• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Divy na Omikronu - Dizet

ČÁST PRVNÍ

Než začneme...

Na úplném začátku chci zdůraznit, že můj článek nevznikl proto, aby někoho zesměšňoval, shazoval, soudil či na druhou stranu, idealizoval. Dílo je pouhým subjektivním názorem, je psáno s nadhledem, ale nevyhýbám se i štiplavým poznámkám, které jsou pro mě tolik typické. K větší objektivitě snad dopomohou postřehy mých kolegů, které budete mít možnost shlédnout na samotném konci mého výtvoru. Stavbu divů budu popisovat pouze a jen z hlediska mé aliance - Conquerors, mou snahou tedy nebude podat komplexní zprávu o dění na světě Omikron. Takovými informacemi bohužel nedisponuji, a když se nad tím hlouběji zamyslím, můžu s čistým svědomím říci, že ani nechci. Po zralé úvaze jsem se taktéž rozhodla, že jména hráčů působících mimo naší alianci zde nebudu uvádět v plném znění, nýbrž pouze ve zkratce - k tomu použiji první písmeno jejich nicku. Každou kapitolu se pokusím uzavřít nějakým "všeříkajícím" citátem.

"Subjektivita je pravda a pravda je subjektivita."
Soren Kierkegaard


Přípravy na divy alias nutné zlo...

Přípravy na divy u nás bohužel šly ruku v ruce s kotrmelci. Pokaždé, když už se pro nás situace začala jevit jako ustálená, stalo se něco, co nás z našeho zdánlivého klidu vyrušilo, ba co více, radikálně narušilo chod aliance. Co by však čtenáře mohlo zajímat ze všeho nejvíce a o čem se chci zmínit především, je sloučení s aliancí Pravary Black Dragons. V rámci jejich přestupu k nám byl poprvé od začátku světa změněn název naší aliance, nově jsme se jmenovali Conquerors - Pravary. Jakkoliv se tehdejší situace mohla zdáti idylickou, nebylo tomu tak. Veškerá snaha a iniciativa ze strany nás, bývalých Conquerorů, byla po zásluze potrestána či úplně ignorována zvolenými zástupci Pravarů, kteří se v alianci jevili spíš jako hosté nebo návštěvníci (něco jako Japonci v Praze, kteří si vše zajímavé i nezajímavé s úsměvem a zájmem fotí, ovšem právě onen zájem naši společníci postrádali, nebo jej věnovali jiné alianci). A pak se jednoho krásného slunného dne stalo, že pan T, po jeho absurdním požadavku o uzavření spojenectví s jistou aliancí, který byl všemi ostatními radikálně a nejednou odmítnut, vzal nohy na ramena a jeho novým působištěm se stala, světe div se, právě ona aliance, se kterou chtěl tolik kamarádit - Království stínů. Z jeho zmatené zprávy na rozlučku si většina z nás pamatuje snad jen slova "chci odejít vzpřímeně". Naše predikce, že svého "vůdce" budou následovat další, se vyplnila hned dva dny poté. Velká část Pravarů se rozhodla následovat pana T, ať už to bylo z důvodu oddanosti či vidiny vítězství světa. Jakkoliv tomu bylo, mně v žádném případě nepřísluší hodnotit rozhodovací kritéria odchozích členů, mohu se pouze domnívat. A ať už to bylo tak či onak, vysloužili si naši přeběhlíci, dle vzoru svého vůdce pracovní označení "Vzpřímení". Toto označení naráží právě na onu legendární větu: "chci odejít vzpřímeně". V této fázi mi prosím dovolte citovat slova jednoho kolegy, který s námi už bohužel nehraje, avšak o to více na něj vzpomínáme: "Všichni co to s touto ali nemyslí vážně, klidně jděte vzpřímeně za vzpřímeným, teď máte tu nejlepší příležitost".
Později se samozřejmě objevily další variace, jako např. Ztopoření, ale to sem nepatří...

BxGkqjF.png


Dále musím opravdu důrazně podotknout, že jsou u nás stále i tací, kteří z různých důvodů zůstali, a za to jsem jim vděčná. Ukázali, že nejsou ovečkami a manipulovat s nimi není tak lehké, jak by se mohlo na první pohled zdát. Zde bych ještě ráda uveřejnila reakce dvou nejmenovaných kolegů, s jejich požehnáním, pochopitelně. Záměrně vybírám jen ty, které spíše pobaví, protože v tehdejší situaci byly raritou.

AcmW6ov.png

aSZOlan.png


Ačkoliv jsme odchodem Vzpřímených bezesporu utrpěli z hlediska konkurenceschopnosti, kdy se naše ambice poprat se o vítězství světa Omikron za pár dnů radikálně změnily, rozhodně dokážu najít i pozitiva, z nichž jedno ční nade všemi. Jakkoliv to může znít neuvěřitelně, nastalá situace nás učinila silnějšími, samozřejmě nemám na mysli početní či bodové posílení, jde spíše o psychiku - sjednotili jsme se, utužil se kolektiv, začali jsme konečně tahat za jedno lano. Podařilo se nám taktéž zapracovat některé nové hráče do našeho kolektivu a za pomoci hráčů strategicky nadaných jsme přehodnotili a znovu obnovili naše plány pro stavbu divů, která se v tu chvíli blížila mílovými kroky. Celou dobu jsme samozřejmě pozorně sledovali počínání Berušek a především Bratrstva Neohrožených, o jejichž přestupové sáze s Dragon Empire by zainteresování mohli napsat knihu o rozsahu přibližně 400 stran. O její bohaté ilustraci netřeba nijak pochybovat.

Jaký tedy byl stav pár dní před zahájením divů?

1. Království stínů - 40,869,150
2. Bratrstvo neohrožených - 33,796,886
3. Berušky - 26,783,691

4. Conquerors - 16,504,245

Pozn.: data vycházejí z údajů uvedených na grepostats k 17.4.2014, jedná se o stavební body.

"Všichni lidé, s nimiž se setkáváme, mají své osudy, které ovlivňují jejich chování, ale na to příliš málo myslíme. Očekáváme, že budou reagovat tak, jak bychom zareagovali na jejich místě my, a proto jim v naprosté většině případů nemůžeme rozumět, nemůžeme je pochopit..."
Johannes Mario Simmel


Začátek divů aneb sypem to tam!!

Pozor, pozor přátelé, nenechte se zmást, ještě nezačínáme. Stále nás čeká pár dní do začátku, tak jdeme na to... Z dlouhé chvíle jsme se rozhodli divy oddálit prostřednictvím snížení počtu bodů pro začátek věku divů světa (někteří hráči opustili alianci) a jak už tomu od dob pana Newtona bývá - akce nezůstala bez patřičné reakce. Království stínů taktéž vyslalo několik dobrovolníků mimo alianci. Nutno podotknout, že naši dobrovolníci se těm jejich, z hlediska bodů v žádném případě nemohli rovnat a z toho důvodu jsme se rozhodli povolat je nazpět. Začátek divů byl tedy plně v režii Království stínů. V noci 20. 4. se jejich členové působící externě začali pomalu navracet, což samozřejmě neuniklo naší pozornosti. Byli jsme připraveni. Tah Království se zdál býti mistrovským - rozhodli se spustit divy na Velikonoční pondělí, kdy se předpokládá snížená aktivita většiny aliancí a tím pádem mohli získat náskok tolik potřebný pro hladký start. Ačkoliv jsem za svoji "grepokariéru" nasbírala nějaké zkušenosti se stavbou divů, některé věci mi stále byly nejasné, proto jsme se dotazovali na supportu, kdy přesně dojde ke spuštění věku divů světa, jestliže jsou splněny podmínky. Zde nám bohužel byly poskytnuty nepřesné informace. Dozvěděli jsme se, že by k tomu mělo dojít ve chvíli přepočtu - což se v letním čase odehrává v 1:00. Nezbývalo nám tedy nic jiného než čekat. Napětí se dalo krájet a to hlavně ve chvíli, kdy odbila první hodina ranní, a nic se nedělo. Protože můj kolega radílek, též přezdívaný vrchní šikulka, během noci vše zařídil (kolegové ho na vyžádání vzbudili, když divy začaly), mohla jsem si já, spavec obecný, užívat nerušeného a sladkého spánku, ve své posteli s nebesy a psychicky připravovat sebe i svůj zadek na nadcházející den - Velikonoční pondělí. Následující dny byly ve znamení rutiny, nudy a věčného klikání, nepovažuji tedy za důležité se jim podrobněji věnovat. Závěrem musím říci, že supportu jeho pochybení v žádném případě nemám za zlé, naopak... ukázali, že jsou to také jen lidé a co je nejdůležitější - vše dobře dopadlo.

"Problémy můžete očekávat. Vítejte je jako zkušenosti, které budují charakter."
Nick Vujicic


Bum, bác, hapalo...

Ano, tipujete správně, tato kapitola se bude týkat zbouraných divů. Jsou-li mé informace kompletní, na Omikronu se podařilo stopnout všehovšudy 2 divy. Vezmeme to postupně - prvním divem, který padl za vlast, byla Hrobka krále Mausolea II. v Halikarnassu, do té doby vzorně obsluhovaná Bratrstvem neohrožených, jehož šance na postavení tohoto divu byly velmi solidní, a to hlavně z důvodu nedostatečně kvalitní konkurence ve stavbě Hrobky. Konkrétní informace, přes koho, kdy a za jakých okolností byl div stopnut, bohužel nemám. Co však vím je, že tato situace jen a jen nahrávala naší alianci. Rázem nám odpadl hlavní konkurent při stavbě Hrobky a my jsme měli otevřenou cestu k jejímu úspěšnému dostavění na 10. úroveň. Den po stopnutí Hrobky nám přišla zpráva od pana F, vedoucího Bratrstva, v níž nás žádal, abychom postavili Hrobku, ale Sochu nechali jeho alianci. O to nás požádal poté, co nám před několika měsíci "vyhlásil válku", snažil se přetahovat naše hráče a označoval nás za "neschopné vedení", a to vše prostřednictvím oběžníků pro celou naši alianci. Ne, oběžníky jsme nikdy neopětovali, v tu dobu jsme cítili, že by to bylo pod naši úroveň, snažíme se vždy jednat tak, aby za nás hovořily činy a ne jen slova, což se o panu F, možná bohužel, možná bohudík, říci nedá. To víte, že jsme mu vyhověli... pokud se tedy jedná o první část zprávy (ta o Hrobce). Volání o pomoc v druhé části zprávy (ta o Soše) vyslyšeno nebylo. No uznejte sami, kdybychom to udělali, budeme za blbce. Dostali jsme jedinečnou příležitost pokusit se postavit 2 divy. Sochu jsme měli skvěle rozestavěnou, téměř nikdo nám nemohl konkurovat a k tomu nám odpadl jediný potenciální konkurent při stavbě Hrobky. Zde musím podotknout, že rozhodnutí pokusit se o 2 divy se v naší alianci setkalo s vlnou nevole, jelikož někteří hráči byli přesvědčeni, že pokud se pokusíme o 2 divy, nakonec na nás nezůstane žádný - kdo chce moc, nemá nic. Já jsem byla přesvědčena o opaku - risk je zisk.

YDgXkAd.png


Pozn.: Na obrázku jsou k vidění "duchové" po hráči B, který se restartoval + město hráče Š, který byl nejspíše odejit od Bratrstva.

Stále tu však byla "nepříjemnost" v podobě Království stínů, které mělo velmi solidně našlápnuto k vítězství na světě, a s čímž jsme se v žádném případě nehodlali smířit. S nápadem stopnout Zahrady Království přišel Machyus Maximus, který od začátku světa hrdinně drží města v zátylku KS a z kterých taktéž došlo k útokům na město, které obývalo jižní část ostrova se Zahradami. Jeho majitelkou byla jistá slečna/paní S. Po důkladném, 4 denním plánování, jsme se v noci pustili do akce. Vzhledem k minimu obrany nebylo pro útočníky těžké kolonizačku posadit, co se však ukázalo býti větším problémem, byla reakce Království, která přišla několik minut po dosednutí. Útoky OL jsme počítali na stovky. Avšak ke smůle Království se to samé dělo s podporami, s kterými intenzivně pomáhalo jak Bratrstvo, tak Berušky, za to jim patří naše díky. OL nakonec dorazilo okolo 60 000, ani jedna se nevrátila zpět. Ubránili jsme se - birém bylo více. Tímto krokem jsme otevřeli cestu Bratrstvu k postavení Zahrad, protože sami jsme je nestavěli a stejně na tom byly Berušky. Ve chvíli, kdy město zmodralo jsme čekali, jaká bude reakce Království. Očekávali jsem vše možné, jen ne to, co se stalo a za to jim patří mé hluboké uznání – poučeni neúspěchy z jiných světů se nevzdali, stavěli dál, o to intenzivněji, avšak stále s nejistým výsledkem...

FXorFmZ.png


"Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte."
Elbert Hubbard


Běžíš, běžím, běžíme... do cíle

Čím více se stavba blížila ke konci, tím více bylo jasnější, že pokud někdo Království nezastaví hrubou silou, výhru jim nikdo nevezme. Nakonec se tak stalo, a to i navzdory několika pokusům Berušek jim některý z divů stopnout. Vítěz byl jasný - Království stínů.
Podařilo se jim postavit následující divy:
Pyramidy v Gize, Egypt
Rhódský kolos
Artemidin chrám v Efezu
Maják na ostrově Faros, Alexandrie

Druhá aliance v žebříčku - Bratrstvo neohrožených, postavila div jeden, a to sice Visuté zahrady Semiramidiny, Babylon. Zde se odvážím tvrdit, že tento výsledek je pro Bratrstvo fiaskem, a to i vzhledem k nápisu, kterým se pyšní jejich profil a o který vás samozřejmě neochudím: "Dne 27.3. 2014 se k nám přidala slavná aliance DRAGON EMPIRE a společně s nimi půjdeme za celkovým vítězstvím světa Omikron."

Třetí aliance - Berušky. Nevím co si o tom myslet, zkušenosti s divy bezpochyby mají, širokou hráčskou základnu taktéž. Jejich strategie od začátku světa se ubírá k divům a i přes tyto nepochybné výhody skončily Berušky v konečném součtu s nulou na kontě. Z mého pohledu absolutní fiasko.

Čtvrtá aliance - Conquerors, černý kůň Omikronu.
To nejlepší na konec. Díky okolnostem a abnormálnímu nasazení se nám podařilo postavit 2 divy. Opět a znovu jsme ukázali, že si nezasloužíme být podceňováni.

Hrobka krále Mausolea II. v Halikarnassu...

Nwbpm9a.png


...a Feidiova socha Dia v Olympii...

iK1Womr.png


...nám mohou, zcela po právu, říkat paní/pane (kdyby uměly mluvit, pochopitelně).

Jen pro představu přidávám aktuální bodové rozpoložení 4 nejlepších aliancí Omikronu:
(K 16.5.2014)
Qq9NAHq.png


"Ve vítězství je i zbabělým dovoleno se vychloubat, v nezdarech jsou i chrabří zlehčováni."
Sallustius
 
ČÁST DRUHÁ

Co si o tom myslíte?

V této části poprosím o názor své kolegy. Jeho pomocí vám přiblížím svůj pohled jak na počínání naší aliance, tak na celkové dění po dobu divů. Kolegům jsem položila následující otázku:

Jak bys zhodnotil/a naše počínání při stavbě divů a celkovou situaci na světě Omikron?

A zde jsou jejich odpovědi:

-drtikol-
Je to pro mně jako pro nováčka zajimavá zkušenost divy se mi líbí a jsem zvědav jak se o divy bude valčit aby jsme jich měli všech sedm :):)

Machyus Maximus
Já si tedy myslím,že naše počínání při stavbě divů bylo prakticky bezchybné:)Jelikož byli v době začátku stavby divů v alianci jen aktivní lidi,který chtěli stavět a poctivě posílali surky,tak jsme dokázali porazit beruny s bratrama,kteří byli sice bodově někde jinde ale co se týče aktivity svých členů nebyli schopni konkurovat ani nám natož stínům...a co se týče dění na omicronu tak to je můj názor asi nepublikovatelný!:))

Diomius
Co se týče našeho počínání,hodnotil bych ho určitě kladně,protože po odpojení PraVarů jsem dávál naděje nanejvýš 1 divu,ovšem po skvělé organizaci ze strany vedení a velké snaze hráčů se ukázalo co v nás je.Současný stav kdy máme 2 divy nám dává docela slušnou šanci ještě zabrat a pokračovat na úspěšné vlně.

Marylka
Naše počínání bylo perfektní... Moc se mi líbila organizace stavby. Bylo jasné co je prioritou a spolupracovali jsme jako tým. Nesnažili jsme se udělat vše najednou, ale pěkně postupně. Moc se mi i líbila spolupráce pro stopnutí divu u Království stínů. Škoda jen, že někteří toho nebyly schopni využít... Jinak celková situace??? Ukázalo se jaké aliance domkaří a jaké opravdu pracují. Momentální situace je stagnující, ale věřím, že ačkoli máme méně členů jsme schopni těm větším konkurovat...

arnuska
Jak bych hodnotila naše počínání při stavbě divů? Postavili jsme dva divy dříve než aliance, které jsou větší než my. Dokázali jsme sednout na div nepřátelské alianci a zastavit tak jeho stavbu. Myslím, že to od nás nikdo nečekal a ten den jsme si užili :) Vítězem světa sice nejsme, ale to nevadí. V době divů se ukázalo, že naše alince stále funguje, dokážeme táhnout za jeden provaz a dokončit to co jsme začali. Jsem ráda, že jsem jejím členem a nikdy bych neměnila :)
V jednu ráno asi nic lepšího nevymyslím. A o celkové situaci na světě Omikron, mě teď nic nenapadá, jdu radši spát


kkinte
Vystoupení naší aliance na tomto světě musím hodnotit jednoznačně jako úspěšné.Přestože nás v průběhu tohoto světa oslabilo hodně hráčů z předních pozic přechodem k nepříteli a před věkem divů jsme nepatřili mezi favority, povedlo se nám dokončit divy dva a tím se stát za "stíny" druhou nejúspěšnější aliancí. To je malinko překvapení, protože do stavby divů jsme šli žebříčkově až jako čtvrtá aliance v pořadí.
Tím bych chtěl vyzdvihnout perfektní práci všech členů aliance při posílání surovin a následném urychlování staveb, ale i práci našeho vedení,které po celé trvání světa určovalo alianci směr a dokázalo sestavit fungující kolektiv. Odměnou nám všem za perfektní práci a vytrvalost jsou právě "hrob a socha", které jsme zvládli postavit jako první, přestože počet členů v alianci nebyl pro stavbu divů ideální.
Kromě postavení zmiňovaných divů je dalším naším velkým úspěhem jednoznačně zastavení stavby "zahrad" alianci Království stínů, kdy jsme za pomoci aliancí Berušky a Bratrstvo neohrožených dokázali kolonizační loď po dobu kolonizace ve městě udržet a malinko přibrzdit "stíny" v jejich vítězství.
Ti se však z této situace poučily a jiné 4 divy dokončily jako první a nakonec zaslouženě tento svět vyhrály.



"Schopnost dosáhnout toho, aby skupina efektivně spolupracovala je ten nejcennější talent."
Daniel Goleman
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser

Guest
Moc pěkně a objektivně napsáno,shrnuto,zmapováno.
Ačkoliv jsem členem KS,tak jsem při čtení jen uznale pokyvoval hlavou.
 

DeletedUser

Guest
Teď lituju že jsem dal hlas někomu jinému,protože tohle je jasné 1.místo.
 
Nahoru