• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze Diskuze světa Abdéra

Jo tak argumenty ktere jsou vyse souhlasi s mym nazorem takze opakovat je nebudu.
Mne se puze nelibi ten styl co se tady praktikuje - my mame data je to spatne a vy o tom nic nevite... ale vyzkouset to - to ne... neni potreba mame dost "dat" a "vaseho feedbacku". Nevim proc by se to nemohlo jednou testnout, tohle mohla byt idealni prilezitost - leto, divy, rychly svet s pomalym ukoncenim... skoda :(
 
Zrovna jsem chtěl pogratulovat k další úrovni Atheninho rohu, kolik budeš mít až vyhraješ Abdéru? Nějak 38-39k sklady ne? :D (neironicky, myslím si že Tučňáci nemají v téhle chvíli konkurenci na dobývku této rychlosti, tak tam naběhnete ne? :D )
jinak jeste k tomuhle. mily seale...
Myslim ze jsi to jeste nepochopil, a asi nebudes sam, ale my nechodime na svety vyhrat. My si vzdy jdeme zahrat a vitezstvi je jen bonus. Sereme vam na lacne vyhry po ktere si mnozi z vas chodi, viz ty na Sinop jen kvuli artefaktu v zaveru, Draci horda se 2ma aliancema na mrtvem svete a tak dale...
Pokud se neprestanete zbesile honit za vitezstvimi a budete jen huntit artefakty, nikdy nebudete nejlepsi :)
Je to hra, tak si ji uzivejte... kazde vitezstvi by melo mit nejakou uroven. Ponekud neskromne si myslim, ze kazde nase vitezstvi ji melo...
 
Naposledy upraveno:

Thasoss

Grepolis tým
Jo tak argumenty ktere jsou vyse souhlasi s mym nazorem takze opakovat je nebudu.
Mne se puze nelibi ten styl co se tady praktikuje - my mame data je to spatne a vy o tom nic nevite... ale vyzkouset to - to ne... neni potreba mame dost "dat" a "vaseho feedbacku". Nevim proc by se to nemohlo jednou testnout, tohle mohla byt idealni prilezitost - leto, divy, rychly svet s pomalym ukoncenim... skoda :(
Na tom v zásadě není co testovat. Obzvlášť výsledky z jednoho světa jsou těžko vypovídající, protože se do dění vždy promítají i události a osazení jiných světů. Až přijde vhodná příležitost, přijde i takový svět. Neboj se nic. :) Jak jsem dříve psal - takto nastavený limit aliance není vyloučen. Jen se nepočítá s tím, že by to mělo být pravidlo.
 
Na tom v zásadě není co testovat. Obzvlášť výsledky z jednoho světa jsou těžko vypovídající, protože se do dění vždy promítají i události a osazení jiných světů. Až přijde vhodná příležitost, přijde i takový svět. Neboj se nic. :) Jak jsem dříve psal - takto nastavený limit aliance není vyloučen. Jen se nepočítá s tím, že by to mělo být pravidlo.
Ono ja chapu ze ty nastaveni se treba davaji podle toho jak dopadla anketa nebo jak je nastaveny nejaky "koeficient" vzhledem k velikosti komunity. To vsechno beru ale ta anketa je takova divna... to je jak parlamentni volby kdyz date kazdemu obcanovi stejnou vahu jeho hlasu... Je skoda ze neexistuje nejaky funkcni hracsky organ ktery by byl mezi komunitou a supportem/vyvojari. Neco takoveho tu bylo a sice Players' council, ale tam byli volby snad pred 4 lety a od te doby jsem o tom nic neslysel a ti hraci co byli vybrani tak ja nevim ale ja si ani jednoho nevybavuju ze by nekdy hral nejak aktivneji nebo se zapojoval tady nebo kdekoliv. Jak to tedy s timto vlastne dopadlo? Umrelo to driv nez to vubec zacalo neco delat?
 
Draci horda se 2ma aliancema na mrtvem svete a tak dale...
Já když jdu hrát, tak si chci zahrát s dobrými hráči a vyhrát, tak jsem si obepsal pár spoluhráčů z předchozích světů, za to že komunita skomírá a nenašel se proti nám rovnocenný soupeř nemůžu, ale to nic neubírá na tom, že vítězství budeme mít zasloužené. Naše dvojka má 10% bodů co hlavní ali, tak se těžko dá mluvit o dvou plnohodnotných alianích, jen prostě ty co nemají tolik času na hru hned nerozebíráme. Od konce ochrany jsme nevzali nikoho kdo měl více jak 1 město. Bohužel spousta lidí když se dostane pod tlak tak to řeší resetem často po ztrátě jen jednoho města, pak místo aby na hranici přebrali města schopnější hráči a drželi linii, tak se nesmyslně přeskupují aliance, slabí se nechají na pospas a pak se všichni diví, že se jim červenají ostrovy, tak to i ti lepší zabalí.
 
No ja uz rikal ze ono udrzet limitovany pocet lidi je casto tezke, ale my treba kvuli tomu delame seznam lidi uz pred zacatkem a vic jak par lidi nad limit jedne ali nebereme. Hodne lidi chtelo k nam uz pocas ochrany na Sinopu a ikdyz to byli treba byvali clenove nebo hraci ktere znam tak jsem rekl ne. Doslova jsem je nechal souperi... Tady u vas mi to prijde to same jak v Lama Teamu - ten se zepta zda nemuzeme pozvat jeste toho a toho protoze jsou to kamaradi a ti kamaradi zas chteji svoje kamarady a neexistuje hranice kdy se rekne stop. Presne tohle vidim v Horde ted protoze hodne z tech hracu jsou ti co skoncili na Sinopu a dostali se tam pres kamarady. Pak si muzete stezovat ze nemate soupere ale muzete si za to i sami. My hrali uz 4 svety a na kazdem se ten souper nejak vykrystalizoval, ikdyz to tak na zacatku nevypadalo. Cim to asi bude?
 

Thasoss

Grepolis tým
Ono ja chapu ze ty nastaveni se treba davaji podle toho jak dopadla anketa nebo jak je nastaveny nejaky "koeficient" vzhledem k velikosti komunity. To vsechno beru ale ta anketa je takova divna... to je jak parlamentni volby kdyz date kazdemu obcanovi stejnou vahu jeho hlasu... Je skoda ze neexistuje nejaky funkcni hracsky organ ktery by byl mezi komunitou a supportem/vyvojari. Neco takoveho tu bylo a sice Players' council, ale tam byli volby snad pred 4 lety a od te doby jsem o tom nic neslysel a ti hraci co byli vybrani tak ja nevim ale ja si ani jednoho nevybavuju ze by nekdy hral nejak aktivneji nebo se zapojoval tady nebo kdekoliv. Jak to tedy s timto vlastne dopadlo? Umrelo to driv nez to vubec zacalo neco delat?
Byly dva takové projekty - Beta Focus Group a Player Council. Ani jeden ale nesplnil zamýšlený účel, takže se od toho upustilo. Ve většině komunit se to ani nepodařilo nastartovat a v tom zbytku se zjistilo, že to bylo časově neudržitelné, resp. stálo to neuvěřitelnou spoustu času, aniž by to do vývoje hry přineslo adekvátní přidanou hodnotu. Nicméně hráči koncem těchto projektů neztratili možnost se na vývoji hry podílet. Stále tu jsou vlákna na feedback, sekce pro nápady... a všechno se to posílá a zpracovává. Vzhledem k tomu, že v naší komunitě tolik feedbacku bohužel není, vývojářům jsou mnohdy předkládány přímo konkrétní zprávy hráčů, nikoliv jen stručné výtahy.
 
Jasně chápu ono vymyslet něco nového není snadné. Kritizovat něco co se vymyslí je snazší o dost :)
Ale zas někdy by bylo lepší nepřidat nic než nějakou volovinu co pak musí zpětné nerfovat :)
 
No ja uz rikal ze ono udrzet limitovany pocet lidi je casto tezke, ale my treba kvuli tomu delame seznam lidi uz pred zacatkem a vic jak par lidi nad limit jedne ali nebereme. Hodne lidi chtelo k nam uz pocas ochrany na Sinopu a ikdyz to byli treba byvali clenove nebo hraci ktere znam tak jsem rekl ne. Doslova jsem je nechal souperi... Tady u vas mi to prijde to same jak v Lama Teamu - ten se zepta zda nemuzeme pozvat jeste toho a toho protoze jsou to kamaradi a ti kamaradi zas chteji svoje kamarady a neexistuje hranice kdy se rekne stop. Presne tohle vidim v Horde ted protoze hodne z tech hracu jsou ti co skoncili na Sinopu a dostali se tam pres kamarady. Pak si muzete stezovat ze nemate soupere ale muzete si za to i sami. My hrali uz 4 svety a na kazdem se ten souper nejak vykrystalizoval, ikdyz to tak na zacatku nevypadalo. Cim to asi bude?
Tw však jenom já se odmítl od začátku světa 50 hráčů s žádostí o vstup do aliance a to nepočítám celé aliance a taky tebe :D, musím říct že tohle je první svět kde sem dělal i poradce nepřátelské alianci, nebo sem jim radil co mají dělat posílal sem jim hráče které sem odmítl .. Jediný kdo dostal šanci u nás, byli hráči co byli od začátku světa tak nějak bez aliance a nebyli pod útoky naší aliance, většinou to byli hráči s počtem max 3 měst .. Tudíž nešlo o nějaké vylepšení pozice a takových hráčů bylo tak 1-2:D.. Ale co mě nejvíce těší, že i když rozebíráme naše nepřátele, tak nás stejně mají rádi, to jsem ještě nezažil za tu dobu co hraju, proto mě to už ani nebaví zase, nebo já bych raděj nenávist :D.. Ale ty absolutně nemáš ponětí, hrál si s námi jeden svět u vzniku hordy kam jsem tě já pozval, byl to jeden svět a poslední kdy si mohl hrát s námi , od té doby už si pouze rozebírán... Ať už hordou nebo Caviar Cartel.
Ty počty taky moc nesedí, ono většina z nás tak 90% přišla na odkaz, tak 40_50% hráčů nehrálo v době začátku světa, žádný svět ani předchozí, já například nehrál 1,5 roku.. Ono za to nemůžeme v podstatě díky nám, se i ke hře vrátilo dost hráču..
Třeba sem 1,5 roku nehrál a před tím sem ani nevěděl že máš nějakou alianci a teď ji tady na nás vytahuješ, jako že nejlepší aliance všech dob vyhráli jsme xxx světu, takové samozvané legendy :D.. Jako tak ok gratuluji..:D

No my jsme jen dračí horda, banda amatérů... :D


Osobně nerad reaguji na tvé příspěvky, nebo mi přijdeš jako tupý člověk, stále dokola rozebíráš stejné věci, rozepisuješ naprosto stupidní věci, jako by šlo o něco neuvěřitelně těžkého a složitého. Jasně hledáš někoho kdo s tebou povede konverzaci, ale jak vidíš sám je málo lidí co na tebe reaguje, proto chápu že začínáš pomlouvat aby byla nějaká reakce..
Jak říkám si tupý, tupec...
Jen se divím že nikdo nemá srdce na to ti to říct a zase já musím bejt za špatného a přitom se ti půlka směje a druhá to vidí podobně :D
Hezký den.

Ps:
Thassos na tebe reaguje jen proto, že to má v popisu práce odpovídat na naše otázky, ale konverzace s tebou taky vést nechce.. :D:)
 
Nevim ted zda to spatne chapu nebo v prvnim radku tvrdis ze ja mel zajem o vstup k vam na Tarasu. Pokud jo tak tedy nevim v jakem vesmiru...
Pak tvrdis ze jsem byl rozebiran Hordou a Caviar Cartel. Jo Hordou jsem se nechal na Barisu rozebrat jako vas clen, byl jsem tam pozvan a rovnou jsem rikal ze hraju jiny svet a ze pravdepodobne nebudu mit cas, tak jsem se nechal rozebrat... normalni vec presto me nekdo kvuli tomu bude nazyvat "zbabelcem", nechapu proc, vsak je to uplne bezna vec ze hraci konci. Caviar Cartel mi neco rika ale nevim co asi nejaky vedlejsi svet muj.

Hele ja jsem hodne rad ze jsem kdysi za Hordu hral a taky jsem nedavno prohlasil ze je to top organizace podobna Tucnakum. Jen si myslim ze se snazite zbytecne vyhrat za kazdou cenu a pak to vitezstvi ztraci uroven. Uz na Gythiu nam to bylo vycitano, ja byl tehdy hodne nezkuseny a nevidel jsem to ale ted s odstupem casu si myslim ze nektere kroky tam byli zbytecne, viz treba spojko s alianci kolem bobcika a anastasiose co se udelala v pokrocile faze sveta. Mel jsem tehdy pristup do rady takze cast z toho jde i na me. Dalsi svety nehodnotim, protoze jsem uz nehral ale zaslechl jsem podobne nazory. I presto si ale myslim ze vam pravem patri titul jedne z nejlepsich ali na cz. Krome toho ja nikdy nerekl ze Tucnaci jsou nejlepsi ali pod sluncem, ale 4 vyhry za tak kratke obdobi proti silnym souperum a v podcisleni neco vypovidaji podle me. I presto je to ale v prvni rade obycejna banda co si jde spolu zahrat a neresi zda vyhraje nebo ne, zda bude proti nam cely svet...

A co se tyce nazoru na mou osobu, ja se naucil ze nikdy se nebudes libit vsem. Ono je to tak, ze lidi co se mnou hrali vetsinou zdileji moje nazory a lidi co hrajou proti zase ty opacne. A koneckoncu ja to mam stejne, taky jsem zmenil nazor na hodne lidi kdyz jsem poprve hral s nima jako spoluhrac.
To ze tady tlacham co mam na srdci je pravda :D ale tak co, kdyz uz nekoho pomlouvam nebo vyjadruju nesouhlas s jeho nazorem tak verejne, ne na foru aby me ten dotycny "neslysel" ... ono se to stejne vzdy k te osobe dostane. Na druhou stranu, vzdy jsem se snazil se omluvit pokud jsem neco prehnal, nebo priznat si kdyz zjistim ze jsem nemel pravdu.
A ze jsem podle tebe tupec... nevim, vsak mozna jo :) ale ja te treba mel rad a sklamal jsi me az tim fiaskem s Vrabcakama, protoze podle me to, za co si nas jakoze "trestal" na Sinopu predvadis ty ted na Tarasu :D Jinak bych proti tomu nic nemel, kdybys tady nemel ty reci o sikanovani slabsich.

Nevim vsak forum je na to aby se diskutovalo, co mame diskutovat o grecke historii nebo o cem :D vsak vymena nazoru je uplne normalni vec. Ono psany text vyzni casto vic dramaticky nez realne je :)

I tobe hezky den.
 
Pls viděl jsem tu od někoho napsáno Lama Team. Strašně dobrá ali prý, nic negativního vlastně.

Enywej - každý je nějaký, každý má nějaké názory. Pište si to tu ale slušně, aby to nemusel nějaký administrátor chudák mazat
 
Pls viděl jsem tu od někoho napsáno Lama Team. Strašně dobrá ali prý, nic negativního vlastně.

Enywej - každý je nějaký, každý má nějaké názory. Pište si to tu ale slušně, aby to nemusel nějaký administrátor chudák mazat
Jo rikal jsem ze casto je tezke udrzet nejaky pocet lidi v ali kdyz mas uz tolik znamych a kazdy chce vstoupit. Proto jsem narazel na problem co byl na Gonnu - ten chtel toho a ten pak zase jeste toho atd. Proto je podle me fajn delat toto uz pred zacatkem sveta a dat si nejaky limit a uz nejit dal. Pozyvani pres hromadne odkazy ja moc nemusim kvuli tomuto ze pak ztracis kontrolu.

A jo, ja se vzdy snazil nebyt vulgarni, ostatne snad jednou jsem rekl Arcimu ze je nula, kdyz mlel o tom jak nam bude sedat kazdou noc (ostatne ono zustalo jen u slov) ale myslim ze hrubsi jsem snad nebyl, pokud jo tak pardon :)
 
To nebylo na tebe.

Někdo hraje na výhru,
někdo hraje, aby si pořádně zahrál,
někdo hraje, aby si zahrál s lidmi, kvůli kterým ho to baví.

Důvodů proč hrát je určitě mnohem více a myslet si, že nějaký je superiorní je zcestné. Tolik k braní známých a k tomu co jste řešili předtím
 
Jo rikal jsem ze casto je tezke udrzet nejaky pocet lidi v ali kdyz mas uz tolik znamych a kazdy chce vstoupit. Proto jsem narazel na problem co byl na Gonnu - ten chtel toho a ten pak zase jeste toho atd. Proto je podle me fajn delat toto uz pred zacatkem sveta a dat si nejaky limit a uz nejit dal. Pozyvani pres hromadne odkazy ja moc nemusim kvuli tomuto ze pak ztracis kontrolu.

A jo, ja se vzdy snazil nebyt vulgarni, ostatne snad jednou jsem rekl Arcimu ze je nula, kdyz mlel o tom jak nam bude sedat kazdou noc (ostatne ono zustalo jen u slov) ale myslim ze hrubsi jsem snad nebyl, pokud jo tak pardon :)
Myslím, že jsem ti to dostatečně oplatil označením prasete. Ostatně ses tak choval s některými z tvých dalších spoluhráčů, kterým to opravdu nezapomenu :) Na druhou stranu se převážná většina tvých spoluhráčů zachovala opravdu hezky. Tak abych jen nešpinil. Ale lidem jako ty se takové chování v životě vždycky vrátí :p
 
No ja presne vim na kterou situaci narazis. Osatne nikdy jsme si to nevyjasnili tak proc ne ted.
Mel si rodinne duvody, kvuli kterym jsi se nechtel hre venovat. Pozadal si o Don, ja rekl ze ikdyz te nemusim tak ja osobne na tebe nebudu utocit pote co dokoncim akci kterou jsme meli naplanovanou den predem (driv nez jsi napsal) a ja kvuli tomu i zazlatil a pouzil dost kouzel z invu takze jsem to uz chtel provest. Potom jsem uz na tebe neutocil s jednou vyjimkou a to utok o 100 pracich abych si overil zda nahodou nepoustis na ostrov Sadossiho, to bych nedovolil.
Pak jsi me ale dost nastval tim, ze cca v tu stejnou dobu jak jsi psal me o Don ze se nechces hre venovat a chces byt s rodinou si jako prvni posilal podpory kdyz jste nam sedli. Nevim tak nejdriv pises ze chces byt s rodinou a pak posilas podpory k tomu na nesmyslne dobyvko bez sance na uspech realne...
Ale I TAK jsem rekl ze ja na tebe utok neposlu a ani jsem neposla. Ale napsal jsem ze takova a takova je situace a at se kazdy zaridi jak chce. Pak me dost prekvapilo odkud jsi vzal ze ja snad vybizim moje hrace aby na tebe utocili... Nevim dost me to sklamalo. Od zacatku jsi se nechoval hezky.
Btw. opet, tohle nebylo rozhodnuti me ale cele rady, ale zas to padlo pouze na me a jeste k tomu to nebyla pravda..
 
Nedělej hloupého. Moc dobře jsi věděl, co se stalo. Ostatně později jsi to dostal zprávou znovu. Zemřel mi blízký člen rodiny. Hned jak jsem se to dozvěděl, tak jsem nahodil režim dovolené, který bohužel nabíhá celých 48 hodin. To bylo večer předchozí den, než se to celé semlelo. Nechtěl jsem to nikomu z vás psát v moment zapnutí režimu, protože jsem věděl, jak se ty, Devastator a další podobný lidský odpad, zachováte.
Uznávám plánovanou akci, ale jakmile na mě vyjelo 10 kolek a začali jste mě v jeden moment neustále dokola točit stovkami útoků, tak jsem ti napsal, že ta města na vašich ostrovech pustím výměnou za DoN, protože mi zemřel člen rodiny a nabíhá mi režim dovolené. Ty jsi mi na to odepsal, že se musíš poradit s ostatními z vedení, ale ať nepočítám s tím, že to uspěje a ať za mě hraje nějaký z mých poskoků. Takže kromě toho, že jsi mě v takto těžké životní situaci poslal k šípku, tak jsi mě nařknul z multiúčtu. Mimojiné jsi mi i napsal, že pokud řeším hru, tak pro mě asi rodina nebude tolik důležitá... Načež jsem ti napsal, že se chováš jako prase, když něco takého napíšeš. Měl bys také pochopit, že pokud člověk u hry denně stráví 16-18 hodin makáním za obranu každého spojeneckého města a za snahou získat jakékoliv nepřátelské město, tak to prostě nechce za žádných okolností jen tak pustit. Nechtěl jsem pokazit hru ostatním lidem, kteří u toho seděli podobně jako já a opravdu makali, protože ty a spol. byste situace určitě využili. Měl jsem čas, ale na hře jsem prostě z pochopitelných důvodů být nechtěl.
Naštěstí se situace vyřešila přeposlanou hromadnou zprávou naší komunikace tvé alianci. Většina tvých spoluhráčů se zachovali jako lidé, vyjádřili upřímnou soustrast a do toho napsali, že ať seru na hru, a že osobní život je přednější. Až v ten moment všichni kromě jednoho morálně kapacitního hráče stopli útoky. Tenhle hráč mimojiné zkoušel i koldy před sepnutí dovolené.
Ty se na fóru chováš jako morální kapacita a všeználek a překrucuješ si všechny situace ve svůj prospěch. Jen abys nevypadal za žádné situace špatně.
 
Nic z toho nepopiram. O tom ze te hlida nekdo jiny psal seal nekomu od nas, to si pamatuju ale nevim uz komu presne. To s tim at nepocitas s tim ze to uspeje jsem ti psal na rovinu proto, ze jsi nebyl za jiste reci a ciny u nas oblibeny (stejne tak jako ja u vas... o tom potom) jen jsem ti narovinu rekl ze at necekas zazraky. Ja spocatku hlasoval pro Don.
Jinak tahle komunikace probehla uz pote co jsem dokoncil zminenou planovanou akci. Predtim jsem z tvoji strany nedostal ja osobne zadnou oficialni zadost ikdyz nepopiram ze se ke me neco predtim nedostalo odjinud. Kazdopadne vetsina byla po tom co jsi zacal posilat podpory na nase dobyvko proti Donu... vsak kdyz umis posilat podpory na zbytecne dobyvko asi to nebude az tak hrozne.
Kazdopadne zase jsem byl ja oznacen za toho zleho ikdyz jsem te zadnymi utoky nespamoval. Uznavam ze bylo necitlive moje vyjadreni o zivotnich prioritach ale uz jsem byl vytoceny z toho ze na me zas hazis veci ktere jsem neudelal, konkretne vybizeni mojich spoluhracu at na tebe toci utoky.
 
Nahoru