• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Grepo 2.x - navrh

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
[SPOIL]Zdravim lidi, mel by tu takovej malej drobej navrh pro vyvojare ohledne Thety a Ioty.

Tento navrh myslilm zaujme hlavne hrace,kteri u teto hry sedi 24/24 a mozna lidi,kteri sem prisli z jinych svetu a znaji ostatni ze sve aliance a chteli by se k nim stehovat,aby sjednotily sily.

Jde o to,ze s pribyvajicim casem a fungovanim daneho sveta roste pocet dobitych mest a to na ruznych ostrovech.

Pokud se clovek stehuje a ma rekneme 20 mest a vice a na kazdem ostrove ma treba jen 2 mesta v ramci sveho stehovani a sedi tu temer nonstop,tak se dostane do kolotoce,kdy vlastne jen klika a klika,pokud chce vylozene poctive farmit surky.

20 mest -- 2 na kazdem ostrove, ostrov 8 vesnic. Tzn. ve finale 80 kliknuti a prepinani se mezi mesty behem 5ti nebo 10ti minut.

Ja sam jsem ted ve stavu,kdy v jednom meste zacnu a nez to vsecko poctive proklikam,tak zjistuju,ze mi dobiha cooldown na dalsi tezbu ve meste,v kterem jsem zacal ono farmici kolecko delat.

Proto bych chtel navrhnout do hry nejake nove tlacitko,ktere by fungovalo formou Multiclick.

Slo by vlastne o jakysi druh ulehceni farmeni.

Toto tlacitko by treba mohlo byt skryte ze startu a aby ho clovek mohl pouzivat,tak by musel napr splnovat tyto kriteria.

a) Na ostrove by musel mit dobite vsecky vesnice
b) Na ostrove by musel mit hrac minimalne 2 sve mesta
c) Hrac by musel mit 20 mest +

Vysledny efekt by byl tedy ten,ze misto 80ti kliku by se kliklo na tlacitko Multiclick a na danem ostrove by se najednou vyfarmily vsecky vesnice[/SPOIL]
Koncept:
Nove tlacitko ve hre s funkci MultiClick, jehoz funkci bude vyfarmit na danem ostrove vsechny vesnice najednou

Důvod:
Usnadneni ovladani

Detaily:
Videl bych to asi tak,ze tohle tlacitko by bylo skryte v informacich o ostrove. Po kliknuti by se to nejak rozvetvilo,stejne jako menu u vesnic. Nejakej napis tipu "Pozadovat suroviny od vsech vesnic" a zde by se dala predvolit nejaka nabidka polis,lezicich na danem ostrove,aby system vedel,do ktereho z mest suroviny poslat
Aby se tohle tlacitko zobrazilo,tak by hrac musel splnovat napr. tyto podminky:
a) hrac musi mit dobite vsechny vesnice na ostrove
b) hrac musi mit minimalne 2 mesta na jednom ostrove
c) hrac musi mit minimalne 20 mest celkem
d) hrac musi mit dobita mesta na minimalne 4-5 ostrovech

Grafika:
Nevim,co sem mam napsat :) snad jen okopirovat cast horniho textu o tom umisteni, jak je to narocne po programatorske strance to nevim :/
tlacitko by bylo skryte v informacich o ostrove. Po kliknuti by se to nejak rozvetvilo,stejne jako menu u vesnic. Nejakej napis tipu "Pozadovat suroviny od vsech vesnic" a zde by se dala predvolit nejaka nabidka polis,lezicich na danem ostrove,aby system vedel,do ktereho z mest suroviny poslat

Rovnováha:
Myslim,ze narusena nebude

Podvádění:
Nenapada mne jak

Závěr:

Myslim,ze tento system by vse dost usnadnil a troufam si rici, ze by mozna nebylo v budoucnu na skodu, az tech mest jeste pribude, vytvorit primo nejake,radoby receno makro,nebo nadskupinu, ktera bude fungovat v podstate stejne,akuat bude nadrazena a misto jednoho ostrova se timto zpusobem vyfarmi treba 3-5 ostrovu na v podstate jeden click.

Myslim si,ze v dobe,kdy nekteri hraci budou mit 100 mest, tak klikat rekneme 50 x 8 je celkem na hlavu
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Je to sice jen formalita,ale prosim,pro lepsi prehlednost,kdyz to tedy delaji vsichni,dal jsem si tu praci a zlehka jsem to poupravil ;)

Koncept:
Nove tlacitko ve hre s funkci MultiClick, jehoz funkci bude vyfarmit na danem ostrove vsechny vesnice najednou

Důvod:
Usnadneni ovladani

Detaily:
Videl bych to asi tak,ze tohle tlacitko by bylo skryte v informacich o ostrove. Po kliknuti by se to nejak rozvetvilo,stejne jako menu u vesnic. Nejakej napis tipu "Pozadovat suroviny od vsech vesnic" a zde by se dala predvolit nejaka nabidka polis,lezicich na danem ostrove,aby system vedel,do ktereho z mest suroviny poslat
Aby se tohle tlacitko zobrazilo,tak by hrac musel splnovat napr. tyto podminky:
a) hrac musi mit dobite vsechny vesnice na ostrove
b) hrac musi mit minimalne 2 mesta na jednom ostrove
c) hrac musi mit minimalne 20 mest celkem
d) hrac musi mit dobita mesta na minimalne 4-5 ostrovech

Grafika:
Nevim,co sem mam napsat :) snad jen okopirovat cast horniho textu o tom umisteni, jak je to narocne po programatorske strance to nevim :/
tlacitko by bylo skryte v informacich o ostrove. Po kliknuti by se to nejak rozvetvilo,stejne jako menu u vesnic. Nejakej napis tipu "Pozadovat suroviny od vsech vesnic" a zde by se dala predvolit nejaka nabidka polis,lezicich na danem ostrove,aby system vedel,do ktereho z mest suroviny poslat

Rovnováha:
Myslim,ze narusena nebude

Podvádění:
Nenapada mne jak

Závěr:

Myslim,ze tento system by vse dost usnadnil a troufam si rici, ze by mozna nebylo v budoucnu na skodu, az tech mest jeste pribude, vytvorit primo nejake,radoby receno makro,nebo nadskupinu, ktera bude fungovat v podstate stejne,akuat bude nadrazena a misto jednoho ostrova se timto zpusobem vyfarmi treba 3-5 ostrovu na v podstate jeden click.

Myslim si,ze v dobe,kdy nekteri hraci budou mit 100 mest, tak klikat rekneme 50 x 8 je celkem na hlavu
 

DeletedUser40

Guest
Děkuji za snahu, první příspěvek upraven. :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
b) hrac musi mit minimalne 2 mesta na jednom ostrove

Toto je hlupost podla mna.


Okrem vyziadania by tam mohlo byt aj rabovanie surovin. Grafika a okna by mohli byt presne take iste ako vyziadanie/rabovanie jednej dediny len by tam bol nadpis ze vyziadanie od vsetkych dedin alebo nieco take.
 

DeletedUser

Guest
Tak dobre,tak s temi dvema mesty na ostrove jsem to mozna prehnal.

Ja jsem zaroven chtel,aby to tlacitko,bylo tak rikajic trochu za odmenu.

A co se tyka toho rabovani,tak to me napadlo taky,ale pak mi doslo,ze kazda vesnice muze byt vyrabovana na jiny procenta a pripadlo mi to zbytecne, v tom smeru,ze by jsi pripadne jednim kliknutim mohl prijit o vsechny vesnice na ostrove v pripade,ze by se ti vsechny vzbourily

Jinak s tim navrhem Wolfy souhlasis?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Jasne ze suhlasim. Bez tohto je Grepolis 2 najhorsia MMO hra aku som kedy hral.

Ale keby si osobitne klikal na kazdu dedinu tak sa ti tiez moze stat ze sa ti kazda vzburi. To mas rovnako. Ide len o to aby si zbytocne neklikal.


Tento tu uz myslim aj bol. Len mozno ze neoficialne. Este by bolo podla mna pridat jednu vec. A to kontrolnu otazku. Aby sa nestalo ze omylom trafis vedla a vyberies ponuku co trva 4 hodiny a potom musis cakat. Pri dlhsich ponukach by bolo lepsie aby sa ta spytalo ci naozaj chces pouzit tu ponuku. Pripadne by tam mohla byt kontrola plneho skladu a podobne vecicky. :) Aspon za premium.
 

DeletedUser7287

Guest
Buď jsem to nepochopil, nebo nevíte o funkci kapitána, který v sobě skrývá požadování surovin (i drancování) na jeden klik u zvoleného města ze všech vesnic na ostrově...
 

DeletedUser

Guest
Tiez som si myslel ze to tu uz je. Ale nebol som si isty a v updatoch som nasiel iba toto:

Prémium: Přídán nová přehled zemědělských vesnic u Kapitána, který dělá farmení jednodušším a rychlejším

Prehlad nemusi znamenat ze to je tlacitko na farmenie. Osobne si myslim ze je kravina ze to dali ku kapitanovi. Len aby si musel kupovat vsetky mozne premia. :-/ Malo to byt v administratorovi, ale Nemcov nezaujima aby bol Grepolis dobra hra ale aby z neho mali co najviac penazi.


A vobec nerobia to co slubuju. Slubili to spravit tak, ze si davku surovin mozes objednat vopred este predtym nez sa skonci doba cakania aktualnej poziadavky. Vopred vyziadane suroviny by ti prisli hned ako by sa ti skoncilo cakanie. Ale nie oni musia spravit nieco co je este horsie nez si clovek dokaze predstavit.

Ak to takto pojde dalej tak sa na Grep vys...m.
 

DeletedUser

Guest
Mno tak priznam se,ze Premium jsem nikdy nemel aproto jsem ho ani nikdy nestudoval,ale kdyz jsem ted tedy prave zjistil,ze to dokaze kapitan,tak je to podle mne postavany na palicu.

Tim,ze tuto funkci pridali Kapitanovi,tak stizily ovladani ovsem ostatnim,coz si myslim,ze v poradku neni.

At premiove funkce jsou,tomu se nebranim. Ale at je ovladani pro vsechny spolecne.

Kdyz to trosku s nadsazkou prezenu,tak bych to si dovolil prirovnat k jizde na kole.:p

Jednomu zavodnikovi daji funkcni kolo, druhy dostane kolo na kterem nebudou pedaly a riditka. Postavi je na START a az dojede do cile zavodnik cislo 1 s funkcnim kolem...tak budou strasne prekvapeni, ze zavodnik cislo 2 je nekde par metru za Startem:grr:-O:grr

Sorry,ale tohle je opravdu velice prasteny do hlavy,to at se na mne nikdo nezlobi.:grepolis:grepolis:grepolis

Buď jsem to nepochopil, nebo nevíte o funkci kapitána, který v sobě skrývá požadování surovin (i drancování) na jeden klik u zvoleného města ze všech vesnic na ostrově...

Covece, se priznam,ze timto jsi me aj celkem nastval,ikdyz za to nemuzes.....jen vazne uvazuju nad inteligenci vyvojaru :-/

Predstav si zavod Formule 1 na startu Schumacher vs. Alonso, nebo kdokoliv jinej a po usednuti do kokpitu formule dostane pred startem zavodu jeden do rukou volant a druhej francouzky hole,aby se s nima mohl odrazet :D :D


TOTO JE FAKT HNUS:-!:-!
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7287

Guest
Predstav si zavod Formule 1 na startu Schumacher vs. Alonso, nebo kdokoliv jinej a po usednuti do kokpitu formule dostane pred startem zavodu jeden do rukou volant a druhej francouzky hole,aby se s nima mohl odrazet :D :D


TOTO JE FAKT HNUS:-!:-!

Ti odpovím ve tvém duchu, je to opravdu hnus ty formule, jakto že škodovka vlastně nemá svůj F1 monopost sakra co je to za nespravedlnost, že nějaký ferari má a škoda ne :-! jo aha vlastně ferari dává peníze do vývoje, monopostu a proto je v tom asi lepší než ta škodovka...

Uvědom si, že všechny tyhle webové hry co všichni hrajeme někdo vymyslel a investuje do jejich vývoje a správy a proto musí být a jsou postaveny na stejném principu a to, že je můžeš hrát zadarmo, ale existuje tady ještě alternativa nějakých zlaťáčků a podobných věcí, které ti mohou dát určité výhody vůči ostatním jen si je musíš koupit a je jen na tobě jestli si tedy do toho monopostu formule jedna koupíš volant a nebo ti stačí ty francouzké hole aby jsi se s nimi mohl odrážet... (což ale ve hře takto nefunguje, protože tam ti premium nedává nic co by jsi nemohl získat jinou vetšinou obtížnější cestou)

Nezlob se na mě, ale to co jsi napsal je bohapustá demagogie!

Kdyby jsi náhodou nevěděl co to je demagogie tak tady máš citaci významu slova demagogie ze slovníku cizích slov:

demagogie = využívání zkreslených zjednodušených argumentů, působících zejména na city a předsudky, k ovlivňování jednotlivců a skupin
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
No hele, neber si to špatně ale stačila mi přečíst první věta + podmínky a měl jsem dost. Asi nevíš jak to chodí. Jak už nám zde napsal wolfy, nejde o kvalitu ani o kvantitu, oni chcou jen fůru peněz a to co dělali (update) bylo jen kvůli přilákání lidí. Navíc, podle mě ani moc velkou změnu neudělali, jen přidali pár kravin za kterých musíte utratit nějaký prachy aby se to vůbec dalo hrát. Navíc, občas nebo-li skoro všude se dbá na optimalizaci, dívejte se na to, tolik updatů se děje. Čím větší optimalizace tím lepší hra :). Navíc, tento doubleclick, heh, museli by se zjistit souřadnice ostrova + města. Potom všechny majitele měst porovnat a pokud budou stejné tak se spustí další script. To je zase zjišťování kolik má hráč měst, jestli jsou dobyta města na jiných ostrovech, to je milióny cyklů a více pomalejší hra. Takže dávám tomuto návrhu šanci asi 1:10000 že projde. Ale i tak, GL.

Kac
 

DeletedUser

Guest
Ti odpovím ve tvém duchu, je to opravdu hnus ty formule, jakto že škodovka vlastně nemá svůj F1 monopost sakra co je to za nespravedlnost, že nějaký ferari má a škoda ne :-! jo aha vlastně ferari dává peníze do vývoje, monopostu a proto je v tom asi lepší než ta škodovka...


Sorry chlape,ale s tvym prispevkem nemuzu absolutne vubec souhlasit. Snazis se delat chytryho (asi jsi dostal pod stromecek slovnik cizich slov) ale pointa ti utekla a michas tady jablka s hruskama dohromady. Srovnavas nesrovnatelne.

To co srovnavas ty, to mi prijde asi stejne hloupe,jako kdybych delal rychlostni test mezi stihackou MIG21 a horkovzdusnym balonem...jediny co maji tyto dve veci spolecneho je to,ze obe umi letat za pomoci nejakeho pilota,ovsem je to uplne odlisna kategorie

to Kaczmi:
a) Mozna je mnoho script,ale asi jsi prehlidnul to,ze tato funkce uz ve hre je,ale je Premiova (ma ji v sobe zahrnutou Kapitan)
b) Ano vidim to uplne stejne,je to jen o ryzovani penez. Myslim,ze Inno se touto cestou potresta samo,protoze o hrace bude prichazet.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
a) Mozna je mnoho script,ale asi jsi prehlidnul to,ze tato funkce uz ve hre je,ale je Premiova (ma ji v sobe zahrnutou Kapitan)

Pokud je tato funkce již inplentovaná do hry, v tomto případě v prémiu, není co řešit, kupte si prémium. Btw co si pamatuju ze staré dobré verze tak Kapitán přidával 20% do útoku lodí na moři, né? :)
 

DeletedUser

Guest
Trošku se zklidíme pánové a dámy. Návrh je zbytečný, protože kopíruje již zavedenou možnost do hry. Pokud chcete diskutovat, prosím. Časem zamknu.
 

DeletedUser

Guest
Socrate... muzu to teda brat tak,ze bez Premia se zadnych zmen nedockam ani v budoucnu?

At se na mne nikdo nezlobi,ale tenhle klikaci zavod proste vyhrat v tom pripade nelze :(
 

DeletedUser

Guest
tak nehraj klikací závod:) Nikdo nikoho nenutí aby klikal pořád dokola na zemědělky, já je nerabuju posledního více než půl roku a nemyslím si že by mě to brzdilo... brzdí mě jiné věci.. každý ať hraje podle svých možností a schopností, není přeci úspěch jen vyšší místo v žebříčku..
 

DeletedUser7287

Guest
Sorry chlape,ale s tvym prispevkem nemuzu absolutne vubec souhlasit. Snazis se delat chytryho (asi jsi dostal pod stromecek slovnik cizich slov) ale pointa ti utekla a michas tady jablka s hruskama dohromady. Srovnavas nesrovnatelne.

To co srovnavas ty, to mi prijde asi stejne hloupe,jako kdybych delal rychlostni test mezi stihackou MIG21 a horkovzdusnym balonem...jediny co maji tyto dve veci spolecneho je to,ze obe umi letat za pomoci nejakeho pilota,ovsem je to uplne odlisna kategorie.

Ten kdo tady míchá hrušky s jablkama (stíhačky s balónama) jsi ty. Já jsem ti jen napsal přesně tvým slovníkem o volantu a francouzských holích, že záleží jen na tobě jestli se vydáš cestou klikání, nebo placení premia.

Uvědom si že tuto hru jsi začal hrát dobrovolně a nevím jak ty, ale já ji hraji s tím vědomím, že je zdarma a pokud budu chtít nějaké ulehčení, tak si ho můžu, ale nemusím koupit a že když si ho nekoupím tak to neznamená, že bych nemohl ve hře dosáhnout toho co někdo jiný kdo si premium zaplatí, akorát to budu mít standartní (nezaměňovat s těžší) než ten kdo si to ulehčí nějakou premium funkcí.

Ano jsem ten kdo si premium platí 1x za čtvrt roku 9,99E a měsíčně mě to v přepočtu stojí cca 85,- korun (což je dneska mnohem méně než je například jedna návštěva restaurace, nebo je to zhruba to samé jako jedna krabička cigaret pro kuřáka), chápu že ne všichni si toto můžou dovolit, ale zase na druhou stranu protože dělám do IT je mi jasný, že vývoj takovéhle hry a její správa není zadarmo, takže tím podporuji to aby tato hra vůbec mohla fungovat, možná naivně si myslím, že když přispěji takto na její vývoj bude možná byla lepší.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru