• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze světa Kalydón

podle mě je vzpoura hezčí.
vždycky když jí vypíšu na forum aliance tak je mi celkem fuk kolik toho kdo pošle, spíš se mi líbí když začnou psát spoluhráči .... stylem na tady máš obranu
"já chci s tebou bránit tvoje město"

při dobývání je to rychlý a kolikrát si ani nevšimnu kdo opravdu jel a nebo se to odpíská hned na začátku a město se nevysekává.
VZPOURA JE LEPŠÍ. co myslíte??
 

DeletedUser9432

Guest
Tak já osobně mám radši dobývání, je to víc o tom týmu i když na druhou stranu, ano když nepřítel sedne a třeba hodinku tu nejsi, tak jsi v háji, ale zase je to o té ali, která i tak to může zjistit a třeba s tím něco udělat. A hlavně člověk nemusí mít hradby :-D a to je pak nádherný pocit, když jede kupa podpor a je tam x tisíc pěšáků k tomu a náhle prostě do hodiny vzlítne alianční letectvo a jde se to pokusit sundat. A nebo prostě stačí tu být a načasovat dobře ohnivky za dopad kolonky ;)

Ale samozřejmě vzpoura má taky něco do sebe, sám jsem byl na posledním světě, kde jsme s BN byli díky vzpouře v top 30 obránců, což by se mi na dobývání nikdy nepodařilo, protože já na dobývání radši útočím než bráním :-D
 

DeletedUser5002

Guest
Přesně tak, při dobívání se hradby nestaví, když tedy víš co děláš a není to obrané město na pozemku :) , dáš zvonky a je to ... kde jsou ty časy, kdy tu létalo pořád stovky a stovky mantrikor :) A můžeš zapomenout na to, že zabereš nějaké město nepřátelům :) Navíc když je na stejném ostrově pár tisíc práčat ... :) Dobívání je lepší si myslím, vzpoura je lepší pro útočníka, který ví co dělá. Ale pokud si někteří farmáři myslí, že vzpoura je lepší, necháme je při tom, pro farmáře je lepší :) Já osobně i rád jen straším, vyvoláš pár vzpour a pak jen koukáš, jak se snaží bránit a posílají podpory a vůbec si neuvědomují, že tím jen okrývají další slabiny :)
Navíc při dobívání můžeš cukat armáou slušně, takže i sám s 2000 tis práčaty můžeš odrazit mnoho kolonizací. Kdežto když hoří vzpoura a jede na tebe dobrý klan, tak víceméně nemáš šanci. Zase při dobívání když si chytrý a víš kdy jede kolda, nepíšeš o podpory, ale o útoky za koldu ;) Kdy jsou útoky pozemky na stejném ostrově a nemáš hradby, je to skoro jistota že ubráníš.
 

DeletedUser9432

Guest
Ale tak pokud si pamatuješ na poslední svět, kde jsme spolu hráli, tak tam zrovna byla vzpoura a co si pamatuji, tak třeba já jsem tam dost kolonek potopil, stačí jen dobře časovat birky .-) Ale souhlasím že dobývání je na tohle lepší a jak říkám, já osobně ho mám radši i když jsem hráč co vlastně začínal na vzpouře :)
 

DeletedUser5002

Guest
Birky můžeš časovat vždycky, tím nic nezkaziš, ale opět při dobívání můžeš i posílat útoky za koldu, i jenotky z daného města cuknout a poslat za koldu, ape při vzpouře máš jen jedinou možnost, ubránit dopadnutí koldy a to se nemusí povést :) A vůbec nezkoušejte cuknout svýma jednotkama za koldu při vzpouře, já jednou zapoměl a pak sem koukal jak je město pryč a útok na osvobození se nekonal :)
 

DeletedUser5002

Guest
Pamatuji si že jeden z takových top útoků co na mě jel, bylo na thetě. Je tu nějaký pamětník? :) Byl sem já a lepidus tuším na ostrově od začátku plného nepřátel, byl tam snad ještě jedn od nás, ale ten neměl šanci :) A kolem nás 40 nepřátel na 3 ostrovech vedle sebe, všichni top hráči, ne žádné lamy :) I nyní jsou stále ti hráči mezi nejlepšími, mají své klany ... :) Jak se jen jmenovali ... ne počkej, oni neměli jméno, byli to Bezejmení :) To byl krásný boj :) Vysoká škola grepolisu :) A naši na vzdálených ostrovech ... fakt daleko :) No nakonec zabrali i mě, i když měl sem tam nakonec asi 7 měst :) Pak zaútočili na všechny naráz celý jejich klan (My a oni jsme byli top a second od začátku hrry) Vše na jeden či velm i málo odchýlený čas. Já nevím, sto útoků ze země i po vodě i z dálky, možná 150 naráz. už nevím přesně na tu kolonizaci. 6 kolonizací sem ubránil, sedmou ne, přepočítavali se útoky a prostě sem nedokázal kliknout a zavčasu za koldu a útok dopadl o 2 pozdě a jeden útok sem tam zapoměl poslat ... taky chyba :) a jedno město padlo :) To muselo být frustrující, ale i krásné :) Nakonec mi ty města zabrali, já nehrál dříve vůbec přes mobil, když už bylo upozornění,přišlo mi to špatně a pořád s myslím, že to je špatně, ale už taky mám apku njn :) Ale kultury sem měl na 15 měst. Podle mě jeden z nejlepších světů, i když samozřejmě nechci snižovat jiné hráče či světy, určitě i vy máte skvělé herní zážitky :)
 
jestli tu blbárnu :) budu ještě někdy klikat.
pak si založim alianci co nebude mít strandardní záložky na foru.
nechám tam pokec ... pro to aby nás to nenudilo
a nechám tam založku utok.

takový ty defenzivní založky "obrana" a podobně .. tak ty vůbec (myslim tim vůbec :) nebududme zakládat.

(co má padnout padne a hotovo :))
 
Jasně...nezajímat se o obranu, to je obzvlášť na vzpouře výborná taktika...a mít fórum jenom z pokecu, to je zajisté přelomová strategie pro výhru dominance...tak je pravda, že bych se tomu při samotné zvrácenosti tohoto zakončení fakt nedivil
 
:)
no konečně někdo s názorem co se nebojí diskuze :)

hale myslim si že obraz celého grepolisu jsme si vytvořily my. a když nezaložim na aliančním foru ani možnost se prezentovat defenzivní hrou tak to nikdo hrát nebude.
co myslíš??
 
Už z principu na vzpouru nelezu :D Ale co jsem tak pochytil, tak bez deffu se prostě nechytáš...na dobývku, to bych bral...prostě se bude jenom vysekávat olkama a hotovo...ale tady je deffka prostě potřeba...teda, myslím :D :D
 
jsi mě překvapil , čekal jsem že mě hned z kraje pošleš do "háje" :) !

hale jde o uplně nove pojeti aliančních for. defenzivu ať si stavi každý sám. každý sám je zodpovědný za svoje město, ale společná alianční hra (přesforum) založení vlákna a pod.
je pouze útočná.
myslim si že taková hra v alianci odradí defaře a stane se dynamickou.

(hrajeme to léta pořád stejně , hra je prý taková jakou si jí na šachovnici děláme sami)
 
Nahoru