• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze Diskuze světa Knóssos

DeletedUser11133

Guest
Ahoj miláčik... :p tak ty nie si jediný Ivan na svete :D Ja mala na mysli iného, ale keď si sa už ozval, tak ťa aspoň pozdravím. :rolleyes:
 

mikosansobi

Grepolis tým
Ano, potvrzuji zítřejší datum a nejspíše až po obědě. Ale i to se ještě může změnit. Budeme včas informovat :)
 

DeletedUser12673

Guest
Tak už to začalo, zhruba v 9.00. Lidé co mi přislíbili účast se přidali + několik dalších, kteří to nevěděli jistě + hráči z běžného náboru. Klasicky stačilo pár pozvánek, zvacích dopisů a občas odpovědět na nějakou tu otázku jak to asi tak hrajeme a jak si to představujeme.

Během dne jsme se postupně dostali na první místo v žebříčku aliancí a teď se už další zájemci ozývají sami. Dokonce jsme založili dceřinou alianci. Pouze nápad s názvem Dočasná byl trochu kritizován. Prý se skrz to někteří do aliance nepřidají, že nebudou v nějaké dočasné alianci. Tak jsme tedy ABCD a ABCDE. A můžeme založit ještě snad 25 dalších dceřinných aliancí, než nám dojdou písmenka :).


EDIT: Slouženo
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7082

Guest
Sleduji váš abecední systém .. :) jen pozor na to, lidi jak vidí akademie a tyhle věci, tak dávají dost často ruku pryč .. Ale 100 lidí 100 chutí ..
smiley_emoticons_grin.gif
 

DeletedUser12673

Guest
Tak jsme v žebříčku aliancí stále první a naše dceřiná aliance čtvrtá. A chystáme opět změnu názvu aliancí. Ani bych Vám nepřál vidět, jak máme skrz to zaspamované fórum. No naštěstí se zatím nic jiného neděje. Já se tohoto snažím docela stranit, mě na názvu moc nesejde. Jenom mám trochu strach, aby nevyhrál jeden z názvů, který kdysi už používala docela silná aliance. Aby mě pak neobviňovali, že profituji z jejich respektu.

Ohledně dceřiné aliance takové trochu zdůvodnění: Nevíme kdo se udrží a kdo odpadne. Ale měli jsme tady žádosti o vstup od docela zkušených hráčů. A odmítnout je, aby přešli jinam a tam pak mnozí už zůstanou, neboť jim je pochopitelně hloupé odcházet, se nám nechtělo riskovat. No prostě jsem nechtěl být za blba, až mě třeba za týden bude někdo přebírat město tak, aby to byl navíc ještě někdo, koho jsem nepřijal.
 

Thasoss

Grepolis tým
Se klidně jmenujte Jahody z višně, vaše sesterka třeba Rovné banány a je to. :) Jestli s takovým nasazením bude aliance řešit každou blbost, brzo skončí v prachu. :)
 

DeletedUser12673

Guest
Takže večer před skončení začátečnické ochrany jsou na tom dobře následující aliance (jen můj názor). Buď vstoupili společně z nějakého předchozího světa, nebo se jim povedl nábor, nebo nějaká kombinace.

1 Igni - nevím čím to je, ale nějak jim věřím nejvíce. Asi jsou fakt dobří :)
2 íroes - nejvyšší počet bodů na člena, klobouk dolů
3 Expendables - mají dvě dvanáctky ve vedení, no snad to znamená stupeň piva a ne počet let jejich vedoucích.
4 Styx - jako první přestali nabírat a postupně spadli z prvního na čtvrté místo. No snad vědí co dělají.
5 Expendables II - zde mají zase dva hráče s číslem 1111. Asi budou nakonec první v pořadí, v off bodech, v deff bodech a v Grepolis bodech.
6 NAPALM - včetně hráče Poho203, který je na 4. místě v pořadí jednotlivců a snad první měl založenou druhou vesnici.
7 NoNames - včetně hráče Xenicka
8 Aqua - včetně hráče Poziracmest
9 Kingdom of Heaven - budou prý tvrdě bojovat i kdyby ta chvíle měla trvat jen okamžik. A tak stále mají u sebe i hráče Oropher co má 706 bodů na ostrově, kde mají jiní běžně přes 4 000 bodů a jeden i přes 7 000 bodů. Touhle taktikou tam bude třeba dlouho. To město nikdo nebude chtít.
10 Draci a princezny - jejich hráči vyhráli (vyhrají) jednoznačně svět Korint a tam to hráli (hrají) pořádní borci. Pozor na ně.
11 Terra - mysleli jste si, že se sem nedostanete co? Ale smůla, já kopíruji prvních jedenáct a nejenom prvních deset.
 

DeletedUser9364

Guest
Hmm, první spojování, které jsem zaregistroval - Íroes a nějací Pozůstalí..
 

DeletedUser9364

Guest
Ahoj, rád bych se zeptal, co to jsou za nicky typu guestae658633835? Už hodně dlouho mi to vrtá hlavou, vlastně od začátku, co hraju Grepolis, tzn. asi 4-5 let.
 

Thasoss

Grepolis tým
Se mi to nechtělo rozepisovat, ale budiž teda, odpovím. :D Otevřeš-li mobilní aplikaci, neuvidíš zde pouze možnosti na registraci a přihlášení, je tu totiž i možnost, která dovoluje rovnou hrát. Bez registrace. Bez přihlášení. Jenže... kde se takový účet tedy bere? Vytváří se automaticky. Dostane vygenerovanou přezdívku (právě v takovém tvaru - guest (z angličtiny host) + nějaké číslo), k tomu náhodnou e-mailovou adresu a náhodné heslo. Takové účty slouží k vyzkoušení hry, aby se hráč nutně nezdržoval s registrací, když ho hra nakonec ani nezaujme. K registraci je vyzván až poté, co dosáhne ve hře určitého pokroku, který značí, že ho hra asi zaujala, tím pádem již registrace nepostrádá smyslu. V rámci úkolu změní veškeré přihlašovací údaje, název města a hotovo!
 

DeletedUser12673

Guest
Promiň, ale otázka ohledně nicků typu guestae658633835 tady nemá co dělat. Na dotazy je zde na fóru jiné vlákno. Kdybys byl u mě v alianci, tak tě vytahám virtuálně za uši, že mi tam vytváříš chaos.

No a co je nového ve světě Knóssos? Ráno skončila začátečnická ochrana na mnoha ostrovech ve středu a tudíž byly první vyvolané vzpoury i první zisky měst. Pro mě to byl velmi zajímavý den. Napsal jsem snad 100 zpráv, na fóru doporučoval kam podpory posílat a jaké, některé žádosti opravoval a jiné dokonce i rovnou mazal, klikal jsem na zemědělské vesnice jako o život, používal našetřené zlatky z předchozích světů, vyvolal jsem 3 vzpoury, pak jsem ztratil všechny své pozemní vojáky a teď jsem sám pod vzpourou :-(. V jednom okamžiku jsem byl 10. v žebříčku bojovníků, což je můj rekord. Myslím tedy směrem nahoru. Směrem dolu bývám běžně.

Pro "mou" alianci znamenal dnešní den pád z 1. na 5. místo v celkovém pořadí, ale zase posun na 1. místo v útočnících, na 1. místo v obráncích a překvapivě i na 1. místo v bojovnících.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser12673

Guest
Tak mám další zajímavost, bohužel na můj účet. Jsem zakladatel a vedoucí v současné době 5. aliance v pořadí a ztratil jsem své první a jediné město.
Získali jsme aspoň nějaké ty bojové body. V žebříčku obránců jsme stále první a teď dokonce s dvojnásobným počtem bodů oproti druhému v pořadí. Bohužel z našich 20 000 bojových bodů, mých 2 000 bodů na 5 dalších měst přišlo vniveč.

Je to teď pro mě ještě čerstvé, koordinuji tady jiné alianční záležitosti, ale možná už toho klikání bylo dost.
 

DeletedUser9364

Guest
Se mi to nechtělo rozepisovat, ale budiž teda, odpovím. :D Otevřeš-li mobilní aplikaci, neuvidíš zde pouze možnosti na registraci a přihlášení, je tu totiž i možnost, která dovoluje rovnou hrát. Bez registrace. Bez přihlášení. Jenže... kde se takový účet tedy bere? Vytváří se automaticky. Dostane vygenerovanou přezdívku (právě v takovém tvaru - guest (z angličtiny host) + nějaké číslo), k tomu náhodnou e-mailovou adresu a náhodné heslo. Takové účty slouží k vyzkoušení hry, aby se hráč nutně nezdržoval s registrací, když ho hra nakonec ani nezaujme. K registraci je vyzván až poté, co dosáhne ve hře určitého pokroku, který značí, že ho hra asi zaujala, tím pádem již registrace nepostrádá smyslu. V rámci úkolu změní veškeré přihlašovací údaje, název města a hotovo!

Díky moc Thassi! A já jsem si myslel, že to jsou pouze účty vytvářené automaticky k doplňování ostrovů, protože všechny mají název města např. Argos, Milét atd. Akorát škoda, že těch nových hráčů tolik odpadne.
 

DeletedUser12673

Guest
Rozloučení

Zdravím Vás a oznamuji, že s Grepolisem končím. Přeci jen mi vzali první a jediné město. Útěchou mi je to, že šli proti mě v současnosti 2. a 3. největší hráči tohoto světa + čtyři další hráči. Prostě jsem o město přišel, chcete-li prohrál, a začínat znovu někde na kraji světa mě už neláká. Možná bych to tam společně s kolegy z aliance válcoval, ale chtěl jsem zažít ten boj uprostřed. A zjistil jsem, že je hodně podobný jako na kraji světa, jenom je to tam intenzivnější. A pokračovat jenom v udržování či v rozvoji aliancí mě neláká. Myslím že fungují dost dobře, pravidla a systémy jsou dodržovány a teď už záleží jenom na tom zda bude dostatečný počet hráčů dostatečně často a dlouho klikat.

Strávil jsem zde zhruba 14 dnů času a vyzkoušel jsem si nábor a založení aliance od začátku. Byli jsme pár dnů 1. v žebříčku v pořadí, teď jsme 1. v žebříčku bojovníků. Máme 3 hodně provázané sesterské aliance v TOP 10. Já osobně jsem byl chvíli dokonce na 2. místě v žebříčku obránců a na 10. místě v žebříčku bojovníků. To je můj rekord.

Dále povedou aliance ostatní vedoucí + přizvali jsme jednoho nového. Mě bude ovšem těžké nahradit, tak se uvidí jak si s tím poradí :).

Docela mě to tu s Vámi bavilo, ale už je konec.

Přeji hodně štěstí jak zde, tak v reálném životě a ahoj Pudruj - vedoucí provázaných aliancí Igni, Aqua a Terra v současností na 5. 7. a 10. místě pořadí
 

DeletedUser9364

Guest
Hmm, tak to nevím, jestli je správně - já když mě dobyjí, tak si založím znovu a pak se to zkouším oplatit. ;-)
 

DeletedUser10133

Guest
Pudruj moc Ti děkuji , jsem se docela pobavil. Nejdřív si honíš triko a pak se loučíš. Má tohle nějakou cenu.... kdo ví. Medwed
 

DeletedUser9388

Guest
Střed se požere navzájem a na severu nám vyrostou pořádní dráčci a saně. :)
 
prešne tak nak jšme to planovali dneš dorazime šurky na pošlednim levlu pošledniho divu na korintu chvili ho pohlidame a budeme še vam tu plne venovat
 
Nahoru