• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze Diskuze světa Zancle

Pomalejší světy si dle dat vedou krapet lépe než ty rychlejší. Přesto samozřejmě budou i rychlé. Jen chceme dát hráčům prostor užít si léto. .)
Připadá mi vtipne, že se tu prezentuješ, jako kdybys měl nějakou možnost změnit, co CZ serveru Němci nadiktují. Jestli se to změnilo a teď ti křivdím, tak se omlouvám, ale nějak o tom pochybuji. To, že vlastní servery nemohou volit, co je pro ně nejlepší, je samozřejmě chyba a proti úpadku hry to nepomáhá. Ale předstírat, že máme nějakou kontrolu nad vlastním (grepo) osudem je podle mě směšné.

Jestli se mýlím a opravdu tam nějaký wiggle room co se týče nastavení je, jaký je důvod tak vysokých aliančních limitů? Nemůže se hrát se stejným limitem jako před pěti/osmi lety. Mimochodem i před pěti lety už ty limity byly na počet hráčů moc velké.

Pak to vypadá tak, že jedna aliance vyhrává od samého počátku, lidé se nemají o co snažit, nemají žádnou výzvu, a končí to tím, že se ke hře nevrací, i když ji stále milují. V tomhle případě mluvím hodně za sebe, ale jsem si jistý, že to tak mají desítky/stovky aktivních hráčů, kteří skončili.

K atuálnímu počtu hráčů by odpovídal alianční limit tak 15. Sice by na začátku vznikaly velké spolky, jako vždy, ale vyhrát stejně může jen jeden. Takže by nebyly navždy a o výhru by se muselo bojovat.
 
Naposledy upraveno:
Za me klidne spustit nejaky hodne rychly svet treba rychlost 5-6 a nechat ho bezet delsi dobu, klidne pul roku ale dat hodne maly pocet clenu v ali, treba 10 max 15 a na konci budou mit ti lidi klidne 200-300 mest a s tim se uz da pracovat a nahradi to tu kvantitu co se tady cili tim velkym poctem lidi v ali
zaroven zabezpecime vic alianci a i zajimavejsi souboje taky kvalitu tech souboju protoze kvalitni hraci budou rozdeleni do vice aliakci atd...
Ale to je trochu utopie vzhledem k tomu co se tady za ta leta deje a jak konzervativni pristup je zde voleny dlouha leta... vsak proc menit neco co vydelava penizky :)
 
Za me klidne spustit nejaky hodne rychly svet treba rychlost 5-6 a nechat ho bezet delsi dobu, klidne pul roku ale dat hodne maly pocet clenu v ali, treba 10 max 15 a na konci budou mit ti lidi klidne 200-300 mest a s tim se uz da pracovat a nahradi to tu kvantitu co se tady cili tim velkym poctem lidi v ali
zaroven zabezpecime vic alianci a i zajimavejsi souboje taky kvalitu tech souboju protoze kvalitni hraci budou rozdeleni do vice aliakci atd...
Ale to je trochu utopie vzhledem k tomu co se tady za ta leta deje a jak konzervativni pristup je zde voleny dlouha leta... vsak proc menit neco co vydelava penizky :)
Většinou s tebou v názorech nesouhlasím, ale tohle by mohla být zábava.. :))
 

Thasoss

Grepolis tým
Připadá mi vtipne, že se tu prezentuješ, jako kdybys měl nějakou možnost změnit, co CZ serveru Němci nadiktují. Jestli se to změnilo a teď ti křivdím, tak se omlouvám, ale nějak o tom pochybuji. To, že vlastní servery nemohou volit, co je pro ně nejlepší, je samozřejmě chyba a proti úpadku hry to nepomáhá. Ale předstírat, že máme nějakou kontrolu nad vlastním (grepo) osudem je podle mě směšné.

Jestli se mýlím a opravdu tam nějaký wiggle room co se týče nastavení je, jaký je důvod tak vysokých aliančních limitů? Nemůže se hrát se stejným limitem jako před pěti/osmi lety. Mimochodem i před pěti lety už ty limity byly na počet hráčů moc velké.

Pak to vypadá tak, že jedna aliance vyhrává od samého počátku, lidé se nemají o co snažit, nemají žádnou výzvu, a končí to tím, že se ke hře nevrací, i když ji stále milují. V tomhle případě mluvím hodně za sebe, ale jsem si jistý, že to tak mají desítky/stovky aktivních hráčů, kteří skončili.

K atuálnímu počtu hráčů by odpovídal alianční limit tak 15. Sice by na začátku vznikaly velké spolky, jako vždy, ale vyhrát stejně může jen jeden. Takže by nebyly navždy a o výhru by se muselo bojovat.
Jsme limitovaní, kolik světů můžeme ročně spustit bez morálky, dále našim pravomocím nepodléhá Héfaistovo požehnání (ač předáváme zpětnou vazbu, že by o něj byl zájem). Dál je nám občas důrazně nedoporučeno spouštět určitou kombinaci typu zakončení světa & způsobu dobývání z důvodu probíhajících změn. A pak samozřejmě extrémní rychlost z důvodu zátěže serveru.

Ani nemusíš jít 5 let do minulosti, abys viděl, že limity členů aliance byly 50-60. V tebou udávaném časovém úseku se bavíme klidně o 70-80. Tudíž k určitému snížení došlo. Tebou navrhované limity 15 lidí mají 4-10x menší komunity než my. Když se podíváš na počet členů na posledním rozběhnutém světě, uvidíš, že problém není v limitu. Ty aliance jsou plné. Problém je v rozložení sil. A my skutečně neovlivníme, že na svět přijde parta veteránů, kteří k sobě strhnou další. Hráči, kteří proti sobě hrát nechtějí, proti sobě hrát nebudou. Dřív byl limit třeba 120 členů, a přesto vznikaly akademie a různé dceřiné aliance. V těchto spolcích se od začátku razilo, že to nejsou ti, kteří jdou pro výhru, ale jen pomáhají. A protože to byli hráči s např. slabšími časovými možnostmi, nijak jim tato role nevadila. Své ambice vyměnili za klid. Nezačali proti sobě bojovat, protože neviděli důvod a ani by neměli vůči tomu silnějšímu táboru šanci.

Každá aliance má možnost si říct, že chce jen 15 lidí a to je pro ni strop.
 
Konkrétně jsem měl na mysli tenhle svět -> https://wiki.cz.grepolis.com/wiki/Olympia

50 lidí v alianci a i to bylo moc. A je to tak akorát pět let zpět.

Za mě opravdu problém v limitu je. Jde o to, že jakmile dojde na divy/dominanci, tak zůstane na světě řekněmě 50 aktivních lidí, kteří za něco stojí. Budou spolu bojovat 25 vs 25 ? Ne, proč by to dělali? Kdyby ale bylo alianční maximum 15, tak by neměli na výběr. Nebo myslíš, že by se domluvili, že část vyhraje a část se musí spokojit s prohrou? Kdybys hrál, řekl by sis "no dobře, tak já jim pomůžu k výhře a nic z toho nebudu mít...mně to vlastně vůbec nevadí, jé, jsem to ale hodný kluk"?.

Samozřejmě že by byly na začátku spolky a hra by ze startu byla stejná. Jde ale o konec, který by byl jiný, jelikož by byl limit daleko menší, než počet hráčů, kteří jsou ochotni o výhru bojovat. Spolky jsou, do finále ale nejdou.

"Tebou navrhované limity 15 lidí mají 4-10x menší komunity než my. Když se podíváš na počet členů na posledním rozběhnutém světě, uvidíš, že problém není v limitu."

1) to, že to tak mají nastavené měnší komunity neznamená, že náš limit je odpovídající počtu hráčů, nebo že jejich limit je odpovídající jejich počtu
2) A kde je podle tebe problém?
 
Naposledy upraveno:
Je to tak, za me je 25 idealni pocet clenu na tuto sirku komunity jakou zde mame... kaslat na historii a na to co rikaji statistiky, situace je proste takova ze 40 clenu je moc. A to rikam jako aktivni hrac.

Ja bych fakt navrhoval jeden extremni svet s limitem 10-15. Pokud to je tedy ve vasich moznostech... uz jsme tu meli extremy na rychlost tak proc ne na jine nastaveni.
 

Thasoss

Grepolis tým
Kdyby ale bylo alianční maximum 15, tak by neměli na výběr. Nebo myslíš, že by se domluvili, že část vyhraje a část se musí spokojit s prohrou? Kdybys hrál, řekl by sis "no dobře, tak já jim pomůžu k výhře a nic z toho nebudu mít...mně to vlastně vůbec nevadí, jé, jsem to ale hodný kluk"?.
Zopakuji, že problém není v tom, že by proti sobě stály dvě početně různě velké aliance, ale v jejich rozdílné struktuře. Pokud máš skupinku dříčů, ti k sobě přirozeně stáhnou další dříče. Pro ostatní hráče pak zbydou ostatní (slabší) aliance. Tím se vytvoří propast, která se pak už jen prohlubuje. Dokud se hráči nebudou (což nebudou) promíchávat dle svých dovedností a časových možností, vždy bude jedna aliance skákat po druhé a je jedno, jestli to bude 40v40 anebo 15v15. Tedy krom toho, že při 15v15 ta aliance dříčů semele slabšího protivníka ještě rychleji. Zorganizovat do útoku 40 hráčů je mnohem náročnější než 40 hráčů do obrany, kdy část může kupříkladu pomáhat trvalými podporami. Kdežto 15 hráčů už zorganizuješ do útoku celkem snadno, a tím pádem snadno obsáhneš celou protivníkovu alianci. Dál si představ, co by se stalo s aliancí složenou z hráčů bez konexí, která by stála proti hráčům s konexemi, tudíž bys klidně měl 2x 15 zdatných veteránů proti 15 nováčkům / casual hráčům.

Tím samozřejmě nechci kategoricky vyloučit, že nikdy žádný takový svět nebude, ale z těchto důvodů se momentálně nechystáme z toho dělat pravidlo. K diskuzi jsme svolní, nicméně zatím nevidíme silný argument, který by předčil popisovaná negativa. Přes deset let sledujeme, co se v té hře děje a jak ji hráči hrají. A ano, než se hra dostane do end-game fáze, hráči mají spoustu prostoru se se svou pozicí smířit, takže případný odpor probíhá "jen tak z principu" anebo kvůli nevraživosti, aniž by měl reálnou šanci do výsledku nějak promluvit.
 
Neuraz se prosím nemyslím to zle teď ale...
Ani jeden člen vášho týmu tu hru doopravdy nehraje. Aspoň ne pod stejným nickem pod jakým vystupujete na supportu.
Takže je to jak říkám. Vy tu hru opravdu jen sledujte nikoliv hrajete. A dle toho co za kraviny v té hře přibývají i vaši nadřízení ví o té hře prd. O hře víte jen skrze statistiky a nějaký pochybný feedback který nevím jak přesně zbirate.
Z pozice hráče co tu hru hraje bezmála 8 let říkám: Tohle té hře pomůže. Co s tím uděláte je na vás.
 

Thasoss

Grepolis tým
U každé hry mají hráči několik nápadů, o kterých jsou bytostně přesvědčeni, že se jedná o ultimátní problem solver, a podivují se, jak je možné, že ještě nebyly implementované, protože jim schází potřebný nadhled. Toto je myslím jeden z nich. Výše máš hlavní problematiku popsanou. Až se na ni objeví konstruktivní argumentace, dá se něco přehodnocovat dál. Zatím ale diskutujeme o požadavku, který hráči vznáší, co hra hrou stojí. Skutečně vyrovnané souboje se v historii bohužel prakticky neobjevovaly, to je realita, kterou nemá smysl zapírat. Nicméně příčiny jsou jiné - popisoval jsem je v předešlém příspěvku. A na tyto příčiny nemá vliv počet hráčů ani limit členů aliance - několikaletá zkušenost. Hra nutí hráče smýšlet velice kompetitivně, pokud chtějí udržet krok. Takže nechtějí k sobě někoho, kdo jim to bude kazit.

V minulosti jsem několikrát hrál švédský Grepolis (tehdy tam nebylo tak málo hráčů jako nyní), kde tyto limity hráčů jsou, a ze své hráčské zkušenosti mohu říct, že rozdíly mezi aliancemi tam byly ještě propastnější - opět se uplatnilo, že si hráči hledají sobě rovné spoluhráče. Objeví se ti partička veteránů & těžkých zlatičů a ta ztříská celý svět, protože jejich protivníkům chybí ta pomyslná ochranná vrstva v podobě kvantity, která by jejich dopad absorbovala. Můžeš si otevřít statistiky a podívat se, nakolik tam jsou top aliance bodově vyrovnané. Jediné, co se tam za těch několik let změnilo, je počet hráčů, a tím pádem aliancí, ale propast zůstává stejně velká.

U nás se taky někdy počet členů snížil. Sice ne na 15, ale 30 - i to však bylo na naše tehdejší poměry citelné - a žádné výsledky to nepřineslo. Nejsem tedy teoretik. Navrhujete hru, která bude bavit jen 15 nejbohatších & časově nejobětavějších lidí.
 
Dovolím si nesouhlasit omezením limitu na ali 10-15 by právě vzniklo několik schopných ali proti sobě a konečně by to byla zábava dnešní grepolis poslední 3 roky už jen přežívá a je málo hráču kteří tu hru chcou opravdu hrát ale důsledkem těch šílených počtu ali a pokud si myslíte že kvantitou to vyrovnáte koukněte se na taras kdyby tam byli ali po 10-15 lidech byl by to svět uplně o ničem jiné a co píšeš o pěnězích myslím že taky nemá žádnou hodnotu zlatič si k sobě nevezme dalších 10 zlatiču jelikož do týdnu se pohadají a resetnou... a za další když by takový svět byl už jen já píši že bych si ten čas udělal abych mohl hrát nonstop a klidně i zazlatil ale momentání grep už je jen o tom že to 50 procent hráču hraje ze setrvačnosti včetně mě a už tam chybí ten zápal co tam bylo dřív jenže lidi co xxx let grep nehráli a nejsou v té komunitě to vidíte jiným pohledem a unikají vám ty detaily pro hru zkuste jeden svět takový otevřít idealně najké rychlejší dobývko třeba z 10-15 lidma v ali max a uvidíte že to přinese ovoce v každém případě ten grep už horší nebude :D
 

Thasoss

Grepolis tým
zkuste jeden svět takový otevřít idealně najké rychlejší dobývko třeba z 10-15 lidma v ali max a uvidíte že to přinese ovoce v každém případě ten grep už horší nebude :D
Jak jsem psal - takový svět není zavrhován (ultimátním výzvám se nebráníme), ale není v plánu udělat z toho pravidlo. Chápu, že ti vadí, že tě hra nemotivuje k tomu být u ní nonstop a třeba zazlatit, jenže právě ta vysoká míra kompetitivnosti a nároků způsobila, že moc nových hráčů nevydrželo. To je taktéž již z minulosti několikrát přiznávaný fakt ze strany vývojářů, že hra nebyla vůči nováčkům skrz toto přívětivá. Právě tato nepřívětivost spoluzavinila současný stav, kdy tu máme několik pevně složených a sehraných skupin, které rotují po světech, a značně převyšují hráčské celky složené ze slabších/nových/nesehraných hráčů. K tomu nutné podotknout, že tyto sehrané skupiny jsou právě zvyklé na předchozí hardcore režim, protože jsou tak vycepované. A pak udávají tempo zbytku světa.
pojďme teoretizovat
Co takhle zkusit rozepsat své argumenty v návaznosti na můj čtvrteční příspěvek? Hrál jsem 4 světy s takovým limitem. Několikrát jsem viděl, jak stačil jediný event, aby aliance s hlubší peněženkou za půl týdne vymazala tu, která odmítala tolik do hry vložit. Neustála to, nedokázala to skrz kvantitu vstřebat, ty hráče to zkrátka znechutilo. Menší limity nesvědčí dlouhým strategickým bojům, kde by stihla promluvit herní ekonomika. Je to o tom, kdo má víc nasysleno, dřív organizovaně zaútočí... a pak taky okamžitě dozbrojí (což jde jen pomocí zlatých). Dění v menších komunitách máme nasledováno. Ze zjevných důvodů k tomu nejsme ponoukáni ani vedením. Můžeš si otevřít sekci Návrhů. Najdeš tam stovky nápadů, které na první pohled zní hrozně super, ale po zhodnocení všeho zjistíš, že by hře ublížily. Ok, bavilo by tě to. Ale proč? A proč by to mělo bavit ostatní hráče - preferencemi často úplně odlišné? Na jakém základě se domníváš, že by to distribuci hráčů do aliancí posunulo lepším směrem? "Tohle té hře pomůže" není konstruktivní argument, to je čistě subjektivní pocit, na kterém v tomto případě nemůžeme stavět.
 
Jenom par rychlych postredhu protoze ted nemam cas se rozepisovat.
1. Pokud si nekdo furt mysli ze na cz svetech rozhoduji zlatky tak je to lez. Zlatky vyhravaji bitvy ale ne valky.
2. Tahle hra je kruta uz jen z jejiho principu. Novacek to bude mit tezke at se udela cokoliv. Jedine co mu muzeme poskytnout jsou informace jak se tu hru naucit hrat (o coz se ostatne snazim, ikdyz ted na to nebyl cas, ale za chvili zas zacnu).
3. Nesnazte se prosim lakat na grep kvanta ledajakych hracu. Tohle neni hra pro male decka ani pro duchodce... Ta hra je tezka a tak ji tak i prezentujte pak mozna nebudete mit takovy odliv novacku... Protoze co ja bych si predstavil dle toho jak je tato hra prezentovana je ze si tady budu stavet domecky. Ukazujte tu hru takovou jaka je a pak mozna skutecne prilakate tu cilovku pro kterou ta hra skutecne je.
Protoze co ja posloucham kdyz reknu v mem okoli (je mi 22 a hraju od 15.), ze hraju Grepolis je neco jako "To je hra pro male deti, cha-cha, proc to hrajes?" a pak si vzdy rikam, kde ze se tento hloupy nazor bere? Podle me je to tim ze ta hra je tak prezentovana... A pak tu mame jen same brecici male decka co do toho cpou kapesne a nervaci u toho, nebo starsi lidi co se znechucuji ze se tady nedodrzuje nejaky nocni klid a podobne vymyslene pravidla... Tohle totiz neni hra pro ne ale oni si mysli ze je. Pritom ta opravdova cilovka coz jsou lidi kolem 18-40 co maji nejvetsi sance ze je ta hra opravdu zaujme a pohlti, ji povazujou za smesnou "protoze je pro deti".
 
Naposledy upraveno:
Nahoru