• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Dobývání-vzpoura

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Ahoj mám dotaz jak je to na Deltě s dobýváním dalších polis.
1.Zaútočím na polis - zničím army.
2.Můžu vyvolat vzpouru?
3.Co se rozumí že se může 12 hodin napadený připravovat?Podpory?Stavět armu?
4.Po 12 hodinách opět zaútočit s kolonizační lodí a opět s armádou?
5.Po případném přebrání je 12 hodin na opětovné zabrání polis zpět?
Děkuji za odpovědi.
 

DeletedUser

Guest
Nový kolonizační systém:
Místo výzkumu dobývání, bude v akademii výzkum Vzpoura. Při útoku na jiné město bude mít útočící hráč možnost vyvolat vzpouru. Pokud pozemní souboj vyhraje, může vzpoura začít. Než započne, trvá to 12 hodin během kterých se může bránící hráč připravovat. Poté vzpoura vypukne a bude trvat 12 hodin. V tomto čase musí do města dorazit kolonizační loď a po jejím příjezdu je město okamžitě převzato.

Podám ti svůj názor, pokuď jsem to dobře pochopil.

Útok vyšleš jako vzpouru, pomlátíš lodní jednotky, poté pozemní a začne vzpoura, která trvá 12h, jelikož jsi tenhle útok vyslal jako vzpouru, tak už předem jsi mohl vyslat kolonizační loď(jelikož je velmi pomalá) + odpovídající vojsko a loďstvo s ní.Jakmile dorazí kolonizační loď po 12h intervalu vzpoury, převezme útočník město(samozřejmně pokud zde nebude takový odpor že by prohrál útok s kolonizačkou).
 

DeletedUser

Guest
Asi sem tošku natvrdlej běhěm té doby tam muže někdo dovalit popory či ne ?
 

DeletedUser

Guest
Ale jestli jsem to dobře pochopil dotyčný hráč tedy napadený nevidí zda je vyvolaná vzpoura?
 

DeletedUser

Guest
Moment.., takže na Deltě je to 12 hodin a 12 hodin anebo 6 hodin a 6 hodin?..
To za prvé a za druhé: Vzpouru vyvolám, když mu pomlátím pozemní vojska anebo všechna vojska?.. Kolonizačka je potom jasná, tam musím všechno, ale teď jde o vzpouru. Nu a za třetí: Když vyvolám vzpouru, někdo z mých vojsk ve městě zůstává anebo vzpoura probíhá nezávisle na mně, aniž bych tam jakákoli vojska měl?.. Z čehož dále vyplývá: Je možné založit vzpouru ve více městech najednou, aniž bych tam potom kolonizačkou jel?..
 

DeletedUser

Guest
Tak jo, jde to. Tedy založit vzpouru ve více městech najednou. ;)
Takže, přátelé, teď tu vypukne mazec!
Nikdo si plně nedokáže představit, jaký tu vypukne šílený mazec!
A já myslím, že odteď tato aplikace aspiruje na nejlepší webovou hru.
Skončila doba hrátek a nesmělých výpadů na nepřítele. Skutečný boj začíná!
 

DeletedUser

Guest
Dotyčný hráč samozřejmně vidí že je vyvolávána(ne vyvolána) vzpoura, tento děj trvá těch 12h a on má 12h na to aby si sem poslal obranné jednotky, nebo mu pomohla aliance.Po 12h může dojet kolonizace a město je dobyto a převzáno útočníkem, pokud útočník vyhraje bitvu jak na moři tak i na souši.Útočník má samozřejmně od vypuknutí vzpoury dalších 12h na dobytí a v podstatě obránce má 24h na obranu svého města.(příklad: vzpouru jsem založil v noci v 24:00 takže s kolonizačkou můžu klidně dojet druhý den v 12:01 a město je mé)!

A ještě teda otázky ode mně:
1) trvá vzpoura na Deltě tedy 6h nebo 12h? (stejně tak jak se ptal Finvarra)Tohle je velmi důležité.
2) co se stane s vojskem které přijede do polis a vyvolá vzpouru, jen projede městem jako normální útok(zničím všechny jednotky, ukradnu suroviny) a vrátí se, akorát mezitím navíc započala vzpoura v polis

Prosím o odpovědi na tyhle otázky.Snad jsem ostatní pochopil správně, pokud ne opravte mně.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
A jěště by mě zajímalo jak se chová polis kde je vyvolaná vzpoura?
Je možné na ní po dobu 12 hodinové vzpoury útočit a likvidovat přitom docházející případné podpory?Díky za odpovědi.
 

DeletedUser

Guest
Tak jednotky městem projedou, vyberou surky a nikdo tam nezůstane, to už vím. Ve městě je od toho okamžiku odstartována vzpoura. Ale nutně, opravdu nutně potřebuji vědět, jestli na Deltě trvá 6 nebo 12 hodin?! Tedy ta vzpoura. Je důležité, abych vyjel včas kololodí!!!
 

DeletedUser

Guest
Jak se chová?

Dá se na ni útočit a tím oslabovat obránce, to znamená že obránce a vlastník polis může stavět, posílat a dělat vše tak jak kdyby mněl město normálně bez vzpoury.Akorát prostě po 12h(od vyvolání vzpoury) musí odrazit všechny nájezdy kolonizačními loděmi a tím se ubrání.
 

DeletedUser

Guest
Hm :-/ Takže jak sem to pochopil pánové tak je to cesta do pekla pro utočníka možná vám to nedošlo. Ale budete na to město utočit několikrát tj o to více ztratíte pokud bude moc znova povolat jen blbé milice znova opět další ztráta pro agresora. případně dovalit popory od aliance jak si představujete "dobývání" aliančního ostrova že vykilíte celej ostrov :-O.

No ja nevim ja když na alfě čistil město protivníka (zěd 25 a obraná vež) a měl jen ubohých 1200 obyvatel v pěchotě. tak sem tam nechal armadu ze dvou měst kompletně prostě se nevrátil vůbec nikdo ;) (SAMOZŘEJMĚ ARMADU SEM POSTAVIL TAKOVOU ABYCH MĚL CO NEJNIŠŠÍ ZTRÁTY A ABY V PRNÍCH VLNÁCH BYLO DOST KATŮ NA BOŘENÍ ZDÍ ....)

Takže přredstava že někoho takhle vymlatim a mám se ještě 12 hodin nebo kolik strachovat zda tam někdo nepošle další pěchotní podpory. Abych ještě víc ztratil .... tak se ta hra náramně začne přibližovat jedné co sem opustil a začne z toho simcity všichni budou převážně kolonizovat. A málokdo bude vůbec bojovat snad se nebudem hádat. Že už jen bojový systém zvýhodnuje obránce nehoraznou formou a jestly dobře chápu jak probíhá těd dobývání alá VZPOURA tak to je šlus se zabavou bude z toho opět nudné klikací simcity DOUFÁM ŽE TO NECHCETE PAK JEŠTĚ VRAZIT NA JINÉ SERVRY
 

DeletedUser

Guest
Ještě Ti, Andílku, nedochází pointa toho všeho.
Ale nevadí, my si klidně počkáme.
Jenom maličkou nápovědu:
Teď teprve se vyrovnala obrana s útokem.
Teď konečně není zvýhodněna bránící se strana.

A juchuchů a ejchuchů a hopsa hola hej! ;)
 

DeletedUser

Guest
No opravdu ji nevidim. Jak se něco mohlo vyrovnat když budu muset utočit dvakrát minimálně místo jednou A ještě bude mít protistrana hafec doby pořidit si podpory které opět budu muset zabít místo - při dobývání na mě už aspoň pak utočily a vratila se mi nevýhoda před dobytím nijak ji ale zde nespatřuju .... ani ti tvoji pointu
 

DeletedUser

Guest
To nevadí, poznáš to záhy. :) Nejpozději, až se na Tebe vrhne nepřítel a doslova Tě rozcupuje na hadry. ;)

Ale i kdybys za to zaplatil tuhle daň, nevadí.., takové poznání za to stojí, protože od toho okamžiku se Ti rozzáří oči jako mně a řadě dalších lidí, kteří právě v tomto okamžiku sedí u compu, a doslova se tetelí vnitřní radostí v předtuše těch nejfantastičtějších bojů, jaké tu velmi rychle vypuknou.

Olé.., tohle jsi ještě nezažil! :D
 

DeletedUser

Guest
Finfarra:

Nechápu význam tvých slov ;)

-------------

Plný útok (500p/600h/200k) vs. plná obrana (1000/1000)... na 10 zdi, bez milicí, věže, hlídky, +30 štěstí - útočník stejně neprojde /v praxi to samozřejmě vypadá jinak, pokud se bojuje proti akivním hráčům - tam se musí počítat, že prostě více útoků pokapou na vysoké zdi, ikdyž pojednou i katy/... a ta zed bude v praxi samozřejmě vyšší. To k tomu "zvýhodnění útočníků" - aby bylo jasno.

-------------

Já s ním souhlasím, nemůžu si pomoct - už ted na vybití jednoho hráče potřebuješ patery plné útoky, ne-li víc. Pak přijde zasloužená odměna, už se to jen brání, a to je v této hře výhoda. Protože bránit je v této hře zvýhodněno /ve smyslu pozemně, nikoliv lodně, tam to až tak jasné není - nefungují tam modifikátory hradeb, milice.../.

Představa, že by měl "okupovaný" hráč ještě jednu /ne-li více/ možností být zvýhodněn je hrozná. V případě aktivní aliance a v "případě druhé šance" /tedy vzpoury, kde má obránce moře času/ se může stát /rychlé transportky plavou rychle :)../ že obránce dostane šanci další (a další, další...) - místo toho, aby se bránící aliance snažila v útoku a (a měla na to omezenou dobu) nebylo by to tak jednostranné, ve prospěch obrany.

Já nevím jak tobě, ale já ádné zvýhodnění útočníků nevidím, takže se síly určitě nevyrovnávají.
Nastíníš mi situaci, kdy z toho pro útočníka plynou nějaké výhody?
 

DeletedUser

Guest
Promiň, ale to neudělám. To už je důmyslem a strategií toho kterého hráče.
Jenom znovu mohu zopakovat: Ty nevýhody jsou jen zdánlivé, ovšem musíš u toho začít přemýšlet. Čímž u mě tahle hra rázem získává podstatně víc bodů a sympatií. ;)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru