• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

G0esh4cks

DeletedUser

Guest
Provinilec
Mé jméno je G0esh4cks a nyní vám popíši jak jsem se dostal až na vrchol kam se mnozí nedostaly.Když jsem byl ještě malé dítě hrával jsem si s ostatními dětmi na ulici na kterých se vznášela Zeusova přízen.Každý se měl 1deně poklonit našemu bohovi všichni se klaněly a uctívaly našeho nejmocnějšího.Jednou když byl čas jít do chrámu zasvědcenému ZEUSOVI jsem se zrovna potuloval cestou k chrámu a přitom sem uviděl v temné uličce zahalenou tajemnou osobu.Samozřejmě sem byl tehdy zvědaví a tak jsem šel za ní a le neuvědomil jsem si že už odbila 12hodina tedy čas poklonit se ZEUSOVY.Opatrně a potichu jsem se blížil k tajemné osobě která něco psala na kousek papíru.Když už jsem byl u ní tak hlasitě zapískala a já jsem leknutím spadnul na zem.Tajemná osoba se na mně pohlédla a instinktivně vytáhla ostrou kudlu.Ležel jsem strachy a nemohl jse hnout i když se ke mně ta tajemná osoba blížila byla čím dál tím blýž když najednou.Z konce ulice nás viděl Šermíř který byl nejspíš na hlídce , rozběhl se za tajemnou postavou která se snažila utéct.Když šermíř chytl tajemnou osobu a strhl s ní kápi s udivením vykříkl "Proč Proč jsi na nás sehnal tuto strašnou pohromu".V té chvíly jsem se zvedal ze země a poslouchal jsem co šermíř říkal i když jsem tomu nerozuměl.Když šermíř odváděl tajemnou postavu přímo do vězení uvědomil jsem si že by to mohl být špeh.Vyšel jsem z uličky a sledval jsem šermíře.Když šermíř přišel k branám vězení kde stály stráže zastavil se a začal něco říkat strážím.Jeden se ihned rozběhl k paláci a druhý strážný otevřel bránu do vězení.Netušil jsem že mě z povzdálí sleduje další šermíř.Když ke mě přišel lekl jsem se málem jsem spadnul.Zeptal jse mě: Ty synku jsi viděl tu postavu jako první co jsi videl?Nacož jsem mu odpověděl: Když jsem šel do chrámu zahlédl jsem postavu v uličce jelikož jsem zvědavý,šel jsem se za ní kouknout.Šermíř odpověděl vážným hlasem: Ty jsi místo poklonění se našemu všemocnému bohu následoval temnou postavu v uličce?!?.Aniž bych odpověděl chytil mě pevně za ruku a táhl mě do paláce.

Diskuze zde:
http://forum.cz.grepolis.com/showthread.php?p=2433#post2433
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Důsledky

Důsledky
Když mě šermíř dotáhl až k paláci zrovna vycházela eskorta která měla prověřit město jestly v něm nezůstal ještě nějaky špeh.Všichni občané se divily proč eskorta prohledává město když si to uvědomyly začaly se klanit na ulicích.Když král města svolal veřejné schromáždění stále mě ještě držel šermíř.když se všichni schromáždily začal král mluvit.Kdo z měštanů se dnes nebyl poklonit zeusovy?!?.Šermíř se ozval a řekl tento chlapec.Král se na mě podíval a řekl šermíři aby mě přivedl nahoru.Měl jsem strach a brečel jsem ale nic mi to nepomohlo.Král jse na mě podíval rozhořčeně vykřikl: Hříšníku bude ti stata hlava!.Když v tom začala hlídka z majáku troubit na poplach.Všichni se rozprchly do domovů.když všichni vylezli viděl jsem jenom zbraně a v obzoru pirátské lodě.Všichni se urychleně odebraly na pobřeží a mě nechali mému osdudu ležet na schodech katedrály.Když jsem uviděl lodě uvědomil jsem si co jsem provedl.Seslal jsem na nás ZEUSŮV hněv.

Diskuze zde:
http://forum.cz.grepolis.com/showthread.php?p=2433#post2433
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Ach ta čeština. Nech si to někde projet s kontrolou pravopisu, než to sem dáš.
ZEUSŮV - píše se DIŮV. ;)
 

DeletedUser

Guest
Bitva

Bitva
Když jsem vstal tak bylo celé město v plamenech.Tisíce jednookých a jednonohých pirátů vystupovalo ze stovek lodí které zastínily slunce které bylo nad obzorem.Když jsem se proplétal těly svých příbuzných,kamarádů a spoluobčanů plakal jsem litoval jsem toho dne kdy jsem spatřil tajemnou postavu kdy jsem ztratil rodinu přátele v jediném okamžiku,okamžiku který zmněnil celý můj život.Když jsem se blýžil k věži která stála u pobřeží viděl jsem jak sám král města prosí na kolenou o přízen DIOVU kterou jsem tolik pohrdal.Když jsem se pomalu blížil k příkopu v kterém byla voda udeřil mě jeden pirát.Když jsem padal moje matka do me strčila a odstrčila mne do příkopu.Když jsem padal proběhl mi v hlavě celý můj život,krátký život který jsem zahodil.Z toho dne si moc nepamatuju vím pouze to že poté co jsem spadl do příkopu jsem se ocitl na ostrově.

Diskuze zde:
http://forum.cz.grepolis.com/showthr...=2433#post2433
 

DeletedUser

Guest
Ostrov

Ostrov
Na ostrově jsem nikoho neměl nikoho který by mi pomohl třeba se i zabít.Chtěl jsem se mnohokrát zabít ale pud sebezáchovy mi to nedovolil.Když jsem si uvědomil že jsem na pustém ostrově který leží v moři myslel jsem si že bude nejlepší postavit pomník Poseidónovi krály moří a tak jsem taky učinil.Po večerech jsem se klanil modle kterou jsem učinil ze dřeva a kamení.Za ty dva dny co jsem byl na ostrově jsem nic nejedl a žalůdek byl na poplach.Když jsem dokončil modlitbu šel jsem si opláchnout obličej do moře.Ve vodě jsem viděl obraz,byl to obraz mého obličeje pod kterým proplula ryba.Mozek se vzpamatoval a z poslednich sil jsem sahl po rybě kterou jsem viděl.Když jsem rybu zabíjel kamenem nejdřív jsem chválil Poseidóna protože jsem myslel že mi tento dar přinesl za to že ho uctívám.S chutí jsem se pustil do jídla do ryby kterou jsem si opekl na ohni.Když jsem rybu dojedl padl jsem únavou a usnul jsem.Ráno když jsem se vzbudil byl zatuchlý vzduch jakoby někde hořelo_Otočil jsem se les který byl na ostrově hořel.Kouknul jsem na neuhašené ohniště od kterého zřejmě přeskočila jiskra na trávu která rostla opodál.Ohen který jsem způsobil zřejmě přivolal pirátské lodě které napadly Grepolis,to slavné město ve kterém jsem žil.Když mě piráti zpozorovaly okamžitě se ke mě rozjely.Myslel jsem že mě zabijí ale mýlil jsem se přijmuly mě na lod.
 

DeletedUser

Guest
Jen zapracuj na češtině a bude to dobrý, ono i když má příběh dobrý děj, gramatické chyby zkazí dojem.
 

DeletedUser

Guest
Ještě bych dodal - ne dobrý děj, dobrý nápad.:) Děj by mohl s takovým nápadem být i lepší a hlavně lépe popsaný - takhle to je jak od Paoliniho.
 

DeletedUser165

Guest
On o hodinu češtiny čumí do stropu :) Jinak ten děj je pěkný :)
 

DeletedUser

Guest
ne o hodinu cestiny se houpu kdyz neco pisu nemuzu to po sobe precist vecne se gebim samim blbostem a uca chyta nervy xD:D
 

DeletedUser

Guest
Dobře, abych nebyl takový kritik jen já - ostatní jsou nějak mírní.:)

Zkus se trochu rozepsat - píšeš zbytečně zkráceně, ořezaně, dá se toho napsat spoustu, ty píšeš minimum. Nepopisuješ okolí, soustředíš se výhradně na hl. hrdinu nebo na důležitou část příběhu, zbytek jako by neexistoval.

A hlavně vždy, když něco dopíšeš, zkontroluj to po sobě. Rozděl si to třeba po pěti řádcích, které si pak důkladně projdi a zkus opravit chyby, kterých si všimneš - zbytek nějak přelouskáme, když se na češtině tak flákáš.:)

Hlavně se nežeň. Na tvém psaní je vidět, že jsi to chtěl mít rychle hotové, ale to je chyba. Příběh se bude více líbit, když se u psaní budeš soustředit výhradně na text, tudíž neuděláš tolik věcných chyb a příběh bude snad i obsáhlejší.:)
 

DeletedUser

Guest
Piráti

Piráti
Když jsem vstoupil na palubu každý na mě koukal měřil si mě ukazoval na mě svoji šavli a dělal jako by byl on pánem lodi.Když mě dva piráti dovedly ke kapitánovi který seděl u klavíru a hrál děsivé zvuky ze kterých mi naskakovala husí kůže.Opatrně jsem postupoval ke kapitánovy všiml jsem si že nemá jednu nohu ale to měl na té lodi skoro každý druhý.Když se na mě podíval svým jedním pirátským okem a pravil: Kdo jsi?.Zakoktal jsem g0esh4cks.Sotva jsem to dořekl přilétl ke mě papoušek který na mě řval zabít zabít.Kapitán se rozkřikl na svého papouška Mlč ty ptáku.Pak pohlédl na mě a řekl: Odkud jsi se vzal na tomto pustém ostrově.Když uslyšel že jsem z Grepolis jediný kdo přežil zatleskal a zeptal jse mě jestly se nechci stát také pirátem.Když jsem odvětil že ano vyšly jsme na palubu a kapitán vykřikl "Toto je ten kdo přežil masakr v Grepolis nejodvážnější a proto se stane jedním z nás!".Všichni ztichly a užasem jim spadly zbraně které si brousily na moji smrt.
 

DeletedUser

Guest
S touto částí bych měl celkem problém.

1. Nedokážu si představit piráta, který by jen tak, po jedné větě, řekl, že cizince, který může kdykoliv pomstít své příbuzné, které piráti zabili, bere mezi sebe.

2. Chybí ti tam uvozovky, které jsou ústřední ve vyprávění - musíš rozlišit myšlenku, normální vyprávění a přímou řeč.

3. O tomhle nehodlám prohlašovat, že je to stoprocentní pravda, ale měl jsem pocit, že v té době se šavle nepoužívaly. Ale jak říkám, to je jen můj názor.

4. V jednom případě začínáš větu slovem "když", tudíž člověka napadne, že tam někde bude "...,tak...", ovšem ono to tam není, věta končí a pokračuje příběh.

5. Další osobní názor, ale nejsem si jistý, jestli v době antického Řecka měli klavíry.:)
 

DeletedUser

Guest
čeština mi taky trošku děla problémky.

Ale tohle neni příběh to je slatanina vět. Hlavní hrdina s Bohnic si trošku šlehnul a tendy to žačlo. Mezi záchvaty když zrovna se nevalel po zemi a nežebral o konec svého utrpení, Vypustil neuplné věty a někdo to nahrál na magnetofon a poslal ti to domu. Také k tomu přibalil k tomu flašku rumu. Spisovatel ji vyžunknul a začal psát toho hororové vyprávění.

Řka: Budu blinkat přistupte. I přistoupilo dítko nebohé a předneslo svoji prosbu : VRAT SE DO ŠKOLIČKY , potřebujte pane spisovateli zopakovat pÁr lekci jak slintat na pani učitelku. co umí česky.

NEVIM TOHLE MI PŘIJDE MÍN UJETÝ NEŽ TO CO SI NAZVAL PŘÍBĚHEM
 

DeletedUser

Guest
Nádhera Andílku, prostě nádhera :) to je přímo na Pulitzerovu cenu :p Já nejspíš napíšu nějakou fantasy knihu, protože z těchhle slohovek u kterých se nedá věřit ani tomu, že to napsalo 8miletý dítě, a potom zjistíš že to napsal 25ti letetý dospělý, se mi už zvedá kufr :) co všechno ty lidi nenazvou příběhem/slohem/povídkou/uceleným projevem

Ale jinak jo, je to vcelku zajímavý nápad, pěkně zasazený to světa Grepolisu, ale gramatika naprosto příšerná, a sloh taky stojí za prd, např. "modlu kterou jsem učinil ze dřeva a kamení" :p
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru