• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze Diskuze světa Juktas

mikosansobi

Grepolis tým
Těšíte se na tento svět? Nezapomeňte nám z něho pak podávat zprávy.

Cestou nám taktéž můžete sdělit názor na nové zemědělské vesnice a tábor banditů. ;)
 

DeletedUser12596

Guest
Teda to bude rychlost, že než si stačím dojít do pekárny pro rohlíky tak budu mít doma kolo
smiley_emoticons_lol.gif
 

DeletedUser1324

Guest
Zdraví dříve zkušený hráč z Bety :) tak jsem si zase po pár letech řekl, že si půjdu pinknout. Ve hře jsem pro každou špatnost. Stačí se ozvat :)
 
tak a protože tyhle fora prakticky nikdo nečte tak můžeme spamovat o čemkoliv

v pondělí to má začít? tak to já si to rozklikám taky. a nebudu to vůbec dramatizovat.
počkám na spuštění, založim město. postavim to úplně obráceně. to jsem zvědavej jako to dopadne .. :)

zatim co všichni půjdou pro dobývání
já vynechám přístav, akademii dám na 7čku, zvednu hradby (kámen) a statek. postavim si pozemní obranu (dřevo a stříbro).

a budu tam sedět jao slepice a čekat na ránu. ( do Velikonoc a praštěného eventu se mi asi nic moc nestane)
myslim si že to všechno stihnu asi ve stejném čase jako ostatní na ostrově.
 

DeletedUser7082

Guest
Ale čte ..
smiley_emoticons_winken4.gif
Spíše vynech to co píšeš a dej se cestou offky ..
smiley_emoticons_steckenpferd.gif
vše pak doženeš přes BB
smiley_emoticons_kaffee2.gif
 
asi máš pravdu
ale svět bude mít rychlý nastavení. když chytneš začátek tak se objevíš ve středu hrací mapy.
natočim rychle defenzivní BB a až mě to odkopne na okraj mapy tak bude mít dost BB na hru. hned, mezi hráčema "co asi chtějí hrát" a ne ve středu mapy kde se hraje pouze za peníze.

šlo by to?? podpoří někdo další Poha203 v názoru?
 

Thasoss

Grepolis tým
Jsme ve strategické hře. A jako v každé strategické hře platí, že ekonomika je základ, tzn. prioritně tu + produkovat masy nejlevnějších jednotek.
natočim rychle defenzivní BB a až mě to odkopne na okraj mapy tak bude mít dost BB na hru
Tohle je blbost. O nezpracované BB po ztrátě posledního města přijdeš. A pochybuji, že bys je stačil přeměnit na KB (do výše té 3. kultury, dál to stejně nemá smysl, protože o to opět přicházíš), to se dříve ocitneš na tom okraji. ;)
 
to bylo dobrý :)

zovna koukám na Grepo wiki a pomalu jsem se začal těšit na pondělí :) , (opravdu jsem si vůbec neuvědpmil, že o BB ztrátou města pčíjdu)

ce6c56633919437eb5baf9d802930995.png


hale víte co jsem vždycky plácal za blbost, že nejlepší obrana je 2/2/1, protože ten co tvořil matici pro 7?vesnici při starém systému tak jí podle něčeho namodeloval.
(150/150/75 hradby20 ... a v té anglické verzi je 1/1/2, zítra si vezmu tužku a papír :))
 

DeletedUser1324

Guest
Ekonomika, ve smyslu produkce surovin z dolů, není v této hře tak důležita. Hlavně, pokud se budeme bavit o začátcích hry. Tím chci říct, že tolik nezáleží na tom, jestli hráč těží 200 nebo 600 surovin za hodinu. Obě čísla jsou zkrátka malá. A vzhledem k tomu, že byl do hry přidán Tábor banditů, jsou útočné jednotky mnohem důležitější.
Ideální hra by měla vypadat tak, že kasárny, stavba a výzkum jedou na plné obrátky; bez zastavení.
V každém svém začátku se snažím:
1. Postavit dostatečnou armádu, se kterou prvně a bez přestávky farmím tábor banditů.
2. Za bitevní body z tábora banditů okamžitě zabírám a vylepšuji nové zemědělské vesnice , které se snažím farmit po 5ti minutách (po výzkumu v akademii po 10ti minutách)
3. Obrane jednotky zabíjím ideálně na misích, kdy jednotky útočí na mé město - pokud potřebuji populaci na stavbu budov / útočných jednotek, tak je bez milosti zabíjím o Tábor banditů.
4. Po uplynutí ochrany okamžitě začíná m farmit méně aktivní hráče. 2-3 harpije otáčím na velice malých městech, které nemají žádné jednotky a jsou na blízkých ostrovech.
5. Pokud je na ostrově hráč, ve kterém vidím potenciál v aktivitě, tak se snažím udržet přátelský kontakt - pro obě strany je vždy lepší spojenectví, než vyčerpávají boj, kdy si rozbíjíte jednotky o milice. Nejednou jsem takhle narazil na hráče, se kterým mě hra opravdu bavila.
Pokud v jiném případě narazíte na blba nebo hráče, se kterým se domluvit nejde, je lepší zůstat pasivní a soustředit se na rychlost vlastního vývoje. Ubránit se s jedním městem, více městům je mnohem složitější.
6. Celou hru se snažím o co nejrychlejší výzkum směrem k dobývání, za kombinace statku a nutného skladu. Každý by měl myslet minimálně krok dopředu. Stavba a produkce jednotek se nesmí zastavit - největším nepřítelem je čas. Surovin je vždy habaděj, pokud se ví jak na to v kombinaci s vaší aktivitou.
 

DeletedUser1324

Guest
Ideální obranu / útok jsem nikdy neřešil. Nevím, jestli se hra změnila na tolik, že bych nad tím, měl začít přemýšlet, ale nevěřím tomu. Města jsem se vždy snažil dobývat počtem. Padlé jednotky se s max. kasarnou a bonusem na zrychlenou stavbu jednotek zregenerují až neuvěřitelně rychle, oproti době kdy jsem hrál Grepolis prvně. Osobně používám obranu jen pro svou alianci. Svá města chráním časováním svých útočných jednotek, ideálně na čas dopadu kolonky. Alespoň zatím se mi to slušně dařilo.
A přesně jak napsal Thas, útoky nebývají perfektně vvybalancovane. Tohle byl pro mne vždy jen detail, se kterým jsem si nechtěl lámat hlavu. Avšak pokud přijdeš s ideální obranou, tak směle do toho. Jen si myslím, že nic takového neexistuje, pokud si člověk nedělá nějakou obří statistiku každého útoku. Běžná praxe je taková, že na mě jde plný útok složený jen praky + hrdinou atp. a já v tu chvíli proklínám luky, které bych nejraději vyměnil za meče nebo vozy :)
 

DeletedUser7082

Guest
Tak dejme si ruku na srdce a přiznejme si, že trochu aktivní člověk zvládne při banditech stíhat všechno ..

Poslední svět, jsem měl plný seznam kasáren, plný seznam stavební, surky na trhu, zkoumání v akademii a stejně jsem měl problém je uklízet .. Začátky jsou jen a jen o aktivitě s banditama, ono celá hra je jen a jen o čase .. :)

A jak tady píšete, nikdy není vyvážená obrana, ale v době eventu je dobré myslet na to, že se vyplatí hlavně luky, protože 95% lidí co mám letky, tak jsou to právě manty, takže k tomu točit tu rekrutaci .. Samo, že létají i Har. ..
 

DeletedUser7082

Guest
Tak nejdůležitější je si najít dobrou partu lidí a hned je větší zábava hrát ..
smiley_emoticons_blush-pfeif.gif
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Thasoss

Grepolis tým
Moderátor a neví, kdy je správné citovat a kdy ne?! :eek:

Ekonomika, ve smyslu produkce surovin z dolů, není v této hře tak důležita. Hlavně, pokud se budeme bavit o začátcích hry. Tím chci říct, že tolik nezáleží na tom, jestli hráč těží 200 nebo 600 surovin za hodinu. Obě čísla jsou zkrátka malá. A vzhledem k tomu, že byl do hry přidán Tábor banditů, jsou útočné jednotky mnohem důležitější.
Mno, kdo má jako první vyhnané doly, ten obvykle i rychleji dozbrojí jednotky (protože má za co). Ono stejně jednotlivé boje v táboře nemají každý svou vlastní kapacitu surovin, takže se to vybrakovat dá tak či tak. ;) Navíc na zemědělky má málokdo čas a ještě míň lidí je kliká déle jak 2 týdny se stále stejnou intenzitou.
 

DeletedUser7082

Guest
Monna: Tak bez bojů já na světě moc dlouho nevydržím, takže s tímhle naprosto souhlasím .. :) Jsem kvůli tomu i přemýšlel, že bych nějaký ten pátek na začátku jel sólo .. Pak je člověk více na očích .. :D

Thassi: To ti to tak křičí do očí ?
smiley_emoticons_daumendreh2.gif
smiley_emoticons_confusednew.gif
 

Thasoss

Grepolis tým
Ale di ty, to bys nezvládl. :D

A jo, křičí. Od módíka o to víc. :p Ten by to měl sám potlačovat, tohle nesmyslné opakování obsahu.
 

DeletedUser7082

Guest
Thassi, to zní jako sázka .. :D
smiley_emoticons_lol.gif
Co si tam spolu střihnout partii, kdo tam vydrží déle ?
smiley_emoticons_hust.gif


Já vím, je to grepo deformace, tohle si musím odvyknout .. Ono člověk jak vede alianci a řeší x věcí, tak je pro něho lepší na fóru zacitovat, aby bylo jasné komu to je ..
smiley_emoticons_blush-reloaded6.gif
 
Nahoru