• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze Grepolis Player Council - diskuze

DeletedUser12305

Guest
Hm hm, spustit něco takovýho přes prázdniny, když tu skoro nikdo není.. sama jsem zvědavá, kolik lidí (a zda vůbec někdo) se přihlásí :)
 

Thasoss

Grepolis tým
Globálně se o tom většina hráčů vyjádřila s obavami až opovržením, ba co je smutnější, nezaujalo to nikoho, kdo by v tom opravdu sehrál svou roli. Na malých marketech se samozřejmě nikdo dosud nepřihlásil (a určitě ani nepřihlásí), na těch větších jsou to z více jak 80 % hráči, kteří jsou na fóru buď nově registrovaní nebo se sice registrovali již před lety, ale ničím nepřispívali, natož zpětnou vazbou. Opravdu jsem zvědav, jak tohle může fungovat... jsem vůči tomu skeptický tak moc, že to víc nejde. Vždyť o většině přihlášených komunita vůbec neví, že existují. Vůbec dosud neměli zájem o dění, nějakým způsobem do něj promluvit... a nyní ho najednou mít budou? Zkusí to ze zvědavosti nebo aby se cítili důležití, ale pak se na to vykašlou. Rozhodně to nedá Innu to, co čeká, že mu to dá. Ano, oni by tu zpětnou vazbu přímo z komunity vymámili, jenže zde je zapotřebí, aby šli oni na půdu komunity... tahat komunitu na své území není podle mě ideální nápad, který má šanci naplnit očekávání. Ač je velice pohodlný - zprovoznit infrastrukturu projektu a pak už jen dostávat co nejdefinitivnější hlášení z interního koncilu. Nechci se chvástat, ale už vidím, jak se takových lidí jako jsem např. já se sejde alespoň polovina.

Lidí, kteří aktivně dávají konstruktivní zpětnou vazbu, je, že by to člověk spočítal na prstech jedné ruky, z toho většina jsou Němci. GPC není projekt vhodný na to, aby ho držela v chodu komunita hráčů. O té byrokracii a celkové směšnosti konceptu ani nemluvím. Jen stěží se na to dají nalézt slušná slova. :)

Skoro bych se přihlásil, skoro... uvažuji o tom, ale dost toho jednoduše neskousnu. Navíc jsem alergický na to mít v kolektivu lidi, kteří do své pozice nedávají to, co by měli. Dobrovolnickou práci by člověk neměl dělat z nudy, ze zvědavosti, ani z rutiny, jak tomu mnohdy bývá. Měl by ji dělat z nějakého přesvědčení, opravdového nadšení a zájmu. Jenže když jsem projížděl dosud podané přihlášky jinde, tak pardon, ale já v ty lidi, že za něco budou stát, prostě důvěru nemám. Nejde to. Plno se jich nijak zvlášť nepředvedlo ani herně... fakt vidím, jak věční začátečníci dávají Innu feedback na profesionální úrovni.

Draba Aspera z .de měla dobrý nápad - proč Inno neosloví a nenaváže kontakt s těmi, kteří se už osvědčili, nesdělí jim nějakou představu a až poté v případě nejvyšší nouze neřeší něco takového jako GPC?
 

DeletedUser9217

Guest
Ahoj,

tento projekt je jedním z těch, které sice vypadají pěkně na papíře, ale v praxi jsou velmi těžce realizovatelné. Hlavním problémem je najít takové hráče, kteří jsou schopni zajistit zpětnou vazbu od celé komunity. Aby mohl jeden člověk zastupovat názory tisíců jiných pod ním, tak musí být vybudována nesmírně složitá infrastruktura, která vyžaduje, aby člen rady byl v kontaktu s vedoucími z největších aliancí na všech světech a přes ně získával návrhy. Pokud nefunguje současná forma podání návrhů přes fórum, tak nikdo nebude kontaktovat jednoho zástupce jazykové verze, aby mu svou myšlenku sdělil. Jednoduše nebude vědět koho má kontaktovat, nebo mu bude komunikace připadat příliš složitá.

Aby se dostala kvalitní zpětná vazba až k vývojářům hry, tak předtím musí projít přes příliš mnoho lidí.. Nejprve musí hráč návrh sepsat, vložit na fórum ve velmi dobře fungující alianci, kde si ho prohlídne zástupce dané aliance a ty nejlepší předá dál - Local Council. Kam pokračuje návrh od něj? Nikam. Ještě přece není přeložený. Až teprve, když je návrh v angličtině, tak putuje do Inner Council, kde je předán s ostatními návrhy z jiných zemí až do Council Advisory Board. Poslední zastávkou návrhu je vývojář. Už jen při představě toho, kolik je do toho zapojeno lidí, mě přijde, že to nemůže fungovat, ani kdyby ti lidi za to byli placení. Ono to totiž nenarazí na lenosti lidí pracovat, narazí to na spolupráci. Jak již zmínil Thasoss přede mnou, nebude snadné najít společnou řeč s ostatními členy zpětné vazby. Hledat společné řešení je obtížné vždy, natož hledat řešení s někým, kdo je neochotný spolupráce, neschopný řešit problémy, nedostupný..
Abych pravdu řekl, neznám jediný funkční mezinárodní feedback.

Apollone
 

DeletedUser12695

Guest
Mám jeden dotaz... co se stane, když nebudou žádní kandidáti? :D
 

DeletedUser12305

Guest
Nebudeme mít zástupce v koncilu. Takže vlastně nic :D
 

Thasoss

Grepolis tým
Nebude se dít nic. Akorát čeští hráči přijdou o jedinou možnost jak si zařídit, aby vývojáři o jejich postojích věděli. Je o všem otázkou, jestli by o nich i tak věděli... jestli by na tom fleku byl někdo relevantní.
 

DeletedUser12305

Guest
Tak můžou se (pakliže ovládají i jiné jazyky než jen mateřštinu) obrátit na zástupce jiných jazykových verzí. Ale to mi přijde trochu kontraproduktivní - ideální by bylo, aby se ti lidi ještě do zítřka našli. Což se zřejmě nestane...
(předpokládejme, že se projekt spustí)
 

mikosansobi

Grepolis tým
Pokud se nenašel kandidát na Slovensku, pak se bohužel projekt nespustí. CZ a SK měli možnost spojit kandidaturu.
 

Thasoss

Grepolis tým
Nezbývá, než Němcům popřát hodně štěstí s tím projektem. Buď se o ty lidi nebudou starat vůbec (tím pádem budou k ničemu), nebo jim to bude brát víc času, než jaký z nich bude užitek (opět budou k ničemu)... před pár dny jsem ty přihlášky znovu projížděl a příp. noví zájemci na katastrofálním vzezření budoucího fungování projektu v žádném případě neubrali.
 

Thasoss

Grepolis tým
Tak, stav k prvnímu období GPC je takový, že na začátku jich bylo 21... a končili v 7 lidech. Úmrtnost vyšší, než jsem čekal popravdě.

Nicméně, proč je oznámení poloviční a vůbec neobsahuje radikální změny v koncepci tohoto projektu?
 

Thasoss

Grepolis tým
Tak ohánět se tím, že se nehlásíš kvůli herním výhodám, je úsměvný, když z toho ani žádný neplynou a to je věc veřejně známá... Povyšovat se tím taky asi moc nedá. :) A negativistu si vyprošuju, jsem realista. Koneckonců, málokdy se děje, že by se ty moje hrozně "chmurný" představy nevyplnily... Když se hlásím, tak to myslím vážně (asi proč jsem v citaci vypíchl zrovna tu část, že...). Jinak na to kašlu. A tady se seriózní a profesionální přístup (že zadarmo, je už jiná kapitola) přímo očekává... Protože jinak to skončí jako v prvním období - hromada utlachaných miláčků komunit, který se ve výsledku projeví jako telata a navíc ze dvou třetin vymřou. Ono se nakonec samo Inno vyjádřilo docela negativně, akorát hodně diplomaticky a kulantně.

Notabene, umí někdo z kandidátů plynule anglicky? Jinak lokální postřehy nebude ani jak předávat, tím pádem to celý postrádá smysl. Kdyby to ti dva ještě dodatečně doplnili, asi by to bylo fajn. Němčina je asi stejně k něčemu jako čeština.
 

DeletedUser12305

Guest
Já teda nevím, ale myslela jsem si, že by to mělo vypadat krapet jinak, než přihlášení ze srandy... Tak nějak jsem předpokládala, že se jedná o projekt s nějakým cílem a tedy se uchazeči představí tak, aby to nějak vypadalo - a ne že "mám mnoho věcí k projednání", nebo "haha to je vtipný" :/
Jsem se zjevně spletla, no.
Jestli se budou tyhle přihlášky překládat do angličtiny, aby je mohlo Inno prvně posoudit, tak nás škrtnou rovnou.
 

Thasoss

Grepolis tým
Já pak svou přihlášku stáhl. Za současnýho stavu nemá pro nikoho rozumnýho smysl kandidovat. :(
 
Nahoru