• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

[Diskuze] - Nováčci a jejich boj o přežití

DeletedUser7082

Guest
Milí hráči,

jak se Vám líbí tahle změna, která by měla přilákat/udržet nováčky ? Myslíte si, že to změní začátky hry v době ochran ?

Budeme rádi za každý názor k článku.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Thasoss

Grepolis tým
Pochybuji, že by hráč s malým založeným městem někde na ostrově bez vesnic (kde se obvykle zakládá, protože jinde to ani nejde) u hry dlouhodobě vydržel. Potácet se s městem, se kterým se toho nic moc nedá dělat (naklikávat ledatak budovy z toho, co se vytěží), když měl předtím relativně velké město, se kterým mohl vybírat vesnice, útočit... něco. Podle mě by stál za úvahu jiný způsob ochrany.
 

DeletedUser7082

Guest
Tím pádem je tu řešení přidat např. o polovinu méně zemědělek, ale přidat je na ostrovy aktuálně bez zemědělek. Tím by se tenhle problém vyřešil ..
smiley_emoticons_confusednew.gif
 

DeletedUser5504

Guest
Mně to přijde pěkně stupidní. Každý, kdo hru hrajeme, jsme nějak začínali a nikdo se s námi nepáral a naučili jsme se to taky. Je vidět, že to začíná být čím dál tím víc komerční, to už je vidět i na frekvenci spouštění světů, kdy tu máme nový svět pomalu každý měsíc. + si myslím, že založení města v začátku, je spíše přítěží než užitkem. Začínající hráč si založí městečko a po skončení ochrany ho dobyje soused a on může v podstatě začít znova, protože body, které má založené město, to je hotové za chvilku. Nemyslím, že je to dobrá změna
 

Thasoss

Grepolis tým
Začínající hráč si založí městečko a po skončení ochrany ho dobyje soused a on může v podstatě začít znova, protože body, které má založené město, to je hotové za chvilku. Nemyslím, že je to dobrá změna
Vyjma tohohle se mi zbytek zdá jako blbost. Ono je sice pěkné, že jsme se to museli všichni naučit. Jenže jaká byla tehdy konkurence? A hra taky nebyla sama o sobě tak zaběhnutá. Zkus si teď začínat - bez stálých spoluhráčů, o které se můžeš opřít. Zkus si být v aliancích, kde spolu všichni hrají poprvé a jsou akorát tak masem pro ostatní. Takže já třeba chápu opodstatnění těchto změn, jen, stejně jako ty, nesouhlasím s jejich samotnou koncepcí. Opravdu je lepší začít komplet znovu, než se trápit s malým městem, bez vesnic, bez tábora banditů, bez vojska, bez ekonomické síly, bez tutoriálových úloh, které by byly v dohledné době splnitelné, a především bez 40% bonusu k výstavbě a produkci surovin, který dostávají všichni obsazení hráči, pokud na to vlítnou znovu.
 

DeletedUser5504

Guest
Ale tak je to snad v každé hře, no ne? Ať už hraje kdokoli cokoli, většinou bude lepší ten, co přečkal začátky a vydržel, trénoval, naučil se a pak se stal dobrým. Platí to v grepolisu a stejně tak to platí i třeba ve střílečkách, jiných strategiích, závodních hrách... atd. Kde tam naleznete krom tutoriálu nějakou pomoc začínajícím? S tím snad počítá každý začátečník, že nebude od začátku nejlepší a že bude prohrávat. Pak můžeme rozlišovat lepší a horší hráče. "Zkus si být v aliancích, kde spolu všichni hrají poprvé a jsou akorát tak masem pro ostatní"- tím samozřejmě myslíš masem pro hráče, kteří spolu hrají dlouho a můžou se na sebe spolehnout. No jistě.. a stejně tak je tomu všude. Profesionální herní týmy v jiných hrách, jsou také poskládané z hráčů, co spolu hrají dlouho a většinou lidi, co se znají a vědí co od sebe můžou čekat, jsou lepší. Tak to je všude a bude to všude, kde se hraje "PvP". Buď vydržíš, párkrát selžeš, aby ses nakonec zlepšil nebo odejdeš a vzdáš to. Ale respektuji tvůj názor, že je to blbost. Dle mého to tak ale funguje a fungovat má.
 

Thasoss

Grepolis tým
Málokterá hra je ale tak agresivní a soutěživá jako právě Grepo. Ono hráč ze začátku hru pouze zkouší a pokud ho někdo zruší, logicky skončí. Navíc pokud by z této změny profitovali všichni, nevidím v tom žádný problém. Přesunout výzkum kolonizace na dřívější lvl přeci není nic proti ničemu. Nebo v čem vidíš problém/nevýhodu? Je to imho nesmyslné jenom z toho hlediska, jaký problém tím konkrétně chtějí řešit.
 

DeletedUser5504

Guest
Problém vidím v tom, že se přidá blbost, která jak píšeš není proti ničemu,nikomu neuškodí a mně ta samotná změna nevadí. Vadí mi to, že je to docela k ničemu, takže se docela shodneme bych řekl. Udělejte raději nějaký špičkový tutoriál, který nemusí být přímo na světech, ale mimoherní tutoriál, kde má hráč čas si procvičit různé herní situace, bojové situace, naučí se principy a cíle hry. Nemusí to být tutoriál na 10 minut, ale i třeba na hodinu, kde bude možnost si uložit postup a pokračovat jindy, když není zrovna čas.
 

DeletedUser13427

Guest
Já jsem nováček hraju to tři dny na nově otevřeném serveru hrál jsem podobné hry kde jsem často využíval herní fórum ale i tak budu rád když zde někdo poradí nebo pomůže : ) když bude potřeba
blank.png



 
Nahoru