• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Grepo expedice - sowarix (250slov)

DeletedUser2964

Guest
Milý deníku
Jsem tu už skoro celý měsíc-co jsem zde. Když přibližně před rokem přicházeli moje šurky a lidé vše započalo. Dnes je město skoro trojnásobné.
A započali jsme s výstavbou majáku.

Poslední město-se samozřejmě tak nejmenuje ale říká se mu tak.
Jediná cesta z našeho světa je z východu na koních. Leží tedy západně od řeckého světa. A je to geografický unikát a tak trochu oříšek ho usadit do map.
Jakoby prostě cestovalo. Každé výpravě to k němu trvá jinak a každá popisuje jinou cestu.

Místní obyvatelstvo-je banda z degerenovaných degénů. Mutace,podivnosti,záhadné jevy,všelijakost. A to i po vnitřní stránce.
Ale stále jsou to v rámci možností dobří občané řecka. Nebo snad ne?

Sever-místo, kde prý žijí skřítci. Pole a statek prozrazovali, že zde žilo kdysi více lidí. Ale v těchto dnech to přišlo vhod. Zásoby nás stále uživí.
Zatím jsme nezpozorovali nic. Za to jsme stihli ztratit velitele severního průzkumu. A když jsem na konci polí -nemůžu se zbavit pocitu, že mě někdo sleduje. Jediný nález je několik děr-možná nor. Zdá se, že ať už tam žije kdokoliv žije v podzemí. Nový velitel průzkumu už vše připravuje aby mohl pracovat na svém nově svěřeném úkolu.

Západ-nelítostný svět barbarů-jejichž gen nejvíce jde vidět na místních- zejména těch, jenž pracují v dolech. Nejvíce v dolech na stříbro. Snad nic neskrývají. Tedy kontroly zatím nic neodhalili.
Od toho světa jsme odděleni horou, kde náš průzkum našel dost neznámé druhy hlodavců,rostlin i hmyzu. Prostě abych byl upřímný zatím se nám podařilo postavit díky lešení a lanům- jakousi cestu vzhůru. A pak opevněný srub na druhé hoře, jenž navíc za řekou. Odkud pronikají naší průzkumníci dále. Jako např. Na další horu za řekou.
Příští měsíc v budování cesty pokračujeme. Zatím jsme jediného barbara neviděli. BTW: šéfování jsem přenechal místní stavitelce.


Jakási záře tam na jihu, kde leží mytický svět.
Jakoby prolínala nebe,zemi i moře. V jeden úchvatný energetický celek.
Viditelná jen ve dne a v noci paradoxně vše do nepropustné tmy halí.
Jen málo kdo se tam vydal. Z toho mála jen minimum se vrátilo. A ve většině případů se vrátili bez paměti či jen nepoužitelné pomatené mysli. Ale pak jsou i tací …. Nicméně na prstech rukou by se dali spočítat. Tito navrátilci disponují novou silou- mysteriem překračujícím hranici poznání. A o nich a jejich zázračných schopnostech se vypráví příběhy až do dnes.
Jak moc jsou asi poznamenaní a kolik menších schopností mají-ti jenž jsou po celé generace této záři vystaveni?A proč jsem byl až do dnes k tomu slepý?jak mě to mohlo uniknout. Může za to snad domýšlivost???
Co všechno ještě předvede místní velekněz? A i když nám tolik pomáhá mám pocit, že před námi něco skrývá. Něco velmi temného.
Od jihu také přišlo několik semen atd. Např dole u kamenolomu jsou v noci svítící obří houby. Z hradeb tyčí podivné keře-jenž jakoby narušovali jejich strukturu. Ale zároveň je spíše stmelily. Nemluvě o tom jak moc se zvedla obrana. Zatím jsme však nepřišli na to jak se rozmnožují.
A na skaliskách se to množí řasami-jenž jsou místní pochoutkou.
Až příjde legenda našeho světa, tak se tam vydá.


Chci poděkovat svým patronům za jejich božskou přízeň.
S úctou a pokorou Váš věrný služebník.
Duorho
 
Nahoru