• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Drancování 2.0

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser7382

Guest
Nový systém drancování



Koncept:
Tak navážu na wolfyho … Na nové verzi nesouhlasím zvláště s jednou věcí a tou je nový systém drancování. Můj návrh tedy je, aby zůstal starý způsob drancování.

Důvod:
Drancování je sice znatelně zkráceno, nicméně cena za to je příliš vysoká. Při drancování ve staré verzi se získá mnohem víc kusů surovin a to za delší dobu drancování stojí. Jenom představa, že od jedné zemědělky při drancování v nové verzi získám pouze 733 kusů od každé suroviny, je děsivá. Zatímco ve staré verzi získáte denně od zemědělek na jednom jediném ostrově 16000 kusů od každé suroviny, tak při jednom drancování všech zemědělek na ostrově v nové verzi denně získáte maximálně 5864 kusů od každé suroviny a to při maximálních úrovních všech zemědělek, což stojí spousty surovin. Dostat jednu zemědělku na maximální úroveň a tak už napořád drancovat maximum 733 kusů od jedné suroviny stojí 150000 kusů surovin. A tak málo surovin za 48% pokles nálady ! Kdo chce mít ze zemědělek víc surovin, musel by u toho sedět půl dne. To jen nahrává psychopatům, co u toho sedí 24 / 7.
A nedokážu si představit, že budu opět otravně dobývat všechny zemědělky. A to není ještě tak hrozné. Teď si představte, že aby někdo z hráčů, jenž má na ostrově námořní město (město s loďstvem), musí s maličkou pěchotou dobývat zemědělky a jinak to prostě nepůjde, aby z nich měl nějaké ty suroviny. Ten hráč si zřejmě bude muset vymlátit skoro celou flotilu, aby měl 1000 volných obyvatel, protože na 8. zemědělku je potřeba v jednu chvíli mít na ostrově 1000 vojáků. To samé platí i u obranné pěchoty. Taky proč mají celé světy jednotky k drancování, když se s novou verzí objeví i nový systém drancování.

Detaily:
Celková grafika zemědělských vesnic by zůstala stejná. Jenom by se jim neposílaly suroviny, ale zvyšovala by se síla a pro suroviny by museli jednotky chodit také, jak je to ve staré verzi. Tím pádem by se získával stejný počet surovin, jako to je na starých světech dosud.

Rovnováha:
Kdyby se to takto zavedlo do hry, rovnováha by se nezměnila, protože na starých světech byl vždycky ten starý způsob drancování. Naopak s nahráním nového systému drancování a dobývání zemědělek spolu s novou verzí, rovnováhu změní, jak je psáno v důvodech.

Podvádění:
Návrh to neumožňuje, pokud se po updatu na novou verzi neobjeví chyby, které by měly být opravitelné.

Závěr:
Jaký je váš názor ? Je to takto dostačující ? Vím, že nejspíš zabere další práci ponechat starý způsob drancování a nahrát k tomu grafiku nové verze, ale celé servery jsou zvyklé účinně drancovat a navíc nahrání i nového systému drancování a dobývání zemědělek hodně změní rovnováhu.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
já na starém světě zemědělky na drancování surovin už skoro vůbec nevyužívám protože i tam by mi to zabralo hrozně času (mám 39 měst a kdybych v každém drancovala tak se asi zblázním...;)) , ale souhlasím s návrhem dan 77, protože je to výhodnější v začátcích hry, kdy je drancování jedna z mála možností jak získat trochu víc surovin a také protože já zemědělky docela dost využívám na směnu surovin, protože mají výhodný poměr a je to rychlý a většinou hrozně dlouho trvá když chci obchodovat s nějakým jiným hráčem.. a tady když si musím dobývat zemědělky tak mi to víceméně nedovoluje udělat rovnou od začátku město jenom na ohnivé lodě.. protože pak mám nedobyté zemědělky a nemůžu směňovat zboží...
je tady ale zase výhoda že když už přežiju to dlouhé dobývání zemědělek tak mám ve vesničkách 2.0 suroviny u sebe ihned..
 

DeletedUser

Guest
Stary system dobyvania uz urcite nebude. Urcite nie v Grepolis 2, mozno v Grepolis 3 ano :D ale v dvojke urcite nie. A nema zmysel ziadat stary system dobyvania.

Zmysel ma uz len hladat sposob ako zdokonalit novy farmiaci system.



Ber napriklad 90 alebo 40 minutove ponuky. Ziskas tak trochu menej surovin nez na Grepe 1 ale asi za rovnaky cas. Ale mozno by sa todalo trchu dorovnat tym, ze ti to nevezme vojakov a tak stihnes v hre viac vyrabovat.


Ten hráč si zřejmě bude muset vymlátit skoro celou flotilu, aby měl 1000 volných obyvatel, protože na 8. zemědělku je potřeba v jednu chvíli mít na ostrově 1000 vojáků. To samé platí i u obranné pěchoty.
No ono staci ked tvoja armada (pechota + lode) ma 1000 obyvatelov nemusi to byt cisto pechota. :D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Drancování

Co se týče mě je nový způsob daleko lepší přijdu drancnu použiju surky naklikám a můžu zase zmizet starý způsob byl zdlouhavý (zvýšit sílu a pak drancnout) :( a když jsem měl víc jak 5 měst už jsem ani nedrancoval
 

DeletedUser

Guest
No tak to si sa potom daleko asi nedostal ze? Nedrancovat uz pri 5 mestach. :D


To len utvrdzuje moj nazor na to ze Grepolis 2 je lepsi pre hracov ktori nevedia / nemozu kvalitne hrat.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru