• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Grepo expedice-Khán

DeletedUser

Guest
Kdysi v květnu neznámého roku mě a 1000 Spartských hoplitů náš král vyslal prozkoumávat země daleko na západě.Pluli jsme mnoho dní a mnoho nocí.Jedné noci,kdy byl úplněk,nezvykle rudý,protože Měsíc a Mars byli v zákrytu,nás kolem 3.hodiny ranní napadlo hejno hyder.Bránili jsme se meči i oštěpy,ale bylo to jako bodat párátky do boku nosorožce.Jediné co proti nim bylo účinné,byly naše mocné železné štíty.
Přikázal jsem utvořit z nich neproniknutelný příkrov nad našimi loďmi a obrátit flotilu zpět na východ.K ránu jsme spočítali ztráty,byly vysoké,přišli jsme asi o třetina loďí.
Za dalších mnoho dní,kdy už jsme byli skoro u Pyrenejského poloostrova nás zastihl mohutný déšť,následovaný obrovskými vlnami,hromy a blesky.
Naprosto nás to vychýlilo z kurzu,že jsme ani nevěděli na kterou světovou stranu plujeme.
Konečně jsme přistáli na pobřeží,které obklopovala hromada útesů.Dalších 10 hodin jsme strávili vynášením nákladu z loďí,pochodem do vnitrozemí,stavbou táboru a obstaráním jídla.
Když jsme byli jsme všichni hrozně unavení,snědli jsme večeři a šli spát.Já jsem si vzal hlídku,konečně jsem měl čas přemýšlet.
Při hledání vhodného místa k postavení táboru jsem si všiml,že v hustých lesech kterými jsme procházeli se mihla občas nějaká bytost.
Vypadala jako člověk,ale s hodně hustou kůží,jakou mívá medvěd.Co to bylo?Člověk,nebo zvíře?Umí to komunikovat?Jak dobře to umí myslet?
Na odpověď jsem nemusel čekat dlouho,asi za čtvrt hodiny nás napadla obrovská skupina lidí,urostlých,vyzbrojených kyjem,dřevěným štítem a s medvědími kožešinami na zádech.Zatroubil jsem na roh.Muži okamžitě vstali a chopili se zbraní a štítů.Boj byl neúprosný,útočníci na sebe pokřikovali nějakou neznámou řečí.Byli sice obratní,ale bylo jich sotva 20,takže jsme je lehce porazili.Ihned po boji jsem vyslal do všech světových stran skupinky zvědů.Večer jsem dostal hlášení,že,na severo-východě se rozprostírá nepřátelské město.
Okamžitě jsme vyrazili,po 2 hodinách jsme viděli nepřátelské hradby,plni nadšení jsme se vrhli proti nim a však asi 300 metrů před hradbami,před námi spadl strom,následně i za námi,byli jsme v pasti!
Zleva i zprava na nás nepřítel pustil obrovské zapálené válce slámy.
Úplně to zdecimovalo náš počet a ochromilo naši morálku.Hned po tomto masakru se na nás,malou hrstku přeživších vrhli nepřátelské hordy,proti kterým jsme neměli šanci.Když jsem beze zbraně ležel na zemi a nepřítel se napřahoval k smrtelné ráně,hlavou se mi míhaly myšlenky na domov,jestli si nás někdo bude pamatovat,jestli naši krajané někdy najdou tuto bohy zapomenutou zemi,jestli nás pomstí a kdo byli naši protivníci.
Kyj udeřil,byli jsme poraženi,to je cena války.
 

DeletedUser

Guest
Jen pro zajímavost,ta zem na které jsme přistáli později vstoupila do dějin jako Anglie.
 
Nahoru