• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze světa Xí

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser40

Guest
Zde můžete diskutovat o všem, co se týká světa Xí. Povídejte, přehánějte, ale dodržujte, prosím, pravidla fóra.

Těšíte se na tento svět? Zapojíte se, i když Xí bude patřit mezi ty pomalejší světy?

Příjemnou diskuzi Vám přeje Váš Grepolis tým.
 

Thasoss

Grepolis tým
Na 50% půjdu, pokud se najde někdo z Fénixů na Iotě, sám ne :) Rychlost světa umožňuje hrát Iotu i Xi najednou, ostatní světy (krom Kappy, tam akorát pošťuchuju) hraji jen kvůli tomu, abych věděl, co se tam děje. Ale i rychlost 1 u jednotek? No, uvidíme, jak bude bavit, ale se známou bandou a s vědomím, že nejsem sám, kdo jízdou pochoduje na druhý cíp ostrova 24h se to dá překousnout ;)
 

DeletedUser7382

Guest
Neboj, rychlost 1 je hratelná. :D Aspoň to můžeš hrát víc v klidu, a ne že to frčí a frčí a musel bys u toho být furt, abys stíhal všechny úkony, nevím kolikrát denně, a stíhal mít přehled, co všechno na tebe a spoluhráče jede za útoky... (zejména v začátcích)
Mně se tam osobně nelíbí limit počtu členů 200, na Zetě máme limit 50, a to je plně vyhovující, prostě menší parta, ve které se vyznáš, je lepší. Např. na Gamě je limit tuším 500, a to je fakt moc (na Alfě a Betě je to dokonce neomezené).

S morálkou jsem třeba nikdy nehrál a nějak se mi ji nechce zkoušet v představě, že při útoku můžu mít nanejvýš standardních 100 %, anebo se mi to může snížit až na 30 %, ale nikdy nikdy to nebude lepší, což hodně podporuje obranu a ztráty v útoku. Malý hráč je tedy v protekci, ale naopak kdyby chtěl útočit na většího, tak mu nic nepomůže.
A na nový dobývací systém bych si musel opravdu hodně zvykat - tam se obránce vlastně brání dvakrát a má hodně času a velký prostor se ubránit, zatímco starý dobývací systém umožňuje útočníkovi mnohem více taktizovat. Na světě s morálkou bych skoro nepotřeboval obranu, protože bych všechno musel dát do útoku, abych vůbec prošel, se svou malou obranou bych akorát časoval před koldu, ale kdyby to nevyšlo, tak už bych město ztratil a musel bych se také víc spoléhat na ostatní. Zatímco ve starém dobývacím systému stačí obranu prorazit jen jednou a v rychlosti sednout s koldou bez nějaké 24h prodlevy, takže útok nebude tak hodně chybět a je i potřeba víc obrany i k udržení se v dobývaném městě. Pak jde mezi koldu a podpory, které mají město udržet, načasovat útok a koldu sestřelit - tzn. bránit se i útočnými jednotkami.

Zeta má taky dobře rozpoložený noční bonus atd. Tak si říkám, kéž by jednou nový svět přinesl podobné nastavení jako má Zeta... Když jsem přišel do hry, byl to svět asi 3 měsíce nejnovější a asi jsem měl štěstí. :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Thasoss

Grepolis tým
Na to, aby se morálka vůbec snížila, tak musí být útočník 4x větší a to jde dolů snad ani ne o 5% tuším :) takže to drastické není.
 

DeletedUser7382

Guest
Kdyby se mě někdo zeptal na morálku, tak by mě nachytal, protože já s ní fakt nemám žádné zkušenosti a neznám úplně ta čísla. Ale momentálně mě neláká. Uvažoval bych o tom, kdybych věděl, kolikrát musí být útočník větší, aby měl 80% morálku, méně je už opravdu dost.
 

DeletedUser

Guest
Přesně jak píšeš každýmu vyhovuje něco jiného pro někoho je tempo 1/1 v pohodě,ale mě třeba co sem čichl na Nýčku k vyššímu tempu přijde šíleně pomalý protu tenhle svět nehraju. A systém dobývání je o zvyku..starý sem sice nehrál,ale přijde mi,že aktivnímu hráči stačí ohlídat útoky s kolkou,aby nesedla do města a je v pohodě......Ten novej systém mi přijde na dobývání těžší chce to věštší spolupráci lidí v ali chce to vyvolat co nejvíc vzpour současně a pak se uvidí kam s kolkou,ale i tak je dobytí hráče,kterej je u toho často těžký pokud tu kolku vidí.....zažil sem,že na kolegyni z ali jelo během 24hod 500 útoků a město nepadlo
Takža nejde o systém,ale o aktivitu
 

DeletedUser

Guest
Neboj, rychlost 1 je hratelná. :D Aspoň to můžeš hrát víc v klidu, a ne že to frčí a frčí a musel bys u toho být furt, abys stíhal všechny úkony, nevím kolikrát denně, a stíhal mít přehled, co všechno na tebe a spoluhráče jede za útoky... (zejména v začátcích)
Mně se tam osobně nelíbí limit počtu členů 200, na Zetě máme limit 50, a to je plně vyhovující, prostě menší parta, ve které se vyznáš, je lepší. Např. na Gamě je limit tuším 500, a to je fakt moc (na Alfě a Betě je to dokonce neomezené).

S morálkou jsem třeba nikdy nehrál a nějak se mi ji nechce zkoušet v představě, že při útoku můžu mít nanejvýš standardních 100 %, anebo se mi to může snížit až na 30 %, ale nikdy nikdy to nebude lepší, což hodně podporuje obranu a ztráty v útoku. Malý hráč je tedy v protekci, ale naopak kdyby chtěl útočit na většího, tak mu nic nepomůže.
A na nový dobývací systém bych si musel opravdu hodně zvykat - tam se obránce vlastně brání dvakrát a má hodně času a velký prostor se ubránit, zatímco starý dobývací systém umožňuje útočníkovi mnohem více taktizovat. Na světě s morálkou bych skoro nepotřeboval obranu, protože bych všechno musel dát do útoku, abych vůbec prošel, se svou malou obranou bych akorát časoval před koldu, ale kdyby to nevyšlo, tak už bych město ztratil a musel bych se také víc spoléhat na ostatní. Zatímco ve starém dobývacím systému stačí obranu prorazit jen jednou a v rychlosti sednout s koldou bez nějaké 24h prodlevy, takže útok nebude tak hodně chybět a je i potřeba víc obrany i k udržení se v dobývaném městě. Pak jde mezi koldu a podpory, které mají město udržet, načasovat útok a koldu sestřelit - tzn. bránit se i útočnými jednotkami.

Zeta má taky dobře rozpoložený noční bonus atd. Tak si říkám, kéž by jednou nový svět přinesl podobné nastavení jako má Zeta... Když jsem přišel do hry, byl to svět asi 3 měsíce nejnovější a asi jsem měl štěstí. :)

S tímto naprosto souhlasím. Rád bych si zahrál takový svět, jenž má stejné nastavení jako svět alfa či zeta. V minulosti jsem hrál svět alfa, měl cca. 80 měst a po 2 letech hraní jsme z nedostatku času musel skončit. Teď bych si zase grepolis zahrál a nějaké ty prachy do něj vrazil, ale pouze na takovém světě, co bude mít stejná nastavení jako svět alfa či zeta.

Roniga
 

DeletedUser

Guest
Ahoj, stále jsem hledal, ale nevím kam s tím, tak to napíšu sem, sice prioritu mám hru DK, kde se mi vcelku daří, ale tady začala dcera a nakonec jsem v tom zase já.

Ocenil bych, kdyby byly vidět útoky na který se právě jde, když rozkliknu mapu, aby bylo vidět, kam už jsem ho poslal, dost to usnadní práci a v Kasárnách zmizel popis u každé jednotky v čem je nejlepší.
Byl bych rád, kdyby se to tam znovu objevilo a třeba i časy, když najedu na vesnici co chci útočit, aby se ukázal rovnou čas, jak dlouho arma půjde, něco jako je na DK.
Pokud to sem nepatří, tak to vymaž, ale stálo by to nad tím se zamyslet.
Díky.
 

DeletedUser5002

Guest
Přesně jak píšeš každýmu vyhovuje něco jiného pro někoho je tempo 1/1 v pohodě,ale mě třeba co sem čichl na Nýčku k vyššímu tempu přijde šíleně pomalý protu tenhle svět nehraju. A systém dobývání je o zvyku..starý sem sice nehrál,ale přijde mi,že aktivnímu hráči stačí ohlídat útoky s kolkou,aby nesedla do města a je v pohodě......Ten novej systém mi přijde na dobývání těžší chce to věštší spolupráci lidí v ali chce to vyvolat co nejvíc vzpour současně a pak se uvidí kam s kolkou,ale i tak je dobytí hráče,kterej je u toho často těžký pokud tu kolku vidí.....zažil sem,že na kolegyni z ali jelo během 24hod 500 útoků a město nepadlo
Takža nejde o systém,ale o aktivitu
Přesně tak, v tomhle je nejdůležitější spolupráce všech, dobrej doprovod s koldou a ještě ti přidám další parametr a to je chaos v množství vzpour.
Ale nestane se ti, že kvůli tomu, že si zajdeš s kamarády po práci na pivko či na zábavu a hned ti zaberou města. kdo si chce v klidu zahrát, dobrej svět pro něj. Ale jak budete pod palbou nějaké dobré aliance, je to skoro konec :) a Chaloupka vypadá velmi slibně. Dle mého to vyhrajou stylem start cíl :)
 

DeletedUser

Guest
Chalupani vypadajú dobre ale ešte nič nemajú vyhráte aj keď sa to možno zdá. Môže sa im to tam skomplikovať, môžu niektorý skončiť všetko sa môže stať. Ešte o ničom zatiaľ nieje rozhodnuté aj keď to možno práve tak vyzerá :grepolis
 

DeletedUser

Guest
Podľa môjho názoru sme to prakticky v prvom kole vyhrali...Už sú tam len hráči z bývalej ally Slavic Berserkers a Cats of the Warriors.Možno ešte Piráti Xí, ale väčšiu hrozbu už na svete nevidím.Ale ako si hovoril stať sa môže všetko ;)
 

Thasoss

Grepolis tým
Vzhledem k tomu, že Chaloupka se skládá hlavně z hráčů, kteří o svůj domov (aktivní svět) přišli, nečekám, že by někdo z Chaloupky končil. :)
 

Thasoss

Grepolis tým
Zatím tam jsem jen průzkumně a kvůli tomu, abych semtam pomohl spoluhráčům z jiných světů.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru