ty by sis neměl řešit zlatky, ale spíše se učit hrát...


Jinak dnes máme většina takový ten den, těžko ho nazvat , dovolil sem si pro to přidat trošku upravený citát...

Plameny a činy! Kopí se štípe, štít jiskry křeše, den mečů, den rudý, nežli slunce zajde .
 
Za 6 dní máš 2500 bodové město, chápu že pro tebe vypadá každý jako zlatkář , ty by sis neměl řešit zlatky, ale spíše se učit hrát...


Jinak dnes máme většina takový ten den, těžko ho nazvat , dovolil sem si pro to přidat trošku upravený citát...

Plameny a činy! Kopí se štípe, štít jiskry křeše, den mečů, den rudý, nežli slunce zajde .
Týjo, nedávno ti nestačil ani XXL box na slzy a najednou to je v pořádku :) Je fajn že už máš penízky na to si koupit taky zlatky, aspoň na forku nebudeš brečet jako malé dítě že zlatkaři ničí hru :p
 
Týjo, nedávno ti nestačil ani XXL box na slzy a najednou to je v pořádku :) Je fajn že už máš penízky na to si koupit taky zlatky, aspoň na forku nebudeš brečet jako malé dítě že zlatkaři ničí hru :p
Na mém pohledu na hru se nic nemění :) Ale bavit se o tom se zakomlexovaným kidem určitě nebudu....
Je to jen o hodnotě a co kdo preferuje, pro tebe ten kdo nezlatí nemá peníze, svědčí to o tobě celkově, mě přijdeš jak troll :)
Já sem jen hráč kamaráde nic víc, což má i jiný význam než u všech.. :)
 
Rok člověk nehraje a vy ten grepolis úplně [vulgarismus]. Tenhle trend ukončíme a sbavíme vás zlatkářu, aby hra byla v normě a hratelná i pro slabší hráče /aliance, když tu už více méně nikdo ani pořádně nehraje a na serverech je stále méně a méně lidí.

Pokuď se někdo chcete přidat napište mi SZ a domluvíme se dále.

Trošku tím budeme i apelovat na innogames /český support, aby se začalo řešit nastavení světu a hra byla hratelná pro široké spektrum hráčů a ne jen pro ty co si budou zlatit aby si mohli honit ego na slabších hráčích... Tohle mě vadí už extrémně dlouho a teď po roční pauze ,kdy se vracím do hry je to nejhorší zážitek z grepolis jaký si pamatuji, banda slovenských zlatiču, skupujicí surky z tržišť aby měli návrh, proti slabé alianci více méně hráčů co hrají for fun a věřím že tahle skupinka už odradila od hraní xxxx hráčů ...
Takže buď innogames začne spoustět servery s nějakým rozumným nastavením, které bude dáno dopředu , například určené pro zlatiče a nezlatiče a nebo ať vymyslí něco jiného aby si běžný a průměrný hráč mohl jít rozumně zahrát , do té doby budeme chodit na servery, ničit vaše zlátkaře a uděláme jim ze hry noční můru , normální hráč se obávat nemusí

Opakuji můžete se k nám přidat budeme fungovat na více serverech, především těch budoucích, čím větší základnu uděláme tím větší bude mít tato akce potenciál.. Nevyžaduje to aktivní hraní, přidat se můžete i vy co aktuálně nehrajete, nebo vy kterým byla hra znechucená atd...Uvítám lidi ze starších světu, pojďte na to, já třeba tady udělat pořádek, sdílejte mě a pošlete to dal...


Tato akce začíná na světě Sinop!

Andílek zdraví
Ta komunita tady je fakt komedie :D
 
Za 6 dní máš 2500 bodové město, chápu že pro tebe vypadá každý jako zlatkář , ty by sis neměl řešit zlatky, ale spíše se učit hrát...


Jinak dnes máme většina takový ten den, těžko ho nazvat , dovolil sem si pro to přidat trošku upravený citát...

Plameny a činy! Kopí se štípe, štít jiskry křeše, den mečů, den rudý, nežli slunce zajde .
pro mě vypadá každý jako zlatkář? ale prosím tě nevím kdo tu nedávno každemu říkal, že zlatí.
 
Nahoru